אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה לעצור עד תום ההליכים את אדי מכלוף ואח', הנאשמים על רקע סיכול פיצוץ מטען חבלה באשדוד

החלטה לעצור עד תום ההליכים את אדי מכלוף ואח', הנאשמים על רקע סיכול פיצוץ מטען חבלה באשדוד

תאריך פרסום : 30/03/2015 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי באר שבע
56236-12-14
30/03/2015
בפני השופט:
נסר אבו טהה

- נגד -
המבקשת:
מדינת ישראל
עו"ד נדב אוחנה
המשיבים:
1. אדי יהודה מכלוף (עצור)
2. שי אונדרה וורו (עצור)
3. אברהם זהבי (עצור)

עו"ד משה יוחאי
עו"ד רצון דרחי
עו"ד ליה פלוס
החלטה

 

 

  1. בפניי בקשה להורות על מעצרם של המשיבים עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם, על רקע כתב אישום הכולל שלושה פרטי אישום, המייחס להם ביצוע עבירות כדלקמן:
    משיב 1- קשירת קשר לפשע, החזקת נשק, נשיאה והובלת נשק, ניסיון לסחר בנשק, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו.   
    משיב 2- קשירת קשר לפשע, ניסיון לרכישה והחזקת נשק, ניסיון לנשיאה והובלת נשק.
    משיב 3- קשירת קשר לפשע, ניסיון לרכישה והחזקת נשק, ניסיון לנשיאה והובלת נשק, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, חבלה בכוונה מחמירה, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, חבלה במזיד.

 

  1. תמצית כתב האישום

א.         האישום הראשון           
נטען, כי במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, פנו המשיבים 2, 3 ועוזי זוהר (להלן: "עוזי"), אל המשיב 1 וביקשו לקנות ממנו מטען חבלה, ובכך קשרו קשר, לבצע פשע, להחזיק ולסחור בנשק (להלן: "הקשר").

            נטען, כי לצורך הקשר ולשם קידומו, במועד שאינו ידוע למאשימה, קיבל המשיב 1 לידיו והחזיק ב: 4 חלקי לבנות חבלה במשקל כולל של 1095 גרם, שמקורן בלפחות 2 לבנות חבלה שלמות, כאשר הן מאוגדות יחדיו בסרט דביק, למארז אחד; אמצעי ייזום הכוללים- נפץ חבלה נפיץ חשמלי, שמוליכיו אוגדו יחדיו באמצעות סרט דביק; מערכת הפעלה אלחוטית הכוללת, בין השאר, מקלט אליו מחוברת צומת מוליכים ומשדר; מקור מתח- מצבר נטען V12 מסוג DAHUA. נטען, כי מדובר במרכיבים אשר חיבורם יחד יוצר מטען חבלה שבכוחו להתפוצץ.

            בהמשך לאמור נטען, כי בתאריך 15/12/14 סמוך לשעה 01:00 הגיע המשיב 1 אל סמוך לכניסה המזרחית לפארק העירוני באשקלון (להלן: "הפארק"), כאשר הוא נוהג ברכב סובארו (להלן: "הרכב"), ונושא עמו את חלקי מטען החבלה.      
נטען, כי המשיב 1 החנה את הרכב סמוך לשער הכניסה לפארק, ירד מהרכב כאשר הוא נושא עמו את חלקי מטען החבלה, ניגש לצדו הימני של השביל המוביל אל הפארק והסתיר את חלקי המטען, בין השיחים בסמיכות אחד לשני, באופן שחלקי המטען נסתרים מעין אדם (להלן: "מקום המסתור").

            נטען, כי בהמשך אותו יום, סמוך לשעה 12:15 הגיע המשיב אל הכניסה לפארק, כאשר הוא נוהג ברכב, במטרה לקחת את מטען החבלה, לצורך מסירתו למשיבים 2, 3 ולעוזי. באותה העת, היו עם המשיב 1 ברכב, בת זוגו מ' (להלן: "מ'") ובנו התינוק (להלן: "התינוק"). המשיב 1 חנה את הרכב סמוך לשער הכניסה לפארק, יצא מן הרכב ביחד עם מ' והתינוק. בעודם הולכים על השביל לתוך הפארק, ניגש המשיב 1 אל מקום המסתור, עמד מספר שניות במקום המסתור, תוך שהוא עושה עצמו מטיל את מימיו, ומתבונן במקום בו מונח מטען החבלה. לאחר מכן, חזר המשיב 1 לכיוונה של מ', ושניהם המשיכו ללכת לתוך הפארק. בהמשך, בסמוך לשעה 13:00 חזרו המשיב 1 ומ' לרכב. לאחר שמ' והתינוק היו בתוך הרכב, המשיב 1 הוציא מתוך הרכב זוג כפפות (להלן: "הכפפות"), עטה את הכפפות על ידיו, והלך פעם נוספת אל מקום המסתור. כשהגיע למקום המסתור, הסתכל המשיב 1 לצדדים, התקרב אל אחד השיחים התכופף והרים מתוך השיח, באמצעות ידו השמאלית את אחד מחלקי המטען. בעודו מחזיק את חלקי המטען, ניגש המשיב לשיח סמוך, התכופף פעם נוספת, והוציא מתוך השיח, את מטען החבלה באמצעות ידו הימנית. בשלב זה, ובעוד המשיב 1 החזיק בידיו את חלקי המטען, שוטרים שהיו בתצפית לעבר מקום המסתור, רצו לעבר המשיב 1, תוך שהם צועקים לעברו "משטרה עצור". המשיב השמיט מידיו את חלקי המטען ונעצר ע"י השוטרים.

 

ב.         האישום השני   
בהמשך לאמור באישום הראשון, במסגרת פעילות משטרתית יזומה (להלן: "הפעילות המשטרתית"), במטרה לדמות את מטען החבלה שהיה אמור המשיב 1 להעביר למשיבים 2, 3 ועוזי, הוכן על ידי השוטרים, מטען חבלה "דמה" העשוי מלבנת חבלה מעוקרת (להלן: "מטען הדמה"). השוטרים הכניסו את מטען הדמה לתוך שקית ניילון, והניחו אותו מאחורי מושב הנהג ברכב הסובארו של המשיב 1. בהמשך, סמוך לשעה 16:35, נסעה השוטרת ענבר שוורץ (להלן: "השוטרת ענבר"), אל מתחם תחנת הדלק "פז" אשר בצומת "עד הלום", כאשר היא נוהגת ברכב הסובארו בו מונחת השקית עם מטען הדמה. השוטרת ענבר הגיעה למתחם "עד הלום", החנתה את הרכב בתוך המתחם והמתינה ברכב. במקביל, במסגרת הפעילות המשטרתית, שלח השוטר שגב כהן (להלן: "השוטר שגב"), באמצעות מכשיר הפלאפון של המשיב 1, מסרון, למכשיר הפלאפון של המשיב 2 ובו כתב "אני שולח לך את הכסף עם הבחורה באוטו שלי עד לצומת עד הלום עוד רבע שעה", באופן הנחזה להיות כמסרון אשר נשלח מהמשיב 1. נטען, כי המשיב 2 התקשר מיד לעוזי והודיע לו כי המשיב 1, מבקש להיפגש עמם. לאחר האמור, שלח המשיב 2 למכשיר הפלאפון של המשיב 1 מסרון, ובו כתב "עוזי". בעקבות האמור, שלח השוטר שגב ממכשיר הפלאפון של המשיב 1 לעוזי מסרון ובו כתוב "הצ'ק מוכן בצומת עד הלום עם בחורה ברכב שלי". עוזי בתגובה שלח מסרון למכשיר הפלאפון של המשיב 1 "מה לבוא עכשיו", והשוטר שגב השיב לו: "כן". מיד לאחר מכן, התקשר עוזי למשיב 2. המשיב 2 הבהיר לעוזי כי אינו יכול לאסוף את "הכסף", וכי "אי אפשר לדחות את זה", וביקש ממנו ליצור קשר עם המשיב 3, ולהגיע למתחם "עד הלום" על מנת לאסוף את מטען החבלה.

נטען, כי סמוך לשעה 17:50, הגיע המשיב 2 למתחם "עד הלום", ברכב מסוג מזדה (להלן: "רכב המזדה"), כאשר ברכב נוהג אביחי וקנין ובמושב האחורי יושב בנו הקטין של המשיב 2. רכב המזדה נעצר בסמוך לרכב הסוברו, ובמקביל שוחחו המשיב 2 ועוזי בפלאפון. במהלך השיחה, אמר המשיב 2 לעוזי כי הוא רואה "אותה", בתגובה אמר עוזי למשיב 2 כי הוא "עוד דקה מגיע" והמשיב 2 אמר לעוזי כי הוא עוזב את המקום.                 

נטען, כי בסמוך לשעה 18:00 בעוד השוטרת ענבר ממתינה בתוך רכב הסוברו, הגיעו למקום, ברכב מסוג קאיה (להלן: "רכב הקאיה"), המשיב 3 ביחד עם עוזי, כאשר המשיב 3 נוהג ברכב. המשיב 3 ועוזי נסעו לתוך מתחם "עד הלום", ומיד לאחר מכן יצאו מתוך המתחם, ונכנסו לתוכו פעם נוספת. המשיב 3 עצר את רכב הקאיה, ויצא מהרכב וניגש לכיוון חנות YELLOW ערך סקירה בחנות ויצא חזרה לרכב הקאיה. לאחר מספר דקות, נסע המשיב 3 לכיוון רכב הסובארו, עצר את רכב הקאיה, בסמוך לחלקו האחורי של רכב הסובארו. נטען, כי עוזי יצא מתוך רכב הקאיה, ניגש לחלון הנהג של רכב הסובארו והזדהה בפני השוטרת ענבר בשמו. בתגובה, השוטרת ענבר אמרה לעוזי כי אדי אמר שיש משהו מאחורי כסא הנהג בשבילו. מיד לאחר מכן, פתח עוזי את דלת הנוסע שמאחורי הנהג של רכב הסובארו, נטל את השקית ובתוכה מטען הדמה, ועלה לרכב הקאיה עם השקית. עוזי והמשיב 3 החלו בנסיעה לכיוון היציאה מהמתחם, כאשר המשיב 3 נוהג ברכב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ