אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הלפרין נ' קוסטיצקי

הלפרין נ' קוסטיצקי

תאריך פרסום : 26/01/2012 | גרסת הדפסה
ת"ק
בית משפט לתביעות קטנות טבריה
35262-04-11
22/01/2012
בפני השופט:
אילונה אריאלי

- נגד -
התובע:
משה מלה הלפרין
הנתבע:
דוד קוסטיצקי
פסק-דין

פסק דין

לפני תביעה קטנה שהגישה התובעת נגד הנתבע.

התובעת טוענת בכתב התביעה כי היא שכרה מן הנתבע דירה שנדרשה לשיפוץ. סוכם בין הצדדים כי שכר הדירה החודשי יעמוד על 1,200 ₪ וכי מועד תחילת השכירות יהיה חודש אוקטובר 2010. לטענת התובעת, את תשלום שכר הדירה עבור חודש השכירות הראשון היא נתבקשה לשלם ישירות לקבלן השיפוצים אשר שיפץ את הדירה וכך היא עשתה. בסופו של דבר הדירה לא נמסרה לתובעת והיא נאלצה להתגורר במשך חודשיים אצל בנה ובסופו של דבר היא חזרה להתגורר בדירה הקודמת בה גרה ולשלם שכר דירה גבוה יותר.

התובעת הגישה לבית המשפט את הסכם השכירות שנחתם בינה לבין הנתבע וכן צילום של השיק בסך של 1,200 ₪ ששולם לקבלן השיפוצים על חשבון שכר הדירה.

בכתב התביעה תבעה התובעת החזר של הסכום אותו שילמה לקבלן וכן פיצוי עבור ההוצאות שנגרמו לה בשל מעברי הדירה (לבנה ובחזרה לדירה אותה שכרה קודם לכן). בדיון שהתקיים בפני ביום 13.11.2011 הסכימה התובעת להעמיד את תביעתה על סך של 1,200 ₪, קרי - החזר הסכום ששילמה לקבלן השיפוצים עבור שכר הדירה.

הנתבע טוען בכתב ההגנה כי בחודש אוגוסט 2010 פנה אליו בנה של התובעת - ירון הלפרין (להלן "ירון") וביקש לשכור ממנו, עבור התובעת, דירה הנמצאת בחצר ביתו של הנתבע. מאחר והדירה נזקקה לשיפוץ מקיף, הסכים הנתבע להשכירה לתובעת בתנאי שירון וקבלן השיפוצים יבצעו את עבודות השיפוץ והנתבע יספק את החומרים, כאשר שכר העבודה יקוזז על ידי תשלום דמי השכירות. הנתבע טוען כי בינו לבין קבלן השיפוצים נחתם חוזה, בנוכחות ירון ותוך התחייבותו לעבוד עם הקבלן כעוזר וכמשגיח מטעם הנתבע. הקבלן החל לעבוד אך ירון לא הופיע ולא השגיח עליו. הנתבע שילם עבור החומרים ועבור עבודת הקבלן אשר בוצעה באופן גרוע ולא מקצועי וללא עמידה בלוח הזמנים. הנתבע טוען כי העבודה שבוצעה על ידי הקבלן היתה כה גרועה, עד כי הוא נאלץ להרוס את כולה ולשפץ את הדירה מחדש, פעם נוספת, על חשבונו. ירון הסב לנתבע נזק בכך שלא הופיע לעבודות השיפוץ ובדעת הנתבע להגיש תביעה נגדו, נגד התובעת ונגד קבלן השיפוצים. עוד טוען הנתבע כי הוא עצמו ביצע את עבודת העברת הדירה של התובעת וכי מטלטליה היו מאוחסנים בחצרו, בלא ששולם לו על כך דבר.

דיון והכרעה

בדיון שהתקיים בפני ביום 13.11.2011 העידו התובעת, ירון ושתי עדות נוספות מטעם התובעת, וכן העיד הנתבע. הנתבע ביקש לקבוע מועד נוסף לדיון, על מנת להזמין את קבלן השיפוצים – שלומי דוייב, נקבעו לשם כך, פעמיים, מועדים נוספים לדיון, אך העד לא התייצב ובדיון שהתקיים בפני היום סיכמו הצדדים את טענותיהם.

לאחר שמיעת העדויות ועיון בחומר הראיות ולאחר שמיעת טענות הצדדים, שוכנעתי כי דין התביעה להתקבל.

הנתבע איננו חולק על כך שהנתבעת היתה אמורה לשכור ממנו דירה שבבעלותו. התובעת הציגה אף את חוזה השכירות עליו חתומים הצדדים.

הצדדים אינם חולקים על כך שהדירה דרשה שיפוץ על מנת להביאה למצב הראוי למגורים.

שומה היה על הנתבע, כמשכיר וכבעלים של הדירה, לשפץ את הדירה באופן שהיא תהיה ראויה למגורים. ואכן הנתבע התקשר, על פי טענתו, עם קבלן שיפוצים אשר אמור היה לבצע את שיפוץ הדירה. הנתבע טוען כי אף נחתם הסכם בינו לבין קבלן השיפוצים, אך הסכם זה אבד (עמ' 7 שורה 8 לפרוטוקול).

התובעת העידה בפני כי היא התבקשה לשלם את דמי השכירות עבור החודש הראשון, בסך של 1,200 ₪, ישירות לקבלן השיפוצים. ירון העיד כי הנתבע הוא שביקש שהתובעת תשלם את הסכום האמור ישירות לקבלן, על חשבון שכר הדירה של חודש השכירות הראשון (עמ' 3 שורות 9-10 לפרוטוקול).

עדותם של התובעת ושל ירון היתה עדות מהימנה ונתתי בה אמון. טענתם אף עלתה בקנה אחד עם עדותו של הנתבע ולפיה הוא אמר לקבלן השיפוצים שאת הכסף עבור עבודת השיפוץ יגבה ישירות מהתובעת ( עמ' 7 שורה 11 לפרוטוקול).

אין חולק כי סוכם בין הצדדים שהתשלום בו תישא התובעת עבור השיפוץ, יקוזז מדמי השכירות אותם עליה לשלם לנתבע (ראה כתב ההגנה וכן עדות הנתבע בעמ' 7 שורה 6 לפרוטוקול).

התובעת הוכיחה כי היא אכן שילמה לקבלן השיפוצים, כפי שהתבקשה, סך של 1,200 ₪. בעניין זה אף הוגש כראיה צילום השיק ששולם על ידה והטענה לא הוכחשה ולא נסתרה על ידי הנתבע.

אין חולק כי בסופו של דבר, שיפוץ הדירה לא הסתיים ומשום כך, התובעת לא שכרה את הדירה מן הנתבע והסכם השכירות כלל לא יצא לפועל.

מבחינה משפטית יש לקבוע, אפוא, כי התחייבות הנתבע להשכיר לתובעת את דירתו כשזו ראויה למגורים לא קויימה, התובעת לא התגוררה בדירה ולו יום אחד ובנסיבות אלה, הופר ההסכם על ידי הנתבע והתובעת זכאית לפיצוי שגובהו, לכל הפחות, כגובה הסכום ששילמה לקבלן השיפוצים במקום הנתבע ועל חשבון דמי השכירות.

טענות הנתבע נגד קבלן השיפוצים ואיכות העבודה שביצע, אין בהן כדי להוות הגנה ראויה נגד תביעת התובעת. הנתבע לא הוכיח כי לתובעת היה חלק כלשהו בהסכם שנכרת בינו לבין קבלן השיפוצים, או כי יש לייחס לתובעת אחריות כלשהי לעבודת קבלן השיפוצים. משכך, אין מקום לעריכת כל קיזוז מהכספים אותם על הנתבע לשלם לתובעת, בגין מחדלי הקבלן, אם אכן היו כאלה.

בכל הנוגע לבנה של התובעת – ירון, נתתי אמון בעדויותיהם של ירון ושל שאר עדי התביעה, ולפיהן עבודתו של ירון בדירה, ואף המלצתו על קבלן השיפוצים בפני הנתבע, נעשו שלא מכוח התחייבות כלשהי של ירון כלפי הנתבע, אלא כהתנדבות של ירון, מתוך רצון לסייע לאמו ולזרז את כניסתה לדירה. מכל מקום, גם אם לנתבע טענות נגד ירון (ועלה מן העדויות כי לשניים היכרות קודמת וקשרי עבודה לפני ולאחר הסכם השכירות נשוא כתב התביעה ובלא קשר עמו), הרי שהנתבע לא הוכיח כי לתובעת אחריות כלשהי להתחייבויות בנה ירון ואין בטענות הנתבע נגד ירון כדי לפטור את הנתבע מחובתו לפצות את התובעת בגין הפרת הסכם השכירות.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ