אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 13677-06-16 דידי ואח' נ' וקנין ואח'

ת"ק 13677-06-16 דידי ואח' נ' וקנין ואח'

תאריך פרסום : 04/12/2016 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות הרצליה
13677-06-16
28/11/2016
בפני השופט:
אמיר ויצנבליט

- נגד -
התובע (והנתבע שכנגד):
עמי דידי
הנתבעת (והתובעת שכנגד):
איילת וקנין
פסק דין

1.בפניי תביעה ותביעה שכנגד בקשר לעבודות שיפוצים וצביעה שביצע התובע בביתה של הנתבעת. מדובר בעבודות שבוצעו בחודש מרץ 2010. התביעה הוגשה למעלה משש שנים לאחר מכן, בחודש יוני 2016.

2.על-פי הנטען בכתב התביעה ועל פי עדות התובע בפניי, בשנת 2010 נשכר התובע על-ידי הנתבעת כקבלן שיפוצים וצבע, ובין הימים 9.3.2010 ו-24.3.2010 ביצע בביתה עבודות יחד עם צוותו. על-פי הנטען, סוכם שסך התמורה עבור העבודות הוא 29,350 ש"ח. העבודות בוצעו תוך כדי שבית הנתבעת היה שרוי בשיפוצים במעורבות בעלי מקצוע רבים. בכתב התביעה ישנו פירוט רב של העבודות שבוצעו על-ידי התובע. לטענת התובע, הוא ביצע 80% מהעבודה שנדרשה ממנו. לטענת התובע, בניכוי סכום חלקי ששולם לו, מגיעה לו יתרה בסך 15,740 ש"ח.

3.לטענת התובע, הוא לא השלים את עבודתו בבית הנתבעת שכן הנתבעת ובעלה פעלו להפסקת עבודתו בדרכים עקלקלות. לדבריו, הנתבעת ובעלה העלו בפניו דרישות בלתי אפשריות לביצוע, הן בנוגע ללוחות הזמנים להשלמת העבודה, הן באשר לאופן ביצוע העבודה. כך, לדברי התובע, הנתבעת דרשה ממנו שיסיים את עבודתו לפני חג הפסח שעמד בפתח (דבר שלטענתו היה בלתי אפשרי), הנתבעת דרשה ממנו שיהיו קירות חלקים ללא מריחת "שפכטל" על הקירות (וגם דרישה זאת בלתי אפשרית, לדבריו), ועוד. בפי התובע טענות רבות נוספות, וביניהן, שבעלי מקצוע אחרים שעבדו בדירה באותה עת קלקלו את העבודה שביצע והיה עליו לחזור עליה שוב, וכי הנתבעת לא שילמה לו כספים כפי שסוכם דבר שהקשה עליו בתשלומים שעליו לבצע לפועליו. כל אלו הותירו את התובע ללא ברירה למעט לעזוב את המקום טרם השלמת העבודות. לאחר שהפסיק את עבודתו במקום, הסתבר לו שהנתבעת שכרה במקומו את שירותיהם של שני פועלים זולים יותר, וכי זו הייתה תכניתה מלכתחילה. בחודשים ספטמבר ואוקטובר 2010 שלח התובע לנתבעת שני מכתבים. הנתבעת השיבה במכתב מטעמה סמוך לאחר מכן. לאחר מכן זנח התובע את הנושא, ורק למעלה משש שנים לאחר מועד ביצוע העבודות הגיש את תביעתו זו (ביום 6.6.2016). התובע עותר בתביעתו לתשלום היתרה שלא שולמה לו, הוצאות גבייה וייעוץ משפטי שנשא בהן, וכן פיצוי בשל עוגמת הנפש הרבה שלטענתו נגרמה לו. התובע צרף לתביעתו והגיש לבית המשפט ראיות לרוב: המלצות מגורמים שונים, חשבוניות מאותה העת, תמלילי שיחות, תמונות של הדירה ועוד. בדיון העידו מטעם התובע מספר עדים, אשר פירטו את האזורים בבית הנתבעת שבהם בוצע "שפכטל" על הקירות. לשאלת בית המשפט מדוע המתין למעלה משש שנים עד הגשת התביעה, השיב התובע שהעיכוב בהגשתה נבע מבעיות בריאותיות ומשפחתיות שליוו אותו בשנים אלו.

4.בכתב ההגנה ובעדותה של הנתבעת בדיון, מכחישה הנתבעת את הנטען על-ידי התובע מכל וכל. לדבריה, כשהחל התובע את עבודתו בדירתה, הוא נתקל בקושי בגיוס עובדים, דבר שהקשה מאוד על קצב ההתקדמות בעבודות. לטענתה, לוחות הזמנים להשלמת העבודות היו קריטיים, נוכח התיאום שנדרש בין בעלי המקצוע הרבים שעבדו בביתה באותה עת. מלבד זאת, לגרסת הנתבעת הפסקת עבודת התובע בביתה נעשתה לאחר התרחשות דברים מסוימת בביתה. לגרסתה, באחד מן הימים שבהם עבד התובע בדירתה, התקשר אליה התובע בצעקות רמות, והודיע לה שהוא מעוניין לעזוב את המקום נוכח ריב שהתפתח בינו לבין אחד מבעלי המקצוע האחרים שהעיר לו על עבודתו. לגרסת הנתבעת, היא מיהרה להגיע אל דירתה, ושם גילתה את התובע כשהוא באבדן עשתונות. ניסיונות הנתבעת להרגיע את התובע לא צלחו, והוא עזב את המקום בסערה. הנתבעת התקשרה לתובע וביקשה שישוב לביתה, אולם התובע סרב. בלית ברירה, היה על הנתבעת לגייס בעלי מקצוע חלופיים תוך זמן קצר. הצורך הדחוף לאתר מחליף לתובע נבע מהעובדה שכאמור, בית הנתבעת היה בשלבי שיפוץ שבהם התזמון בין בעלי המקצוע הוא חשוב ביותר. אין צורך לומר, כי התובע מכחיש את התרחשותם של אירועים אלו.

5.הנתבעת מוסיפה ומכחישה את העלויות של העבודות השונות שלהן טוען התובע. לדברי הנתבעת, אף שבשעתו ביקשה מהתובע לקבל הצעה מסודרת לעלות העבודות, הצעה כזו מעולם לא הועברה לידיה. הנתבעת מכחישה שהמסמכים שצרף הנתבע ושהמחירים שננקבו במסמכים אלו משקפים את ההסכמות בין הצדדים. מדובר במסמכים שנערכו בכתב יד על-ידי התובע, והנתבעת מצביעה על כך שנערכו בהם שינויים שאין לדעת אין טיבם. לדברי הנתבעת, סוכם כי התובע ישלם עבור עלויות החומרים, בעוד שעתה הוא טוען אחרת מכך. עוד טוענת הנתבעת, שמרבית העבודות שהתובע מייחס לעצמו בוצעו למעשה על-ידי בעלי מקצוע אחרים. הנתבעת אף מכחישה שהמכתבים שצרף התובע לתביעתו הם אלו שנשלחו אליה.

6.על כל אלו מוסיפה הנתבעת, כי כיום, לאחר חלוף יותר משש שנים מקרות האירועים נשוא התביעה, קיים לה קושי רב לאתר את המסמכים הנוגעים בדבר, וכן לאתר עדים שיוכלו לסייע לה בהוכחת גרסתה. כך, למשל, אין בידיה את פרטיהם של הפועלים שנכחו באותו ריב נטען עם התובע, ואין בידיה את פרטיהם של הפועלים שנשכרו להחליף את התובע. בדומה, מסמכים רבים הנוגעים לעניין לא נשמרו על-ידיה.

7.הנתבעת הגישה נגד התובע תביעה שכנגד. בתביעה שכנגד ציינה הנתבעת, שהיא מוגשת על אף החוסר הרב בראיות להוכחת טענותיה לאור הזמן שחלף למן קרות האירועים הנדונים. בקצרה ייאמר שבכתב התביעה שכנגד תובעת הנתבעת מן התובע להשיב לה את הכספים ששילמה לו. כתב ההגנה שכנגד הוא מפורט ביותר, ונכללים בו פרטים על גבי פרטים בהתנהלות בין הצדדים מאותה העת.

8.אם הארכנו מעט בתיאור טענות הצדדים, הרי שהדבר נעשה כדי להמחיש את טיב המחלוקות העומדות כיום לבירור. כל אחד מבעלי הדין מלא טענות כרימון כלפי משנהו. ואם בכך לא די, דומה שכמעט אין ולוּ נושא יחיד שאינו שנוי במחלוקת בין בעלי הדין. הצדדים חולקים זה על זה על היקף העבודות שסוכמו, מחיר העבודות, כמות העבודות שבוצעו, איכות העבודות שבוצעו, הסיבה להפסקת העבודות בעיצומן ועוד. במהלך הדיון נשמעו טענות הצדדים באריכות. לכל בעל דין ניתנה הזדמנות מלאה להשמיע את טענותיו ולהציג את ראיותיו. כל אלו נעשו מתוך ניסיון כן לרדת לחקר האמת ולהכריע בין המחלוקות הרבות שבין הצדדים. אלא שלאחר שנשמעו טענות הצדדים, דעתי היא שדין התביעה ודין התביעה שכנגד להידחות בשל השיהוי שנפל בהגשתן.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ