אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> שטיינמן נ' זועבי ואח'

שטיינמן נ' זועבי ואח'

תאריך פרסום : 30/10/2011 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות עפולה
17962-11-09
26/10/2011
בפני השופט:
שאדן נאשף-אבו אחמד

- נגד -
התובע:
איגור שטיינמן
הנתבע:
1. עותמאן זועבי
2. עלי זועבי (נמחק)

פסק-דין

פסק דין

1.לפניי תביעה לפיצוי בגין נזקים שנגרמו לרכב התובע, מ.ר. 2044314, מסוג יונדאי, כתוצאה מתאונת מדרכים שארעה ביום 18.07.2009 מפגיעת רכב הנתבע 2, מ.ר. 5457232, מסוג דייהו, שהיה נהוג ע"י הנתבע 1 (להלן: "זועבי").

2.לטענת התובע, במועד הנקוב נסע זועבי בכביש 65 מכיוון עפולה לכיוון גבעת המורה, ובהגיעו סמוך לצומת בית חולים 'העמק' בעפולה, וכאשר נסע בעקבותיו של רכב אחר, לא שמר על מרחק מספיק מהרכב שנסע לפניו ועקב כך התנגש עם חזית רכבו בחלק אחורי של הרכב מלפניו מסוג הונדה, מ.ר. 2023450 (להלן: "ההונדה"), שהיה נהוג ע"י מר דינין איגור (להלן: "דינין"). כתוצאה מעוצמת ההתנגשות נדחף רכב ההונדה לפנים והתנגש בחלק אחורי של רכב אחר מסוג טיוטה, מ.ר. 7275823 (להלן: "הטיוטה") אשר היה נהוג ע"י מר רוסו שי (להלן: "רוסו"). בהמשך, סטה הרכב של זועבי ימינה והתנגש עם רכב התובע שעצר בנתיב הימני למופע אור אדום ברמזור.

3.התובע טוען, כי האחריות להתרחשות התאונה מוטלת על כתפיו של זועבי, משום שזה האחרון לא שמר על רווח בין רכבו לבין הרכב שלפניו ואף נהג במהירות, ללא זהירות וללא ששם לב לתנאי הדרך והתנועה בה.

4.התובע פוצה בגין הנזקים הישירים שנגרמו לרכבו ע"י המבטחת שלו. לפיכך, הוא עותר בתביעה דנן לחיובו של זועבי בגין נזקיו העקיפים – השתתפות עצמית, כינון, והפסד הנחת תביעות- כמפורט באישור ההפסדים שצורף לכתב התביעה.

5.זועבי מכחיש מכל וכל את טענות התובע. לטענתו, התאונה ארעה בנסיבות אחרות ושונות מן המתואר והמטילות את האחריות להתרחשותה על דינין, נהג רכב ההונדה.

6.לטענתו, דינין נהג ברכב ההונדה במהירות מופרזת ולא שם לב, כי הוא מתקרב לצומת בו מוצב רמזור, עצר את רכב ההונדה באופן פתאומי ופגע ברכב הטיוטה שנסע לפניו והיה נהוג ע"י רוסו. זועבי סטה ימינה בכדי למנוע את הפגיעה ברכב ההונדה אך ללא הצלחה, וכתוצאה מכך פגע בחלק השמאלי האחורי של רכב ההונדה וברכבו של התובע מסוג יונדאי, שנסע אותה עת מימינו של רכב ההונדה.

7.בדיון שהתקיים בפניי העידו התובע וזועבי.

במהלך הדיון הגיש התובע העתק מכתב האישום שהוגש נגד זועבי בבימ"ש לתעבורה בנצרת בגין אירוע התאונה נשוא תביעה זו (ת/1), וכן עותק מההודעה שמסר התובע במשטרה (ת/2). מנגד, צירף זועבי תמונות צבעוניות של הנזק ברכבו (נ/1).

8.אחר שעיינתי בכתבי הטענות על צרופותיהם, שקלתי את עדויות הצדדים ואחר שבחנתי את שלל הראיות שהוגשו לתיק, אני מחליטה לקבל את התביעה בחלקה, וזאת מן הטעמים המפורטים להלן:

9.בדיון שנערך בפני נשמעה עדותו של התובע, וזה האחרון חזר על גרסתו כאמור בכתב התביעה. חיזוק לעדותו זו, מצאתי בעדות שמסר במשטרה ביחס לאירוע התאונה (ת/2), שם חזר על תיאור נסיבות התאונה כפי שנשמע בפניי במהלך הדיון. עדותו של התובע הייתה עקבית, סדורה היטב וכלל לא נסתרה, ולכן אני נותנת בה אימון מלא.

10.לא כך באשר לעדותו של זועבי, אשר בדיון בפניי מסר גרסה עובדתית שונה בתכלית מזו המצוינת בכתב ההגנה, באופן הנוטל את מהימנותו. בדיון בפני העיד זועבי, כי היה זה רכב התובע שפגע ברכבו ולא ההיפך. לטענתו, הוא נסע בנתיב השמאלי ובהגיעו לצומת הבחין בתאונה קיימת בין רכב ההונדה לבין רכב הטיוטה. אי-לכך, ניסה זועבי לסטות ימינה על מנת למנוע את הפגיעה ברכב ההונדה, אולם רכב התובע אשר הגיע מאחוריו בנתיב הימני, פגע ברכב של זועבי ודחף אותו לכיוון רכב ההונדה.

11.יתרה מזאת, תיאור נסיבות התאונה, כפי שנמסר מפיו של זועבי, איננו מתיישב עם הנזקים בשני הרכבים המעורבים. עיון בתמונות נ/1, מלמד כי עיקר הנזק ברכבו של זועבי ממוקם בחלק הקדמי השמאלי, בדמות של מעיכה, ואילו הנזק בדלת הימנית הינו נזק מינורי של שפשוף. עוצמת הנזקים בשני המוקדים הללו ואופיים אינם עולים בקנה אחד עם גרסתו של זועבי, לפיה נפגע מרכב התובע ונהדף אל עבר רכב ההונדה. לו הייתה גרסת זועבי אמת, ניתן לצפות כי הנזק העיקרי ממוקם בדלת מימין, שם קיבל את המכה מרכב התובע ונהדף אל עבר רכב ההונדה. לא זאת אף זאת, גרסתו של זועבי אינה מתיישבת עם הנזק ברכב התובע אשר מצוי בחלק האחורי השמאלי (ראו: חוות דעת שמאי שצורפה לכתב התביעה). לו התרחשה גרסת זועבי במציאות, הנזק ברכב התובע היה מתרחש בחלק קדמי שמאלי, ואילו בפועל הנזק אצלו ממוקם כאמור בחלק שמאלי אחורי.

12.בהינתן כל האמור, אני מבכרת את גרסת התובע על פני גרסתו של זועבי, וכפועל יוצא מכך, אני קובעת כי האחריות לתאונה רובצת לפתחו של זועבי.

13.באשר לנזק - יצוין כי סכום התביעה מורכב מסך של 1,986 ₪ בגין השתתפות עצמית, סך של 53 ₪ בגין כינון, סך של 716 ₪ בגין השתתפות בירידת ערך וסך נוסף של 1,761 ₪ בגין הפסד הנחת תביעות.

14.התביעה בנוגע להפסד הנחת העדר תביעות נדחית, מפני שהתובע לא הציג פוליסות ו/או מסמכים אחרים היכולים ללמד כי הפסד זה, כולו או חלקו, נגרם בפועל. הפוליסה שצורפה לכתב התביעה הינה טיוטה בלבד, וככזו אין בה כדי להוכיח כי נשללה מהתובע הנחה בפועל. התובע יכול היה בנקלה להשיג ראיות להוכחת רכיב נזק זה, במיוחד שממועד התאונה חלפו שלוש שנים ויש להניח כי הוא חידש מאז את הפוליסה. מנגד מצאתי לקבל את יתר מרכיבי התביעה בגין השתתפות עצמית, כינון והשתתפות בירידת ערך.

15.אשר על כן, אני מורה על קבלת התביעה, בחלקה, ומחייבת את הנתבע, זועבי עותמאן, לשלם לתובע סך של 2,755 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק החל ממועד הגשת התביעה (16.11.09) ועד מועד התשלום המלא בפועל. בנוסף אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובע הוצאות משפט בסך 350 ₪.

16.התשלום יבוצע בתוך 30 יום מיום המצאת פסק הדין לנתבע, שאם לא כן, יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק החל מהיום ועד מועד התשלום המלא בפועל.

17.לסיום, התנצלותי בפני הצדדים על העיכוב במתן פסק הדין אשר נבע מתקלה, משלא הובא התיק להכרעה לאחר דיון ההוכחות.

18.המזכירות תמציא העתק פסק הדין לצדדים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ