אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - פלילי נ' פפיאשוילי

מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - פלילי נ' פפיאשוילי

תאריך פרסום : 20/02/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום רמלה
3504-06
08/02/2010
בפני השופט:
1. נירה דסקין
2. סג"נ


- נגד -
התובע:
מ.י. לשכת תביעות מרחב שפלה - פלילי
הנתבע:
קובי פפיאשוילי
גזר-דין

גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום אשר תוקן בתיק שבפני במסגרת הסדר דיוני - בעבירות של קשירת קשר לפשע, נסיון פריצה לדירה, החזקת כלי פריצה והכשלת שוטר במילוי תפקידו.

בנוסף הורשע הנאשם ע"פ הודאתו בעבירה של הפרת הוראה חוקית המיוחסת לו בת.פ 8445-08-09 אשר צורף לבקשתו לתיק שלפני.

נסיבות ביצוע העבירות בתיק שלפני פורטו בכתב האישום המתוקן ולפיהן ביום 5/09/06 קשר הנאשם קשר עם אחר להתפרץ לבית במושב תלמי מנשה וזאת שעה שדיירי הבית אינם נמצאים בו. הנאשם והאחר צירפו לתוכניתם קטין נוסף על מנת שישמש כתצפיתן עת נסיונם להתפרץ לבית ולבצע את זממם. לשם ביצוע העבירה השתמש הנאשם במברג ובגרביים למניעת השארת טביעות אצבע. אולם משתוכניתם זו נקטעה על ידי מערכת אזעקה שהחלה לפעול בתוך הבית וכן נוכחותו של כלב שהחל לנבוח עזבו הנאשם והאחר את המקום. לא נחה דעתם והנאשם וחברו פנו לנסות מזלם במקום אחר. כך נסעו לכיוון באר יעקב במטרה למצוא בית אחר אליו יוכלו לפרוץ. באותן הנסיבות הבחינו בהם שוטרים שביקשו לעכבם אולם אז החל הנאשם להמלט חרף העובדה שנדרש באמצעות מערכת הכריזה המותקנת בניידת לעצור ובהמשך אף יצא מן הרכב תוך המלטות באופן רגלי עד שנתפס על ידי השוטרים. במהלך המרדף, השליך הנאשם או האחר מברג מהרכב וכן נתפס ברכב מברג נוסף המשמש לפריצה לבתים כשאין לו הסבר סביר לכך.

באשר לת"פ 8445-08-09 נסיבות ביצוע העבירה פורטו במסגרת כתב האישום המתוקן ולפיהן ביום 8/8/09 בסביבות השעה 23:00 עזב הנאשם את מקום מעצר הבית בעת היותו תחת איזוק אלקטרוני תוך הפרה בוטה של התנאים המגבילים. זאת כאשר נצפה נוהג ברכב בצומת הרחובות ויצמן/בר אילן בעיר רמלה.

במסגרת ההסדר הדיוני מיום 14/02/2008 שנערך בתיק לפני הודיעה התביעה על הסכמה כי טרם טיעונים לעונש יישלח הנאשם לקבלת תסקיר של שירות המבחן וזאת ללא כל הסדר לעניין העונש וללא הסכמה עונשית. כאשר הסנגור מצדו יבקש לבחון בין היתר הארכת מאסר מותנה בן שנים עשר החודשים אשר תלוי ועומד כנגד הנאשם. כן הוסכם כי כל הרכוש והמוצגים שנתפסו בתיק זה יחולטו או יושמדו לפי העניין.

לאור ההסדר הדיוני נשלח כאמור הנאשם לשירות המבחן על מנת שיינתן תסקיר בענינו. בתסקיר מיום 21/5/2008 סוקר שירות המבחן את רקעו של הנאשם, מעורבותו בפלילים מעת היותו נער וניהול אורח חיים שולי ועברייני לאור בעיות אישיות וחוויות קשות מהן סבל בילדותו ומחמת צנעת הפרט לא אפרטן. בסופו של יום אין שרות המבחן בא בהמלצה כלשהי בענייננו.

שירות המבחן התרשם במסגרת תסקיר זה כי מדובר באדם המתקשה לייצב את תפקודו לאורך זמן, להיעזר בגורמי טיפול, לגייס כוחות על מנת לנתב את פועלו לכיוונים יצרניים וחיוביים. כמו כן מציין שירות המבחן כי הנאשם ביצע את העבירות נשוא כתב אישום זה במהלך היותו נתון בצו מבחן ואף בחודש מרץ 2008 נעצר בחשד לעבירות אלימות וזאת בתקופה בה שהה במעצר בית מלא ובפיקוח מעצר.

יצוין כי בתיק היו דחיות מרובות רובן מסיבות התלויות בנאשם. למרות זאת

נעתרתי לבקשת הסנגור שהועלתה ביום 21/10/09 לדחיה נוספת לקבלת תסקיר עדכני וזאת לשם השלמת התמונה ולפנים משורת הדין וזאת כמובן מבלי לקבוע מסמרות באשר לשאלת הענישה הראויה במקרה דנן.

עתה בפני תסקיר משלים עדכני של שירות המבחן. שרות המבחן מתרשם כי למרות עברו של הנאשם ואורח החיים חסר הגבולות שניהל על רקע השפעתה של חברה עבריינית, היעדר תעסוקה ותחושת ריקנות חל שינוי לטובה בתפקודו הכללי על רקע הפיכתו לאב. להתרשמות שירות המבחן הנאשם משתדל לנהל אורח חיים שקול יותר ונרתע יותר מבעבר מהסתבכויות עם החוק למעט תיק פלילי שנפתח כנגדו בגין חשד לביצוע עבירה של הפרת הוראה חוקית על רקעה היה עצור כשלושה שבועות. לציין כי זה התיק שצורף לתיק שבפני.

כמו כן מפנה שירות המבחן לעובדה שלראשונה בחייו השתלב הנאשם במסגרת עבודה קבועה המהווה עבורו מסגרת התייחסות נורמטיבית חיובית. הנאשם מצליח להתמיד בעבודה זו למעלה משמונה חודשים כמתלמד ללא שכר, מעסיקו מרוצה ממנו, ובדעתו לשקול המשך העסקתו בשכר.

תוך ששירות המבחן מתרשם מיכולת ונכונות להתמיד בהליך שיקומי ממליץ שירות המבחן על הארכת עונש המאסר המותנה לצד הטלת צו מבחן למשך שנה.

ב"כ התביעה עותר בטיעוניו לעונש להפעלת עונש המאסר המותנה תוך השתת עונש מאסר בפועל לתקופה ממושכת במצטבר. ולצד כל אלה מאסר על תנאי מרתיע קנס ופיצוי למתלוננת.

המדובר במי שהינו בעל עבר פלילי מכביד. לנאשם הרשעות רבות קודמות שעיקרן הינו בתחום עבירות הרכוש בדומה לתיק זה, ריצה בעבר מאסר בפועל ואף נגזר עליו עונש של שנים עשר חודשי מאסר על תנאי שהינם ברי הפעלה התיק זה (הוגש וסומן ת/2).

עוד מציין ב"כ התביעה כי מנסיבות כתב האישום עולה תמונה ברורה כי אומנם הנאשם הורשע בנסיון פריצה לדירה אולם בפועל עסקינן בעבירה מוגמרת שהרי אילולא האזעקה שהחלה לפעול במקום הייתה מבוצעת פריצה.

למרות שהנאשם ריצה עונשי מאסר ממושכים מאחורי סורג ובריח לא היה בכך כדי להרתיעו והוא ממשיך ושולח ידו ברכוש הציבור.

בנסיבות החומרה, בנסיבות בהן בעבר הלכו בתי משפט לקראת הנאשם ובנסיבות בהן לא היה בעונש מאסר מותנה שתלוי ועומד מעל לראשו של הנאשם כדי להרתיעו מבקשת התביעה שלא לאמץ את המלצת שירות המבחן ולהעביר מסר ברור וחד משמעי אשר יגן על בטחונו של הציבור וזאת בענישה כפי שהתבקשה.

הסנגור מאידך מבקש כי בית המשפט יאמץ את המלצת שירות המבחן על דרך של הארכת המאסר המותנה. וזאת נוכח נסיבותיו המיוחדות של הנאשם אשר בחר לשנות את דרכיו וחולל שינוי מהפכני בחייו, עובד לראשונה תקופה ממושכת באותו מקום עבודה, הוא אב לבת, שינה דפוסי חשיבתו כעולה מהתסקירים. עוד מציין הסנגור כי הוא בעצמו התרשם מהשינוי החיובי שחל בנאשם ולפיכך ביקש מלכתחילה מבית המשפט כי ינתן תסקיר משלים טרם הטיעונים לעונש.

הסנגור מבקש גם התחשבות בחלוף זמן - העבירות בתיק שלפניי מספטמבר 2006, בפועל לא נגרם נזק ולא נגנב רכוש. אליבא דהגנה יש להעדיף את האנטרס השיקומי של הנאשם ולא לגדוע את התהליך כאשר גם הציבור ייצא בסופו של יום נשכר מכך.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ