אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> מגזין >> דיני משפחה >> האם ניתן לגבות חוב "רגיל" בדרך שגובים "חוב מזונות"?

האם ניתן לגבות חוב "רגיל" בדרך שגובים "חוב מזונות"?

מאת: אלון מרגלית, עו"ד | תאריך פרסום : 14/11/2004 14:29:00 | גרסת הדפסה

תמ"ש 88372/97 ב.א. נ' ב.א.

הצדדים הגיעו להסכם לחלוקת רכוש אגב הגירושין, במסגרתו הוטלו על המערער תשלומים שונים. עוד סוכם כי לגביית התשלומים יחול מנגנון הגביה החל בחוק ההוצל"פ על חוב מזונות.

לימים נדחתה תביעת המערער להפחתת דמי המזונות עקב שינוי נסיבות, בנימוק כי אין מדובר בחוב מזונות. המשיבה פתחה בהליכי הוצל"פ וביקשה להורות - ללא חקירת יכולת - על מאסר המערער, מכח הסכמת הצדדים, ועל אף קביעת ביהמ"ש כי החוב אינו בגין מזונות.

בניגוד לעמדת המשיבה, קבעה השופטת ע' מילר, מבימ"ש לעניני משפחה בת"א, כי יש לנקוט בהליכי גביית חוב רגיל, ולערוך חקירת יכולת לפני הוצאת צו מאסר.

השופטת הוסיפה כי סעיף 74 לחוק ההוצל"פ, העוסק בסוגיית מאסר חייבי מזונות, הוא סעיף קוגנטי, והסכמת הצדדים לנקוט בהליכי גבייה על-פיו אינה מחייבת את ראש ההוצל"פ.

עוד ציינה השופטת כי האינטרס הציבורי הוא שלא תהא פגיעה בכבודו ובחירותו של אדם, כאשר מדובר בחוב כספי.

תמ"ש 88372/97 ב.א. נ' ב.א.

למדור משפחה וירושה

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

www.psakdin.co.il

המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.

גולשים בסלולרי? לשירות מיידי מעורך דין הורידו את Get Lawyer
אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

קטגוריות


שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 


תגובות

הוסף תגובה
אין תגובות
שירותים משפטיים





עורכי דין בתחום דיני משפחה באזור :
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות
ערים נוספות











כתבות נוספות בתחום דיני משפחה
עתיד חדש לגירושין בישראל
סאן זרח, צילום: שי גבריאלי

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ