אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הרשעת נאשם בעבירות מין קשות במשפחה בבתו בת פחות מ-16 שנים , תוך איומים ותקיפה בנסיבות מחמירות

הרשעת נאשם בעבירות מין קשות במשפחה בבתו בת פחות מ-16 שנים , תוך איומים ותקיפה בנסיבות מחמירות

תאריך פרסום : 09/12/2010 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי חיפה
28729-01-10
06/12/2010
בפני השופט:
1. ש' ברלינר- סגן הנשיאה
2. ר' סוקול
3. ת' נ' שרון


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד גב' מ' חן- רוזנפלד מפרקליטות מחוז חיפה
הנתבע:
פלוני
עו"ד גב' ס' עפרוני (ס.צ)
הכרעת דין

הערה: הדיון התנהל בדלתיים סגורות. פסק הדין מותר לפרסום, אולם אין לפרסם את שם הנאשם, את שמה של המתלוננת וכל פרט מזהה אחר של המתלוננת ושל אחיותיה.

1.         לנאשם פלוני (להלן - הנאשם), יליד 1964, מיוחסות בכתב האישום עבירות מין במשפחה, וכן עבירות של איומים, הדחה בחקירה ותקיפה בנסיבות מחמירות, אותן עבר, לטענת התביעה, כמפורט בכתב האישום, כלפי המתלוננת בתו, ילידת 1994 (להלן- המתלוננת).

כללי

2.         הנאשם נשוי לאשתו ש', ולהם 5 ילדים. הקטן שבהם נולד בשנת 2008 ולאחר מכן, ככל הנראה מחמת דיכאון שלאחר לידה, עזבה האם את הבית ובדירת המשפחה שבצפון הארץ נותרו לגור הנאשם, בתו הבכורה- המתלוננת- ואחיותיה הקטנות ממנה, מ' וי'. אח נוסף שוהה בפנימייה.  בדירה 2 חדרי שינה. חדר אחד בו היו ישנים הנאשם והבת הקטנה י', ובשני, במיטת קומתיים, המתלוננת (במיטה התחתונה) ובזו שמעליה אחותה מ'. הסלון הכיל ספה דו מושבית ומאחוריה מיטה, וכן ספה תלת מושבית. ניתן להתרשם ממצב הדירה מן התמונות ת/22 וכן מן הביקור במקום והפרוטוקול שנרשם במהלכו.

3.         בכתב האישום נטען כי במשך כחצי שנה לפני הגשת כתב האישום, כלומר בערך החל מחודש יולי 2009 ואילך, ביצע הנאשם בבתו המתלוננת מעשים מיניים רבים ובהם אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים וניסיונות לביצוע מעשים שכאלו. בכתב האישום מפורטים מספר מקרים שאירעו בתקופה האמורה.

            בסעיף 3(א) לכתב האישום מפורט כיצד במועד בלתי ידוע למאשימה, נכנס הנאשם לחדר המקלחת שבדירה שעה שהמתלוננת התקלחה, הוא החל לסבן את גופה ולמשש את שדיה, דרש ממנה לפסק את רגליה והחדיר את אצבעות ידו לאיבר מינה. אחר כך ניסה להחדיר את איבר מינו לפי הטבעת של בתו, היא החלה לבכות וביקשה ממנו כי יחדל. הוא גם ניסה לנשק אותה בפיה אף שאמרה לו כי הוא אביה והדבר אסור. בהמשך לכך הורה לה הנאשם לא לספר על כך לאיש ולשמור את הדבר בסוד עד הקבר. הוא גם איים עליה כי אם תספר על כך לאחרים, הוא יתאבד.  בנוסף לכך הוא דרש ממנה לפגוש אותו באותו לילה לאחר שאחיותיה תרדמנה ואיים כי אם לא תבוא לחדרו, יהרוג אותה והמחיש זאת בכך שעשה תנועה מאיימת של העברת היד על צווארו.

            בסעיף 3(ב) לכתב האישום מתואר כי בהמשך לאמור לעיל, נכנס הנאשם בלילה לחדרה של המתלוננת, הורה לה לבוא אל הסלון בבית, שם היא הבחינה בסכין המונחת על אחת הספות. הנאשם אמר למתלוננת המפוחדת לשבת על ספה אחרת שבסלון, הפשיט אותה ממכנסיה והחדיר את איבר מינו לאיבר מינה מספר פעמים בעודם שכובים על הספה, ללא הסכמתה, עד שהגיע לסיפוק מיני. הוא גם דרש ממנה לגעת באיבר מינו עם ידה.

            בסעיף 3(ג) מפורט כי במועד אחר, בחדרו של הנאשם, הוא דרש מבתו המתלוננת לשבת על המיטה, הוריד את מכנסיו ותחתוניו והחדיר את איבר מינו לפיה. היא התנגדה והזיזה את ראשה ואז הוא הוציא את איבר מינו מפיה, התלבש ויצא מן החדר.

            בסעיף 3(ד) מתואר כי במועד נוסף הוא נכנס לחדרה, העיר אותה ודרש ממנה לבוא למיטתו, והיא בפחדה ממנו עשתה כן ושם הוא הפשיט אותה מבגדיה, הוריד את בגדיו והחדיר את איבר מינו לאיבר מינה בעודם שכובים על המיטה, ללא הסכמתה, עד שהגיע לסיפוקו המיני. 

            בסעיף 3(ה) מתואר כיצד במועד נוסף שאינו ידוע למאשימה, כאשר שהו שניהם בחדרו, הוא דרש ממנה להישען על המיטה והחל להחדיר את איבר מינו לאיבר מינה אף שהייתה במחזור. היא החלה לבכות וביקשה ממנה להפסיק אך הוא לא שעה לתחינותיה וחדל ממעשיו רק כשלא הצליח בפעולות ההחדרה.

            בסעיף 3(ו) מתואר כיצד במועד אחר דרש ממנה, בהיותה בחדרה, לשכב על שמיכה שהייתה פרושה על הרצפה, הוריד לה את המכנסיים ואת החולצה, החל למשש את גופה העירום וניסה להחדיר את איבר מינו לאיבר מינה כשהיא מתחילה לבכות ואמרה לו כי הדבר כואב לה. הוא כעס עליה וניסה זאת בשנית וחדל ממעשיו רק כשלא הצליח לעשות כן.  כמו כן דרש הנאשם מן המתלוננת להניח את ידה על איבר מינו ולשפשף אותו והיא עשתה כדבריו.

            בסעיפים  3(ז) עד 3(ט) שבכתב האישום מתואר כיצד בלילה שבין 5.1.10 לבין 6.1.10 הוא הגיע לחדרה, העיר אותה משנתה, נכנס למיטתה, הוריד את מכנסיה ואת מכנסיו ותחתוניו והחדיר את איבר מינו לאיבר מינה מספר פעמים, על אף שהיא אמרה לו כי כואב לה. חרף בכייה עשה כן עד שהגיע לסיפוקו המיני. תוך כדי כך הוא החל למשש את שדיה ואת גופה וכן נשך את אחת מפטמות שדיה ולאחר שהוציא את איבר מינו מגופה, הניח את ידה של בתו המתלוננת על איבר מינו אך היא הסיטה את היד והוא החזיר את היד למקומה פעם נוספת. אחר כך (כמתואר בסעיף ח') הוא דרש ממנה להסתובב והחדיר את איבר מינו לפי הטבעת שלה עד שהגיע לסיפוקו המיני, זאת חרף תחינותיה כי יפסיק שכן מעשיו מכאיבים לה. בהמשך הוא החדיר את איבר מינו פעם נוספת לאיבר מינה עד שהגיע לסיפוקו המיני. עוד מתואר בכתב האישום כי בהמשך לכך, לאחר שהיא הלכה לשירותים וחזרה לחדרה כדי ללבוש את בגדיה, הוא הורה לה להתכופף לעבר המיטה ואז החדיר את איבר מינו לאיבר מינה פעם נוספת, על אף התנגדותה ולמרות שהחלה לבכות, עד שהגיע לסיפוקו המיני.

            במעשיו אלה, כמסוכם בסעיף 4 של כתב האישום, בעל הנאשם את המתלוננת בתו הקטינה מספר פעמים, ניסה לבעול אותה, עשה בה מעשי סדום, ניסה לבצע בה מעשי סדום וכן ביצע בה מעשים מגונים, כל זאת שלא בהסכמתה החופשית עוד בטרם מלאו לה 16 שנים.  כמו כן הוא איים עליה כי יפגע בה מתוך כוונה להפחידה ולהדיחה בדרך של איומים והפחדה מלמסור הודעה בחקירה על המעשים שהוא ביצע בה וכן תקף אותה שלא כדין.

4.         בנוסף לאמור לעיל, מפורט בסעיף 2 של כתב האישום כי במהלך 4 השנים האחרונות, בהזדמנויות שונות, נהג הנאשם להכות את בתו המתלוננת ובאחד המקרים, כחצי שנה לפני הגשת כתב האישום, הוא היכה אותה עם כבל חשמל וכתוצאה מכך היא נחבלה ברגלה השמאלית ונותר לה סימן בגופה. במועד נוסף, נטען באותו סעיף, היכה הנאשם את המתלוננת באמצעות חגורה.

5.         בגין מעשים אלו יוחסו לנאשם העבירות הבאות:

(א)        עבירות מין במשפחה (אינוס) - עבירה לפי סעיף 351(א) בנסיבות סעיף 345(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז -1977 (ריבוי עבירות);

(ב)        עבירות מין במשפחה (ניסיון לאינוס) - עבירה לפי סעיפים 351(א) בנסיבות סעיף  345(א)(1) + סעיף 25 לחוק העונשין (שתי עבירות);

(ג)         עבירות מין במשפחה (מעשה סדום) - עבירה לפי סעיף 351(א) בנסיבות סעיף 347(ב) + סעיף 345(א)(1) לחוק העונשין (שתי עבירות);

(ד)        עבירות מין במשפחה (ניסיון למעשה סדום) - עבירות לפי סעיפים 351(א) בנסיבות סעיף 347(ב) + סעיף 345(א)(1) + סעיף 25 לחוק העונשין;

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ