אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק תא"ק 4737-06

פסק-דין בתיק תא"ק 4737-06

תאריך פרסום : 16/10/2011 | גרסת הדפסה
תא"ק
בית משפט השלום נתניה
4737-06
19/07/2011
בפני השופט:
סמדר קולנדר-אברמוביץ

- נגד -
התובע:
שיש אלוני בע"מ
עו"ד נחמיה
הנתבע:
רזידנס מ.נ. בע"מ
עו"ד גולן
פסק-דין

1.         התובעת, שיש אלוני בע"מ  סיפקה לנתבעת חברת רזידנס מ.נ. בע"מ סחורה לבנין שנבנה באמצעות הנתבעת בתל אביב. לטענת התובעת למרות שהמוצרים סופקו, לא שולמה תמורתם ומשכך הגישה התביעה  בסדר דין מקוצר בסך 144,668  ש"ח ביום 25.6.06 בהתאם לחשבוניות ותעודות משלוח שצירפה לתביעתה.

2.         הנתבעת לא הגישה בקשת רשות להגן וניתן פסק דין כנגדה ביום 9.5.07. בהמשך הגישה הנתבעת בקשה לביטול פסק הדין שניתן במעמד צד אחד. כמפורט בתצהיר מר בוכריץ שלמה מטעמה ביום 15.6.04 חתמו הצדדים על הסכם אספקת מוצרים לפיו לתובעת הוענקה בלעדיות באספקת מוצריה לאתר הבניה. (ההסכם צורף כנספח א' לתצהיר העדות הראשית של מר לרוס מהתובעת). ההסכם כלל התחייבות התובעת לאספקת אביזרים אחידים במחיר מוסכם לכל אביזר ואפשרות שדרוג או החלפת המוצרים לפי בקשת הדיירים. במהלך אספקת המוצרים לאתר הבניה התעוררו מחלוקות בדבר אספקת ו/או תשלום אביזרים. התובעת מיהרה להגיש את כתב התביעה.

לאחר הגשת התביעה התנהל בין הצדדים משא ומתן . הצדדים הסכימו שתערך בדיקה פרטנית ע"י הגב' פלוטקין . ביום 18.9.06 נחתם הסכם פשרה לפיו התחייבה התובעת לבטל את התביעה ולהודיע לבית המשפט.

לטענת הנתבעת יש לקיים את תנאי ההסכם ולדחות התביעה.

בסופו של יום בוטל פסק הדין והצדדים הודיעו לבית המשפט שמסכימים שהתצהיר שצורף לבקשה לביטול פסק דין ייחשב ככתב הגנה.

3.         בהמשך  הגישו הצדדים תצהירי  עדות ראשית מטעמם.  מטעם התובעת הוגשו תצהירי עדות ראשית ע"י עובדים שהיו מעורבים בקשר עם התובעת כך הצהיר מר לזרו לרוס מנהל הגביה שהחוב בהתאם לחשבוניות ועפ"י דף יתרת החשבון עומד בסכום התביעה. עוד טען שאם אכן הוחזרה סחורה לתובעת היתה יוצאת חשבונית החזרה.

כן הצהירה הגב' גלית בורשטיין מאיו ששימשה בתקופה הרלוונטית כמנהלת פרויקטים בתובעת כי לאחר הגשת התביעה אכן התנהל מו"מ בין התובעת לנתבעת. מר בוכריץ פנה וטען שהגב' יעל פלוטקין העובדת בנתבעת ביצעה בדיקה מעמיקה באופן אישי לכל דירה בפרויקט ועל כן מבקש הוא לבחון את חובו לתובעת. על כן נערכה הפגישה ביום 18.9.06 ונחתם הסכם הפשרה. לאחר מכן בחודש אוגוסט נערכה פגישה במשרדי התובעת בנוכחות מנכ"ל התובעת, מר בוכריץ והגב' פלוטקין ואף בנוכחותה ובנוכחות הגב' כנרת הלפנד שם נמצא שאין התייחסות לכל המוצרים שהורכבו בשטחים ציבוריים בבנין ולתוספות שסופקו לנתבעת. כן עלה מהפגישה שהגב' פלוטקין לא בדקה שטחים בבנין וכי לא נכנסה לכל הדירות. משכך ומאחר והנתבעת לא ביצעה המוסכם בהתאם להסכם הפשרה, הטעתה את התובעת והפרה ההבנות נשלח מכתב המודיע על ביטול ההסכם ביום 20.3.07.

כן הוגש תצהיר מטעם הגב' כנרת הלפנד החוזר על עיקרי האמור בתצהיר הגב' מאיו בכל הנוגע לפגישה שקוימה.

מר בוכריץ שלומי הגיש תצהיר עדות ראשית מטעם הנתבעת במסגרתו חזר על תצהירו הקודם לפיו התובעת הפרה את הסכם הפשרה אשר הוא עמד בו. כן טען שלאור חישוב הגב' פלוטקין אין כל חוב ואף קיימת יתרת זכות לנתבעת.

לטענתו החיובים הנתבעים אינם משקפים את היקף האביזרים שסופק בפועל ולא כוללים זיכוים בגין אביזרים שהוחזרו או שודרגו ומתעלמים מתשלומים ששולמו בפועל.

בנוסף טוען שהנתבעת אף לאחר המועדים שצוינו בתצהירו של מר לרוס שילמה סך של 259,006.74 ש"ח סכום העולה על הסכום התביעה.

4.         דיון משפטי :

            כמפורט לעיל  קו ההגנה של הנתבעת התבסס על הסכם הפשרה שנחתם בין הצדדים מכוחו לטענתה, אין כל מקום לקבל התביעה שכן הסכם הפשרה הוא המשקף הסכמות הצדדים. בסיכומיה זונחת הנתבעת טענה זו למעשה וטוענת טענות חדשות שהינן בגדר הרחבת חזית לגבי העובדה שהתובעת לא ביצעה החיובים כנדרש בהתאם להסכמות הצדדים בהסכם אספקת המוצרים שנחתם ביניהם וכן סכומים ששילמה לתובעת . רואה אני בכך הרחבת חזית אסורה. מאחר ותביעה זו החלה בבקשת רשות להגן אזי טענת ההגנה היחידה שעליה ניתנה רשות להגן הינה ביטול הסכם הפשרה. לא קיבלתי כל הסבר מדוע רק בשלב הסיכומים ולא קודם לכן בוחרת הנתבעת להעלות קו הגנה חדש לחלוטין לפיו החיובים הינם שגויים שכן אינם מסתמכים על הסכמות הצדדים ולא לוקחים בחשבון שדרוגים ו/או עמלות המגיעות לנתבעת.

5.         במאמר מוסגר אציין  שכעולה מעדויות הצדדים נקבע בהסכם  שהצדדים מקבלים את חישוב  הגב' יעל פלוטקין וכל שנותר הוא לערוך סיכום אריתמטי. מר בוכריץ העיד שכאשר הגיע לפגישה בה נחתם ההסכם היו החישובים שערכה הגב' פלוטקין מוכנים, מנכ"ל התובעת, אודי עבר על החומר, ביקש ממנה לערוך חשבון  ואז הכין את הסכם הפשרה במשרדו עליו הם חתמו במקום:

"עד כמה שזכור לי הם דיברו. היא הביאה את כל המסמכים בקרטונים לישיבה. בקרטונים היו החישובים של יעל ודברים אחרים שאני לא יודע מה. על סמך הניירת הזו הוא אמר לה תעשי חשבון ועלי זה מקובל. הוא ניסח מסמך וחתם עליו".

(ראה עמ' 23 שורות 27-30 לפרוטוקול).

מר בוכריץ  טען שבמועד זה כבר כל החישובים שערכה הגב' פלוטקין היו בידי התובעת וכל שנותר הינו חישוב אריתמטי פשוט. חישוב כזה אכן נערך לאחר מכן על ידי הגב' פלוטקין, (נספח ג') ממנו עלה שאין כל חוב של הנתבעת לתובעת.

6.         טוענת התובעת להטעייתה על ידי הנתבעת שכן בפגישה הוברר שלא נערכה בדיקה מעמיקה לגבי כל הדירות, אין התייחסות לכל המוצרים שהורכבו בשטחים הציבוריים ולתוספות שסופקו על ידי התובעת כאשר הבדיקה לא תאמה את תעודות המשלוח. כן הוברר שהגב' פלוטקין לא נכנסה ובדקה כל הדירות אלא ציינה הנתונים על סמך ניירת שהיתה בידיה.

            הגב' פלוטקין לא הגיעה כלל למסור עדותה. הנתבעת מתייחסת לענין זה בסיכומיה וטוענת שאכן טוב היה אם היתה מגיעה מטעמה לשפוך אור על עבודתה והחישובים שנעשו. מאחר ולא הוצגה בפני כל מניעה להבאתה לעדות עומדת עובדה זו לחובת הנתבעת שכן היא הטוענת שהגב' פלוטקין ביצעה המוטל עליה בהתאם להסכם הפשרה, ועל כן היה עליה להביאה לעדות בענין זה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ