אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> חדד נ' כלבו לתריס

חדד נ' כלבו לתריס

תאריך פרסום : 11/07/2013 | גרסת הדפסה
רע"צ
בית משפט השלום חיפה
50322-07-12
30/06/2013
בפני השופט:
מירב קלמפנר נבון

- נגד -
התובע:
אלברט חדד
הנתבע:
כלבו לתריס
פסק-דין

פסק דין

בפני בקשת רשות ערעור על החלטת כבוד רשמת ההוצאה לפועל (הגב' ברלינר- לוי מיכל), מיום 8.6.12, בתיק מס' 02-09896-91-2, במסגרתה נדחתה בקשת המבקש להכריז עליו כחייב מוגבל באמצעים ולאיחוד תיקיו.

בקשת רשות הערעור הוגשה תחילה ביום 26/7/12 אל בית המשפט השלום בנצרת, ובהתאם להחלטתו מיום 30/6/13 של כבוד השופט ערפאת טאהא הועברה אל בית משפט השלום בחיפה זאת מאחר וההחלטה עליה מבוקש לערער ניתנה על ידי רשמת ההוצאה לפועל בחיפה.

הבקשה הובאה בפני לדיון, רק היום 30/6/13.

ביום 31/5/12 הגיש המבקש בקשה להכריז עליו כחייב מוגבל באמצעים ולאיחוד תיקיו. המבקש ציין בבקשתו את נסיבותיו האישיות ומצבו הכלכלי והציע לשלם סך חודשי של 150 ₪.

בקשה זו נדחתה כאמור על ידי הרשמת הנכבדה בהחלטתה מיום 8/6/12, ההחלטה נשוא בקשת הערעור שבפני. בהחלטה קבעה הרשמת הנכבדה כי מעיון בנתוני המערכת עולה כי למבקש נפתחו בעבר מספר תיקי איחוד שפוזרו, כשהאחרון שבהם פוזר בפברואר 2011 עקב אי עמידה בתשלומים וצבירת פיגורים. הרשמת הנכבדה קבעה כי המבקש לא הצביע בבקשתו על טעם או שינוי נסיבות מהותי אשר בעטיו קיימת סיבה להעתר לבקשתו וזו נדחתה בהתאם. כן קבעה הרשמת הנכבדה כי הבקשה הוגשה באופן לקוי וללא כל אסמכתאות לתמיכה.

בבקשה אשר בפני מציין המבקש, יליד 1952 ואב לשני ילדים בגירים, כי הוא נקלע לקשיים כספיים וכי החל מחודש 8/06 עת הוא נפל ונחבל, הוא אינו עובד ואף לא קיבל גמלת הבטחת הכנסה. לטענתו, רק כארבעה חודשים לפני הגשת הבקשה, אושרה לו גמלת הבטחת הכנסה בשנית ולכן לא הצליח לעמוד בתשלום החודשי שהושת עליו במסגרת תיק האיחוד. המבקש מציין כי אין לו נכסים, הוא סובל ממחלות רבות וזכאי לגמלת הבטחת הכנסה בסך של כ- 1,300 ₪. לטענתו הוא נושא בהוצאות חודשיות רבות ומתנהלים כנגדו מספר תיקי הוצאה לפועל בלשכות שונות בארץ. המבקש טוען כי רשמת ההוצאה לפועל נמנעה מלבחון את עניינו בצורה ממצה, קביעת הרשמת הנכבדה לוקה בחוסר סבירות קיצוני באשר זו ניתנה מבלי שהתקיים דיון בעניינו של המבקש וללא נימוק כלשהוא. לטענתו עיון במכלול הראיות שהוצגו בפני הרשמת הנכבדה מצדיק היעתרות לבקשתו ולחלופין קיום דיון בבקשתו בפני הרשמת הנכבדה.

דיון :

לאחר שעיינתי בבקשת רשות הערעור, אני דוחה אותה אף בלא צורך בתשובת המשיבים.

ההחלטה נשוא בקשת רשות הערעור ניתנה ביום 8.6.13, התקבלה במשרדי ב"כ המבקש ביום 14.6.12, בעוד שבקשת רשות הערעור הוגשה אל בית משפט השלום בנצרת רק ביום 26.7.12.

תקנה 119 (ה) לתקנות ההוצאה לפועל קובעת כי בקשת רשות ערעור תוגש תוך 20 ימים מיום מתן ההחלטה, אם ניתנה בפני הצד המבקש לערער, או מיום שהומצאה לו אם ניתנה ההחלטה שלא בפניו.

כאמור ההחלטה נשוא בקשת הערעור התקבלה במשרדי ב"כ המבקש ביום 14.6.12 ולפיכך המועד להגשת בקשת ערעור ביחס להחלטה נשוא בקשת הערעור שבפני חלף ומן הטעם הזה בלבד יש לדחות את הבקשה. אין להתעלם אף מן העובדה כי הבקשה הוגשה שלא כדין לבית המשפט בנצרת והמבקש התעלם מן ההחלטות אשר ניתנו בידי בית המשפט לעניין זה, עד אשר נמחקה בקשתו כשנה לאחר מכן. רק אז נזעק המבקש לטפל בבקשתו ובית המשפט בנצרת הורה על ביטול החלטתו בדבר מחיקה והעביר את בקשת המבקש לדיון בפני.

כמו כן, אף לגופו של עניין יש לדחות בקשת רשות הערעור, ואפרט.

מעיון בהחלטה נשוא בקשת ערעור זו, עולה זו סבירה ואין מקום להתערב בה.

ראשית, ועל אף שהדבר צוין בהחלטת הרשמת הנכבדה, אף במסגרת הבקשה שבפני המבקש אינו טורח לתמוך טענותיו באסמכתאות מתאימות. המבקש אינו מצרף אסמכתאות לעניין קצבת גמלת הכנסה, מצבו הרפואי, הוצאותיו, מספר תיקי ההוצאה לפועל כנגדו וגובה החובות בתיקים אלו. בנסיבות אלו, החלטת הרשמת הנכבדה כי המבקש לא הצביע על כל שינוי נסיבות מהותי, המצדיק פתיחת תיק איחוד מחדש בהתאם להוראותיו של חוק ההוצאה לפועל הקובע כי לא ניתן לאחד שוב תיק איחוד אשר פוזר אלא בהתרחש שינוי נסיבות מהותי של ממש, ניתנה בטעם ואין כל מקום להתערב בה.

כאמור בהחלטת הרשמת, למבקש נפתחו תיקי איחוד בעבר אשר פוזרו בגין אי תשלומים במועד וצבירת פיגורים. בנסיבות אלו אין למבקש להלין אלא על עצמו, שכן למבקש ניתנה האפשרות לפרוע חובותיו בתשלומים במסגרת תיקי איחוד וככל שהיה עומד בצו התשלומים, תיקי האיחוד לא היו נסגרים ולא היה לו כל צורך בפנייה אל הרשמת הנכבדה ואף לא בפני מותב זה. טענת המבקש לפיה לא עמד בצווי התשלומים בעבר מכיוון שהופסקה לו גמלת הבטחת ההכנסה, נטענה בעלמא וללא אסמכתאות רלבנטיות ומן הטעם הזה דינה דחייה. ממילא, גם אם אקבל טענה זו של המבקש, אין בה בכדי להצדיק אי עמידתו בצווי התשלומים שנקבעו לו בעבר. התנהלות זו של התובע, כאשר הוא אינו עומד בצווי תשלומים, יוצר פיגורים ומביא לפיזורם של תיקי האיחוד, מעידה על מידת נכונותו של המבקש לפרוע חובותיו.

באשר לטענת המבקש כי היה על הרשמת לזמנו לחקירה בפניה עובר למתן החלטתה. טענה זו, אינה יכולה לעמוד למבקש וזה מופנה להוראותיה של תקנה 12א(ג) לתקנות ההוצאה לפועל -תש"ם 1979, לפיה אין על רשם ההוצאה לפועל ליתן החלטתו לאחר ביצוע חקירה פרונטאלית לחייב וכי עליו ליתן ההחלטה על יסוד העיון בבקשת החייב ובמסמכים הנלווים לה , אלא אם כן ראה סיבה להזמין את החייב לחקירת יכולת בפניו או לבקשת זוכה. משכך, אין מקום להתערב בהחלטת הרשמת הנכבדה אשר לא מצאה כי יש מקום לזמן המבקש לחקירה בפניה.

לאור האמור לעיל, לא מצאתי כי יש מקום להתערב בהחלטת הרשמת הנכבדה.

בקשת רשות הערעור נדחית.

מאחר ולא נתבקשה תגובת המשיבה ולפנים משורת הדין, אינני עושה צו להוצאותיה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ