אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> שלג נ' סעד ואח'

שלג נ' סעד ואח'

תאריך פרסום : 02/04/2011 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות צפת
18838-05-09
02/04/2011
בפני השופט:
אינעאם דחלה-שרקאוי

- נגד -
התובע:
שלום שלג
הנתבע:
1. סמי סעד
2. פלאפון חברה לתקשורת בע"מ

פסק-דין

פסק דין

לבית משפט זה הוגשה תביעה כספית על סך 23,645 ₪.

התובע טוען, כי בחודש אוקטובר 2008 נפגש עם הנתבע מס' 1, שלוח של הנתבעת 2, והתקשר עימו בהסכם עם הנתבעת מס' 2, לפיו ינייד התובע 4 מספרי טלפון שלו שבחברת סלקום אל הנתבעת 2 , יוסיף מספר טלפון נוסף של הנתבעת מס' 2 – פלאפון, ובסה"כ 5 מכשירי טלפון. עלות העיסקה הינה 800 ₪ לחודש ובזיכוי של 200 ₪ X 18 תשלומים. עוד סוכם בעל פה עם הנתבע מס' 1 כי ניוד המכשירים מחברת סלקום לנתבעת מס' 2 יהיה ללא תשלום.

נטען, כי ההסכמים הופרו, הנתבעת מס' 2 חייבה את התובע בסכומים גבוהים יותר, ובגין ניוד המכשירים שילם התובע קנסות לחברת סלקום.

הנתבעת 2 מכחישה את טענות התובע וטוענת לחוסר יריבות, שכן הנתבע 1 אינו שלוח שלה, אלא עובד של קבלן מורשה מטעמה למכירת טלפונים.

לגופו של עניין, טוענת הנתבעת, כי ביום 12/9/08 התובע חתם על הסכמי התקשרות עם הנתבעת 2 באמצעות חברת מוטי כהן בע"מ, במסגרתם נייד התובע 4 מנויים מחברה אחרת אל הנתבעת 2, רכש מנוי נוסף מהנתבעת 2 וכן מכשיר קבוע לרכב, חלקם בתכנית "מהפכת האביב ב D2D" וחלקם במבצע "רמדאן בהתקשרות". למעט מכשיר אחד , 4 המכשירים הניידים והמכשיר ברכב הינם בתשלום.

נטען, כי התובע צרך גם שירותים חורגים מהחבילה הבסיסית, כגון משלוח הודעות SMS' חריגה מכמות הדקות הכוללת, שיר בהמתנה, הורדת שיר, שירות חסימת זיהוי שיחה, צפיות בבידור, וכתוצאה גדל חיובו של התובע.

התובע חתם על הצהרת ניוד ובסע' 5 נקבע כי הניוד אינו פוטר את הלקוח מכל תשלום כלפי מפעיל שננטש. ההטבה היחידה שהגיעה לתובע הינה זיכוי בסך 30 ₪ כנגד צריכת זמן אוויר למשך 18 חודשים לגבי כל אחד מ 4 המנויים שנוידו, זיכוי אותו קיבל התובע.

מטעם התובע העיד התובע בעצמו וכן מר ג'ריס מויס, מטעם הנתבעת 2 טען מר עמי גולן, נציג הנתבעת 2.

ד י ו ן והכרעה

נגד הנתבע 1 ניתן פסק דין בהעדר הגנה ביום 28/4/10, הוא זומן לדיון אשר נקבע ליום 13/1/11 ולא התייצב. התובע לא עמד על זימון הנתבע 1 ולא ביקש להעידו על נסיבות ההתקשרות וההסכמות בעל פה, אלא הפנה את כל תביעותיו כלפי הנתבעת 2, בטענה כי הנתבע 1 הינו שלוח של הנתבעת 2. משוויתר התובע על נוכחות נתבע 1 ועדותו, לא ניתן לאמת את כל טענות התובע והקשורות בנסיבות ההתקשרות בינו לבין הנתבע 1.

הנתבעת 2 טוענת, כי הנתבע 1 הינו עובד של חברת מוטי כהן בע"מ, המהווה קבלן משנה של הנתבעת 2, ואף מוכרת מטעם הנתבעת 2 את שירותיה. הנתבעת מודה בנכונות ההסכמים עליהם חתמו התובע מצד אחד והנתבע 1 בשם הנתבעת 2 מצד שני, ומקבלת עליה את חיוביה שבהסכם ומכירה בכך כי הינה צד להסכם עם התובע. מכאן שבין חברת מוטי כהן בע"מ לבין הנתבעת 2 קיימים יחסי שליחות לפי סעיף 1 (א) לחוק השליחות תשכ"ה 1965, וכן סעי' 3 (א) לחוק. כיון שמדובר בחברת מוטי כהן בע"מ, הרי שנציגיה ועובדיה בכללם הנתבע 1, הינם שלוחי משנה של הנתבעת 2, בהתאם לסעיף 16 לחוק השליחות.

לכתב התביעה צירף התובע את נספח א' העתק דף נייר ללא כותרת בכתב יד , בשורה הראשונה נרשם "2202 סמי סעד פלפון..." והעיד כי סמי (הנתבע 1) כתב לו זאת בכתב יד. (עמ' 3 ש' 14). כאמור לעיל, התובע לא העיד את הנתבע 1 אודות דף זה, ומדובר במסמך שהוגש שלא באמצעות עורכו, ואין לקבוע על פיו ממצאים כלשהם.

מנגד הגישה הנתבעת 2 את העתקי ההסכמים לרכישת המכשירים עליהם חתם התובע. התובע חתם על 3 הסכמים למתן שירותי רדיו טלפון ב"מבצע מהפכת האביב ב D2D", עוד חתם על עוד 2 הסכמים במבצע "רמדאן בהתקשרות" וכן על הצהרה בעניין בקשה לניוד. (נספח א' לכתב הגנה).

ככל שהתובע טוען להסכמות שבעל פה שהיו בינו לבין הנתבע 1 שלא העיד, הרי שיש להעדיף את נוסח ההסכמים הכתובים שהתובע חתם עליהם בהיותם עדות שבכתב כנגד עדות שבעל פה. התובע, אף על פי שטען בעדותו כי לא חתם על שום טופס חוץ מהחתמת הפלאפון באוטו, אינו טוען שחתימתו זויפה בכל 5 ההסכמים שצורפו לכתב ההגנה ולא הגיש תלונה במשטרה בגין זיוף.

אין חולק שההתקשרות בין התובע לנתבעת 2 קיימת, הנתבעת סיפקה את המכשירים לתובע, וממשיכה לספק לו שירותי טלפון, התובע אינו דורש לבטל את ההתקשרות. אין הגיון שהתקשרות הנתבעת 2 עם התובע ואספקת שירותים, תהיה על בסיס נספח א' בלבד שהציג התובע בכתב התביעה ולא על בסיס הסכמים חתומים כדבעי ומפורטים היטב.

לאור זאת, יש לקבוע כי ההסכמים שצירפה הנתבעת 2, חתומים הם על ידי התובע בעצמו.

בעניין זה, ידועה ההלכה לפיה צד שחתם על הסכם, חזקה עליו שקרא והבין אותו בטרם חתם עליו, ואם לא עשה כן אין לו אלא להלין על עצמו.

טענת התובע, כי ניוד המכשירים מחברת סלקום לנתבעת מס' 2 יהיה ללא תשלום, הסכמה שבעל פה, אינה מצויה בהסכמים שבידי הנתבעת ואף לא בדף הנייר שהציג התובע ולכן דינה להידחות.

התובע טוען, כי חויב בגין 4 מכשירים שלא כמוסכם בסך 1,436 ₪ למכשיר אחד ועוד 2,688.12 עבור 3 מכשירים נוספים. עיון בהסכמים שבידי הנתבעת מעלה כי צויין מפורשות בסעיף 1 (ב) להסכמים "מבצע מהפכת אביב ב D2D" כי הלקוח רוכש מכשיר מדגם R500 וזאת "כנגד החזרת מכשיר הטלפון הסלולרי שבבעלותי מדגם כשהוא משוחרר מכל זכויות צד ג' כלשהן." יחד עם זאת, ישנו חיוב כספי בסך של 896.40 ₪ בגין רכישת כל מכשיר, סה"כ 3 מכשירים. בהסכם אחד של "מבצע רמדאן בהתקשרות" חיוב כספי בגין רכישת המכשיר בסך 1,436 ₪, למעט הסכם נוסף "רמדאן בהתקשרות" בו צוין כי המכשיר הינו "מתנה". התובע חתום על כל ההסכמים הנ"ל ועל כן חייב בתשלום. גם דף הנייר, נספח א' מטעם התובע, אינו מציין זיכוי מלא בגין המכשירים. על כן, דין טענת הנתבע להחזרי תשלומים להידחות.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ