אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פסק-דין בתיק תא"מ 33512-06-11

פסק-דין בתיק תא"מ 33512-06-11

תאריך פרסום : 05/09/2012 | גרסת הדפסה
תא"מ
בית משפט השלום תל אביב - יפו
33512-06-11
17/01/2012
בפני השופט:
רונן אילן

- נגד -
התובע:
טלאול קונטקט סנטר בע"מ
הנתבע:
אקזיט (ל.י.ד.א.ש.) - בית השקעות בע"מ
פסק-דין

בפני תביעה בסדר דין מהיר לתשלום סך של 3,499 ש"ח בטענה לאכיפת הסכם להספקת רשימות תפוצה.

העובדות הרלוונטיות

1.            התובעת, הינה חברה העוסקת במתן שירות מענה טלפוני, ובין היתר מספקת מידע ללקוחות לפי פילוח אותו מבקשים הלקוחות. הנתבעת, הינה חברה העוסקת בתחום ההשקעות.

2.            במהלך חדש מאי 2010 פנתה הנתבעת לתובעת בבקשה לקבל ממנה שירותים וביום 23.5.10 חתמה הנתבעת על מסמך אשר כותרתו "הצעת מחיר להספקת רשימות תפוצה" (להלן: "ההסכם").

3.            במסגרת ההסכם הזמינה הנתבעת מהתובעת רשימת תפוצה, כאשר מחיר היסוד בגין הרשומות אשר יסופקו הועמד על סך של 0.29 ש"ח בצירוף מע"מ לכל פרט מהרשומה (להלן: "מחיר היסוד"). עוד נקבע בהסכם, כי בגין קבלת מספר רב של רשומות תינתן לנתבעת "הנחת כמות". ביחס להזמנת רשומות בהיקף של מעל 50,000 נקבע כי תינתן הנחה בשיעור של 35% על מחיר היסוד. בפרק ההערות בהסכם, נקבע כי הנתבעת מתחייבת להזמין 20,000 רשומות והמחיר נקבע לפי מדרגת 50,000 רשומות, דהיינו, המחיר נקבע מראש על יסוד הנחת כמות הניתנת לפי ההסכם לכאלו המזמינים מעל 50,000 רשומות, הנחה בשיעור של 35% ממחיר היסוד.

4.            בעקבות חתימת ההסכם, ביצעה התובעת את האיתור על יסוד הנתונים אשר קיבלה, אך זה העלה רק 10,000 רשומות. התובעת פנתה לנתבעת בבקשה להרחיב את הפילוח המבוקש כדי שניתן יהיה להגיע ל-20,000 רשומות, אולם הרחבה שכזו לא נעשתה וכך נותרו ברשות הנתבעת 10,000 רשומות בלבד. הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה באשר לתשלום המגיע לתובעת, ובעקבות זאת הוגשה התביעה.

טענות הצדדים, הראיות וההליך

5.            לטענת התובעת, במסגרת ההסכם הוסכם ליתן לנתבעת הנחה בשיעור 35% ממחיר היסוד, ובלבד שהתשלום יעשה בגין 20,000 רשומות. מאחר ובפועל רכשה הנתבעת 10,000 רשומות בלבד, כי אז לא מגיעה לה הנחה כלשהי ועליה לשלם את הסכום המלא הנקוב בהסכם, בסך כולל של 3,393 ש"ח בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כדין.

6.            לטענת הנתבעת, המחיר שעליה לשלם בגין הרשומות שניתנו לה חייב לקחת בחשבון את ההנחה המוסכמת בשיעור 35% ממחיר היסוד שלכן, זכאית התובעת לכל היותר לתשלום בסך של 2,186 ש"ח. עוד טוענת הנתבעת, כי הנתונים אשר נמסרו לה בפועל, לא היו מדויקים כלל ונוכח כל זאת, טוענת הנתבעת כי יש לדחות את התביעה.

7.            הנתבעת הגישה ההתנגדות לביצוע התביעה, הצדדים הגישו בגינה סיכומים בכתב ובהחלטה מיום 20.11.11, נתקבלה ההתנגדות בחלקה, נקבע כי הנתבעת תשלם לתובעת סך של 2,186 ש"ח ואילו המחלוקות בדבר יתרת הסכום, יתבררו בסדר דין מהיר. בעקבות החלטה זו, הגישה התובעת תצהיר עדות ראשית. בדיון המוקדם אשר התקיים ביום 16.1.12, הגיעו הצדדים להסכמה לפיה פסק הדין ינתן על יסוד הטענות והראיות המצויות בתיק בית המשפט כאשר שני הצדדים מוותרים על חקירות נגדיות. על יסוד הסכמה זו סיכמו הצדדים את טענותיהם בעל-פה.

דיון

8.            המחלוקת הראשונה העומדת להכרעה, הינה המחלוקת בדבר זכות התובעת לקבלת תשלום כלשהו.

לטענת הנתבעת, בהתאם להסכם התחייבה התובעת לספק רשומות בעלות "100% דיוק...". בפועל, טוענת הנתבעת,  הפרה התובעת התחייבות זו ומסרה רשומות הכוללות נתונים שגויים, דבר אשר הסב לה נזקים. משכך, טוענת הנתבעת כי התובעת הפרה את התחייבויותיה ואיננה זכאית לתשלום כלשהו.

עיון בחומר הראיות אשר הציגה הנתבעת, מראה כי זולת טענות כוללניות בדבר אותן "שגיאות" ברשומות אשר מסרה התובעת, לא הציגה הנתבעת לא ראיה, לא ראשית ראיה, לא פירוט ולא ראשית פירוט לטענה זו.

בסיכומי ב"כ הנתבעת בפני, נטען כי ברשומות אשר נמסרו לנתבעת, היו שמות זהים לשמות אחרים ברשימה, ומספרי טלפונים שגויים. דא עקא, ובתצהיר הנתבעת לא זו בלבד שאין כל פירוט, ולו בודד, לטענה זו, אלא שהטענה כלל לא נטענה ולמותר הוא לציין כי לא ניתן לבסס את הסיכומים על עובדות אשר אינן נתמכות בראיות אשר הוצגו.

לפיכך, לא הציגה הנתבעת כל ראיה לביסוס הטענה בדבר הפרת ההסכם על ידי התובעת, בכל הנוגע לתוכן הרשומות, ולכן אני דוחה את הטענה.

9.            טענתה השניה של הנתבעת, מתייחסת לחבות בגין כל אחת מהרשומות אשר סופקו לה, כאשר לשיטת הנתבעת יש לערוך את התחשיב כאשר זה כולל הנחה בשיעור 35%.

עיון בהסכם מלמד, כי במסגרתו אכן נקבע כי המחיר יקבע בהתאם למדרגה הכוללת הנחת כמות לאלו המזמינים מעל 50,000 ש"ח, דהיינו, בהנחה של 35% ממחיר היסוד, אולם בצד זאת נקבע בזו הלשון: "בהזמנה הראשונית אקזיט מתחייבת להזמין 20,000 רשומות". דהיינו, לשונו הברורה של ההסכם, קובעת כי ההנחה הניתנת לנתבעת כפופה לכך שיוזמנו 20,000 רשומות. בפועל, ועל כך אין מחלוקת, הוזמנו רק 10,000 רשומות.

טוענת הנתבעת כי התובעת היא זו שאחראית לכך שסופקו 10,000 רשומות בלבד, שכן הוזמנו בפועל 20,000 רשומות והתובעת כשלה באיתור רשומות לפי נתוני הפילוח שקבלה. טענה זו אינני מקבל. לפי ההסכם, התחייבות התובעת למסור רשומות כפופה לאיתור הרשומות המתאימות, על יסוד הפילוחים אשר מוסרת הנתבעת. התובעת טענה שלא עלה בידה לאתר יותר מ-10,000 רשומות מתאימות. אפשר ומענה שכזה ינבע מחיפוש לקוי אך אפשר ואפשר שמענה זה נובע מכך שהפילוח המבוקש פשוט איננו מאפשר איתור של יותר מ- 10,000 רשומות. אם טוענת הנתבעת שאי האיתור נובע דווקא מרשלנות התובעת הרי שעליה להבהיר זאת ולהציג לכך ראיות וזאת - לא עשתה. ודוק, לא זו בלבד שלא ניתן לצפות מהתובעת למצוא רשומות כאשר אלו אינן בנמצא, אלא שהתנהגות זו של התובעת מעידה על יחס הוגן לנתבעת. הרי התובעת בהודעה זו, פועלת בניגוד לאינטרס האישי שלה למצוא ככל שיותר רשומות וכך גם לקבל תמורה גדולה יותר. נחה דעתי איפה, כי התובעת לא הפרה את התחייבויותיה, אלא מסרה רשומות בהתאם למה שעלה בידיה לאתר, על יסוד הפילוחים שנמסרו לתובעת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ