אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הרשעה בגין דיג ללא היתר בשמורת האלמוגים באילת.

הרשעה בגין דיג ללא היתר בשמורת האלמוגים באילת.

תאריך פרסום : 08/11/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום אילת
1378-07
05/11/2009
בפני השופט:
י. עדן

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד עדתו
הנתבע:
1. פרץ משה
2. סלמן ששון
3. בן יאיר אייל

הכרעת דין

החלטתי לזכות את הנאשם 2 מחמת הספק, ולהרשיע את הנאשמים 1 ו - 3 בעבירות המיוחסות להם בכתב האישום.

1 .      כנגד הנאשמים הוגש כתב אישום המייחס להם עבירות של פגיעה בשמורת טבע בניגוד לסעיפים 30 (ד) ו - 57 (ב) לחוק גנים לאומיים, שמורות טבע, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה, התשנ"ח -  1998 (להלן: "חוק גנים לאומיים ") ותקנה 2 לתקנות שמורות הטבע (סדרים והתנהגות), תשל"ט - 1979 (להלן: "תקנות שמורות הטבע "), חציית הקו החוצה עם כלי שיט בניגוד לתקנה 7 (א) לתקנות גנים לאומים ושמורות טבע (איסור פגיעה בערכי טבע מוגנים והגנה עליהם) תשכ"ח - 1968 (להלן: "תקנות גנים לאומיים ") וסעיף 57 (ב) לחוק גנים לאומיים, הכנסת כלי או מכשיר העלול לפגוע בערך טבע מוגן שבשמורה בניגוד לתקנה 5 לתקנות גנים לאומיים וסעיף 57 (ב) לחוק גנים לאומיים.

2 .      על פי המיוחס לנאשמים בכתב האישום, בתאריך 01.07.2006, סמוך לשעה 00:15, בשמורת טבע הים הדרומי שבתחום שמורת האלמוגים, באילת, עסקו הנאשמים בדיג מתוך סירת דיג באמצעות חכות. הנאשמים שטו עם הסירה לעבר הגשר הצפוני בחוף של מלון "הנסיכה", תוך שהם חוצים את מצוף הקו החוצה, לכיוון החוף. ברשות הנאשמים נמצא סל מלא בדגים, אותם דגו בתחום השמורה כאמור. במעשיהם כאמור פגעו הנאשמים בשמורה. לנאשמים לא היה היתר למעשיהם.

3 .      תשובת הנאשם 1 לכתב האישום היתה, כי הוא מאשר שאכן שט ודג באזור. לטענתו, דג בכמה מקומות ולא את הכל באותו מקום. הנאשם 1 הוסיף בתשובתו כדלקמן: "אכן ביצעתי את העבירות שנאמרות פה, אני מודה בהזדמנות הראשונה כדי לחסוך מזמנו היקר של ביהמ"ש ואת זמני כאן, אבל אני מבקש להתחשב באמור ".

         ב"כ המאשימה הודיע כי הוא רואה בכך הודיה חלקית בלבד, לאור הטענה של הנאשם 1 כי דג חלק מהדגים מחוץ לשמורה.

         הנאשם 1 השיב לכך: "אני מודה לא באופן חלקי " ושב ואמר כי דג חלק מהדגים במקום האמור וחלק במקום אחר. 

4 .      הנאשם 2 השיב לכתב האישום כדלקמן: "אני מודה בחלק מהעובדות. אני מודה בעובדה שכן עליתי על סירה מאד קטנה, לא עסקתי בדיג ושטנו לאזור מצוף שליד הנסיכה, ובאיזשהו שלב הרגשתי מאד מאד לא טוב ואז ביקשתי לרדת. בעל הסירה חצה, לפי מה שהבנתי, קו כלשהו במים והוריד אותי ברפסודה שמול הנסיכה. אצלי לא נתפס שום דבר. היה בחור שטען שהסירה שלו, הייתי שם בתמימות כדי לחוש את החוויה של לשוט בלילה. מה שכן, הנאשם 1 הודה שכל הציוד שלו וכל מה שהיה על הסירה שייך לו. אם עברתי עבירה של פגיעה בשמורת טבע אני מתנצל, אני בעצמי חבר בחברה להגנת הטבע ואין לי אינטרס לפגוע בערכי טבע ".

5 .      הנאשם 3 השיב לכתב האישום כדלקמן: "אני לא יודע על מה מדובר, לא הייתי שם בכלל. אני יכול להגיד שפנה אליי לאחר שנה - שנה ומשהו הבחור שיושב עם התובע באולם ביהמ"ש, ואמר לי שביצעתי את מה שמיוחס לי בכתב האישום... ".

6 .      מטעם המאשימה העיד מר נועם משי, פקח ברשות הטבע והגנים וממונה אכיפה של מחוז אילת, ומטעם הנאשמים העידו הם עצמם.

         הוגשו מטעם המאשימה הודעות הנאשם 1 (ת/1 ות/3), הודעת הנאשם 3 (ת/4), דו"ח פעולה של מר נועם משי (ת/2), צילומים של הדגים (ת/5), דיסק עליו צילומים של הדגים (ת/6) והודעת הנאשם 2 (ת/7).

7 .      מר נועם משי מעיד כי קצת לפני חצות ערך סיור פיקוח לאורך חופי מפרץ אילת, במהלך הפיקוח הגיע לחוף הדרומי והבחין בסירה קטנה קשורה למצוף קו חוצה אשר נמצא בים, השקיף עם משקפת על הסירה וראה כי זו סירה קטנה שבתוכה ישבו 4 אנשים ועסקו בדיג עם חכות.

         בעודו משקיף לעברם, ראה שהם מוציאים דגים ומכניסים לתוך סל שהיה תלוי מהסירה לתוך המים. הוא התקשר למנהל שמורת האלמוגים, דיווח לו על הארוע וביקש סיוע של פקח נוסף כדי שיוכל לצאת עמו אל סירת הדייגים, קיבל הודעה שפקח בדרכו לסייע לו, המשיך בתצפית וכל אותה עת ראה אותם ממשיכים לעסוק בדיג וגם מדי פעם מוציאים דגים.

         בשלב מסויים, ראה את האנשים מהסירה מתנתקים מהמצוף אליו הסירה היתה קשורה ומפליגים בעזרת מנוע הסירה לכיוון מערב, שם הם התקרבו עד לגשר מתרחצים שנמצא בחוף מלון "הנסיכה", תוך שהסירה חוצה את קו המצופים, קו החוצה, ועוברת בין הקו אל החוף, קו אשר לכלי שיט אסור לעבור אותו, כדי להגן על שוניות האלמוגים.

         הוא ראה שני אנשים יורדים מהסירה אל הגשר והסירה מתנתקת מהגשר עם שני אנשים בתוכה וחוזרת לכיוון הים. מר משי הנחה את הפקח הנוסף להתקרב אל הגשר כדי לפגוש את האנשים שירדו מהסירה ולזהותם.

מר משי המשיך בתצפית על הסירה, לאחר מכן נסע למעגנה, התניע את סירת הפיקוח, הפקח הצטרף אליו לאחר מספר דקות, והוא יצא עם סירת הפיקוח לכיוון סירת הדיג, אשר היתה הסירה היחידה בים, מלבד ספינת חיל הים.

כאשר התקרב מר משי אל סירת הדיג אשר היתה שוב קשורה אל אותו מצוף קו חוצה, וזיהה שזו אותה הסירה שראה קודם, הורה לפקח האחר להדליק זרקור גדול שבסירה, וראה את שני האנשים הנותרים בסירה שהם עוסקים בדיג ומחזיקים חוטי דיג ביד, והיו עוד חוטים נוספים שהיו קשורים לסירה והשתלשלו למים, וראה את סל הדגים שהיה די מלא בדגים.

על פי עדותו, הציג מר משי את עצמו באמצעות תעודה לנמצאים בסירת הדיג, הבהיר להם שהוא והאחר פקחים וכי העיסוק בדיג בחוף שמורת הטבע, זו עבירה על החוק, הנחה אותם לקפל את כל חוטי הדיג וכלי הדיג ולהעביר לסירת הפיקוח את כל ציוד הדיג ואת סל הדגים, ושיעברו לסירת הפיקוח. הסירה האחרת נקשרה לסירת הפיקוח והוא התחיל לנוע לכיוון המעגנה.

מר משי ביקש מהאנשים תעודות מזהות ואלו אמרו שאין להם תעודות מזהות.

מר משי מעיד כי את אחד מהשניים זיהה מארועים קודמים והכיר אותו, ושמו היה אייל בן יאיר, הוא הנאשם 3, אבל לשניהם לא היו תעודות עליהם. לפיכך, התקשר למוקד המשטרה וביקש סיוע מניידת בזיהוי.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ