אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> פס"ד בבקשה למינוי מנהל עזבון לפי דיני פשיטת רגל לנכסי דוד דודאי ז"ל

פס"ד בבקשה למינוי מנהל עזבון לפי דיני פשיטת רגל לנכסי דוד דודאי ז"ל

תאריך פרסום : 03/07/2012 | גרסת הדפסה
פש"ר
בית המשפט המחוזי תל אביב - יפו
1304-12-11
02/07/2012
בפני השופט:
איתן אורנשטיין

- נגד -
התובע:
1. אסתר דודאי
2. גאי דודאי
3. דנה דודאי

עו"ד ארז חבר
עו"ד בראון
עו"ד צומעי
עו"ד בריל
הנתבע:
1. עו"ד ארז חבר מנהל עזבון זמני
2. כונס הנכסים הרשמי

החלטה

בית המשפט ייעשה הפסקה על מנת לאפשר למשיבה 1 להתייעץ, האם לקיים את הדיון בבקשתה להחלפת מנהל העיזבון הזמני היום, או שהדיון בבקשה יידחה למועד שבו תהיה המשיבה מיוצגת, כאשר יובהר למשיבה שהדיון בבקשה למינוי מנהל עיזבון קבוע וצו ניהול עיזבון קבוע, תידון היום, בשים לב לכך שהמועד לדיון נקבע לפני מספר חודשים, כי המשיבים היו מיוצגים במהלך התקופה האמורה, כי ניתנו להם אורכות להגשת התנגדות, כי יומנו של בית המשפט עמוס ואין מועדים פנויים ביומן וודאי שלא בשבוע הבא, ערב הפגרה ואין מקום בבקשה מסוג זה לקיים דיון במהלך הפגרה. זאת ועוד, הבהרתי למשיבה כי לא יהיה בדיון ובהחלטה כדי למנוע ממנה לחדש את הבקשה להחלפת מנהל עיזבון. 

<#4#>

ניתנה והודעה היום י"ב תמוז תשע"ב, 02/07/2012 במעמד הנוכחים.

איתן אורנשטיין, שופט

<#5#>

פסק דין

בהחלטה מיום 28.3.12 הוריתי על מינויו של עו"ד ארז חבר, כמנהל עזבון זמני לנכסי המנוח דוד דודאי ז"ל, לפי סעיף 202 לפקודת פשיטת הרגל התש"ם-1980. במסגרת אותה החלטה, הוריתי כי הדיון בבקשה למינוי מנהל עזבון קבוע תידון היום, כאשר התנגדות לבקשה תוגש 30 יום לפני הדיון, ותסקיר הכנ"ר 7 ימים קודם לו.

המשיבים היו מיוצגים בתחילה על-ידי עו"ד זהר לנדה ממשרד עוה"ד ברנע ושות' אשר הגיש מספר בקשות בשמם. בהמשך, התחלף הייצוג, כאשר עו"ד ד"ר ויינרוט הודיע כי הוא מייצג את המשיבים, לאחר מכן התפטר מהייצוג, ושוב ייצג עו"ד לנדה את המשיבים. לאחר מכן, הודיע עו"ד קובי כהן כי הוא מייצג את המשיבים אך סמוך לאחר מכן הודיע עו"ד כהן כי הפסיק לייצג את המשיבים. בימים אלה התקבלה הודעה לבית המשפט כי עו"ד דוד פורר קיבל יפוי כוח מהמשיבים לעיין בתיק ולשקול את ייצוגם של המשיבים על ידו. בדיון היום לא היו המשיבים מיוצגים והגב' דודאי טענה בשמם. לא הוגשה התנגדות מטעם המשיבים להליך, חרף האורכות שניתנו להם, והסכמת מנהל העזבון הזמני למתן אותן אורכות ושיתוף פעולה עם באי כוח המשיבים, פעם אחר פעם.

בדיון היום, אליו התייצבו ב"כ הנושה המבקשת פשיטת רגל, נציג הכנ"ר, מנהל העזבון הזמני וכן המשיבה ומקורבים לה, עתרה המשיבה לדחות את הדיון בבקשה על מנת לאפשר למשיבים לגייס עורכי דין. לעמדתה, אין ברשותה אמצעים כספיים אשר יוכלו לשמש לצורך תשלום שכ"ט הנדרש על ידי עורכי הדין והמוערך על ידה בסך של בין 50,000 ש"ח ל- 100,000 ש"ח. עוד ביקשה לממש מטלטלין שונים, ובעיקרם תמונות אשר ישמשו כמקור לתשלום שכ"ט וכן כאמצעי מחייה.

הבהרתי למשיבה כי אין בדעתי לדחות את הדיון בבקשה, בשים לב לזמן הרב שעמד לרשות המשיבים להגיש את ההתנגדות, יומנו העמוס של בית המשפט שאינו מאפשר קיום דיון בעת הקרובה, לא כל שכן בשים לב לפגרת בית המשפט בשבוע הבא, ובהעדר טעם ענייני לכך שלא הוגשה התנגדות חרף העובדה שהמשיבים היו מיוצגים בעבר על ידי מספר עורכי דין.

נתתי דעתי גם לטענת המשיבים העותרים כי יש להחליף את מנהל העזבון מחמת התנהלות, וכאמור בבקשה שהגיש עו"ד לנדה מטעמם. המשיבה קיבלה את הצעתי לפיה לא תטען בשלב זה להחלפת מנהל העזבון, תוך שמירת הזכות לחדש את הבקשה בכל עת, ולאחר שהמשיבים יהיו מיוצגים.

הכנ"ר אינו מתנגד לבקשה וב"כ המבקש, נציג מס הכנסה חזר על הבקשה.

לבית המשפט הוגש דו"ח של מנהל העזבון הזמני ממנו עולה כי היקף הנשייה של העזבון מגיע לסך של כ- 143 מיליון ש"ח לנושים שונים, כ- 10 במניינם ובין היתר סך של כ- 14 מיליון ש"ח לחברת פארקר הולדינג, שלמה נרקיס כ- 21 מיליון ש"ח, אהרון אבו חצירא כ- 2 מיליון ש"ח, יוסף טרוים כ- 1.4 מיליון ש"ח, חברת ודוזי בסך של כ- 12 מיליון ש"ח, עו"ד בייניש כ- 1.7 מיליון ש"ח ועוד. כל אלה בנוסף לחוב של מס הכנסה בסך של כ- 87 מיליון ש"ח. רכוש העזבון, כעולה מהדוחות שהוגשו לבית המשפט, אינו מגיע לסכומי הנשייה האמורים. משכך, בהעדר התנגדות, בשים לב להיקף החובות הנטענים לעומת הרכוש הנחזה להיות של העזבון, השתכנעתי כי קמו התנאים ליתן צו ניהול עזבון קבוע בפשיטת רגל. אין באמור כדי למנוע בקשה לביטול ההחלטה ככל שבעתיד יתברר כי פני הדברים הם שונים ויהיה ברכוש כדי לכסות את החובות.

אני ממנה את עו"ד ארז חבר כנאמן לעזבון, וההתחייבות שהפקיד בעת מינויו כמנהל עזבון זמני תשמש לצורך היותו נאמן לעזבון.

רשמתי לפני את הסתייגות המשיבים מהמינוי של עו"ד חבר, וכי הם יפעלו בעתיד לחדש את הבקשה בעניין.

נתתי דעתי לבקשה שהגישו המשיבים באמצעות עו"ד לנדה בעניין הערעור על שומות מס הכנסה, בבית המשפט המחוזי בירושלים. סבורני כי יש מקום שהנאמן לעזבון ישקול האם אין מקום להעתר לבקשת המשיבים, לפיה הם יפעלו למיצוי הערעור במסגרת בית המשפט המחוזי בירושלים, כבקשתם ומבלי שיהיה בהחלטה כדי לקבוע מסמרות על ההליך דשם. יצויין כי הערעור שהגיש המנוח על השומות, לא התברר לגופו של עניין, והוגשה בקשה על ידי המשיבים, ללא אישור מנהל העזבון הזמני לחדש את ההליך בבית המשפט המחוזי בירושלים, בקשה שנמחקה על ידי כב' השופט בר-עם, לאור הודעת מנהל העזבון הזמני על מינויו.

רשמתי לפניי את הודעת הנאמן כי אין לו הסתייגות שהנושא יתברר בבית המשפט המחוזי בירושלים. ככל שנדרש אישור של בית משפט זה,  אזי אישור כאמור יינתן שכן לטעמי יש לברר את הטענות לגופם של דברים.

אני מסמיך את הנאמן למכור מטלטלין מסוימים, והכוונה ליצירות אומנות, בדרך בה נמכרים מטלטלין בהליכי חדלות פרעון. התמורה שתתקבל ממכירת היצירות, תופקד בידיו הנאמנות של  הנאמן ובית המשפט ישקול לשחרר חלק מהתמורה למשיבים, לצרכי שכירת שירותי עורך דין ומחייה, בהתאם לבקשה שיגישו לבית המשפט ובה יפרטו את הסכומים הדרושים להם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ