אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> סוסאן נ' איזר ואח'

סוסאן נ' איזר ואח'

תאריך פרסום : 10/03/2013 | גרסת הדפסה
רע"צ
בית משפט השלום חיפה
37387-02-13
19/02/2013
בפני השופט:
מירב קלמפנר נבון

- נגד -
התובע:
ג'וני סוסאן
הנתבע:
1. יוסף איזר
2. רשות השידור/המשרד הראשי
3. שמעון רגב
4. חברת פרטנר תקשורת בע"מ
5. ויקטור מטר
6. חי-דור אמבולנסים בע"מ
7. מונדר תומא
8. גסאן אבו ורדה
9. מירי מור בן לולו
10. בנק ירושלים בע"מ
11. בנק לאומי לישראל בעמ
12. בנק ערבי ישראלי בעמ
13. חברת חי דור אמבולנסים בע"מ ח.פ.512915208
14. בוריס שטרולי
15. חברת חי דור אמבולנסים בע"מ ח.פ.512915208
16. קניון חיפה בע"מ
17. בלין - קלרמן בע"מ
18. בנק מרכנתיל דיסקונט בעמ
19. אהוד חביב חוסני
20. קניון חיפה בע"מ
21. דוד דיסטלפלד
22. סוהיל דאמוני
23. ג'ודי רוחאנא
24. קניון חיפה בע"מ
25. בוריס ברוך שטרול
26. עיריית חיפה
27. בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ
28. נעים מח'ולה עבדו
29. כפר הנופש טמרה בע"מ
30. אילי דאמוני
31. נעים מח'ול
32. יוסף עאמר
33. איגמה ניהול ומסחר בע"מ
34. ע.ב.ג. ק שירותים פיננסיים בע"מ ח.פ.512743451
35. זוהייר אסבניולי
36. סמיר אבו אל עסל
37. עאוני ערביאן
38. סעדיה פראג
39. פלאפון תקשורת בע"מ
40. ישראכרט בע"מ

פסק-דין

פסק דין

בפני בקשת רשות ערעור על החלטת כבוד רשם ההוצאה לפועל (מר שי גור) מיום 24/1/13 בתיק מס' 02-20046-99-4, במסגרתה הורה הרשם הנכבד על הפחתת הסכום לתשלום עליו הורה כתנאי לפתיחת תיק איחוד למבקש לסך של 750 ₪ ועל הפחתת צו החיוב החודשי לתשלום לסך של 500 ₪ לחודש.

המבקש הגיש ביום 12/12/12 בקשה להכריז עליו כעל חייב מוגבל בתשלומים וביום 22/12/12 ניתנה החלטת רשם ההוצאה לפועל לפיו יוכרז המבקש כחייב מוגבל באמצעים ויפתח לו תיק איחוד בכפוף לתשלום ע"ס 1000 ₪ ע"ח פיגורי המבקש וכן הורה רשם ההוצאה לפועל כי צו החיוב בתיק האיחוד אשר יפתח למבקש יעמוד ע"ס של 600 ₪ לחודש.

המבקש הגיש בפני רשם ההוצאה לפועל בקשה לעיון חוזר בה הציג שוב את נתוני הכנסותיו והוצאותיו וביום 24/1/13 לאחר עיון חוזר בנתוני המבקש אשר הומצאו בפניו, הורה רשם ההוצאה לפועל בהחלטתו נשוא בקשת רשות ערעור זו כי הסכום הראשוני יופחת לסך של 750 ₪ ואילו צו החיוב החודשי יעמוד ע"ס 500 ₪ בלבד.

לטענת המבקש, החלטת הרשם הנכבד בטעות יסודה מאחר והוא לא התחשב במצבו הכלכלי של המבקש, כפי שהובא בפניו בבקשתו. לטענת המבקש התנית פתיחת תיק האיחוד בתשלום סכום ראשוני, אינה ישימה בהתחשב בנתוניו והוא אינו יכול לעמוד בתנאי ההחלטה. המבקש טוען עוד כי בהתחשב ביחס בין הכנסותיו והוצאותיו , לא יוכל לעמוד אף בתשלום החודשי אשר הושת עליו.

דיון :

לאחר שעיינתי בבקשת רשות הערעור, אני דוחה אותה אף בלא צורך בבקשת תשובת המשיבים.

עיון בהחלטת כבוד הרשם, נשוא בקשת רשות הערעור דנן מעלה כי ההחלטה ניתנה לאחר עיון חוזר במסמכים בהם עיין רשם ההוצאה לפועל אף במסגרת מתן החלטתו מיום 22/12/12, מסמכים אותם הגיש לעיונו המבקש וכי החלטתו בהתחשב באותם מסמכים אשר הומצאו לעיונו, סבירה, מנומקת ואין להתערב בה.

נקבע לא אחת כי התערבותה של ערכאת הערעור בקביעת גובהו של צו החיוב בתשלומים, תהא מצומצמת ותעשה במשורה, זאת נוכח העובדה כי רשם ההוצאה לפועל הוא האחראי על בחינת יכולת הפרעון של החייב בהתאם לנסיבותיו והמופקד על עריכת חקירת היכולת בעניינו.

ראה בעניין זה בר"ע 1071/03 דרור גולן נ. בנק לאומי לישראל בע"מ (ניתנה ביום 2/2/03)

רע"א 7195/09 ציון קרטה נ. פרקליטות מחוז חיפה ואח' דינים עליון 2009(118) 1423)

וכן האמור ברע"צ 35723-04-12 לוסב נ. שטרוך (ניתן ביום 30/4/12)

עיון במסמכים אשר המציא המבקש במצורף להגשת בקשת רשות ערעור זו , מעלה כי החלטתו של רשם ההוצאה לפועל סבירה בנסיבות ומבוססת על המסמכים אותם המציא המבקש עצמו בפניו, ואין מקום להתערב בה. המבקש לא מצא לנכון, על אף שהדבר מתבקש להמציא במצורף לבקשתו אשר בפני, אף את ההחלטה המקורית מיום 22/12/12.

המבקש עצמו מציין בבקשתו כי לא עמד בצו החיוב אשר הושת עליו במסגרתו של תיק זה. במצב דברים זה אל לו למבקש להלין בדבר מצבו הכלכלי הנוכחי הקשה אשר אינו מאפשר לו הסדרת חובותיו, באשר לו היה מנצל את ההגנה שניתנה לו בעבר מנושיו, באמצעות תשלום סדיר לתיק ההוצאה לפועל, היה פורע זה מכבר חלק נכבד מחובותיו במסגרתו של תיק זה. המבקש בחר שלא לעשות כן, נקיטת הליכי פשיטת רגל על ידו כשלה וכעת, בחר הרשם הנכבד בהחלטתו ובהתאם לשיקול הדעת הקנוי לו מעם המחוקק, שלא לחייבו בתשלום מלוא פיגוריו אלא מקצתם בלבד, כתנאי לפתיחתו של תיק איחוד ועוד עשה עם המבקש חסד והפחית לאחר הגשת הבקשה לעיון חוזר את התשלום ע"ח חוב הפיגורים.

אני מוצאת איפוא, כי החלטת הרשם הנכבד בדבר תשלום סכום ראשוני כתנאי לפתיחת תיק האיחוד , על חשבון ולו מקצת פיגוריו של המבקש הינה סבירה נוכח אי עמידת המבקש בצו החיוב אשר נקבע לו במסגרתו של תיק זה בעבר, מספרם של תיקי ההוצאה לפועל הפתוחים כנגד המבקש- כאמור בבקשתו שבפני וגובה החוב כמפורט בבקשה למתן רשות לערער.

בנסיבות ולאור כל הנאמר לעיל, אני מוצאת כי החלטת הרשם הנכבד היא סבירה ואין מקום לטענות המבקש לפיה החלטת הרשם הנכבד אינה ישימה.

אשר לטענת המבקש כי היה על הרשם הנכבד לזמנו לחקירת יכולת בפניו. הוראות תקנות ההוצאה לפועל, התש"ם 1979 (ראה תקנה 12א(ג)) קובעות כי רשם ההוצאה לפועל עת מונחת בפניו בקשתו של חייב למתן צו חיוב בתשלומים המלווה בכל המסמכים כדין, רשאי להעתר לבקשת החייב וליתן צו חיוב בתשלומים לאחר שבחן יכולתו בהתאם לעיון בבקשה ובמסמכים הנלווים או רשאי אך אינו מחויב עפ"י דין בהזמנת החייב לחקירת יכולת במעמד הזוכה על פי הוראות סעיף 67 לחוק ההוצאה לפועל, כך שאין מקום לטענותיו של המבקש אף בעניין זה.

ראה בעניין זה אף האמור בספרו של כבוד השופט בר אופיר "הוצאה לפועל הליכים והלכות" מהדורה שביעית 2001 עמ' 432.

סופו של דבר, לא מצאתי כי יש להתערב בהחלטת כבוד הרשם הנכבד שי גור נשוא הבקשה, באשר זו ניתנה כאשר היא מנומקת ומתבססת על המסמכים אשר הונחו בפני הרשם בידי המבקש עצמו.

בקשת רשות הערעור נדחית.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ