אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> סקה נ' ממוס

סקה נ' ממוס

תאריך פרסום : 27/04/2017 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות חדרה
18012-08-16
23/04/2017
בפני הרשמת הבכירה:
קרן מרגולין פלדמן

- נגד -
התובע:
נאור סקה
הנתבע:
דניאל ממוס
פסק דין


לפניי תביעה כספית שראשיתה בהסכם שכירות אשר נכרת בין הצדדים.
 

1.התובע, בעלים של 25% מדירת מגורים מכח ירושה, החתום לבדו על הסכם שכירות עם הנתבעת, כמשכירה של הדירה, הגיש תביעתו הכספית שלפניי כנגד הנתבע לאחר שבשל אי תשלום שכר דירה הגיש בעבר תביעה לפינוי הנתבע מן המושכר. לשיטת התובע כאן ושם לא שילם הנתבע את דמי השכירות המוסכמים בסך של 2,550 ₪ במשך כשמונה חודשים. עוד טען התובע כי התברר כי למעשה לא שילם הנתבע במהלך תקופת השכירות את תשלומי המים, הגז, החשמל, ועד הבית ואף הארנונה (אשר ביוזמת התובע הועברה בשלב כלשהו במהלך תקופת השכירות לשמו של הנתבע, לאחר שהנתבע לא מילא חובתו להעביר הרישומים על שמו). לשיטתו, לאחר שפונה הנכס נחרד למצוא כי הדירה נותרה חבולה ומזוהמת, ונאלץ להוציא הוצאות בקשר עם שיקומה. לתמיכה בטענותיו צירף התובע לתביעתו חשבונות מים, חשמל, גז, וארנונה, קבלות המעידות על רכישת צבע, מוצרי חשמל ואף דלת שנדרש להחליף לאחר שנשברה לשיטתו בידי הנתבע, וכן תדפיסי כרטיס אשראי, קבלות ואישורי תשלום ביחס לכל החיובים בהם נשא בקשר עם החיובים החלים על השוכר על פי ההסכם שבין הצדדים בתקופה בה החזיק הנתבע במושכר, ותמונות של המושכר לתמיכה בטענה בעניין הנזק. במהלך הדיון הוסיף והציג התובע אף סרטון שצולם בסמוך לאחר יציאת הנתבע מהנכס, המעיד על הזוהמה וההרס שנותרו במושכר.

 

2.הנתבע הכחיש את הטענות. ראש וראשון טען כי שילם את דמי השכירות כסדרם, בתשלומים שביצע במזומן מדי חודש בחודשו ישירות לידי התובע, וכי לא קיבל לידיו את כתב התביעה בתיק הפינוי בטענה שכתובתו היא במען אחר, ועל כן לא התגונן. לשיטתו, התובע ביקש לפנותו מהנכס בשל העובדה שביקש להיכנס ולהתגורר במושכר בעצמו. עוד טען כי חשבון החשמל שהוצג אינו נושא את שמו ועל כן אין הוא חב בו, כי שילם את תשלומי ועד הבית, כאשר תשלום ראשון כלל תשלום ל-4 חודשים קדימה ואילו יתר התשלומים בוצעו מדי חודש בחודשו, כי שילם את תשלומי הארנונה כסדרם וכי לא צבר כל חוב. לעניין התמונות שצורפו לכתב התביעה טען הנתבע כי קיבל את הדירה כשהיא הרוסה, והשיבה במצב טוב יותר מכפי שקיבלה. לשיטתו, לא ניתן לדעת מתי צולמו התמונות שצורפו לכתב התביעה.

3.לאחר ששמעתי את הצדדים, בחנתי את הסרטון, ואת מכלול המסמכים שהוצגו לפניי אני רואה לנכון לדחות את טענות הנתבע ולקבל את עיקרי התביעה כדלקמן:

4.ראש וראשון אציין כי הנתבע הותיר רושם בלתי מהימן על ביהמ"ש כאשר שינה גרסאותיו מעת לעת במהלך הדיון (למשל, טען לפתע כי התובע ביקש ממנו לפנות את המושכר בגלל קיומם של שותפים בבעלות בדירה, וכשהתבקש להסביר מה בדיוק נטען בהקשר זה המצדיק פינויו טען כי יתר הבעלים ביקשו למכור את הדירה – טענה העומדת בניגוד לגרסה שהציג בכתב ההגנה מטעמו), הודה הלכה למעשה כי בחר לרשום את חיובי החשמל על שם צד ג', בניגוד להוראות הסכם השכירות המבהירות כי עליו להעביר את מלוא הרישומים על שמו, וכאשר עומת עם לשון ההסכם טען כעת כי מדובר באדם שהתגורר עימו במושכר (הגם שעל פי ההסכם אין אפשרות לבצע שכירות משנה ביחס למושכר). עוד העיד כי את תשלומי הועד שילם במזומן ליו"ר הועד, מבלי לקבל כל קבלה על ביצוע התשלומים. כאשר נתבקש להבהיר מדוע לא ניתנה לו קבלה טעןם כי יו"ר הועד היתה לו כאם, יחסיו עימה היו קרובים במיוחד ושרר אמון בין השניים. והוסיף והפליג בתיאורים כשהוא מספר שבאותה תקופה היתה חברתו בהריון ואותה יו"ר ועד אף ניקתה עבורם את הדירה וסייעה בידם בבישולים וכיוב'. כאשר נשאל לשמה טען כי חלף זמן רב והוא אינו זוכר, אף שיצוין כי כתב התביעה כאן הוגש כמחצית השנה לאחר פינוי המושכר בלבד. כאשר נשאל האם ביקש לזמנה לדיון על מנת ליתן עדות ביחס לתשלומים אלו השיב כי לא פנה אליה. אשר לתשלומי הארנונה טען הנתבע כי שילם את התשלומים מדי חודשיים כסדרם, ואולם לכתב ההגנה צורפה קבלה המעידה על הסדרת תשלומי ארנונה הנושאים את שמו ביחס לתקופה הרלוונטית רק בחודש נובמבר 2016, כ-5 חודשים לאחר הגשת התביעה דנן. לא למותר לציין בהקשר זה כי כאשר נתבקש הנתבע להבהיר מדוע אם כן החזיק בידיו קבלה מחודש נובמבר המעידה על ביצוע תשלום במזומן לעיריית חדרה בגין תשלומי ארנונה, אם שילם מדי חודשיים כסדרם את התשלומים, ומדוע לא הציג קבלות המעידות על ביצוע התשלומים השוטפים, השיב כי מיד לאחר פינויו פנה לברר האם קיימת יתרת חוב כלשהי ואז התברר לו כי קיימת כזו – ואותה שילם מיד. כאשר נשאל מדוע אם כן הוצאה הקבלה רק בחודש נובמבר, השיב כי שילם את הסכום רק לאחר ש"אסף כסף" לכך. כאשר נתבקש להבהיר למה התכוון כשטען כי לא קיבל את כתב התביעה בתיק הפינוי, התברר כי זה הומצא על פי האסמכתאות שצירף התובע לתיק שלפניי ואשר ליוו את בקשתו למתן פס"ד בהעדר הגנה בתיק הפינוי לידי הנתבע עצמו במושכר על ידי שליח מסירות, הנתבע אישר כי התגורר באותה עת במושכר, ולא ידע להסביר מדוע ציין אם כן את המען האחר, זה הרשום במשרד הפנים אם לכאורה בוצעה המסירה במושכר, בעת שהתגורר בו.

 

5.הנה כי כן, אך מובן כי הנתבע הותיר רושם בלתי מהימן על ביהמ"ש. אולם מעבר לרושם שהותר על ידי הנתבע, אין להתעלם מן העובדה שהחשבונות שהציג התובע מעידים על ביצוע תשלומים על ידו ומכיסו ביחס לחיובים החלים על השוכר-הנתבע בתקופה בה החזיק הנתבע במושכר, מן העובדה שהסרטון שהוצג מלמד על מצב הדירה בסמוך לאחר פינויה, ומן העובדה שפסה"ד בעניין הפינוי הינו פס"ד חלוט הקובע כי בוצעה מסירה כדין לידי הנתבע שם, והיוצר, ביחס לסוגיית תשלומי שכה"ד, השתק פלוגתא בין הצדדים לפיה לא שולמו תשלומים אלו החל מחודש יוני 2015 ואילך.

 

6.במהלך הדיון ונוכח טענות הנתבע בעניין זה, טען התובע כי אמנם הוא בעלים של רבע מהדירה בלבד ואולם על פי הצוואה מכוחה ירשו הבעלים את הזכויות בנכס, זכאי היה הוא לבדו לנהל את הדירה להשכירה ולהנות מפירותיה לבדו עד הגיעו לגיל 25, ומכאן חתימתו לבדו על הסכם השכירות. אציין כי צוואה כאמור לא הוצגה לעיוני, ואולם משאין חולק כי התובע חתום לבדו על הסכם השכירות מכוחה החזיק הנתבע בנכס, משאין חולק כי התובע לבדו נשא בכל ההוצאות המפורטות בקבלות שהציג ומשנראה כי אף פס"ד לפינוי הנכס ניתן לטובתו של התובע אשר הגיש התביעה שם לבדו, לרבות החיוב בהוצאות ההליך שם, ומשמדובר בהליך בתביעה קטנה, והנתבע לא חזר על טענה זו – מצאתי לנכון לדון בתביעה כפי שהוגשה ולהאמין לגרסת התובע בעניין, לאחר שהתרשמתי מכנות טענותיו, חישוביו, וגרסתו בכל הנוגע לסכסוך דנן.

 

7.אציין כי בעניין מועד פינוי הנכס היו הצדדים חלוקים, התובע טען לאחר שפשפש בניירותיו כי היה זה ב- 12/2/16 (והתרשמתי כי זה סופר את החודשים לפי ה- 12 לכל חודש, כמתכוון לומר כי את תשלום חודש פברואר כבר לא נדרש הנתבע לשלם), ואילו הנתבע טען כי היה זה ביום 10/1/16. הואיל והסרטון שהוצג לפניי נושא תאריך (2/2/16) וניכר כי צולם בסמוך לאחר הפינוי, אני רואה לנכון לקבוע כי התאריך הקובע לעניין חיובי המיסים והחיובים הכללים החלים על המחזיק וכן לעניין תשלום דמי השכירות יהא אם כן יום 31/1/16.

 

8.מכל אלו נחה דעתי כי הנתבע לא שילם את דמי השכירות במהלך החודשים יוני עד ינואר, מועד פינויו מן המושכר, ובסה"כ 7 חודשים וחצי , והתובע זכאי בגין רכיב זה לתשלום בסך של 19,125 ₪.

 

9.עיון באישורי עיריית חדרה ביחס לתשלומים ששולמו על ידי הצדדים על חשבון תשלומי הארנונה לתקופת השכירות מלמדים כי התשלומים ביחס לחודשי השכירות שעד לחודש יוני 2015 שולמו על ידי התובע, ויתרתם שולמה בדיעבד, כאמור, משנרשמו הרישומים שם ממועד מסוים ואילך על שמו של הנתבע. בהתאמה, בגין החלק ששולם על ידי התובע, זכאי התובע לתשלום בסך של 1,166 ₪.

 

10.באשר לחשבון החשמל, נחה דעתי מעדותו של הנתבע כי הנתבע הוא שבחר לרשום את החיובים על שמו של אחר, ובוודאי לא ישמע בטענה כי מדובר בחיובים של אחר שאין לחייבו בגים. כך או אחרת, משמדובר בחיובים בגין התקופה בה החזיק הנתבע בנכס מכח הסכם השכירות ואלו שולמו בפועל על ידי התובע כעולה מן הראיות שהוצגו, אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובע בגין רכיב זה סך של 4,016 ₪.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ