אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הרשעה בעבירות של אינוס, תקיפות מרובות ואיומים כלפי בת זוג

הרשעה בעבירות של אינוס, תקיפות מרובות ואיומים כלפי בת זוג

תאריך פרסום : 08/12/2010 | גרסת הדפסה
תפ"ח
בית המשפט המחוזי באר שבע
1179-07
07/12/2010
בפני השופט:
1. ב. אזולאי ס. נשיא
2. נתן זלוצ'ובר
3. צילה צפת


- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד דבי מזור
הנתבע:
ח.נ.
עו"ד שמואל פלישמן
הכרעת דין

השופט ב. אזולאי

1. כתב האישום

נגד הנאשם הוגש כתב אישום, בו נטען שביצע מספר רב של עבירות תקיפה בנסיבות מחמירות (בת זוג), לפי סעיף 379 בצרוף סעיף 382(ב)(1) לחוק העונשין, התשל"ז - 1977 (להלן: "החוק"), עבירה של איומים, לפי סעיף 192 לחוק, עבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות (בת זוג) הגורמת חבלה ממשית, לפי סעיף 380 בצרוף סעיף 382(ג) לחוק, עבירה של היזק בזדון, לפי סעיף 452 לחוק, עבירה של אינוס, לפי סעיף 345(א)(1) לחוק, שתי עבירות של מעשים מגונים, לפי סעיף 348(ג)(1) לחוק ועבירה של ניסיון לאינוס, לפי סעיף 345(א)(1) בצירוף סעיף 25 לחוק.

הנאשם וג.ל. (להלן: "המתלוננת") היו נשואים בין השנים 1995-2006, ולהם שלושה ילדים משותפים. 

על פי הנטען ב אישום הראשון, הנאשם, במהלך כל תקופת נישואיו למתלוננת, נהג להשליט אווירת טרור כלפיה, להשפילה, לגדפה ולהכותה והמעשים התעצמו בחומרתם. מדובר במסכת של התעללות קשה ביותר. במועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, הנאשם, במספר רב של הזדמנויות, במהלך השנים 1995-2005, ירק לעבר המתלוננת וכינה אותה "זונה", "שרמוטה", "מכוערת" "פרה" ו"חבית מפוצצת". במעשיו אלו, תקף הנאשם את המתלוננת שלא כדין. 

במועדים שאינם ידועים למאשימה במדויק, במהלך השנים 1995-2005, (כחודשיים לאחר שנישאו ועד למועד בו נעצר הנאשם ב-6.9.05), במספר רב של הזדמנויות, הכה הנאשם את המתלוננת בידיה וברגליה כשהייתה חולפת על פני הטלוויזיה ומסתירה את מרקע הטלוויזיה בעת שצפה בה. במעשיו אלו, תקף הנאשם שלא כדין את המתלוננת. במהלך אותן השנים, במספר מועדים שאינם ידועים למאשימה במדויק, כאשר הנאשם נאלץ לתקן סתימות בצנרת הכיור המטבח, היה נכנס למטבח בכעס, מורח את הלכלוך מהביוב על פניה של המתלוננת, תוך שהוא מטיח בה כי הסתימות נגרמות בגללה. במעשיו אלו, תקף הנאשם שלא כדין את המתלוננת.

כמו כן, הנאשם, במספר מועדים שאינם ידועים למאשימה במדויק, במהלך אותן השנים, בארוחות ליל שבת, בעת שאכלו, קם בעצבנות, העיף צלחת לעבר המתלוננת, הטיח בפניה כי היא "מפריעה לו ולילדים לאכול", וכי "שרמוטות לא יושבות בשולחן עימו". בנוסף, כאשר הכינה לו המתלוננת ארוחות בוקר לעבודה, נהג להשליך עליה את האוכל בכעס, כאשר בחלק מהמקרים האוכל היה ארוז בקופסאות פלסטיק שפגעו בה. במעשיו אלו, תקף הנאשם שלא כדין את המתלוננת.

בין 27.2.03 לחודש אוגוסט 2003 או בסמוך לכך, בשעות הצהרים, הנאשם שמר על בנם הצעיר,שהיה באותה עת כבן חצי שנה (להלן: "התינוק"), בעת שהמתלוננת נחה במיטתה. משעשה התינוק את צרכיו בטיטול, ניגש הנאשם אל המתלוננת, העיר אותה, תוך שהוא דוחף אותה, משך את השמיכה מעליה וביקש שתחליף את הטיטול. המתלוננת התעכבה מספר דקות, והנאשם ש"נאלץ" להחליף הטיטול בעצמו, הגיע אליה וזרק הטיטול לעברה וצרכיו של הילד נמרחו עליה. במעשה זה, תקף הנאשם שלא כדין את המתלוננת.

הנאשם, בחודש פברואר 2005 או בסמוך לכך, בעט במתלוננת כשנכנסה למיטתם ואמר לה: "תעופי מהחדר, זה לא החדר שלך, זה לא הבית שלך, את לא נכנסת לישון פה יותר", ומאז ועד למועד הגשת התלונה, המתלוננת לא חזרה לישון במיטתם.

ביום 23.6.05, השאיר הנאשם פתק למתלוננת על המקרר בביתם, עליו כתב: "מחר ב-9:00 אני יוצא, וחסר לך שהאוטו לא יהיה". במעשהו זה איים הנאשם על המתלוננת בפגיעה שלא כדין בה, בכוונה להפחידה.

במעשיו אלה, עבר הנאשם מספר רב של עבירות תקיפה בנסיבות מחמירות (בת זוג) וכן, איים על המתלוננת.

על פי הנטען באישום השני, במהלך שלושת הריונותיה של המתלוננת, במועדים: אוקטובר 1995 ועד יולי 1996 (הריון ראשון), ספטמבר 1999 ועד מאי 2000 (הריון שני), יוני 2002 ועד פברואר 2003 (הריון שלישי), הנאשם השליך לעברה נעליים, הכה אותה עם מגבת ובעט ברגליה. במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, במהלך הריונה הראשון, בעט הנאשם במתלוננת בבטנה. במעשיו אלו, ביצע הנאשם מספר רב של עבירות תקיפה בנסיבות מחמירות (בת זוג), בכך שתקף את המתלוננת שלא כדין.

על פי הנטען באישום השלישי, במהלך חודש נובמבר בשנת 2003 או בסמוך לכך, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, הנאשם במהלך ויכוח בינו לבין המתלוננת, בגין חובות שהצטברו במכולת, הגיע לחדר בו ישנה המתלוננת, הוציא את מנורת הלילה העשויה פלסטיק מהחשמל והשליך אותה לעבר המתלוננת. כתוצאה מכך נכוותה המתלוננת בפניה וברקתה השמאלית. במעשהו זה, תקף הנאשם את המתלוננת, תקיפה בנסיבות מחמירות (בת זוג), וגרם לה חבלה של ממש.

על פי הנטען באישום הרביעי, במהלך השנים 2004 - 2005, במועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, חתך הנאשם, במספר רב של פעמים, את כבלי האינטרנט בבית, את חוטי החשמל של המזגן והטלפון, זרק את תכולת ארון הבגדים של המתלוננת ואת ספרי הקריאה של ילדיו, גרם להם נזק ושבר כלי בית ויצירות אמנות שהכינו המתלוננת וילדיו. במעשיו אלו, הרס הנאשם נכסים ופגע בהם במזיד ושלא כדין.

על פי הנטען באישום החמישי, במועדים שונים, בין סוף חודש יולי לתחילת חודש אוגוסט 2005, בביתם שבמשען, הגיע הנאשם  אל החדר בו ישנה המתלוננת ובעל אותה שלא בהסכמתה החופשית, בכך שהחדיר מלפפון לאיבר מינה. המתלוננת התעוררה משנתה בבהלה, וביקשה מהנאשם לעזוב את החדר. הנאשם, למחרת היום, וכן ביום שלאחר מכן, בשעות הלילה, הגיע שוב לחדר בו ישנה המתלוננת, תפס אותה בכוח, סובב אותה על גבה וגהר מעליה. המתלוננת סירבה לקיים עימו מגע מיני, דחפה אותו מעליה וביקשה שיניח לה.  הנאשם קם והלך. במעשיו אלו, ביצע הנאשם במתלוננת מעשים מגונים תוך שימוש בכוח לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני. למחרת, או כיומיים לאחר האירועים המתוארים, הנאשם, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, הגיע לחדר בו ישנה המתלוננת, הרים את חולצתה, קרע את תחתוניה, הפעיל כלפיה כוח, בכך שתפס את זרועותיה בידיו ריתק את רגליה באמצעות רגליו, ואמר לה: "איך את יכולה לא לעשות את זה 7 חודשים ... תעצמי את העיניים ותחשבי שאת מזדיינת עם אחר ... זה בסדר גם אני הייתי עם מישהי אחרת מה חשבת שאני יכול להתאפק?". המתלוננת התנגדה כל העת, שרטה את הנאשם, נעצה בו את שיניה עד שדימם בידו השמאלית, ובכך מנעה ממנו להחדיר איבר מינו לאיבר מינה. הנאשם, במעשה זה, ניסה לבעול את המתלוננת שלא בהסכמתה החופשית.

במעשיו אלה, אנס הנאשם את המתלוננת, ביצע בה מעשים מגונים, תוך שימוש בכוח וניסה לאנוס את המתלוננת.

2. מענה הנאשם

הנאשם כפר בכל העובדות המפורטות בכתב האישום, והוסיף ביחס לאישום הראשון, כי במהלך אותה תקופה הסמוכה לגירושין, היחסים בינו לבין המתלוננת התערערו,  ואכן היו צעקות ומדי פעם  גם הטחת מילים לא יפות ודחיפות הדדיות. כמו כן, הודה כי פעם אחת שבר צלחת. ביחס לאישום החמישי, הודה הנאשם, כי בעת שחיו בחדרים נפרדים, היה אירוע בו נכנס לחדרה של המתלוננת, ראה אותה מבצעת מעשים בעלי אופי מיני, התרגז והביא מלפפון, ונגע באמצעותו במתלוננת בחלק העליון של הירך, תוך כדי כעס. הנאשם כפר ביתר העובדות באישום זה.

3. הראיות

א. מהלך החקירה

החקירה בתיק זה החלה לאחר שביום 6.9.05, הגישה המתלוננת תלונה במשטרה בגין עבירות אלימות במשפחה ועבירות מין שביצע בה הנאשם.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ