אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הרשעה בהשלכת פסולת בניין ברשות רבים

הרשעה בהשלכת פסולת בניין ברשות רבים

תאריך פרסום : 15/12/2010 | גרסת הדפסה
ת"פ
בית משפט השלום נתניה
5079-09
14/12/2010
בפני השופט:
אביבה טלמור

- נגד -
התובע:
המשרד להגנת הסביבה
עו"ד נורית זקן גבעתי
הנתבע:
1. יהודה וילנר - בעצמו
2. ששון זוקא - בעצמו

עו"ד אורי דניאל
הכרעת דין

בכתב האישום  שהוגש נגד הנאשמים במסגרת תיק פלילי  5079/09 בית משפט  השלום נתניה נטען כי בתאריך 3.8.08 בשעה 12:30 ו/או במועד סמוך לכך בנתניה אזור התעשייה הישן, שטח פתוח בסמוך לפסי הרכבת, גוש 8243 חלקה 96, הנאשמים השליכו פסולת בניין ברשות הרבים ממשאית מספר רישוי 5791051 שבבעלות נאשם 1 (להלן - "המשאית"), בכך  שנאשם מס' 2 , אשר הינו עובד כנהג משאית שכיר עבור נאשם 1 המקבל הנחיות מנאשם 1, השליך פסולת בניין, המכילה אבנים, קרשים, ברזלים ניילונים וגושי בטון מתוך המשאית בשטח האמור ברשות הרבים בהוראת נאשם מס' 1 ובכך לכלכו הנאשמים את רשות הרבים. הוסיפה וטענה המאשימה כי באותו מועד והנסיבות האמורים לעיל הנאשמים בצוותא גרמו למטרד לציבור בכך ששפכו פסולת ברשות הרבים בשטח פתוח ללא גידור, ללא היתרים ו/או רישיונות וגרמו לציבור פגיעה, הטרדה ואי נוחות בשימוש בזכות הרבים.
עוד נטען כי באותם המועדים והנסיבות המתוארים לעיל נאשם מס' 1 עסק ועוסק, בין השאר, באיסוף, הובלה ופינוי של פסולת ופסולת בניין, באמצעות משאיות ושופלים. עיסוק זה, כך נטען, הינו עסק הטעון רישוי והנאשם 1 עוסק בו ללא רישיון ו/או היתר זמני כדין.

המאשימה ייחסה לנאשמים עבירה שעניינה איסור לכלוך והשלכת פסולת , עבירה לפי סעיף 2 +13 לחוק שמירת הניקיון, התשמ"ד - 1984 כמו כן יוחסה לנאשם 1 עבירה של ניהול עסק ללא רישיון, עבירה לפי סעיף 4 +14+15 לחוק רישוי עסקים, תשכ"ה - 1968 ולפי צו רישוי עסקים (עסקים טעוני רישוי), התשנ"ה - 1995 פריטים 5.1 ב' ו- 8.3 ב'.

בישיבת יום 28.12.10 הודו הנאשמים כי משאית מס' 5791051 הינה בבעלות נאשם 1 וכן הודו בכך שנאשם 2 הינו עובד כנהג משאית שכיר עבור נאשם 1, מקבל הנחיות מנאשם 1 והינו המבצע בפועל של שפיכת הפסולת.

הנאשמים כפרו ביתר העובדות המפורטות בכתב האישום.

שמעתי עדויות הצדדים, עיינתי במוצגים שהוגשו ובסיכומי הצדדים בכתב.

סעיף 2 לחוק שמירת הניקיון קובע כי "לא ישליך אדם פסולת, פסולת בנין או גרוטות רכב ברשות הרבים או מרשות הרבים לרשות היחיד ולא ילכלך את רשות הרבים".

עד התביעה פליקס פיינשטיין המשמש כמפקח במשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה העיד כי ביום 3.8.08 בסביבות השעה 12:32 לערך נסע יחד עם יחזקאל כהן ברכבו מכוון מחלף פולג לכוון צפון ולדבריו : " מעט דרומית לגשר הארי בנתניה בחלקו המזרחי של כביש 2 ראיתי משאית עומדת ונהגה מרים את ארגז המשאית, האטתי את הנסיעה ראיתי פסולת נופלת מארגז המשאית לכוון הקרקע פסולת בניין בעיקר גושי בטון וברזלים. לאחר שראיתי את ההשלכה נכנסתי לאזור תעשיה בצמוד לאתר אגד בנתניה שם יחזקאל כהן ירד מהרכב כי הוא היה טרמפיסט ברכב שלי והעדיף לרדת ליד תחנת הדלק ואני המשכתי לכוון השטח בו ראיתי את המשאית משליכה את הפסולת שתיארתי. הגעתי לכוון השטח הזה וראיתי משאית יוצאת מכוון השטח ממקום בו נהג המשאית השליך את הפסולת עצרתי ליד המשאית וביקשתי מהנהג הסבר מה הוא עושה שם ושאלתי אותו למה הוא שופך את הפסולת בשטח הזה. הנהג מסר שבעל המשאית יהודה וילנר אמר לו והורה לו לשפוך את הפסולת במקום הזה. יחד עם הנהג של המשאית נסעתי למקום בו הושלכה הפסולת וזה היה כ- 200 מטר מהמקום שבו פגשתי את נהג המשאית עם המשאית, במקום ראיתי שתי ערימות פסולת בניין זהות של חומר זהה, הנהג אישר לי שהוא שפך את ערימת הפסולת כפי שציינתי במקום כפי שתיארתי מהמשאית. במקום לקחתי מייד את נקודת הציון של המקום (נ.צ) ובהמשך יחד עם הנהג והמשאית שלו נסענו לתחנת נתניה אני ברכב שלי והוא עם המשאית, הנהג ששון זוקה הזדהה בפני עם מספר ת.ז. שלו וזה נרשם במזכר ת/1".
העד הוסיף וציין כי צילם תמונות ביום האירוע - 3.8.08 ולדבריו "התמונות צולמו על ידי ואני חתום ליד כל תמונה ובכל תמונה כתוב גם התאריך והשעה והם צולמו במקום שבו הושלכה הפסולת כשהגעתי למקום, בתמונה הראשונה העליונה רואים את המשאית עם המספר שמספרה 5791051. בתמונה האמצעית והתחתונה רואים ערימת פסולת בניין שהושלכה על ידי הנאשם, התמונות צולמו כשהנהג חזר איתי לאותו מקום שבה הושלכה הפסולת וזה היה בנוכחותו כפי שהעדתי. התמונות צולמו כמה דקות אחרי האירוע עצמ ו. התמונות מוגשות ומסומנת ת/2".
המפקח פליקס פיינשטיין ציין עוד כי ביום 4.8.08 ניגש שוב למקום שבו הושלכה פסולת הבניין ביום 3.8.08 ובאותו יום ערך מזכר - מוצג ת/3 וצילם תמונות - מוצג ת/4. ולדבריו " אני ערכתי את המזכר ת/3 עם תיאור השטח שבו הושלכה הפסולת השטח הוא שטח פתוח לחלוטין אין שם גדרות או שערים, השטח הוא שטח טבעי בחלק המערבי של השטח ישנה גדר הפרדה של מע"צ וזו גדר בטיחות שהיא מונעת כביכול כניסה מכוון מערב לשטח הזה אבל בחלקים האחרים השטח פתוח לחלוטין. באשר לתמונות שצילמתי ביום 4.8.08 - הגעתי לשטח כדי להתרשם וראיתי שהערימות שהושלכו יום קודם לא נמצאות בשטח כבר , אפשר לראות זאת בהתאמה אם מסתכלים בדף התמונות ת/2 על התמונה האמצעית מבין שלוש התמונות שם רואים את ערימת הפסולת שהושלכה ביום 3.8.08 ואם מסתכלים על התמונה השלישית בעמוד השני לת/4 ואני מסמן אותה באות Aזה אותו מקום של התמונה האמצעית בת/2 ורואים שהפסולת רובה סולקה על ידי שופל ורואים סימנים ברורים על הקרקע של עבודת שופל במקום ושאריות הפסולת שנשארה באופן שהפסולת שוטחה, זה ההסבר שהגעתי יום למחרת. בדרך כלל אנו מגיעים יום לאחר שאנחנו מוצאים שמושלכת פסולת כדי להתרשם גם מהשטח עצמו וגם ממה שקורה בו".  המפקח הוסיף וציין כי הפיק תצלום אויר במערכת גי.פי. אס של משרד הפנים לגבי השטח שבו הושלכה הפסולת על ידי הנהג וכי הוסיף את הקורדינטות על המפה של תצלום אויר בכתב ידו - מוצג  ת/5.  הפקח הוסיף וציין כי גודל השטח שבו הושלכה הפסולת הוא כ- 40 דונם וזה הכוונה לגבולות בין כביש 2 מערב של השטח עד לפסי הרכבת במזרח ומחורשת האיקליפטוסים בדרום עד שורת העצים בצפון - וכי מדובר בשטח פתוח.

בחקירתו הנגדית לשאלה "במהירות נסיעה של כביש בין עירוני לא יכולת לראות את לוחית הזיהוי של אותה משאית שהשליכה את הפסולת"
השיב "נכון כשהייתי בנסיעה וראיתי את המשאית שמשליכה את הפסולת לא יכולתי באותו מרחק ובמקום שהייתי לראות את לוחית הזיהוי של המשאית בזמן השלכת הפסולת ולכן זה לא כתוב במזכר שראיתי בזמן שהייתי בנסיעה וראיתי לראשונה את המשאית משליכה פסולת".
לשאלה "נכון שבין כביש 2 לבין השטח שבו הושלכה הפסולת יש עצים?"
השיב "נכון"
לשאלה "באיזה רכב נסעת?"
השיב "נסעתי ברכב טיוטה ויגו שגובהו מעל הממוצע של רכב פרטי".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ