אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> נצר ואח' נ' גלפרין ואח'

נצר ואח' נ' גלפרין ואח'

תאריך פרסום : 06/10/2011 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות חיפה
54076-05-11
02/10/2011
בפני השופט:
מעין צור

- נגד -
התובע:
אבירם נצר
הנתבע:
1. ילנה גלפרין
2. ד"ר ג'קי גוברין

פסק-דין

פסק דין

התובעת עברה ניתוח משולב באפה – ניתוח רפואי שנועד להסדיר בעיה רפואית במחיצת האף שממנה סבלה (להלן: "הניתוח הרפואי"), וניתוח קוסמטי. את הניתוח הרפואי ביצע התובע ואת הניתוח הקוסמטי ביצע הצד השלישי (להלן: "ד"ר גוברין"). לטענת התובע לא שילמה הנתבעת את שכרו. ואילו לטענת הנתבעת, שאף שלחה הודעה לצד שלישי לד"ר גוברין, התשלום ששילמה לד"ר גוברין היה תשלום עבור שני הניתוחים.

התובע מסר בעדותו כי הנתבעת הגיעה למרפאתו ביום 13.12.10, בעקבות הפניה מד"ר גוברין. בבדיקה שערך לה נמצאה סטייה ניכרת של מחיצת האף. הואיל והנתבעת התכוונה לעבור ניתוח קוסמטי באף הוסבר לה כי הניתוח הקוסמטי עלול לפגוע לה בנשימה, והתובע המליץ לה לשלב במסגרת הניתוח הקוסמטי גם ניתוח לתיקון המחיצה, שיעשה באותו ניתוח על ידי שני רופאים שונים.

במהלך פגישה זו סיכמו השניים בעל פה כי שכרו של התובע יהא 3,000 ₪ ומע"מ. הנתבעת אמרה לו כי היא מבוטחת בביטוח פרטי וכי תגיש תביעה לחברת הביטוח על מנת שחברת הביטוח תשלם עבור הניתוח.

התובע מסר כי בשום שלב במסגרת מגעיו עם הנתבעת לא עלה נושא שכרו של ד"ר גוברין, שכן כל אחד מהם עצמאי, והתיאום ביניהם מסתכם בתיאום מועד לניתוח.

התובע הוסיף כי בשנים האחרונות הוא מבצע ניתוחם רבים ביחד עם ד"ר גוברין, והתשלום הינו נפרד לכל אחד מן הרופאים.

התובע הגיש טופס תביעה לחברת הביטוח שמילא עבור הנתבעת (ת/1), וטען כי אלמלא ידעה הנתבעת כי עליה לשלם לו לא היה כל צורך למלא את הטופס. התובע הדגיש כי פוליסת ביטוח מכסה ניתוח רפואי אך אינה מכסה ניתוח קוסמטי. הוא הוסיף כי לצורך הגשת תביעה לחברת הביטוח ערך עבור הנתבעת דו"ח נפרד בנוגע לניתוח הרפואי שאותו הוא ביצע. אין חולק כי בסופו של דבר לא הגישה הנתבעת את הטופס לחברת הביטוח.

הנתבעת מסרה בעדותה כי הגיעה למרפאתו של ד"ר גוברין, המוכר לה מטיפולים קודמים שעברה אצלו, בגלל בעיות רפואיות באפה, וביקשה לשלב בניתוח האף תיקון קוסמטי. ד"ר גוברין אמר לה שאינו עורך ניתוחים של תיקון מחיצת אף והפנה אותה לתובע. בפגישה שנערכה עם ד"ר גוברין, נקב ד"ר גוברין בסכום עלות הניתוח ואף הבהיר, לשאלתה, כי המחיר גבוה מאחר שמדובר בניתוח שבו משתתפים שני רופאים. הנתבעת שילמה לד"ר גוברין את התשלום המבוקש על ידיו וקיבלה קבלה עבור התשלום. לדבריה, לשתי הפגישות עם הרופאים התלוותה אליה אמה.

הנתבעת טענה כי בפגישתה עם התובע, לא עלתה כלל סוגיית התשלום.

הנתבעת מסרה כי היא מבוטחת בביטוח חיים, אולם סברה כי הביטוח לא ישא בעלות הניתוח מאחר שמדובר בניתוח קוסמטי.

הנתבעת אישרה בחקירתה הנגדית כי התובע מילא עבורה טופס תביעה לחברת הביטוח, אך היא לא עשתה דבר עם הטופס.

אמה של הנתבעת, גב' טטיאנה גלפרין, מסרה בעדותה כי בתה פנתה למרפאתו של ד"ר גוברין לצורך עריכת ניתוח באפה לטיפול בבעיות רפואיות שנתגלו בו, וביקשה לשלב גם ניתוח קוסמטי. בפגישה שנערכה עם ד"ר גוברין, שבה נכחה גם העדה, הפנה ד"ר גוברין את הנתבעת לייעוץ אצל התובע בעניין תיקון המחיצה. בפגישה עם התובע הוא אישר כי קיימת בעיה במחיצת האף, ומסר כי הוא יפנה לד"ר גוברין לצורך תיאום מועד לניתוח. העדה טענה כי בשיחה עם התובע לא דיברו על שכרו.

העדה מסרה כי היא והנתבעת נשאלו על ידי התובע אם יש לנתבעת ביטוח רפואי, והיא השיבה כי הנתבעת מבוטחת בקופת חולים בלבד. לאחר שהוצג בפניה הטופס ת/1 מסרה העדה כי היא עצמה מבוטחת בביטוח פרטי, שכן היא אחות במקצועה ומבוטחת במסגרת זו. לדבריה היא שלחה לתובע טופס של חברת הביטוח שבה היא מבוטחת בביטוח פרטי בפקס לאור הצעתו של התובע לנסות ולהגיש תביעה לחברת הביטוח שלה.

גב' גלפרין הוסיפה, כי לאחר הפגישה עם התובע נערכה פגישה נוספת עם ד"ר גוברין שבמהלכה נדרשה הנתבעת לשלם עבור הניתוח סכום של 14,000 ₪. לשאלתה מדוע העלות כה גבוהה, בפרט שחברותיה עברו את אותו ניתוח תמורת 11,000 ₪ השיב ד"ר גוברין, כי מדובר בניתוח ארוך המבוצע על ידי שני רופאים, אך נאות להעניק להן הנחה ולגבות עבור הניתוח 13,000 ₪.

ד"ר גוברין מסר בכתב ההגנה מטעמו, שאת אמיתותו אישר בעדותו, כי ביום 9.1.11 פנתה אליו הנתבעת וביקשה לעבור ניתוח אף. בבדיקה אבחן סטיה ניכרת של מחיצת האף והמליץ לנתבעת לפנות לתובע, שהינו רופא א.א.ג, על מנת שיבצע את הניתוח לתיקון סטיית המחיצה.

ד"ר גוברין ציין כי הסביר לנתבעת כי עלות הניתוח שלו תעמוד על 13,000 ₪, וזאת לאחר הנחה בת 1,000 ₪ שניתנה לה בשל היותה מטופלת שלו בעבר, וכי בנוסף יהא עליה לשלם לתובע. הנתבעת שילמה את שכרו וקיבלה קבלות עבור התשלום.

ד"ר גוברין טען כי טרם הגשת התביעה הנתבעת לא פנתה אליו כלל כאשר נדרשה על ידי התובע לשלם את שכרו, דבר המצביע, לדעתו, על אי אמיתות גרסתה, שכן אילו אומנם כלל הסכום ששילמה לו גם את שכרו של התובע הייתה בוודאי פונה אליו בעקבות פניות התובע אליה.

לאחר ששמעתי את העדויות ושקלתי את טענות הצדדים מעדיפה אני את עדויותיהם של התובע ושל ד"ר גוברין על פני עדויות הנתבעת ואמה, ועל כן אני קובעת כי בפגישה בין הנתבעת לבין התובע סוכם כי שכרו של התובע עבור הניתוח הרפואי יהא בסך של 3,000 ₪ ומע"מ. להלן אפרט נימוקיי.

התובע הגיש את טופס התביעה לחברת הביטוח שמילא עבור הנתבעת. לא מצאתי כל היגיון בכך שהתובע ימלא טופס תביעה זה אלמלא נדרשה הנתבעת לשלם לו בנפרד מן התשלום לד"ר גוברין. התובע הסביר, כי במקרים שבהם יש ביטוח משלמת לו חברת הביטוח במישרין. זאת בפרט שהיה ידוע גם לנתבעת, כי פוליסת ביטוח אינה מכסה ניתוח קוסמטי, ומכאן שנדרשה לשלם עבור הניתוח הרפואי, כפי שמסר התובע בעדותו.

העובדה שכאשר נדרשה הנתבעת לשלם לד"ר גוברין סכום של 14,000 ₪ הסביר לה ד"ר גוברין כי המחיר גבוה הואיל ומדובר בניתוח ארוך שמבוצע על ידי שני רופאים, דברים שאושרו על ידיו, אינה מלמדת כי מדובר בסכום המשולם עבור שני הרופאים. משמעותם של הדברים היא כי הנתבעת נדרשת לתשלום גבוה מהרגיל לד"ר גוברין עצמו הואיל ומדובר בניתוח ארוך ומורכב יותר.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ