אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> התקבלה בקשת ערוץ 10 לסעדים זמניים- בינתיים, הישרדות לא תעבור לידי 'רשת'

התקבלה בקשת ערוץ 10 לסעדים זמניים- בינתיים, הישרדות לא תעבור לידי 'רשת'

תאריך פרסום : 05/12/2012 | גרסת הדפסה
ת"א
בית המשפט המחוזי
2015-12
05/12/2012
בפני השופט:
הבכיר גדעון גינת

- נגד -
התובע:
ישראל 10 - שידורי הערוץ החדש בע"מ
עו"ד ברוך כצמן
עו"ד יותם בלאושילד
עו"ד גילית מנטינבנד
הנתבע:
1. רשת נגה בע"מ
2. Castaway Television Productions Limited

עו"ד חגי דורון
עו"ד אוריאל פרינץ
עו"ד תומר שויירמן
עו"ד אופיר וייסבן
החלטה

מחלוקת הנוגעת לזכויות ההפקה והשידור של פורמט הטלוויזיה המוכר בשם "הישרדות" ("Survivor!"). בין המבקשת לבין משיבה 2 נכרת הסכם לרכישת הזכויות האמורות. התובעת הפיקה ושדרה עד כה שש עונות. ההפקה הישראלית של הפורמט זכתה להצלחה. משיבה 1 טוענת כי רכשה לאחרונה כדין את זכויות הפורמט מבעלת הפורמט ולפיכך היא רשאית להפיק ולשדר תוכנית זו מעתה ואילך.

המבקשת עתרה לצווי מניעה זמניים, אשר ימנעו מהמשיבות מלהמשיך ולהתקשר ביניהן, או לפעול לקידום הפקת התוכנית שבמחלוקת על ידי משיבה 1, באופן שמיפר, לטענת המבקשת, את ההסכם בינה לבין משיבה 2. בתובענה בהליך העיקרי  עתרה התובעת-המבקשת לצווי מניעה קבועים ולסעדים הצהרתיים אשר יאכפו את ההסכם בינה לבין הנתבעת-המשיבה 2. האחרונה הגישה  תובענה שכנגד, ובה טענה, כי המבקשת היפרה את הסכם הרישיון עמה, ולפיכך היא מבקשת, בין היתר,  צו מניעה האוסר על המבקשת לעשות כל שימוש בפורמט התוכנית שבמחלוקת, וכן פיצוי בסך 4,496,676 ש"ח.

רקע עובדתי

1.         "ישראל 10- שידורי הערוץ החדש בע"מ" (להלן: " ערוץ 10" או " התובעת") היא בעלת זכויות השידור בערוץ 10 ישראל. כחלק מלוח השידורים של ערוץ 10, מאז 2007, מופקת ומשודרת התוכנית "הישרדות ישראל". עד כה הופקו ושודרו 6 עונות של התוכנית. פורמט התוכנית "הישרדות" (להלן: " הפורמט") נרכש מבעלת הזכויות, Castaway Television Productions Limited (להלן: "Castaway"או " נתבעת 2"). נתבעת 1, "רשת נגה בע"מ" (להלן: " רשת" או " נתבעת 1") היא אחת מזכייניות ערוץ 2 בישראל, המשדרת כיום בימים ד'-ש' בלוח השידורים השבועי של הערוץ. לטענת רשת זכויות ההפקה והשידור של הפורמט האמור נרכשו על ידיה, מהנתבעת 2, ביום 2.8.12.

2.         הסכם רכישת זכויות ההפקה והשידור של הפורמט בין ערוץ 10 לבין בעלת הזכויות Castaway חודש מדי שנה. בשלב מסוים, לנוכח העלויות הכבדות הכרוכות בצילום ובהפקת התוכנית, נרכשו הזכויות בפורמט בעבור עונות 4 ו-5 בהסכם אחד, ובהתאם, הן הופקו יחד ובאותו אתר, כך, על פי הנטען, הוזלו העלויות משמעותית. נוהג זה המשיך גם בעת עריכת ההסכם בין הצדדים בנוגע לעונות העוקבות, קרי עונות 6 ו-7, ביום 14.7.2011 (ר' נספח 5 לכתב התביעה, להלן: " ההסכם").

3.         מספר ימים לפני כריתת ההסכם, החלו צילומי העונה ה-6 של התוכנית (צילומים שעל פי התכנון והמשתקף בהסכם היו אמורים להמשיך לצילום העונה ה-7). צילומי התוכנית לא התקדמו כמתוכנן וחלו שיבושים ואירועים בלתי צפויים רבים.  לפיכך פנו נציגי ערוץ 10 לנציגי Castaway בהודעת דואר אלקטרוני מיום 24.7.11 (נספח 6 לכתב התביעה), בה ביקשו לפצל את עונה 6 מ-7, ולהתאים את ההסכם לכך. צוין, כי הם שוקלים לצלם את עונות 7 ו-8 יחדיו, מפאת תנאי מזג אויר קיצוניים המסכנים חיי אדם, ושיבושים בתפקוד חברת ההפקה המקומית, אשר גרמו להפסדים כספיים ניכרים באותו שלב. כך לשון הבקשה לתיקון במייל האמור:

"...

For all of the reasons listed above, we decided not to shoot season 7 as planed and to postpone the production until further notice. I would appreciate your understanding on the matter and we wish to amend the contract accordingly. And we wish to split the 6 th season from the 7 th season in the contract, we are considering shooting the 7 & 8 seasons together, but it is not settled yet...."

4.         בספטמבר 2011 נוסף להסכם בין הצדדים תיקון בנוסח כללי (נספח 7 לכתב התביעה מיום 21.9.11, להלן: " התיקון"), לפיו ההסכם יתייחס מעתה רק לעונה 6, בהתאם לפנייתו האמורה של ערוץ 10. להלן נוסח התיקון, כפי שנוסח על ידי Castaway ונחתם על ידי שני הצדדים:

"...

A.       The parties. Castaway Television Productions Limited of 4 th HN ("the Company") and Cannel 10 of 53 Derech Hashalom, Bait Havered, Givatayim, 53454 ("the Licensee") entered into an agreement dated 14 th July 2011 ("the licence") for the production and broadcast of two further series based upon the Survivor format in Israel, namely Series Six and series Seven.

B.       The parties now wish to proceed only with the production and transmission of Series Six. It is hereby agreed as follows:-

1.       All terms in the Licence relating to Series Seven and any eighth series of the Programme based upon the Format in the Territory shall no longer be in force and all references thereto in the Licence shall be deemed deleted.

2.       All other terms of the Licence shall remain in force. "

5.         הצדדים המשיכו להתכתב מספר חודשים בנוגע לעיכוב מצד ערוץ 10 בהעברת התשלום בעבור עונה 6 ויתרות נוספות [ר' תכתובות דואר אלקטרוני מחודשים ספטמבר-דצמבר 2011, וכן מחודש פברואר 2012, נספחים 7-9 לתגובת Castaway לבקשת הסעד הזמני]. שידורי העונה השישית החלו ביום 2.5.12.

בד בבד ובהמשך לאמור, התכתבו הצדדים גם בנוגע לכוונתם ביחס לעונות הבאות של התוכנית. כך למשל, במייל מיום 28.11.11 פנתה  ג'ולייה דיק, לנציגי ערוץ 10 במספר הצעות לגבי צילום העונות הבאות של התוכנית [ר' נספח 10 לתגובת Castaway לבקשת הסעד הזמני], בתגובה למייל זה נשלח מייל מזיוית דוידוביץ', מטעם ערוץ 10, לדיק, [מייל מיום 4.12.11, שם] ובו פורטו נסיבות כלכליות לא פשוטות אליהן נקלע ערוץ 10, וכן עדכון על כוונת הערוץ, כתוצאה מכך, לצלם את העונות הבאות של התוכנית, רק כשיהיה מידע נוסף לגבי מצבה הכלכלי של שנת 2013.  

במייל נוסף מה- 14.5.12 עדכנה דוידוביץ' את דיק כי המצב הכלכלי של הערוץ מסתמן כמשתפר, אולם טרם הוחלט כיצד לפעול בנוגע לעונה 7 [נספח 11, שם].

6.         בהמשך לאמור שלחה Castaway פניות רבות במייל לערוץ 10, ובהן דרישות לתשלום מספר חשבוניות שטרם נפרעו. במייל מיום 22.5.12 נשלחה דרישת תשלום נוספת מ- Castaway, בנודע ל-4 חשבוניות שטרם שולמו, לרבות, בין היתר, התשלום בגין עונה 6 [ר' נספח 12, שם].  ב-18.6.12, וב-25.6.12 נשלחו תזכורות נוספות במייל בעניין החשבוניות האמורות, הפעם תוך ציון כי באם לא ישולמו מיידית יינקטו פעולות משפטיות [נספח 14,  שם]. במייל מיום 28.6.12 נשלחה התראה על ידי נציגת Castaway, לפיה ללא העברת התשלום בעבור עונה 6 אין לערוץ 10 רישיון ולפיכך ייאלצו להפסיק את שידור עונה זו.

במייל מיום 30.7.12 הודיעה  ג'יין אייסקס, נציגת Castaway לדוידוביץ' מטעם ערוץ 10, כי נוכח אי העברת התשלום כנדרש בעבור עונה 6, אין ולא היה לערוץ 10 רישיון לשדר עונה זו. כן ביקשה להבהיר, לראשונה במייל זה, שגם אין לערוץ 10 אופציה לניהול מו"מ בנוגע לעונות נוספות, משזו בוטלה באמצעות התיקון שבוצע בספטמבר 2011 להסכם בין הצדדים. בתגובה לכך נשלח ביום 1.8.12 מייל מערוץ 10 ל-   Castaway , ובו התנצלות על עיכוב התשלום, מפאת הקשיים הפיננסיים אליהם נקלע, ועדכון על צפי להעברת התשלום הנדרש בשני תשלומים, האחד באוגוסט והשני בספטמבר. לכך השיבה Castaway, כי איחור של שנה בהעברת התשלום אינה מקובלת עליה, וכן דרשה לקבל מידע מפורט יותר על התשלומים הצפויים, בטרם נקיטת הליך משפטי [נספח 17, שם]. בתשובה לאמור נשלח מייל קצר מדוידוביץ' לאייסקס, נציגת Castaway ובו תקווה כי הכל יסתדר, מתבקשת פגישה של הגורמים הרלוונטיים עם נציגי ערוץ 10 בהקדם, וציון,  כי הפקה של  6 עונות אינן עניין של מה בכך.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ