אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> ת"ק 11248-09-16 אבוהב נ' נגיסה סושי בע"מ

ת"ק 11248-09-16 אבוהב נ' נגיסה סושי בע"מ

תאריך פרסום : 23/01/2017 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא
11248-09-16
19/01/2017
בפני השופט:
אביב שרון

- נגד -
התובע:
מריו אבוהב
הנתבעת:
נגיסה סושי בע"מ
פסק דין

1.לפניי תביעה כספית במסגרתה מבקש התובע לחייב את הנתבעת לשלם לו סך של 11,464 ₪, בתוספת 1,000 ₪ בגין עגמת נפש והוצאות משפט, עבור עבודה שביצע לנתבעת.

על פי הנטען בכתב התביעה, התובע הוא בעל עסק להפצת עלונים ומגנטים ("דיוור ישיר הפצת עלונים ומגנטים") ובמועד הרלוונטי (יוני-יולי 2015) ביצע עבור הנתבעת – מסעדת סושי – עבודה בחלוקה של עלונים לפרסום הנתבעת. בסמוך לאחר ביצוע העבודה, הנפיק התובע חשבוניות מס (מס' 868 מיום 30.6.15 על סך 6,145 ₪; ומס' 885 מיום 1.7.15 על סך 5,319 ₪), ואולם הנתבעת לא העבירה לידיו את התשלום עבור העבודה שביצע.

2.בכתב ההגנה הכחישה הנתבעת כי היא חייבת לתובע את הסכום הנתבע וטענה כי מר יעקב אביטל – אשר היה שותף בנתבעת – עבר לשתף פעולה עם התובע בעסק לחלוקת עלוני פרסום ועבודת חלוקת העלונים עבור הנתבעת בוצעה על ידי מר יעקב אביטל. היות וכך, שילמה הנתבעת את הסכום הנתבע למר יעקב אביטל. לתמיכה בטענתה צירפה הנתבעת לכתב ההגנה חשבונית מס מאת "קוקי שירותי הדפסה ודיוור" מיום 8.2.16 על סך 10,100 ₪ וצ'ק מיום 21.4.16 על אותו הסכום, כשבספח הצ'ק נרשם "2015 אפריל+מאי".

3.בעדותו לפניי סיפר התובע שהעניק שירותי הפצת עלוני פרסום לנתבעת שנים רבות, מאז הקמתה. בשלב מסויים, מר יעקב אביטל, אשר היה שותף בנתבעת, הפסיק שותפותו בנתבעת ועבר להיות שותף בעסקו של התובע. במהלך השותפות, ביצעו השניים עבודות של חלוקת עלוני פרסום לעסקים שונים, וביניהם הנתבעת. השותפות בין השניים נמשכה זמן מועט ביותר – בין החודשים מאי ליוני 2015. בסיום ההתקשרות, ביום 1.7.15, נחתם הסכם בין התובע לבין מר אביטל, באישור רואה חשבון, לפיו "כל הפעילות של השותפות שהיה בתקופה 10.5.15 עד ליום 30.6.15 מופסקת ומועברת לתיק האישי של מריו אבוהב כעוסק מורשה עצמאי, דהיינו שלא היתה כלל פעילות בשותפות" (ת/1). עוד נחתם בין התובע לבין מר יעקב אביטל, ביום 3.7.15, מסמך "סיום קשר עסקי", לפיו "יעקב אביטל מתחייב להעביר למריו אבוהב את הצ'קים ששייכים לדיוור ישיר פלוס ומתחייב להעביר חשבוניות זיכוי וחשבוניות חיוב של דיוור ישיר ללקוחות שהוא היה אחראי עליהם במהלך השותפות ולגבות חובות שקשורים לפעילות במהלך השותפות... נגיסה סושי כס... כל נזק כספי ומשפטי שיגרם בגין אי העברת המסמכים ללקוחות חלים על יעקב אביטל" (ת/2).

לטענת התובע, משביקש מנציג הנתבעת (ומשותפו דאז, טל) לקבל את התשלום עבור העבודה שבוצעה לנתבעת "הם אמרו שהם מנועים לשלם לי את הסכומים האלה כיוון שיעקב אביטן טוען שהוא עשה את העבודה ומגיע לו הכסף... הם השאירו את התיק פתוח ואמרו תסתדרו ביניכם ואחרי זה נשלם. הם לקחו את האחריות של שופט במקרה שלא היו צריכים להתערב" (עמ' 1, ש' 23).

התובע הפנה לעובדה שחשבונית המס והצ'ק שצורפו לכתב ההגנה הם מחודשים פברואר ואפריל 2016, דהיינו כשנה לאחר ביצוע העבודות, ועל כן, לא יתכן שהתשלום שהועבר למר יעקב אביטל הוא בגין ביצוע העבודות שנעשו כשנה קודם לכן.

4.נציג הנתבעת אישר כי בין הנתבעת לבין התובע קשר עסקי מזה מספר שנים במסגרתו מעניק התובע לנתבעת שרותי דיוור וחלוקת עלוני פרסום. מר יעקב אביטל היה שותפו של נציג הנתבעת עד לחודש פברואר 2015. לדבריו, "כל ההתקשרות לגבי העבודה היתה נטו מולו" (עמ' 2, ש' 14) והוא לא "נכנס" להסכמים בין אביטל לבין התובע. אביטל סיפר לנציג הנתבעת כי הוא והתובע במגעים ובמשא ומתן להיות שותפים. "תוך כדי תנועה הם הפכו לשותפים" (עמ' 2, ש' 19) והנתבעת המשיכה לעבוד עם אביטל ביודעה שהוא והתובע שותפים. עוד ידעה הנתבעת, לאחר זמן מה, "שהם מתנתקים" (עמ' 2, ש' 20). נציג הנתבעת לא הכחיש כי אכן בוצעה עבורו העבודה המגולמת בחשבוניות המס אותן הציג התובע, אך טען כי החשבוניות מעולם לא הוצגו לו. בשל העובדה שהנתבעת ידעה שבין אביטל לתובע מחלוקת עסקית, "השארנו את התקופה בצד... בכל התקופה הזו היינו מעורבים במחלוקת העסקית ולא רצינו לקחת צד בנושא" (עמ' 2, ש' 28).

באשר לדרישת התשלום מאת התובע והתנהלות הנתבעת כלפיו, העיד נציג הנתבעת כדלקמן:

"כל התקשורת העסקית הייתה נטו מול קובי ולא מול מריו. באיזה שלב בפברואר קובי ביקש תשלום על התקופה אשתקד, הוא בצע את העבודה. הרמתי טלפון למריו, הוא אמר לי אל תשלם לקובי. שילמתי לקובי כי אין לי כל התקשרות עם מריו" (עמ' 2, ש' 29).

5.לדברי נציג הנתבעת, בחלוף כחצי שנה, פנה מר אביטל לנתבעת וביקש לקבל את התשלום עבור העבודה שבוצעה. נוכח דרישתו, שילם נציג הנתבעת את הסך הנקוב בחשבונית המס שהעביר לו מר אביטל על שם עסקו החדש "קוקי שירותי הדפסה ודיוור" (עמ' 3, ש' 3).

6.על מנת לברר המחלוקת בין התובע לנציג הנתבעת, והיות ואין חולק כי מר יעקב אביטל הוא עד מהותי שהתייחסותו לנטען על ידי הצדדים נדרשת להבנת מלוא התמונה העובדתית, זומן מר אביטל לדיון נדחה והתייצב אליו. בעדותו סיפר מר אביטל כי הוא בן משפחתו של נציג הנתבעת והיה שותפו העסקי בנתבעת משנת 2008 ועד לשנת 2015. מר אביטל אישר כי התובע ביצע עבודות דיוור וחלוקת עלוני פרסום עבור הנתבעת משך שנים. לדבריו, משניתק את הקשר העסקי עם נציג הנתבעת נכנס לשותפות עם התובע. השותפות לא צלחה והם נפרדו, כאשר לאחר מכן פתח עסק לדיוור אשר לא פעיל היום. מר אביטל העלה טענות כנגד התובע ואף ציין שהגיש כנגדו תביעה בגין הפרת חוזה (תביעה שהוגשה בחודש אוגוסט 2015 ונמחקה מחוסר מעש). מר אביטל טען שהגיש לנציג הנתבעת חשבונית מס מהעסק החדש שפתח וקיבל תשלום עבור העבודה שבוצעה לנתבעת בחודשים יוני-יולי 2015. לדבריו, הוא זה שביצע את העבודה עבור הנתבעת באמצעות עובדיו מ"קוקי שירותי הדפסה ודיוור" (עסקו החדש) ולא מ"דיוור ישיר" (עסקו של התובע). לגבי חוסר ההתאמה וההפרש בין הסכום הנתבע (והמופיע בחשבוניות מטעם התובע) לבין הסכום ששולם למר אביטל (ומופיע בחשבונית שצורפה לכתב ההגנה) טען מר אביטל כי מדובר בהתמחרות שנערכה מול נציג הנתבעת בגין טלפון שהחזיק מר אביטל והיה שייך לנתבעת, כך שהוסכם שמהסכום המגיע לו עבור ביצוע העבודה יופחת סך של 1,000 ₪ (עמ' 7). מר אביטל שב וטען – "אני לקחתי מהנתבעת את הסכום שהתובע תובע את הנתבעת, אם יש לתובע טענות שיתבע אותי" (עמ' 7, ש' 26).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ