אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> שעבאן ואח' נ' רחאל מוסא חסן ואח'

שעבאן ואח' נ' רחאל מוסא חסן ואח'

תאריך פרסום : 05/04/2010 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום קריות
1775-07
02/04/2010
בפני השופט:
עפרה אטיאס

- נגד -
התובע:
1. מוסטפא שעבאן ת.ז. 03285995
2. פדל חמודה ת.ז. 59879981

הנתבע:
1. רחאל מוסא חסן - ניתן פס"ד.
2. פוואז מאגד מוחמד - ניתן פס"ד.

פסק-דין

פסק דין (נתבעת 3)

תביעה לפיצוי כספי בגין נזקי גוף. התביעה מייחסת לנתבעים 1-2 שהינם שוטרים במשטרת ישראל מעשי תקיפה כנגד התובעים כמפורט להלן.

התביעה כנגד הנתבעים 1-2 נדחתה, בהסכמת הצדדים, לאור הודעת החסינות שהוגשה ע"י המדינה ביום 23.3.2008 ולכן נותרה לדיון רק התביעה כנגד הנתבעת 3, משטרת ישראל.

הצדדים הסמיכוני ליתן בתיק זה פסק דין על דרך הפשרה לפי סעיף 79 א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד- 1984.

התובעים טענו כי ביום 12.10.05, עת נסעו עם קבוצת פועלים ברכב הנהוג ע"י התובע 2, ממקום עבודתם באזור המרכז, בחזרה, למקום מגוריהם, נקראו באמצעות מערכת כריזה לעצור את רכבם בסמוך לצומת ישי. לטענתם, תנאי הכביש לא אפשרו להם לעצור מיד ולכן התובע 2 המשיך בנסיעתו מספר מטרים עד לעצירתו.

נטען כי לאחר שהתובעים עצרו בצד הכביש, קרב לעבר רכבם, הנתבע 2 (להלן- "השוטר פואז") והחל לצעוק ולקלל. התובעים בקשו ממנו להזדהות בשים לב לכך שיצא מרכב סמוי ולא מרכב משטרתי ואז קרב אליהם גם הנתבע 1 (להלן- "השוטר רחאל") שאף הוא החל לצעוק ולקלל את התובעים תוך שימוש במילים בוטות.

התובעים טענו כי הם ושניים אחרים שהיו עימם ברכב עוכבו והובאו למשטרת נהלל שם הכניס השוטר רחאל את התובע 1, לחדר ריק, סטר לו והניח את רגלו על גרונו. לטענת התובע 1, לאחר שהחל לצעוק נכנס לחדר פועל נוסף שעוכב יחד עם התובעים, עומר גועבאט אשר הבחין בנעשה בו.

התובע 2 טען אף הוא כי השוטר פואז הכניסו למסדרון במשטרת נהלל והכה בו בשתי ידיו, באוזן שמאל בראש ובחזה. לאחר מכן נכנס השוטר רחאל ואף הוא הכה אותו בשתי ידיו. אחר כך חזר פואז והכה בו בשנית עד שאבד את הכרתו.

התובעים הועברו יחד עם יתר המעוכבים למשטרת מגדל העמק שם נחקרו ושוחררו. לטענת התובע 1, איים עליו השוטר רחאל כי אם יספר על הקורות אותו במשטרת נהלל יפגע בו ובבני משפחתו. לטענתו, בעת חקירתו במשטרת מגדל העמק, השוטר רחאל לא יצא מחדר החקירות בכדי למנוע ממנו לספר על התנהלותם הפסולה של השוטרים במשטרת נהלל.

לאחר שחרורם פנו התובעים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים פורייה שם ספרו כי הותקפו ע"י שוטרים. בבדיקתו של התובע 1 אובחנו שפשופים בצוואר. בגב לא אותרו סימני חבלה חיצוניים אך אובחנה רגישות במישוש בצד ימין. התובע 1 שוחרר עם המלצות לקבלת משככי כאבים ומעקב רופא מטפל.

התובע 2 אושפז ביום 12.10.05 לאחר שהתלונן כי נחבל בראשו, אזנו השמאלית וחזה ימין, אבד הכרתו והקיא מספר פעמים. צילום חזה פוענח כתקין והתובע 2 שוחרר למחרת היום עם המלצות להמשך מעקב רופא מטפל, המשך מעקב רופא א.א.ג, חופשת מחלה בת שבוע ימים והמשך קבלת אוגמנטין למשך 5 ימים.

ביום 16.10.05 פנה התובע 2 בשנית לקבלת טיפול רפואי בבית החולים פורייה שם אובחן בזה הביקור חשד לשבר בצלע.

גרסת הנתבעים 1-2 (להלן ביחד- "השוטרים") לארועים נשוא התביעה שונה בתכלית. לטענתם, ביום ארוע, ערב יום כיפור, תקופה בה היו התרעות בטחוניות על מפגעים נסעו בניידת מאזדה משטרתית סמויה, בסיור שגרתי, באזור צומת אלונים, צומת השומרים וצומת התשבי. במהלך הנסיעה הבחינו ברכב מסחרי חשוד מסוג פורד טרנזיט, עמוס בנוסעים וקראו לנהג בכריזה, תוך הפעלת סירנה ופנס משטרתי מהבהב, לעצור בצד הכביש.

בתגובה, הגביר הנהג מהירות בנסיון להמלט מהניידת תוך שהפועלים ברכב עושים לעברם של השוטרים תנועות מגונות, מה שהגביר את חשדם. לטענתם, החלו במרדף כדי לחסום את הרכב ולגרום לנהג להוריד מהירות ובסופו של דבר הצליחו להתקרב לרכב שעצר בשולי הכביש.

השוטר פואז ירד ראשון מהרכב ואחריו רחאל כאשר שניהם חובשים כובע זיהוי משטרתי ותעודת מינוי משטרתי. השוטרים הזדהו בפני הנהג ונוסעי הרכב ובקשו מהם להציג תעודות מזהות ולאפשר עריכת חיפוש ברכב. נהג הרכב, סרב להזדהות, ובינתיים ירדו הוא ויתר הנוסעים מהרכב (11 בסה"כ) קללו את השוטרים בקללות קשות, דחפו ותקפו אותם פיסית ואחד מהם, התובע 1 אף ירק על השוטר פואז וניסה לחטוף את נשקו של השוטר רחאל.

השוטרים הזמינו ניידות תגבור אך עד הגעתן של הניידות חלק מהתוקפים הצליחו להמלט מהמקום.

התובעים ומספר תוקפים נוספים עוכבו ונלקחו למשטרת נהלל שם נרשמו להם דוחות עיכוב. לטענת השוטרים, בעת החתימה על דוחות העיכוב, התובע 1 התנצל על התנהגותו ואלו התובע 2 טען כי לא ידע שמדובר בשוטרים משום שהשוטרים נסעו בניידת סמויה. לאחר מכן הועברו המעוכבים למשטרת מגדל העמק שם נחקרו ומסרו עדויות.

השוטרים הכחישו את טענת התובעים כי הוכנסו לחדר/מסדרון והוכו על ידם. השוטרים אף הכחישו את טענת התובעים כי מי מהם בקש בתחנת המשטרה לקבל טיפול רפואי או כי החתימו אותם על דף ריק, כביכול, לצורך הזמנת אמבולנס. לטענתם, השימוש היחידי בכח שהופעל בעת הארוע היה דחיפתו של התובע 1 ע"י רחאל כאשר אחז באקדחו וניסה לחטוף אותו.

בגין הארוע נשוא התביעה הוגש כנגד התובעים כתב אישום במסגרת ת"פ 8571-02-08 (שלום נצרת). בכתב האישום צוין כי כאשר השוטרים נגשו לתובע 2 הזדהו כשוטרים, ובקשו להציג רישיונות סרב התובע 2 להענות לבקשתם וקלל אותם קללה נמרצת כאשר לפתע ירד מהרכב גם התובע 1 והחל לקלל את השוטרים ולהעליבם תוך שהוא מאיים עליהם ברצח. עוד צויין בכתב האישום כי התובע 1 אף אחז בנשקו של רחאל שהיה מונח על גופו בנסיון לטול ממנו את הנשק וכן ירק על השוטרים מספר יריקות שפגעו בהם.

במסגרת עסקת טיעון הודו התובעים בעובדות נשוא כתב האישום ובהכרעת הדין (ללא הרשעה), נקבע בהסתמך על הודאתם כי ביצעו את העבירות נשוא כתב האישום. התובע 1 בקש כמה חודשים מאוחר יותר לחזור בו מהודאתו אך כב' השופטת כרמלה רוטפלד-האפט דחתה בקשתו זו לאור העובדה שמפרוטוקול הדיון, במסגרתו הודו התובעים בעובדות נשוא כתב האישום, עולה כי הסדר הטיעון הוסבר להם היטב והם גם הצהירו כי הם מבינים את מהות ההסדר וכי ההסדר נעשה על דעתם ובהסכמתם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ