אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 17047-09-14 רויט נ' דרוויש ואח'

ת"ק 17047-09-14 רויט נ' דרוויש ואח'

תאריך פרסום : 27/01/2015 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
17047-09-14
18/01/2015
בפני השופטת:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
אלכסנדר רויט
הנתבעים:
1. מיה דרוויש
2. שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין
 

 

בפני תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה ביום 9.5.14 ברחוב דניאל 4 בכפר סבא (להלן: "התאונה"), תאונה בה היו מעורבים רכב התובע מס' רישוי 87-832-28 נהוג בידי התובע (להלן: "רכב התובע") ורכב נתבעת 1 נהוג בידי נתבעת 1 מס' רישוי 97-329-62 (להלן: "רכב נתבעת 1) המבוטח בנתבעת 2.

 

בתביעתו עתר התובע לחיוב הנתבעים בסכום הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה כמפורט להלן:

(א) נזק לרכב עפ"י דוח שמאי בסך של - 3605 ₪.

(ב) שכ"ט שמאי בסך של - 500 ₪.

(ג) עוגמת נפש בסך של - 1500 ₪.

 

להוכחת נזקיו הגיש התובע חוות דעת שמאי, חשבון שכ"ט שמאי, מסמכים ותמונות.

 

התובע אשר נהג ברכב התובע עובר לתאונה ותוצאותיה תאר בעדותו את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה כדלקמן:

"ביום 9.5.14 נהגתי ברכב שמספרו 8783228. הרכב הזה הוא בבעלותי. נהגתי ברכב ברחוב דניאל 15 בכפר-סבא. הגעתי לרחוב דניאל מרחוב בן יהודה ונסעתי ברחוב דניאל, שזה רחוב חד-סטרי. מכניסת הרחוב עד לגן, ששם רציתי לאסוף את הילד שלי, יש מרחק של בערך 50-60 מטר. יש פסי האטה ברחוב, כך שהנסיעה שלי הייתה איטית. כלי רכב חנו משני צדי הכביש כי באים לקחת ילדים. השעה הייתה בסביבות 12:00. אשתי הייתה ברכב והיא ישבה לידי, במושב הקדמי ליד הנהג. אני נהגתי ברכב. אני נסעתי עם הרכב באמצע הכביש כי כלי רכב חנו משני צדי הכביש כפי שציינתי. רציתי להחנות את הרכב בצד שמאל לכביש לכיוון נסיעתי כי היה שם מקום חנייה פנוי. אותתתי על כוונתי לסטות שמאלה לכיוון נסיעתי כדי להיכנס לחנייה שמצד שמאל לדרך, כשלפתע הרגשתי שהאוטו שלי מקבל מכה מצד שמאל של האוטו ואז עצרתי את הרכב. ראיתי רכב שמספרו 8783228, שבדיעבד הסתבר לי שמי שנהגה בו היא הנתבעת 1 והרכב מבוטח אצל הנתבעת 2, פגע בי.

מה שקרה הוא שהנתבעת 1 הייתה עם הרכב שלה בחנייה בצד שמאל לכביש, כיוון נסיעתי, וחנתה ברכב עם הילדים שהיו בתוך הרכב. כאשר אני סטיתי שמאלה לכיוון נסיעתי כדי להיכנס לחנייה לפניה, מקום חנייה שהיה פנוי, אז לפתע היא יצאה ימינה כיוון חנייתה כדי להשתלב בתנועה מבלי לאותת ומבלי לשים לב לרכב שלי, וכך היא פגעה עם החלק הקדמי-ימני או קדמי של הרכב שלי בצד השמאלי של הרכב שלי ונגרמו הנזקים. אני מבקש לציין, שמי שחונה בצד הדרך ורוצה לצאת ממקום חנייה צריך לנקוט בכל הפעולות הנדרשות בחוק כדי לצאת ממקום החנייה בבטחה. אחרי התאונה אני ואשתי יצאנו מהרכב וראינו שהרכב של הנתבעת 1 הוא זה שפגע ברכב שלי בצד שמאל של הרכב, ממש באמצע צד שמאל של הרכב ולאורך הצד השמאלי האחורי של הרכב בערך, זה מאחר שהנתבעת 1 המשיכה בנסיעה ופגעה ברכב שלי. ראיתי אחרי התאונה שהאוטו של הנתבעת 1 ממש נמצא בתוך האוטו שלי, כלומר החלק הקדמי שלו פגע בחלק השמאלי של הרכב שלי. גם הנהגת שפגעה ברכב שלי יצאה מהאוטו שלה וראתה את הפגיעה ואת הנזקים בשני כלי הרכב. מאחר שמדובר ברחוב חד-סטרי והתאונה הייתה בזמן שאני נסעתי במהירות איטית מאוד, אפשר לומר כמעט 0 קמ"ש, אז פינינו את הדרך כדי לא להפריע לתנועה ועצרנו את כלי הרכב בהמשך הדרך והחלפנו פרטים. מיה, שהיא הנתבעת 1, הייתה בהיריון ומאחר שהיא הייתה בהיריון גם שאלתי אותה אם היא מרגישה טוב ואם היא רוצה מים. היא הייתה גם ילדים שכבר אספה אותם מהגן כפי שהבנתי, והחלפנו פרטים כאמור. לנתבעת 1 לא היה במקום רישיון נהיגה ולקחתי את פרטי הרכב והביטוח שלה שהיא נתנה לי. הנזק לרכב שלי הינו על פי דו"ח שמאי 3,605 ש"ח, שכ"ט שמאי 500 ש"ח ואני תובע עוגמת נפש בסך של 1,500 ש"ח. לא תיקנתי את הרכב שלי עד היום כי לא קיבלתי את הכסף ואין לי אפשרות לתקן מכספי. אני צירפתי לתביעה את כל המסמכים המעידים על הנזק. אני מפנה את ביהמ"ש למסמך שמיה, הנתבעת 1, חתמה לי מיד אחרי התאונה שבו היא מאשרת למעשה את כל מה שאני אמרתי בבית המשפט על אופן קרות התאונה - מוגש ומסומן ת/1.

בהמשך בעלה של הנתבעת 1 יצר איתי קשר טלפוני ונפגש איתי באותו יום שקרתה התאונה בשעות הצהריים. הוא ביקש לראות את המסמך ת/1 שמיה חתמה עליו והוא לקח את הטופס הזה ת/1 וקרע אותו לחתיכות. בהמשך, באחד הימים בעלה יצר איתי קשר ואמר לי למיה באמת אשמה בתאונה ואני אצור קשר עם חברת הביטוח שלה לתשלום הנזקים ובסופו של דבר הנזקים לא שולמו לי. פתאום הם שינו את דעתם ואמרו שנתבעת 1 לא אשמה".

 

התובע לא נחקר בחקירה נגדית ע"י נתבעת 1.

בחקירתו הנגדית ע"י נציגת נתבעת 2 לשאלה: "איך הרכב שלך היה בזמן הפגיעה יחסית לרכבה של הנתבעת 1 ?", השיב: "אני סטיתי שמאלה כיוון נסיעתי עם הרכב שלי כדי להיכנס לחנייה שהייתה פנויה לפני מקום החנייה של רכב הנתבעת 1 שחנתה מצד שמאל לכביש כיוון נסיעתי, ואז הנתבעת 1 סטתה ימינה כיוון נסיעתה לעבר הכביש ופגעה ברכב שלי". לשאלה:"אתה ראית שהיא יוצאת ממקום החנייה שלה או שרק הרגשת את המכה שנתן הרכב שלה?", השיב: "הרגשתי את המכה בצד שמאל של הרכב שלי מהרכב שלה, שקודם לכן ראיתי אותו חונה בצד שמאל כיוון נסיעתי ואני רציתי להחנות את הרכב לפני הרכב שלה במקום חנייה פנוי." לשאלה:"אני אומרת לך שהנתבעת 1 חנתה עם הרכב שלה בצד שמאל הכביש של רחוב דניאל ולא הייתה בכלל בנסיעה, בלם היד היה משוך ואתה זה שסטית שמאל כיוון נסיעתך כדי להיכנס לחנייה פנויה לפני הרכב שלה ושפשפת עם צד שמאל של הרכב שלך את צד ימין קדמי של הרכב שלה. אני מציגה תמונה של רכב הנתבעת 1 שרואים את הפגיעה בו בצד ימין-קדמי", השיב: "אני אומר לך שזה לא נכון מה שאת אומרת. גם מיה, שהיא נתבעת 1, יודעת היטב שמה שאמרתי זה הנכון וגם היא חתמה על המסמך ת/1 שהיא אישרה בדיוק את מה שהיה בתאונה ורשמנו את זה באותו מעמד, כך שאני לא יודע למה היא משנה את גרסתה. אני אומר שהרכב שלה יצא מהחנייה וסטה ימינה כיוון נסיעתו ופגע ברכב שלי ונגרם לו נזק. אני גם רוצה לומר שבכתב ההגנה שהוגש על ידי הנתבעות רשום שמיה התקדמה בנסיעה. כלומר, היא נסעה ולא כמו שאת מנסה לומר היום שהיא הייתה במצב של עצירה. רשום במפורש בכתב ההגנה שאתם הגשתם שהיא התקדמה בנסיעה, אז הטענה שלך שהיא הייתה בעצירה מוחלטת עם בלם יד, זה לא נכון. לשאלה: "אני מראה לך תמונה ושואלת אותך אם זו תמונה של הרכב שלך כשהנתבעת 1 מציינת שהיא צילמה אותה במקום התאונה זמן מסוים לאחר התאונה. אני מגישה תמונה זו - מסומנת נ/3.", השיב: "כן, רואים את הרכב שלי ב- נ/3, אבל זה לא מקום התאונה, דהיינו, המקום שבו רכב הנתבעת פגע ברכב שלי אלא זה אחרי שכבר כל אחד הלך לדרכו ואני החניתי את הרכב שלי בהמשך הדרך בצד שמאל".

 

עדה מטעם התובע, קארין רויט שהיא רעייתו, תארה בעדותה את אופן השתלשלות האירוע וקרות התאונה בציינה הדברים הבאים:

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ