אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> הכרעת דין בתיק פ 8271/04

הכרעת דין בתיק פ 8271/04

תאריך פרסום : 18/12/2007 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי באר-שבע
8271-04
02/05/2007
בפני השופט:
רחל ברקאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד דפנה דניאלי
הנתבע:
אלג'בור ג'בר
עו"ד זילברמן
הכרעת דין
  1. כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של מעשה מגונהסעיף 348(ג) לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן: " חוק העונשין"), עבירה של קשירת קשר לביצוע פשע לפי סעיף 449(א)(1) לחוק העונשין, עבירה של הדחת קטין לסם לפי סעיף 21(א)(1) לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] התשל"ג- 1973 (להלן: "פקודת הסמים") ועבירה של החזקת סם שלא לצריכה עצמית לפי סעיף 7(א)+ (ג) לפקודת הסמים.
  1. בהתאם לעובדות המתוארות בכתב האישום, ביקשה המאשימה לייחס לנאשם כי במהלך חודשים יולי, אוגוסט 2004 אסף הנאשם את הקטינה (להלן: "ר.ג." או ה"קטינה") ברכבו, בטרמפיאדה בבאר-שבע. הנאשם הציג עצמו כיוסי ושאל את הקטינה אם היא זקוקה לכסף, כשהוא מניח את ידו על ירכה של הקטינה לשם גירוי מיני. כשבוע ימים לאחר מכן התקשר הנאשם אל הקטינה והציע לה להרויח כסף וכי לא תצטרך לקיים עימו יחסי מין. הקטינה הסכימה והם קבעו להיפגש בצומת אשקלון. במהלך הפגישה הציע הנאשם לקטינה להרוויח כסף בכך שתמצא עבורו קונה לסם מסוג קנאבוס ובתמורה ישלם לה הנאשם סך של 1,000 ש"ח במזומן.

בסוף חודש אוקטובר 2004, הודיעה הקטינה לנאשם כי אכן מצאה קונה לסם. במסגרת הקשר שנקשר בין הנאשם לבין הקטינה, תואמה עסקה בין הנאשם, הקטינה והקונה שמצאה הקטינה עבור הנאשם, שבדיעבד נמצא כי הינו סוכן סמוי של המשטרה בשם דורון וקנין. בהתאם לקשר שנקשר אסף הנאשם את הקטינה ביום 2.11.04, בסמוך לשעה 13:00, מקניון "חוצות" באשקלון ברכבו, כשבתוך רכבו החזיק תיק שהכיל סם מסוכן מסוג קנאבוס במשקל של 3,300 גרם. הנאשם הסיע את הקטינה לצומת כפר סילבר שם הוריד אותה מהרכב ומסר לה את התיק, שהכיל את הסם האמור וזאת על מנת שתמכור אותו לאותו קונה. הנאשם קבע עם הקטינה כי לאחר ביצוע העסקה יאסוף אותה, בתאום טלפוני ביניהם.

בהמשך, בצומת כפר סילבר, מכרה הקטינה את הסם לשוטר דורון וקנין, שהתחזה כאמור להיות קונה הסם.

על בסיס עובדות אלו אותן ביקשה המדינה  להרשיע את הנאשם בעבירות המיוחסות לו.

  1. בתגובה לכתב האישום כפר הנאשם בעבירות המיוחסות לו וטען כי הכיר לראשונה את הקטינה ביום מעצרו, הוא יום האירוע 2.11.04, כאשר אסף אותה למכוניתו. הנאשם הכחיש כל היכרות קודמת עם הקטינה, הכחיש כי נגע בגופה והכחיש כל קשר לסם שנתפס ברשותה. לטענתו אסף את הקטינה מאשקלון, כטרמפיסטית, וכי הקטינה עלתה על רכבו כשהיא אוחזת בידיה תיק. לדבריו הוריד אותה בצומת כפר סילבר, לשם ביקשה להגיע ומשם פנה ונסע דרומה לכיוון ביתו ברהט.
  1. ההמחלוקת העיקרית בתיק זה נוגעת לגירסאות הצדדים האם יש להעדיף את גירסת הקטינה או שמא גירסת הנאשם?

אין חולק באשר לקיומה של שרשרת הסם ובאשר לעובדה כי החומר אשר נתפס הינו סם מסוכן מסוג קנבוס במשקל  של 3300 גרם.

ראיות התביעה

  1. עדותה של הקטינה :

עדותה של הקטינה הינה עדותה מפתח בתיק זה. הקטינה מסרה עדות מעל דוכן העדים ביום 5.7.06 בהיותה בת 16. בתחילת עדותה ניכר היה כי חוששת היא למסור עדות בנוכחות הנאשם, אולם עד מהרה החלה למסור עדות קולחת ומפורטת באשר להיכרות שלה עם הנאשם. לדבריה, הכירה את הנאשם, שהציג את עצמו בפניה בשם יוסי, כארבעה חודשים קודם ליום המעצר, 2.11.04, כאשר אסף אותה בטרמפ מדרכה מבאר-שבע לאשקלון. לדבריה במהלך הנסיעה שאל אותה הנאשם האם היא זקוקה לכסף והניח את ידו על ירכה. הקטינה השיבה כי אינה מוכנה שיניח עליה ידיים ושהיא איננה מעוניינת להרוויח כסף בצורה עליה רמז הנאשם. יחד עם זאת, הודתה, כי בסוף הנסיעה מסרה לנאשם את מספר הטלפון שלה. לדבריה, כעבור זמן מה התקשר אליה הנאשם והציע לה להרוויח כסף על ידי מציאת קונה שיהיה מעוניין לרכוש סמים. סיפרה הקטינה כי באותה תקופה היתה זקוקה לכסף ולכן נענתה להצעתו של הנאשם. ואכן, כעבור תקופה נוספת מצאה העדה קונה שהביע רצון לרכוש 5-6 ק"ג גראס. הקטינה הודיעה לנאשם כי קיים קונה מעוניין והשניים נפגשו על מנת לתאם את אופן ביצוע העסקה. במסגרת דברים אלו, גם סוכם כי תקבל בתמורה סך של 1,000 ש"ח בגין התיווך האמור. הקטינה מסרה עדות מפורטת אודות כל שלבי התגבשות העסקה, התאומים שנעשו בינה לבין  הנאשם, עד אשר נקבע מועד סופי לביצוע העסקה בצומת כפר סילבר.

הקטינה ציינה כי במועד שנקבע, ביום 2.11.04, אסף אותה הנאשם ברכבו ליד קניון חוצות באשקלון, משם הסיע אותה לצומת כפר סילבר והוריד אותה בצומת כשהוא מצייד אותה בתיק גב גדול, אשר הכיל את הסם האמור. כמו כן ציינה הקטינה, כי סיכמה עם הנאשם כי מיד לאחר העברת הסם לקונה וקבלת התמורה הכספית יאסוף אותה הנאשם וישלם לה את חלקה מתוך הסכום שהתקבל.

הקטינה חיכתה בצומת לקונה, או אז נעצרה על ידי שוטרים סמויים של המשטרה שהגיעו למקום.

מיד אחרי שנעצרה הקטינה החלה לשתף פעולה עם השוטרים ולבקשתם התקשרה לנאשם וניהלה עימו שיחה שהוקלטה (ת/8). לבקשת המשטרה אף ביקשה הקטינה מהנאשם לבוא לאסוף א ותה אך הנאשם לא הגיע למקום שבו קבעו להיפגש. לדבריה, בזמן ההמתנה התקיימה שיחת טלפון נוספת של הנאשם אל הקטינה במסגרתה שאל אותה הנאשם היכן היא ומה עם התיק. הקטינה הודיעה לו כי התיק אינו אצלה ולאחר מכן נותק הקשר עם הנאשם.

באותה עת החזיקה הקטינה ברשותה מכשיר טלפון אלחוטי שמספרו 0545759419.

ניכר היה בעדותה של הקטינה כי מוסרת היא עדות מהימנה אודות אדם שסיפק לה את הסמים וביקש ממנה למכור אותם עבורו. הקטינה לא מנעה מלחשוף עצמה בגלוי את עברה הפלילי, את העובדה כי מגיל צעיר צרכה השתמשה בסמים ואת התנהגותה הבעייתית לאורך השנים, התנהגות אשר דרדרה אותה למצב שבו היתה זקוקה נואשות לכסף שהציע לה הנאשם ועל כן גם הסכימה למסור את מספר הטלפון שלה לנאשם כבר בפגישתם הראשונה.

הקטינה הודתה כי במהלך השיחה שניהלה עם אותו סוכן משטרתי שביקש לקנות את הסמים, היא שיקרה לו באמרה כי יש לה ניסיון קודם בסחר בסמים וכי ברשותה סם מסוג טוב. לדבריה אמרה את הדברים מתוך הפעלת שיקול דעת עסקי פשוט לפיו הקונה ירצה לקנות חומר שהוא טוב מסוכן מנוסה וכי ביקשה לקדם את העסקה כי ידעה כי כך תזכה להרוויח כסף.

במהלך חקירתה הנגדית נחקרה הקטינה ארוכות אודות שיחות הטלפון שניהלה עם הנאשם במהלך תקופת ההיכרות ביניהם. הקטינה הודתה שאכן התקיימו שיחות טלפון שכאלה הן שלה נאשם אליה והן שלה אל הנאשם. יחד עם זאת, לא יכלה לומר מתי בדיוק התקיימו השיחות וגם לא יכלה לומר מאיזה מספר טלפון התקשר אליה הנאשם. לטענתה, בתקופה הסמוכה ליום מעצרה ועד שלושה ימים עובר למעצרה, החזיקה ברשותה מכשיר פלאפון מסוג "טוקמן" שלא ניתן היה להוציא ממנו שיחות. לפיכך, לטענתה כאשר התקשרה אל הנאשם לפני אותו מועד עשתה זאת באמצעות טלפון קווי או באמצעות טלפונים ששאלה מאנשים אחרים.

זה המקום לציין כי הקטינה הועמדה לדין בבית המשפט השלום לנוער באשקלון בגין חלקה בפרשה והעידה בפני עוד בטרם הסתיים משפטה שלה והכול בהתאם להחלטתי מיום 4.7.06, בה התרתי את עדותה של הקטינה בנסיבות בהן ראיתי לנכון כי אין חשש מפני מתן עדות מעוותת במטרה לזכות בטובת הנאה כלשהי מצד המדינה.

יצוין, כבר עתה כי עדותה של הקטינה היתה מהימנה עלי לנוכח העקביות שגילתה בתשובותיה, ההסברים הלוגיים שנתנה לדבריה, מעשיה והתנהגותה אל מול הנאשם ואל מול סוכן המשטרתי אשר ביקש לרכוש את הסמים.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ