אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 8594-03-12

החלטה בתיק מ"ת 8594-03-12

תאריך פרסום : 25/02/2013 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי חיפה
8594-03-12
17/05/2012
בפני השופט:
רון שפירא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. אלישע גכטמן (עציר)
2. אלברט אסרף (עציר)

החלטה

בעניין המשיב 2 בלבד

העובדות העיקריות פורטו בהחלטה מיום 24.4.12. בתמצית, כנגד המשיב 2, ביחד עם נאשמים בכתב אישום וזה ובכתבי אישום נוספים, הוגש כתב אישום שעניינו בעבירות סמים, לרבות יבוא ויצוא, מסחר ואספקה של סמים. בהחלטה הנ"ל פירט בית המשפט את עיקר חומר הראיות. בית המשפט ציין, כי בכל הנוגע למשיב 2, נראה כי חלקו בעבירות לא היה כשל שותף מלא לביצוע העבירות, אלא עבירות של סיוע, וזאת מטעמים שפורטו בהחלטה. עם זאת, ציין בית המשפט כי גם חלק זה מקים עילת מעצר. עם זאת, ומאחר ומדובר במשיב ללא עבר פלילי, שעד כמה שידוע, ניהל אורח חיים נורמטיבי, סבר בית המשפט כי ניתן לשקול את שחרורו לחלופת מעצר שתהיה מגובה בשלושה מפקחים ראויים שלא דבק בהם רבב. בית המשפט הורה כי ככל שתוצע חלופה, יוגש תסקיר אשר יבחן את החלופה ויחווה דעה, בכל הנוגע לנושא.

שירות המבחן הגיש תסקיר. במסגרת תסקירו, ציין כי הוא מתקשה לבצע הערכת סיכון בעניינו של המשיב, זאת בשים לב לעמדה שהציג המשיב בנוגע לחלקו בפרשה. עם זאת, בשים לב לתפקוד המשיב לאורך שנות חייו, ולאחר ששירות המבחן גם התרשם מבני משפחתו של המשיב, המליץ שירות המבחן לשחרר את המשיב לחלופת מעצר מוצעת בבית אמו שבישוב תל מונד, בפיקוח בני משפחתו וכן בפיקוח מעסיקו של המשיב. יצוין לעניין כתובת חלופת המעצר, כי מדובר בבית אם קשישה המטופלת על ידי עובדת סיעודית (כפי שנמסר לי). האם עצמה אינה מנויה על מערך הפיקוח, ואולם ביתה ישמש כאכסניה, כאשר המפקחים המוצעים, בני משפחה המתגוררים בסמיכות, הם אלו שיספקו את הפיקוח.

ביום 16.5.12 התייצבו בפני המפקחים המוצעים. בית המשפט שמע את המפקחים. ככל שהדבר נוגע לבני משפחתו של המשיב - אני מאשר את שני האחים והאחות כמפקחים. בכל הנוגע למעסיק, מר צבי אדרי - מתסקיר שירות המבחן עלה, כי כל המפקחים, לרבות המעסיק, שללו עבר פלילי. בבית המשפט הצהיר המעסיק כי יש לו עבר פלילי, וזאת לכאורה, בניגוד לדברים שמסר לשירות המבחן, עד כמה שהתסקיר מדייק בפרטים. עניין זה העיב במידה מסוימת על סוגיית התאמתו של המפקח אדרי לשמש כמפקח. עם זאת, ראוי להדגיש כי לא בכל מקרה, עבר פלילי מונע אפשרות להיעזר באדם כמפקח, והשאלה היא שאלה של האמון שניתן לתת בו. במקרה שבפני, הבהיר המפקח המוצע אדרי את טיב עברו הפלילי, ולא הסתירו, ובנסיבות אלו החלטתי לאשרו כמפקח, בנוסף לאחים. עם זאת, ובשים לב לאמור לעיל, תיעשה הבחנה בינו לבין יתר האחים, בכל הנוגע לרמת הבטוחות שיידרשו ממנו להבטחת התחייבויותיו.

כאמור, אחיו של המשיב הם אנשים נורמטיביים. האחד עובד רשות מקומית בתפקיד של מנהל מחלקה, השני גמלאי של המשטרה והאחות עקרת בית, המתגוררת גם היא בסמיכות. סבור אני כי ניתן לתת בשלושתם אמון.

בהתאם להמלצת שירות המבחן, ובשים לב לטיב הראיות והעבירות בעניינו של המשיב, והמסוכנות העולה ממעורבות לכאורית בעבירות סמים, סבור אני כי במקרה זה יש גם מקום להיעזר בפיקוח אלקטרוני, וכך אני מורה.

אשר על כן אני מאשר את חלופת המעצר המוצעת שכתובתה רח' הדקל 68 דירה 12 בתל מונד. המשיב ישוחרר ממעצר וישהה בדירה הנ"ל בחלופת מעצר בית מלא וכל עת ישהה עימו אחת המפקחות/אחד המפקחים שאושרו, ושהתייצבו בפני בית המשפט ביום 16.5.12. שלושתם המפקחים בני משפחת אסרף, יחתמו כל אחד מהם על התחייבות עצמית בגובה 10,000 ש"ח. המפקח צבי אדרי יחתום על התחייבות עצמית בגובה 15,000 ש"ח. ההתחייבויות שייחתמו הן להבטחת התחייבותו של כל מפקח לפקח על המשיב ולדווח אם יצא המשיב את הבית ללא אישור. 

יובהר למפקחים/מפקחות, כי התחייבותם היא שבכל עת ישהה אחד מהם עם המשיב, וככל שהמשיב ייצא את הבית ללא אישור, כי אז על המפקח/ת להתקשר למשטרת ישראל ולדווח על כך. יובהר, כי התחייבות זו מחייבת את המפקח/ת גם אם לא תפורט בטופס ההחתמה על ההתחייבות/ערבות.

המשטרה תהיה רשאית לערוך ביקורות בכתובת הנ"ל כדי לוודא שהמשיב מצוי בדירה בכל עת בהתאם להנחיות בית המשפט.

הסנגור ימציא לבית המשפט תצהיר חתום על ידי בעל הבית בכתובת חלופת המעצר או אחד המפקחים, שיאשר כי יש בבית שישמש כחלופה קו טלפון "נקי" של חברת בזק, במובן זה שלא יהיו בו השירותים הבאים: משיבון, שיחה מזוהה, שיחה ממתינה, שרות עקוב אחרי, חיבור למכשיר פקסמיליה וקו ADSL (חיבור לאינטרנט מהיר). במידה וקיימים שרותים כנ"ל, יש לנתק אותם ולהמציא על כך אישור לבית המשפט. כמו כן הקו צריך להיות פתוח לשיחות נכנסות ויוצאות.

בהתאם להמלצת שירות המבחן, אני מורה למשיב לעמוד בפיקוח של שירות המבחן. המשיב יתייצב אצל שירות המבחן במועדים שיזומן. בכל יציאה לשירות המבחן הוא יהיה מלווה במפקח שאושר.

נאסר על המשיב לצאת את הבית למעט לצורך התייצבות בבית המשפט לכל דיון בעניינו ולצורך פגישות עם עורך דינו או עם שירות המבחן במועדים שימסרו מראש לפרקליטות וליחידת הפיקוח האלקטרוני. כמו כן אני מתיר את יציאתו מהכתובת בה הוא שוהה כל יום בין השעות 09:00 - 10:00 ובין השעות 17:00 - 18:00 וזאת לצורך התאווררות. בכל יציאה מאושרת יהיה המשיב מלווה במפקח שאושר.

המשיב יתחייב להתייצב לכל דיון בעניינו. עוד יתחייב כי גם בעת יציאה שתאושר כמפורט לעיל לא ייצא מתחומי תל מונד. עוד יתחייב המשיב להימנע מיצירת כל קשר עם עדי תביעה שאינם שוטרים.

יינתן צו לעיכוב יציאת המשיב מהארץ. הצו יומצא למשטרת הגבולות בדואר והמצאתו לא תעכב את הליכי השחרור. 

להבטחת קיום חיוביו יפקיד המשיב בקופת בית המשפט סכום של 15,000 ש"ח במזומן ויחתום על התחיבות עצמית בגובה 30,000 ש"ח.

בכפוף להפקדת הבטוחות הכספיות, התחייבויות המפקחים והסדרת הפיקוח האלקטרוני ניתן יהיה להורות על שחרור המשיב ממעצר. המשיב ילווה מנקודת השחרור לחלופת המעצר ע"י מפקח שאושר.

לתשומת לב המשיב והסנגור - באחריות המשיב והסנגור להודיע ליחידת הפיקוח האלקטרוני על כל הזמנה לדיון בבית המשפט, כל יציאה מכתובת חלופת המעצר (כגון יציאות לפגישות עם סנגור, לשירות המבחן וכיוצ"ב). ככל שלא תימסר הודעה מראש ליחידת הפיקוח, כי אז יהיה על יחידת הפיקוח לשלוח פקח או משטרה, לעצור את המשיב, והאחריות לעניין זה תהיה על המשיב, וזאת מאחר ולא דיווח במועד.

עוד הובהר למשיב ולבא כוחו, כי ככל שיסתיים ההליך הפלילי, עליו לדווח על כך לבית המשפט באופן שבו, ולפי העניין, יוסר הצו לעיכוב יציאתו מהארץ.

הובהר לכל מפקח/ת, כי אם יפרו את תנאי הפיקוח כפי שפורטו בהחלטה, יהיה בכך עילה לחלט את ההתחייבות האישית ויהיה עליהם לשלם את הסכום שפורט בהחלטה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ