אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' דסוקי(עציר) ואח'

מדינת ישראל נ' דסוקי(עציר) ואח'

תאריך פרסום : 16/02/2014 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי מרכז-לוד
38554-08-13
13/02/2014
בפני השופט:
ד"ר אחיקם סטולר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. עלי דסוקי (עציר)
2. מהר אהווידי (עציר)

החלטה

בפניי בקשה למעצרם של המשיבים עד תום ההליכים המשפטיים לפי סעיף 21 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה- מעצרים), התשנ"ו – 1966.

 

כנגד המשיבים הוגש כתב אישום המייחס להם ביצוע עבירה של רצח לפי סעיף 300(א)(2) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "החוק"); קשירת קשר לביצוע פשע (שוד בנסיבות מחמירות) – עבירה לפי סעיף 499(א)(1) לחוק; נשיאת נשק – עבירה לפי סעיף 144(ב) רישא לחוק בצירוף סעיף 29 לחוק; ונשיאת תחמושת – עבירה לפי סעיף 144(ב) סיפא לחוק בצירוף סעיף 29 לחוק.

כתב האישום

בתקופה הרלוונטית לכתב האישום היה ארנון יעקובסון ז"ל (להלן: "המנוח") בעל עסק להמרת כספים הממוקם ברחוב אנה פרנק 3 בפתח תקווה (להלן: "העסק"). במסגרת עיסוקו, נהג המנוח להגיע מדי יום לסניף בנק הפועלים ברחוב חובבי ציון בפתח תקווה (להלן: "סניף הבנק") לצורך ביצוע פעולות בנקאיות, כגון הפקדות שיקים ומשיכת כסף מזומן, בסכומי כסף של מאות אלפי שקלים.

העובדות הנטענות בכתב האישום

במהלך חודש אפריל 2009, במועד שאינו ידוע במדויק למבקשת, קשרו המשיבים קשר לבצע מעשה שוד, תוך שימוש בנשק חם. עובר ליום 12.5.09 או בסמוך לכך, במועד שאינו ידוע במדויק למבקשת, ובמסגרת הקשר ולשם קידומו, הצטיידו המשיבים באקדח אותו נשאו שלא כדין (להלן: "האקדח"). במסגרת הקשר ולשם קידומו, ביום 12.5.09, בשעה 9:00 בבוקר או בסמוך לכך, הגיעו המשיבים ברכב אפור (להלן: " רכב המילוט") לפתח תקווה כשהם מצוידים באקדח ומשיב 1 מצויד בכובע גרב. המשיבים עצרו את הרכב באזור הסמוך לעסק והמתינו לשובו של המנוח מסניף הבנק. משיב 2 ישב במושב הנהג ומשיב 1 ישב לצידו במושב הנוסע. במקום ובמועד המתוארים לעיל, בסמוך לשעה 10:00, בשובו מהבנק, הגיע המנוח ברכבו לעסק כשהוא נושא תיק שהכיל, בין היתר, סכום כסף בסך 200,000 ₪ במזומן אותו משך מסניף הבנק (להלן: "התיק"). המנוח החנה את רכבו בחניה הצמודה לעסק ויצא מהרכב כשהוא נושא את התיק בידו בדרכו להיכנס לעסק. בשלב זה, המשיבים הבחינו במנוח. מיד לאחר מכן, במסגרת הקשר ולשם קידומו, הגיעו המשיבים ברכב, בסמוך לעסק, וחסמו את הכביש, כשהם חונים במקביל לרכבים חונים במקום. אז, יצא המשיב 1 מהרכב כשהוא מצויד באקדח ורעול פנים ועוטה על פניו כובע גרב שחור עם חורים לעיניים. אותה עת, המתין משיב 2 למשיב 1 ברכב המילוט.

בהמשך, במסגרת הקשר ולשם קידומו, רץ משיב 1 לעבר המנוח, כופף אותו תוך שהוא אוחז בצווארו בחוזקה, ירה לעבר המנוח שלוש יריות באמצעות האקדח ונטל את התיק כדי לשלול אותו ממנו שלילת קבע וכדי להקל על ביצוע השוד. בהמשך נמלט משיב 1 עם התיק לעבר רכב המילוט. כתוצאה מהירי של משיב 1, נפצע המנוח שלושה פצעי ירי שחדרו לבית החזה השמאלי, לבטן העליונה משמאל ולירך השמאלית. המנוח התמוטט במקום. המשיבים נמלטו עם התיק מהמקום, ברכב המילוט, כשהם מותירים את המנוח שכוב על הקרקע מתבוסס בדמו.

עם הגעת כוחות ההצלה למקום, המנוח היה מחוסר הכרה, עם דימום מסיבי מאזור בית החזה. המנוח פונה לבית החולים תוך שבוצעו בו פעולות החייאה ובבית החולים נקבע מותו.

המבקשת טוענת שבמעשים אלו, המשיבים קשרו קשר לביצוע פשע – שוד בנסיבות מחמירות. במעשים אלו, המשיבים, בצוותא חדא, נטלו ונשאו את התיק מהמנוח ללא

הסכמתו כדי לשלול אותו ממנו שלילת קבע כשהם מזויינים בנשק ובחבורה וגרמו במזיד, בצוותא חדא, למותו של המנוח תוך ביצוע עבירת שוד וכדי להקל על ביצועה. במעשים אלו, המשיבים, בצוותא חדא, נשאו נשק ותחמושת שלא כדין.

המשיב 1 נעצר ביום 24/7/13 והמשיב 2 נעצר ביום 15/7/13 ומעצרם הוארך מעת לעת על ידי בית משפט השלום בכפר סבא ובית משפט זה. המבקשת עותרת למעצרם של המשיבים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

טענות הצדדים

טענות המבקשת

המבקשת טוענת כי המנוח היה בעל עסק להמרת כספים. בתאריך 12.5.09 הגיע המנוח לבנק, כפי שנהג לעשות מדי יום ביומו (על פי עדותם של אנשי הבנק שהכירו אותו), על מנת לפדות שיקים תמורת סכום כסף גבוה. סניף הבנק סמוך למקום עסקו של המנוח מרחק של דקות נסיעה ספורות. כשהגיע המנוח לפתח מקום העסק שלו – רחוב אנה פרנק 3 בפתח תקווה – הוא נשדד ונורה למוות.

בשנת 2009 נחקרו עדי ראיה רבים, אשר תיארו את אופן השתלשלות העניינים וכן תיארו את היורה כרעול פנים, גדול מימדים, שלבש חולצה אפורה קצרה (אחת מהן מוסיפה כיתוב שחור בגב החולצה). עדי הראיה מתארים, כי השודד היה רעול פנים ומצויד באקדח. השודד הגיע לכיוון המנוח שבדיוק הגיע לעסקו ונעל את דלתות רכבו, ובעת שהגיע המנוח לכניסה לעסק, רץ לעברו השודד, נטל ממנו את המזוודה שהכילה כ-200,000 ₪ ותוך כדי ירה לעברו 3 יריות שהביאו למותו. המנוח התמוטט מיד.

שעת הרצח המשוערת

המבקשת טוענת שעל פי עדי ראיה ועל פי איכון הטלפון הנייד של המנוח ההשערה היא שהרצח אירע בין השעה 09:45 לבין השעה 10:04.

לטענת המבקשת, בשעה 9:30 נצפה המנוח באיזור הבנק ברחוב רוטשילד, פינת רחוב בילו, ע"י עד הראיה שלום מור, בעל חנות הירקות ברח' אנה פרנק; עד הראיה גרשוני משה- 10:07- אחרי הירי; הפרמדיק ממד"א קיבל קריאה בשעה 10:08; דרור ששון – חובש מד"א – קיבל קריאה בשעה 10:18; עד הראיה אבנר בן צבי אשר גר ברחוב אנה פרנק דיווח בשעה 10:00 כי המנוח פצוע; עדת הראיה שרה גוטמן מדווחת בסביבות השעה 10:30 כי שמעה ירי; עדת הראיה אילנה ג'רבי שמעה יריות בין השעות 9:30-10:00; עד הראיה רוני משה חי, מחנות הירקות, שמע ירי בסביבות השעה 9:30; עד הראיה סמיון מוסקוביץ, אשר מתגורר ברחוב ראב אחים, סמטה שניה מאנה פרנק, העיד שבשעה 9:30 יצא מרחוב הפורצים לכיוון ביתו ואז שמע יריות; אסמען אבו רעיה, עדת ראיה, מדווחת כי הזמינה מונית בשעה 9:45 והמונית הגיעה אחרי 5 דקות (9:50 לערך). הם נסעו ממפעל בית דפוס "אהרון" בפ"ת לקופ"ח רוטשילד ואז ראו את הירי; על פי דו"ח משל"ט מד"א 2009 – קיבלו את הדיווח בשעה 10:07:19; דו"ח משל"ט דיווח ראשוני בשעה 10:07.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ