אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 8555-03-12

החלטה בתיק מ"ת 8555-03-12

תאריך פרסום : 11/02/2013 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי חיפה
8555-03-12
24/04/2012
בפני השופט:
רון שפירא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. ארן מכלוף (עציר)
2. אנטוניו ניירה פיצו (עציר) דרכון מס' 528830AN

החלטה

בפני בקשה למעצר עד תום ההליכים בהתאם לסעיף 21(א) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה- מעצרים) התשנ"ו- 1996 (להלן: " חוק המעצרים").

כנגד הנאשמים ארן מכלוף ואנטוניו ניירה פיצו (להלן: " המשיב 1" ו" המשיב 2". יחדיו " המשיבים"), הוגש כתב אישום שעניינו בעבירות סמים. כתב האישום מייחס למשיבים, מספר עבירות על פקודת הסמים.

בהתאם לכתב האישום, סמוך לחודש מרץ 2011, קשר המשיב 1 עם גור ברון (להלן: " גור") קשר להחזיק ולסחור בסמים מסוכנים מסוג קוקאין, אשר גור ייבא לישראל ממדינות ממרכז ומדרום אמריקה. במסגרת הקשר החל מחודש מרץ 2011 ועד מעצרו של גור ביום 13.2.12 המשיב 1 וגור החזיקו ומכרו קוקאין בצוותא חדא בכמויות גדולות וברווחים גדולים.

סמוך לחודש מרץ 2011 קשר המשיב 1 עם אלישע גכטמן (להלן: " אלישע") קשר להחזיק ולסחור בסמים מסוכנים מסוג קוקאין, שאלישע ייבא לישראל ממדינות מרכז ודרום אמריקה. במסגרת הקשר, החל מחודש מרץ 2011 ועד למעצרו של אלישע ביום 13.2.12 מכרו המשיב 1 ואלישע בצוותא חדא קוקאין בכמויות גדולות וברווחים גדולים, לסוחרים וקונים שונים שהמשיב הכיר במסגרת פעילותו כסוחר סמים.

בלילה שבין 8.2.12- 9.2.12 ייבא אלישע לישראל קוקאין במשקל של 100 גרם נטו, וזאת כחלק מפעילותו לייבא קוקאין לישראל. ביום 12.2.12 בשיחה שהתקיימה בין המשיב 1 לבין אלישע, הציע אלישע למכור למשיב 1 את הקוקאין שייבא והשניים קבעו להיפגש למחרת, לשם מסירת דוגמה מהקוקאין למשיב 1 לצורך בדיקת איכות הקוקאין בטרם ביצוע המכירה. למחרת בבוקר ביום 13.2.12, דקות טרם קיום המפגש בין השניים, נעצר אלישע על ידי המשטרה כשהוא מחזיק על גופו קוקאין במשקל 2.3 ג', אותם התכוון אלישע למסור למשיב 1 לצורך בדיקה. המשיב 1 שהבחין ממרחק במעצרו של אלישע נמלט מהמקום.

במהלך החודשים ינואר- פברואר 2012 ועד יום מעצרו של המשיב 1 ביום 22.2.12 החזיק המשיב 1 סמים מסוכנים מסוג קוקאין וקנבס בכמויות שאינן ידועות, ומכר סמים אלה בהזדמנויות מרובות, לסוחרי סמים ולקונים שונים.

כתב האישום מעלה בנוסף כי במהלך חודש ינואר 2012, התלוננו סוחרים וקונים שונים של סמים שגור ייבא לארץ ואשר הוא, המשיב 1 ואחר בשם אלברט אסרף (להלן: " אלברט") מכרו וניסו למכור להם על טיב הסמים, טעמם וריחם. בשל תלונות אלו, קשר גור קשר עם המשיב 2, שהוא אזרח ותושב קולומביה הבקיא בטיפול ובתהליכי ייצור של סמים. הוסכם שהמשיב 2 יגיע לישראל מקולומביה יטפל בקוקאין ויבצע בו תהליכים של ייצור, הפקה והכנה שיסירו את הריח וטעמי הלוואי שדבקו בקוקאין. המשיב 2 הגיע לישראל בתאריך 11.2.12, בהמשך אותו יום המשיב 2, גור ואלברט, נסעו לאום אל פחם, שם נאספו גור והמשיב 2, ברכב ונסעו לדירה בבניין בכפר מעאוייה, שם הוחזק הקוקאין על ידי המשיב 2, אלברט, גור ושני אחרים. עם ההגעה למקום החלו המשיב 2 וגור לבצע בקוקאין תהליכים של הכנה וייצור. בשני הימים הבאים, 12.2.12 ו- 13.2.12 שוב נסעו השלושה לכפר אום אל פחם, משם נאספו המשיב 2 וגור למקום החזקת הסמים בכפר מעאוייה, והמשיכו בתהליכי זיקוק הקוקאין. בתאריך 13.2.12 פשטו אנשי המשטרה על בניין המגורים והדירה בה הוחזקו הסמים, והמשיב 2 וגור נעצרו בסמוך לדירה עת הם מנסים להימלט מהמקום, בעוד שהאחרים נמלטו מהמקום. בדירה נתפסו סמים מסוג קוקאין במשקל נטו של כ- 700 גרם, וכן כלים וחומרים שונים שנועדו לשמש בהליך ההכנה וההפקה של הקוקאין.

בד בבד עם הגשת כתב האישום, הוגשה בקשה למעצר המשיבים עד תום ההליכים נגדם.

המבקשת הפנתה, לראיות לכאורה הקושרות את המשיבים למעשים המיוחסים להם. ככל שהדברים עניינם במשיב 1, המבקשת הפנתה למספר שיחות מצוטטות הכוללות אמירות שיש בהן להצביע על מעורבותו של המשיב 1 בסחר בסמים, בכלל זאת שיחות שעניינן תיאום מפגש בין המשיב 1 לבין אלישע גכטמן בתאריך 13.2.12 על מנת שהמשיב יעביר לידי אורן דגימה של קוקאין. כך גם על שיחה מיום 30.1.12 בה משוחח המשיב עם גור על כך שגור יביא למשיב קוקאין לבדיקה של אדם נוסף. בנוסף בהתאם לדו"חות עיקוב מאותו יום, נפגש המשיב 1 עם גור ואלברט, וגור העביר למשיב 1 דבר שבהתאם לטענה הוא סמים. במקרה אחר מפנה המבקשת לשיחות בין המשיב 1 למעורב אחר, בו הם מסכמים על פני הדברים על מכירת הסמים, בהמשך המשיב 1 יוצר קשר עם גור ומסכם עמו לכאורה למכור סמים לאותו אחר. בנוסף כי לאחר מעצרו של אלישע גכטמן, המשיב 1 יצר קשר עם גור ברון ועדכן אותו בכך. המבקשת הפנתה לכך כי בעת מעצרו של המשיב נתפסו ברכבו שאריות סם מסוג קוקאין ומשקל אלקטרוני. כמו כן קיימים בתיק הודעותיהם של אחרים המאשרים כי המשיב 1 קשור לסחר בסמים.

ככל שהדברים עניינם במשיב 2, המבקשת הפנתה למספר שיחות, שהתנהלו בין גור ברון לבין אנשים אחרים, הדנים במשיב 2. במהלך השיחות המשיב 2 מתואר " מכונאי", והשיחות דנות בהגעתו של המשיב 2 ארצה; בכך שהוא מלווה את גור ברון; בייעוד הגעתו של המשיב 2 לארץ; וכן גור מתאר את יכולותיו הטובות של המשיב 2. בנוסף מצוטט המשיב 2 משוחח עם אחר בחו"ל, עת שבהתאם לשיחות המשיב 2 מתאר בפני אחר בעיות הנמצאות בחומר שעל פני הדברים המדובר בסמים. בנוסף כי קיימים מזכרים המזהים את קולו של המשיב בשיחות שהוקלטו בהאזנות סתר. כמו כן כי בהתאם לדוחות  עיקוב נצפה אלברט אסרף מסיע את גור והמשיב 2 לאום אל פחם, ומשם הם נפגשו עם אחרים שהסיעו אותם למקום בו הוחזקו הסמים. בפשיטת המשטרה נתפס המשיב וכן נמצא בדירה כ 695 ג' קוקאין וכן חומרים וכלים לצורך הטיפול בסמים. על כן, לגישת המבקשת קיימות ראיות לכאורה שיש בהן ללמד כי המשיב 2 הגיע לארץ לצורך טיפול בסמים.

לנוכח כלל האמור, לגישת המבקשת קיימות ראיות לכאורה שיש בהן לקשור המשיבים למעשים המיוחסים להם. בנוסף כי בנסיבות העניין מתקיימת עילת מעצר מסוג מסוכנות, וכן חשש לשיבוש הליכי משפט, אשר לא ניתן לאינם באמצעות חלופת מעצר.

בא כוח המשיב 1, טען כנגד קיומן של ראיות לכאורה. תחילה טען בא כוח המשיב לעמימות כתב האישום. בנוסף נטען כי האזנות הסתר אליהן מצוטט המשיב אינן מלמדות על סחר בסמים והן נתונות לפרשנויות שונות. בעניין זה הוסף, כי מספר אנשים שנשמעו כמשוחחים עם המשיב, וניתנה לשיחותיהם פרשנות מפלילה, נחקרו והסבירו את תוכן השיחות, וכן הסבירו כי מילות "הקוד" אינן מילות קוד לסמים אלא דברים אמיתיים. בנוסף וגם בקיומם של שיחות מחשידות הרי שהיו חשודים אחרים, כמו החשוד ארז, שהשתמשו באותם מילים, אם כי דווקא לדבריהם ניתנה פרשנות שונה, והם שוחררו. מעבר לכך המשיב 1, נחקר והסביר את קשריו עם גור, אם כי הוא הבהיר כי הדיבור "בקודים" על סמים, נעשה לצורך  השגת סמים לשימוש עצמי ולא לסחר בו.  מעבר לכך נטען, כי לא הייתה כל היכרות קודמת בין המשיב 1 לאלישע וכי הפעם הראשונה שהם דיברו הייתה ביום 12.2.12, כך שלא ניתן לייחס למשיב 1 הקשר והעבירות המיוחסות לאלישע כבר מחודש מרץ 2011. לנוכח כלל האמור לגישת בא כוח המשיב 1 אין ראיות לכאורה שיש בהן לקשור המשיב למעשים המיוחסים לו.

מעבר לכך נטען כי למשיב 1 אין עבר פלילי מלבד הרשעה אחת שעניינה שימוש עצמי בסמים. בנוסף כי המשיב הוא בחור, נשוי ואב לשתי בנות, המנהל אורח חיים נורמטיבי.

באת כוח המשיב 2, גם היא התנגדה לקיומן של ראיות לכאורה. באת כוח המשיב הבהירה כי בנסיבות העניין אין ראיה אובייקטיבית או ישירה שיש בה לקשור את המשיב 2 למעשים המיוחסים לו, או שיש בה לקשור כי המשיב נגע בסם שנתפס או בכלל שהסם עבר איזה תהליך של עיבוד. הובהר כי חומר הראיות אינו מצביע על כך שלמשיב יש מומחיות כלשהיא בתהליכי ייצור והפקה של סמים. בנוסף לכך נטען כי המשיב שיתף פעולה באופן מלא בחקירתו והוא הפנה למספר של שיחות וסרטונים, אם כי הוא לא הופנה לאף אחת מהשיחות שלו, והוא לא זיהה את קולו באף אחת מהשיחות. בנוסף נטען כי זיהוי הקול נעשה בדרך לא מקובלת ומכל מקום הזיהוי איננו אמין, משכך משקל האזנות הסתר ביחס למשיב הוא אפסי. באת כוח המשיב הדגישה כי המשיב בא לארץ בהתאם להזמנתו של חברו גור, והוא הגיע לארץ כתייר ולא לצרכי עיסוק בסמים.

לנוכח האמור ביקשה באת כוח המשיב לשחרר מרשה ולאפשר חזרתו לארץ מולדתו, לחלופין לשחררו לחלופת מעצר בבית מכרה של המשיב, בארץ.

דיון ומסקנות

ראיות לכאורה

לאחר עיון בראיות לכאורה, הכוללים: מעקבים אחרי המשיבים, ציטוטים לשיחות, נסיבות תפיסתם ואחרות, אני קובע כי קיימות ראיות לכאורה להוכחת מעורבותם של המשיבים בעבירות של סמים.

המשיב 1

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ