אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הכרעת דין וגזר דין בתיק דרום 185/12

הכרעת דין וגזר דין בתיק דרום 185/12

תאריך פרסום : 30/01/2013 | גרסת הדפסה
דרום
בית הדין הצבאי המחוזי מחוז שיפוטי דרום
185-12
05/11/2012
בפני השופט:
1. סא"ל מאיה גולדשמידט -אב"ד
2. סרן אלי מיאלי
3. רס"ן צחי אזולאי


- נגד -
התובע:
התובע הצבאי
עו"ד סגן עידו עמיר
הנתבע:
טוראי מ.ד
עו"ד שרון קינן
הכרעת דין וגזר דין

על פי הודאתו בכתב האישום המתוקן ובפרטים הנוספים המוסכמים מורשע הנאשם בחמש העבירות המיוחסות לו בכתב האישום המתוקן:

  1. החזקה שלא לצריכה עצמית, לפי סעיפים 7(א)+(ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש],  תשל"ג 1973.
  2.  הוצאת נשק מרשות הצבא, לפי סעיף 78 לחוק השיפוט הצבאי, תשט"ו - 1955.
  3. תיווך בסם מסוכן, לפי סעיף 14+ 19א לפקודת הסמים המסוכנים[ נוסח חדש], תשל"ג - 1973.
  4. סחר בסם מסוכן לפי סעיף 13+ 19א לפקודת הסמים המסוכנים [ נוסח חדש], תשל"ג -1973.
  5. סירוב להיבדק לשם גילוי שימוש בסמים מסוכנים, לפי סעיף 127א+250א לחוק השיפוט הצבאי, תשט"ו - 1955.

זכות ערעור כחוק.

ניתנה והודעה היום, כ' חשון תשע"ג, 05/11/2012, בפומבי ובמעמד הצדדים.

____(_-_)______­            ____(_-_)____               ____(_-_)____

                                שופט                                  אב"ד                                שופט

גזר - דין

הנאשם, טור' מ.ד. נותן את הדין בגין עבירות של סחר בסם מסוכן, תיווך בסם מסוכן, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, הוצאת נשק מרשות הצבא וסירוב להיבדק לשם גילוי שימוש בסם מסוכן.

כתב האישום המתוקן והפרטים הנוספים המוסכמים שהוגשו לנו, מגוללים מסכת ארוכה של אירועים, שתחילתם בפגישה של הנאשם, ביום 27/3/2012 בסוכני מצ"ח, במסגרת שירותו הצבאי. באותו היום פגש הנאשם ביחד עם חבר נוסף שלו, א.ק., בשני סוכני מצ"ח במסעדה ביפו, וכל זאת שעה שהוא לבוש במדים. במהלך נסיעתם לשם, הציע הנאשם לרכוש ממנו סמים מסוכנים, אמצעי לחימה וחלקי נשק. הנאשם הציע לסוכנים לרכוש ממנו כמות של כ-1.2 ק"ג חשיש, נקב בסכום ואף ציין כי רכישת כמות גדולה יותר תוביל להורדת המחיר. כן הציע לסוכנים לרכוש ממנו רובי עוזי, קלאצ'ניקוב, M-16 וחלקיהם, לרבות מכלולים בנשק ותחמושת מתאימה. במהלך השיחה אף הבהיר הנאשם לסוכנים כי מדובר ברובים "נקיים" שלא בוצעה בהם פעילות פלילית ואינם ניתנים לשיוך לאירועים פליליים. כן מסר, כי הוא מחפש לרכוש רימוני רסס.

במהלך אותה פגישה, ביקש הסוכן מהנאשם להביא לו "דוגמה" מהחשיש, עובר לביצוע עסקת סחר גדולה יותר. הנאשם התקשרו לחברו, א.ב., וביקש ממנו להביא את הסם האמור. עם הגיעו של בנפשיאן למקום הוא מסר לנאשם "אצבע" חשיש. הנאשם מסר חלק מהסם (במשקל 0.96 גרם) לסוכן, ואת חלקו השני מסר מאוחר יותר לחברו א.ק.. לאחר מכן נדברו הנאשם והסוכן לתאם עסקת סחר בסמים בהמשך, לאחר שהסוכן יעמוד על טיבו של הסם, והנאשם הציע לסוכן לרכוש ממנו גם סם מסוג קוקאין.

באותה פגישה, לאחר העברת הסם לסוכן, גם מסר הנאשם לסוכן, כי יש ברשותו מכלול של נשק צבאי מסוג רוס"ר M-16 שהוא "נקי" ושתי מחסניות מלאות כדורים. לאחר משא ומתן בין הסוכן לנאשם אודות המחיר, הוסכם כי הנאשם ימכור לסוכן את פרטי הנשק האמורים תמורת סכום של 2,300 ש"ח. כעבור פרק זמן יצא הנאשם מהמקום ביחד עם חברו, א.ב., ושב כעבור פרק זמן קצר כשהוא מחזיק בתיק ובו מכלול הרוס"ר M-16 ושתי מחסניות מלאות בכדורים. בעקבות זאת בוצעה עסקת המכירה, כאשר הנאשם מבקש מהסוכן לנקות מהכדורים טביעות אצבע שהנאשם הותיר עליהן. כן הציע הנאשם לסוכן, כי יעביר עבורו את המכלול כי הוא לבוש במדים, וכך לא יעורר חשד. השניים גם השתמשו בקודים לתיאור האמל"ח. אין מחלוקת על כך שמדובר במכלול תקין.

באותו היום (27/3/2012) בשעות הערב, התקשר לנאשם לסוכן ושאל אותו האם הוא מרוצה מהחשיש שהועבר אליו כמפורט לעיל. הסוכן השיב בחיוב, והשניים נדברו לבצע את עסקת הסמים עליה דיברו קודם לכן, כשהם משתמשים בקודים שהוסכמו ביניהם בשיחה המוקדמת ביניהם. באותו היום בשעה 23:15 פגש הנאשם כשהוא לבוש מדי צבא בסוכן מצ"ח, בתחנת דלק סמוך לבית החולים "וולפסון". הנאשם מסר לסוכן כי העסקה תכלול 1.2 ק"ג ו-5 מנות חשיש ווידא כי הכסף מצוי ברשות הסוכן. כמו כן סוכם ביניהם כי עבור כל מנת קוקאין ישולם סכום של 350 ש"ח, כיוון שמדובר בחומר "נקי" אך במשקל נמוך יחסית. סוכן מצ"ח ביקש מהנאשם כי יעביר את הסמים לסוכן אחר, אשר המתין בחניה המצויה במקום סמוך. הנאשם נסע מהמקום יחד עם חברו, א.ב., וכעבור כרבע שעה פגש בסוכן הנוסף. ביחד עם הנאשם הגיעו למקום שני אנשים נוספים. על פי בקשת הסוכן הורה הנאשם לאחד מהאנשים האמורים להניח את הסם בתא המטען של רכב הסוכן (דובר בסם מסוג חשיש במשקל 1.182 קילוגרם המחולק ל-12 פלטות וסם מסוג קוקאין במשקל 1.51 גרם נטו). לאחר מכן נסע הנאשם ופגש בסוכן הראשון, כשהוא מלווה בחבר נוסף שלו, מ.ק.. הסוכן העביר לנאשם סכום של 20,250 ש"ח והנאשם העביר את הסכום לחברו לצורך ספירת הכסף. כן מסר הנאשם לסוכן כי בעוד מספר ימים יספק לו סם מסוג קוקאין.

ביום ה-27/3/2012 וכן בימים שלאחר מכן בסוף חודש מרץ ותחילת אפריל 2012, מסר הנאשם לסוכן, כי הוא מעוניין ברימוני רסס וציין כי יש לו "כל מה שאתה רוצה" כהגדרתו. בין השאר ציין כי יש ברשותו אקדח עם משתיק קול, והציע להחליף את רימוני הרסס תמורת כסף או סמים מסוכנים. הסוכן אמר לו כי יש ברשותו שלושה רימוני רסס שמצויים אצל אדם אחר והוא יבדוק אם ניתן להוציאם ממקום הטמנתם. בהמשך לכך שאל הסוכן את הנאשם אם יוכל להשאיל לו את האקדח "לא בשביל ללכלך אותו, לא לתת לבן אדם אלא מסביב" והנאשם השיב כי: "הוא מסוכסך עכשיו, ויש לו איזה סכסוך קטן וזו בעיה עכשיו". בעקבות פניה נוספת של הסוכן אל הנאשם בעניין האקדח, אמר לו הנאשם כי יוכל לספקו בעוד מספר ימים ושאל פעם נוספת על רימוני הרסס. בימים שלאחר מכן התקשר הנאשם מספר רב של פעמים לסוכן ווידא שהוא מטפל בהוצאת רימוני הרסס ובהעברתם אליו. כל השיחות לוו בקודים לתיאור האמל"ח.

ביום 15/4/2012, שוחח הנאשם עם הסוכן, והם נדברו לקיים עסקה של סחר בסם מסוג חשיש, במשקל 2.4 ק"ג ובמחיר של 37,000 ש"ח. בשעה 23:25 באותו היום נפגשו הנאשם והסוכן בתחנת הדלק פז בסמוך לבית החולים "וולפסון", הסוכן מסר לנאשם סכום של 500 ש"ח והוא נטל אותו ונסע במונית להביא את הסם ממקום סמוך. בשעה 23:50 לערך חזר הנאשם והטמין את הסם שהיה מונח בשקית בפח שהיה מצוי במקום. כעבור מספר דקות הגיע למקום סוכן נוסף (שהיה מעורב גם בעסקה מיום 27/3/2012), והנאשם נטל את השקית ובה הסם והכניסה לתא המטען של רכבו של הסוכן. הסוכן אשר בדק וגילה כי מדובר בכמות קטנה יותר של סם מזו שעליה סוכם שאל את הנאשם על כך, והנאשם אמר שזו הכמות עליה סוכם, ואין באפשרותו לספק כמות נוספת באופן מיידי. הסם עליו דובר הוא מסוג חשיש כאמור, מחולק ל-12 פלטות, במשקל של 1.185 ק"ג. בהמשך עזב הסוכן הנוסף את המקום והנאשם ביחד עם הסוכן הראשון התיישבו שם, הסוכן שילם לנאשם עבור הסם וביקש ממנו לספור את הסכום.

עוד מתואר, כי הנאשם השתמש בסם מסוג קוקאין באמצעות הסנפתו ובסם מסוג קנאביס באמצעות "ג'וינט", בבית חבר, בעיר בת ים או יפו, במהלך חודש אוקטובר 2011. הנאשם נעצר ביום 16/4/2012, ובמהלך חקירתו, הוא שמר על זכות השתיקה, וסירב למסור דגימת שתן, אף לאחר שהוצא צו קש"ב המחייבו לעשות כן.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ