אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> מדינת ישראל נ' ביניאטוב

מדינת ישראל נ' ביניאטוב

תאריך פרסום : 02/06/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום עכו
15107-10-09
02/06/2010
בפני השופט:
משה אלטר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
תמרה ביניאטוב
הכרעת-דין,גזר-דין

הכרעת דין

1.בכתב האישום שבפניי מיוחס לנאשמת ביצוע עבירות לפי סעיפים 273 + 380, 275 ו- 288 לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין").

מדובר, לפי הנטען בכתב האישום, באירוע מיום 1/7/09, סמוך לשעה 13.00, ברח' דרך הארבעה בעכו, במהלכו סירבה הנאשמת להזדהות בפני השוטרים שחאדה ג'וני (להלן: "השוטר ג'וני") ויועד אילוז (להלן: "השוטר יועד"), עת השוטרים ביקשו לרשום לה דו"ח תנועה מאחר ועברה ברמזור אדום, וניסתה לברוח מהם ובהמשך, לאחר שהשוטר ג'וני הודיע לה כי יעכב אותה לתחנת המשטרה אם לא תזדהה, היא נתנה לו אגרוף ובעטה בו ברגלו השמאלית, השתוללה וקיללה את השוטרים באומרה להם "אמא שלך זונה, הילדים שלך ימותו, אתם רוצחים" וכאשר השוטר ג'וני ניסה לכבול אותה באזיקים היא אחזה בידו הימנית ושרטה אותו בציפורניה וגרמה לו שלוש שריטות אדומות.

עוד נטען בכתב האישום, כי לאחר שהנאשמת הועלתה לניידת המשטרה, כאשר הניידת הייתה בדרכה לתחנת המשטרה, עת ידי הנאשמת היו אזוקות, היא נשכה את השוטר יועד בכתפו הימנית וגרמה לו לסימן אדום, ובהמשך, לאחר שהגיעו לתחנת המשטרה, היא בעטה ברגלו השמאלית של פקד סארי חרשוק (להלן:" פקד סארי") וקיללה אותו בשפה הרוסית.

2.בישיבת ההקראה כפרה הנאשמת, באמצעות סניגורה, בעובדות שפורטו בכתב האישום וטענה כי עברה את הרמזור באור ירוק, שתוך כדי חצייתה את הכביש התחלף לאדום. השוטרים ניגשו אליה בצורה אגרסיבית וביקשו ממנה ת.ז. והתחילו לחקור אותה, אזקו אותה ולקחו אותה לתחנת המשטרה.

בעקבות הכפירה נקבע התיק להוכחות והצדדים הביאו את עדיהם ואת שאר ראיותיהם.

מטעם המאשימה העידו רס"ל דרור פסקוביץ (להלן: "השוטר דרור"), שגבה את הודעת הנאשמת, השוטר ג'וני, שבמועד הרלבנטי לכתב האישום שירת בתחנת עכו בתפקיד ראש משמרת סיור, פקד סארי, שבמועד הרלבנטי לכתב האישום שירת בתחנת עכו בתפקיד קצין יחידה, השוטר יועד, שבמועד הרלבנטי לכתב האישום שירת בתחנת עכו כסייר, דר' אנדראוס חליל (להלן: "דר' חליל"), דר' מוסטפא קבלאן (להלן: "דר' קבלאן"), פקד גולן אבישי (להלן: "פקד גולן"), שבמועד הרלבנטי לכתב האישום שירת בתחנת עכו כקצין חקירות ורס"מ אסף מילכמן (להלן: "השוטר אסף"), שבמועד הרלבנטי לכתב האישום שירת בתחנת עכו כסייר. כן הוגשה שורה של מסמכים, כמפורט להלן: הודעת הנאשמת (מוצג ת/1), דו"ח פעולה מיום 1/7/09, שנכתב ע"י השוטר ג'וני (מוצג ת/2), תעודה רפואית של השוטר ג'וני מיום 1/7/09, שנכתבה ע"י דר' אנדראוס (מוצג ת/3), זכ"ד מיום 1/7/09, שנכתב ע"י פקד סארי (מוצג ת/4), תעודה רפואית של השוטר יועד מיום 2/7/09, שנכתבה ע"י דר' קבלאן (מוצג ת/5), דו"ח מעצרה של הנאשמת, שמולא ע"י השוטר ג'וני (מוצג ת/6), דו"ח תנועה שנרשם לנאשמת ע"י השוטר ג'וני בגין עבירה של מעבר במעבר חצייה באור אדום (מוצג ת/7), דו"ח קצין ממונה, שמולא ע"י פקד גולן (מוצג ת/8), מזכר מיום 1/7/09, שנכתב ע"י פקד גולן (מוצג ת/9), תמונות של השוטר ג'וני, שצולמו ע"י פקד גולן (מוצג ת/10).

מטעם ההגנה העידו הנאשמת, שבחרה להעיד לאחר שהוסברו לה זכויותיה לפי סעיף 161 לחסד"פ והגב' מיכל שוקרון (להלן: "מיכל"). כן הוגשו המוצגים הבאים: תמונה של הכתף של השוטר יועד, שצולמה ע"י פקד גולן ב- 1/7/09 (מוצג נ/1), כתב הערובה עליו הוחתמה הנאשמת כתנאי לשחרורה (מוצג נ/2) ו- 6 תמונות של הנאשמת, שצולמו ע"י מיכל שלשה ימים לאחר האירוע נשוא כתב האישום (מוצג נ/3).

3.מהעדויות ושאר הראיות שהובאו בפניי עולות העובדות כדלקמן, החשובות לענייננו, שלגביהן אין מחלוקת בין הצדדים:

בתאריך 1/7/09, בסמוך לשעה 13.00, היו השוטרים ג'וני, יועד ואלירן לוי בסיור שגרתי ברחובות עכו, כשהם נוסעים בניידת משטרתית. במהלך הסיור הם הגיעו לצומת הרחובות בן עמי - דרך הארבעה. מדובר בצומת מרומזר. השוטרים הבחינו בנאשמת חוצה את הכביש, בצומת, במעבר החצייה. מאחר והיה נראה להם שהנאשמת חצתה את הכביש כאשר ברמזור להולכי רגל דלק אור אדום, הם ניגשו אליה וביקשו ממנה להזדהות. משלא הזדהתה נאמר לה ע"י השוטר ג'וני כי אם לא תזדהה, היא תעוכב לתחנה. על מה שקרה בהמשך חלוקות הגירסאות ועל כך אעמוד בסעיף 4 להלן.

4.כאמור, חלוקות הגרסאות על מה שאירע לאחר שהנאשמת לא הזדהתה ונאמר לה על ידי השוטר ג'וני שהיא תעוכב לתחנה. עפ"י גירסת עדי התביעה, בתגובה לדברי השוטר ג'וני על עיכובה לתחנה בעטה הנאשמת בשוטר ג'וני ונתנה לו אגרוף בחזה והתחילה לשרוט אותו. לכן היא נאזקה, הועלתה לניידת והובאה לתחנת המשטרה, כשבדרך היא משתוללת ומקללת. במהלך הנסיעה בניידת ניסה השוטר יועד להרגיע את הנאשמת ואז היא נשכה אותו בכתף ימין. בהמשך, בהיותה בחדר הסיור, נכנס פקד סארי לחדר, לשמע צעקות, שאל את הנאשמת מה קרה ובתגובה היא דיברה כמה מילים ברוסית, בעטה בו ופגעה ברגלו השמאלית וחזרה לשבת תוך שהיא מקללת בשפה הרוסית.

עפ"י גירסת הנאשמת, כפי שהובאה בעדותה בפניי, אחרי שהיא עברה במעבר החצייה (לטענתה באור ירוק) ניגשו אליה השוטרים, לבושים באזרחית, אמרו לה שהם שוטרים, ביקשו ממנה ת.ז. וכשהשיבה שאין לה ת.ז. אזקו אותה באזיקים. כששאלה למה, אמרו לה שזה בגלל שאין לה ת.ז. לאחר מכן הכניסו אותה בכח לניידת ולקחו אותה לתחנת המשטרה ובהמשך אזקו אותה גם ברגליים. היא היתה מפוחדת ובכתה ונפגעה מהאזיקים וכו'. היא הכחישה בתוקף כי תקפה את השוטרים.

5.לאחר שבחנתי בחון היטב את העדויות ושאר הראיות שהובאו בפניי אני קובע כי עלה בידי המאשימה להוכיח, מעבר לכל ספק סביר, שהנאשמת ביצעה את המעשים המיוחסים לה בכתב האישום.

לשוטרים ג'וני ויועד כמו גם לפקד סארי לא היתה כל הכרות קודמת עם הנאשמת. לא היתה להם כל סיבה להעליל על הנאשמת ולטעון כי תקפה אותם ו/או קיללה אותם. ראוי לציין שעדויותיהם של השוטרים ג'וני ויועד, באשר לחבלות שנגרמו להם כתוצאה ממעשי התקיפה שביצעה הנאשמת, נתמכות על ידי התעודות הרפואיות שהוגשו (מוצגים ת/3 ות/5), על ידי עדויותיהם של הרופאים דר' חליל ודר' קבלאן ועל ידי התמונות מוצג ת/10.

הנאשמת, לעומתם, השאירה עליי רושם בלתי אמין. ראוי גם לציין שמההודעה שמסרה במשטרה (מוצג ת/1), שהוגשה כראיה ללא כל התנגדות ו/או הסתייגות, עולה הודאה חלקית במיוחס לה. בהקשר זה ראוי לציין שהסניגור העלה טענה בדבר קיומם של קשיים שיש לנאשמת עם השפה העברית, אולם במהלך עדותה התברר כי אין לה כל קושי עם שפה. היא אף אישרה בחקירתה הראשית בפניי (עמ' 29 לפרוטוקול) שבסיום גביית ההודעה היא קראה את ההודעה ולמעט טענה בדבר משפט אחד שהחוקר כתב, שלטענתה לא נאמר על ידה, לא היו לה שום טענות לגבי מה שנכתב בהודעה. ראוי לציין שהנאשמת לא זכרה באיזה משפט מדובר. רק בחקירה הנגדית, כאשר עומתה עם דברים שאמרה בהודעתה, צצו פתאום טענות לגבי כל מיני דברים שרשומים בהודעה ושלטענתה לא אמרה אותם. יש בכך רק כדי להעיד על חוסר אמינותה.

6.לאור קביעתי בסעיף 5 דלעיל כי הוכח מעבר לכל ספק סביר שהנאשמת ביצעה את המיוחס לה בכתב האישום, אני מרשיע אותה בביצוע עבירות לפי סעיפים 273 + 380 ו- 275 לחוק העונשין.

אשר לעבירה לפי סעיף 288 לחוק העונשין - אמנם הוכח שהנאשמת אמרה את מילות הקללה שיוחסו לה בכתב האישום, אולם אני מסופק אם יש לראות במילים אלה משום ביצוע עבירה של העלבת עובד ציבור. לכן אני מזכה אותה מעבירה זו.

ניתנה והודעה היום כ' סיון תש"ע, 02/06/2010 במעמד הנוכחים.

משה אלטר, סגן נשיא

גזר דין

הנאשמת הורשעה, לאחר שמיעת ראיות, בביצוע עבירות לפי סעיפים 273 + 380 ו- 275 לחוק העונשין תשל"ז – 1977 (להלן: "חוק העונשין").

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ