אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' דולב(עציר)

מדינת ישראל נ' דולב(עציר)

תאריך פרסום : 09/02/2014 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום ירושלים
16152-11-12
28/01/2014
בפני השופט:
חנה מרים לומפ

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אבי דולב (עציר)
גזר-דין

גזר דין

רקע

הנאשם הודה במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן וכן צירף שישה כתבי אישום שהיו תלויים ועומדים נגדו בבתי משפט שונים ברחבי הארץ. בנוסף, הודה הנאשם בארבעה תיקי משטרה שהוגשו כתמציות אישום, הכל כמפורט במסמך "הודעה על הסדר טיעון" המסומן י"א.

בהתאם להודאתו הורשע הנאשם ב-54 אישומים שונים בשורה ארוכה של עבירות זיוף ומרמה אשר בוצעו בין השנים 2004-2012. להלן פירוט האישומים בקליפת האגוז;

התיק העיקרי - ת"פ 16152-11-12

בתיק זה הורשע הנאשם בתשעה אישומים. מעובדות האישום הראשון עולה כי הנאשם אשר הכיר את מר ליאוניד יוסופוב מעבודתם המשותפת בבית החולים "מעייני הישועה" בבני ברק, הציע לעזור למר יוספוב לבטל הודעת תשלום קנס בסך 250 ₪ אותה קיבל ביום 10.3.10. הנאשם זייף שלא כדין מסמך הנחזה להיות רשמי מטעם נצ"מ רועי גרישפן, רמ"ד תנועה ארצי באגף התנועה, לפיו הקנס הומר באזהרה.

מעובדות האישומים שניים עד תשע עולה כי בין החודשים מרץ-יולי 2012 פנו אל הנאשם אנשים שונים (להלן: "הפונים") על מנת שירכוש עבורם כרטיסי טיסה במחירים מוזלים. הנאשם הציג עצמו בכזב בפני סוכנויות נסיעות שונות, בשמות בדויים, והזמין כרטיסי טיסה לאותם פונים. את התשלום עבור כרטיסי הטיסה שילם הנאשם לסוכנות הנסיעות באמצעות זיוף מסמכים הנחזים להיות העברות בנקאיות או באמצעות מספרי כרטיסי אשראי שהגיעו לידיו מידי חלק מהפונים. בגין מעשיו אלה הורשע הנאשם בשלושים וחמש עבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר, עבירה אחת של שימוש במסמך מזויף, שמונה עשר עבירות של קבלת דבר במרמה, שלוש עבירות של הונאה בכרטיס חיוב ועבירה אחת של גניבה בידי מורשה.

ת"פ 7213-01-11

בתיק זה הורשע הנאשם בעשרה אישומים. מעובדות האישום הראשון עולה כי במהלך שנת 2009 זייף הנאשם מסמכים כאשר במקום תעודת "אח מעשי" אשר קיבל במסגרת לימודיו, הוא זייף תעודה לפיה הינו "אח מוסמך". ביום 24.7.09, על סמך התעודה המזויפת, הציג הנאשם את עצמו בפני אחראית העסקה מטעם משאבי אנוש בבית החולים "אסותא", כ"אח מוסמך" והתקבל לעבודה בחדר ניתוח של בית החולים שם עבד עד ליום 18.10.04. הנאשם אף הציג עצמו ביום 30.8.09 כ"אח מוסמך" בראיון עבודה בפני מנהל שירותי סיעוד בבית החולים ביקור חולים בירושלים וכך עשה גם ביום 13.9.09 בראיון עבודה בבית חולים "מעיני הישועה" בבני ברק. הנאשם התקבל לעבודה בבית החולים מעייני הישועה ועבד בחדר ניתוח מיום 29.9.09 ועד ליום 26.4.10.

מעובדות האישומים שניים עד שמונה עולה כי במועדים שונים בין 8/09 ל- 12/10 פנה הנאשם לסוכנויות נסיעות שונות ברחבי הארץ תוך שהוא מציג עצמו כאחר והזמין חופשות וכרטיסי טיסה ליעדים בארץ ובחו"ל. את התשלום עבור החופשות ביצע הנאשם באמצעות זיוף העברות בנקאיות. בחלק מן המקרים, מכר הנאשם את הכרטיסים שרכש בכזב לצדדים שלישיים וקיבל על כך תמורה.

באישום התשיעי הורשע הנאשם בעבירה של התחזות ומרמה בכך שבחודש ספטמבר 2010, עת שהה בבית המעצר במגרש הרוסים, הבטיח לסייע לעצור פאדי כחילי (להלן: "העצור") בשחרורו. הנאשם פנה לעו"ד רועי פוליטי והתחייב לשלם לו שכ"ט בסך של 7,800 ₪. הנאשם זייף העברה בנקאית לחשבונו של עו"ד פוליטי. במקביל, פנה הנאשם לאביו ואחיו של העצור והציג בפניהם במרמה כי שכר הטרחה של עו"ד פוליטי עמד על סך של 20,000 ₪. אביו ואחיו של העצור העבירו לידי הנאשם סך של 20,000 ₪. על מנת להניח את דעתו של אחיו של העצור כי אכן נעשים מאמצעים לשחרר את העצור, זייף הנאשם מסמך הנחזה להיות הפקדה בסך 10,000 ₪ בתיק מ"ת 12488-09-10.

באישום העשירי הורשע הנאשם בכך שבמהלך שנת 2008 ניצל את חברו לחיים, מר יובל בלפר, עמו היה בקשר זוגי. הנאשם, ב-13 מועדים שונים זייף שיקים של בלפר בסכום כולל של 24,373.53 ₪. בגין מעשיו אלה הורשע הנאשם בעשרים וחמש עבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר, שמונה עשר עבירות של שימוש במסמך מזויף, עשרים ותשע עבירות של קבלת דבר במרמה ועבירה אחת של ניסיון לקבלת דבר במרמה.

ת"פ 5087/06

בתיק זה הורשע הנאשם בשלושה אישומים בכך שביום 1.10.04 גנב הנאשם ממר יוחאי טוויל את כרטיס האשראי (להלן: "הכרטיס הגנוב"), עת שזה ביקר בביתו של הנאשם. ביום 2.10.04 השתמש הנאשם בכרטיס הגנוב בשתי חנויות שונות בסך של 326 ₪ וניסה לעשות כן בחנות נוספת. בגין אלה הורשע הנאשם בעבירה אחת של גניבת כרטיס חיוב, עבירה אחת של שימוש בכרטיס חיוב ועבירה אחת של ניסיון שימוש בכרטיס חיוב.

ת"פ 5998/08

בתיק זה הורשע הנאשם בחמישה אישומים. באישום הראשון והשלישי מואשם הנאשם כי בין החודשים 8/05 ל- 9/05 הזמין הנאשם משתי חברות תיירות, "צבר" ו- "אשת טורס" חדרים במלונות באילת. הנאשם זייף העברות בנקאיות מחשבונו אל חשבון החברות. לאחר שדבר המרמה התגלה על ידי חברת "אשת טורס", הזמין הנאשם חדרים באורחן קיבוץ אילות באותה שיטה של זיוף העברה בנקאית מחשבונו לחשבון האכסניה.

באישום השני הורשע הנאשם כי בחודש 4/10, עת תיקן מחשב בביתו של מר יצחק לסרי, גנב הנאשם ממר לסרי שתי המחאות. הנאשם זייף את השקים, מסר אותם לאחר וקיבל תמורתם סך של 12,340 ₪.

באישום הרביעי הורשע הנאשם בכך שבחודש ינואר 2007 הזמין חדר במלון טוליפ בים המלח. הנאשם ביקש מגב' דקלה שער, שאותה הכיר במסגרת עבודתו בפנימייה (להלן: "דקלה"), את פרטי כרטיס האשראי שלה לצורך הבטחת ההזמנה. בין התאריכים 20.3.07 ועד 24.3.07 בחמש הזדמנויות שונות רכש הנאשם מוצרים שונים בשווי 1,177 ₪ תוך שימוש בפרטי האשראי של דקלה. בין התאריכים 26.2.07 ועד 27.3.07 בחמש הזדמנויות שונות הזמין הנאשם נופשים בשווי 3,830 ₪ וכן רכש הנאשם בין התאריכים 31.7.07 ועד 7.3.07 בהזדמנויות שונות מוצרים בשווי 313 ₪ על פי פרטי האשראי של דקלה.

בנוסף לכל אלה הורשע הנאשם כי ביום 24.7.07 הזמין חדר במלון מרינה בת"א בעלות של 1,554 ש"ח באמצעות העברה בנקאית מזויפת.

באישום החמישי הורשע הנאשם כי ניצל קשרי ידידות שהיו לו עם ד"ר יעקב סלואושטשר, (להלן: "הרופא") אותו הכיר מעבודתם המשותפת בשירות בתי הסוהר. ביום 26.11.05 הציג עצמו הנאשם כסוכן בחברת פרסום, הנאשם ביקש מהרופא את פרטי האשראי שלו לצורך ביצוע הצעת הפרסום. בין התאריכים 16.12.05 ועד 31.1.06 השתמש הנאשם בפרטי האשראי ב-17 הזדמנויות שונות בסך כולל של 7,721 ₪. כמו כן, בין התאריכים 12.4.06 ועד 7.6.06 ב-7 הזדמנויות שונות עשה הנאשם שימוש בפרטי האשראי בסכום כולל של 2,239 ₪. בעשותו את כל אלה הורשע הנאשם בשש עשרה עבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר, שש עשרה עבירות של שימוש במסמך מזויף, 40 עבירות של קבלת דבר במרמה, עבירה אחת של ניסיון לקבלת דבר במרמה, 36 עבירות של הונאה בכרטיס חיוב ועבירה אחת של גניבה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ