אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 60522-01-12

החלטה בתיק מ"ת 60522-01-12

תאריך פרסום : 20/09/2012 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום צפת
60522-01-12
06/02/2012
בפני השופט:
אורי גולדקורן

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
אלירן ריומי
החלטה

1.      בפניי  בקשה להורות על מעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים לפי סעיף 21 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים) תשנ"ו- 1996 (להלן: "חוק המעצרים"). כתב האישום  מיום 31.1.12 מייחס למשיב עבירה של תקיפה סתם - בן זוג (עבירה לפי סעיף 382(ב)(1) ל חוק העונשין, התשל"ז- 1977). על פי העובדות המפורטות בכתב האישום, בתאריך 26.1.12 בשעה 23:10 לערך, תקף המשיב את המתלוננת שלא כדין, על רקע חשדו כי היא בוגדת בו עם אחר, באופן שהכה אותה באמצעות ידיו, באגרופיו, ובבעיטות, ואף באמצעות מתקן לייבוש כביסה.

2.      לטענת המבקשת, בידיה ראיות טובות להוכחת העבירה המיוחסת למשיב, אשר  מקימה עילת מעצר לפי סעיף 21(א)(1) לחוק המעצרים, בשל מסוכנותו לביטחונה של המתלוננת, מחד גיסא, ושל הציבור מאידך גיסא, וזאת לאור נסיבות המעשה ואופיו של המשיב. לכך מתווסף עברו הפלילי של המשיב, הכולל עבירות בתחום האלימות, הרכוש והסמים, עבירות של איומים, תקיפה הגורמת חבלה ממשית, החזקת סכין שלא כדין, בריחה ממשמורת חוקית והפרת הוראה חוקית, אשר בגינן אף נדון לתקופות מאסר ממושכות.

3.      באת כוחו של המשיב כפרה בקיום  ראיות לכאורה לעובדות המפורטות  בכתב האישום, ולחילופין,  חולשתן אינה מצדיקה מעצר המשיב עד תום ההליכים ומאפשרת להסתפק בחלופת מעצר.

א.    ראיות לכאורה

4.      בחינתו של בית המשפט בשלב זה את הראיות, נעשית על פי החומר הגולמי אשר מוצג בפניו. כאשר בחינת החומר הגולמי, תביא לידי מענה חיובי לשאלה בדבר סיכוי סביר להוכחת האשמה המיוחסת לנאשם, הרי שקיימות ראיות לכאורה אשר בכוחן לבסס הרשעת הנאשם.

5.    המבקשת ציינה כי הראיות להוכחת אשמת המשיב הינן הודעות המתלוננת אשר מנסה למזער את חלקו של המשיב, הודעת המשיב בה הוא קושר עצמו לויכוח,  אך מכחיש המיוחס לו, הודעות שכניהם של בני הזוג, דו"חות שוטרים, תיעוד חזותי של זירת האירוע  והקלטות מוקד 100 של המשטרה.

ב"כ המשיב המעיטה מערכן של הודעות השכנים חנן הוד וברכה הוד,  באומרה כי הינן עדויות שמיעה בלבד. היא  ציטטה מהודעת המתלוננת, אשר בתחילה שללה לחלוטין כל אלימות בינה לבין המשיב, ובהמשך,  בהודעתה מיום 29.1.12, ציינה כי המשיב סטר לה בפניה, תוך שהצדיקה מעשהו זה בפני החוקרים באומרה: "כדי שאני יתעורר, מה פתאום לקחתי ממנו שיחה ועם מי את מדברת".  בנוסף, הפנתה ב"כ המשיב לעדויות בעלי הבית בו אירע המקרה נשוא כתב האישום,  אשר המעיטו מעוצמת מעשיו של המשיב, כל אחד בדרכו הוא.

6.   לאחר ששמעתי הטיעונים ועיינתי בכל החומר המצוי בתיק החקירה, הגעתי למסקנה  כי קיימות בתיק ראיות לכאורה להוכחת האישומים המיוחסים למשיב.

המשיב והמתלוננת הינם הורים לתינוק בן חודש ימים.  הארוע נשוא בקשה זו קשור בחשדו של המשיב כי המתלוננת בוגדת בו עם אחר.   כך נמסר על ידי המשיב בהודעתו, על ידי המתלוננת ועל ידי  ישראל ועדן בן יהוידע, בעלי הדירה בה התרחש הארוע.   משמע, אף הצדדים עצמם, ראו עצמם כבני זוג לכל דבר,  במועד התרחשות הארוע,  וסביב סטטוס זה  נסובה מריבתם.

7.      פניה למוקד 100:   בעת הארוע היו שתי פניות למוקד 100 של משטרת ישראל , אשר בוצעו במקביל על ידי השכנים גנאדי לוסין ואנה לוסין, המתגוררים מעל דירתם של בני הזוג ישראל ועדן בן יהוידע, בה התרחש הארוע המדובר,  ועל ידי השכנים  חנן הוד וברכה הוד, המתגוררים מול דירת בני הזוג בן  יהוידע.  לשמע הצעקות הרמות שבקעו מהדירה הזעיקו שכנים אלו את המשטרה.   הדבר המעיד על כך שהארוע המדובר היה קולני מאד וכי השכנים בדירות הסמוכות  נבהלו לשמע הצעקות הרמות.  במענה לשאלת המוקדן "מה קורה שם?" ענה גנאדי לוסין (השכן  אשר צפה באירוע מדירתו בקומה שמעל): "איש יושב על אישה ולש אותה כמו בצק", והשכנים חנן וברכה הוד, תיארו זאת כך: "משהו מאוד אלים.. נשמע.. אנחנו מאוד מפחדים שזה...",  וחנן אף הוסיף: "אני מעדיף שלא ידעו מי אני, אני מפחד".

8.     ב תצלומים מזירת האירוע אכן רואים בבירור מתקן לייבוש כביסה העשוי מברזל, ספק מעוקם ספק שבור.  כן  מצולמת נקודת התצפית ממרפסת ביתם של השכנים גנאדי ואנה לוסין, ממנה נשקפת מרפסת הדירה בה התרחש הארוע.

9.      הודעות השכנים:

א.            חנן הוד, בהודעתו בפני החוקר,  תיאר את שהתרחש:  "זה היה נשמע מאוד מפחיד וגם היא צעקה ונשמעה כאילו הוא מרביץ לה,  ואז צלצלתי למשטרה ואמרתי להם שיש ויכוח אלים".  ברכה הוד ציינה בהודעתה:  "התקשרתי למשטרת ישראל  והודעתי שאני שומעת צעקות וכנראה שיש גם מכות מהדירה ממול".  אף בצהרי אותו היום היא  ראתה את המשיב והמתלוננת עומדים בכניסה לבלוק, כשהמשיב צועק עליה.  בניגוד להתנהלותה בצהרי אותו יום,  בו לא ראתה לנכון  ברכה הוד להזמין משטרה לנוכח צעקות המשיב, הרי שבמועד הארוע הניעו אותה הצעקות הרמות להזמין את המשטרה, עקב חששה  כי מדובר בארוע אלים. עוד היא ציינה  בהודעתה במשטרה מיום 30.1.12 כי "עדן השכנה אתמול אמרה לי שאלירן פירק במכות את רחלי ביום חמישי בלילה,  כך עדן אמרה לי".

         ב.      גנאדי לוסין, המתגורר בדירה שמעל, צפה בארוע והזמין משטרה.  בהודעתו אמר כי  ראה ממרפסת ביתו  את המתרחש במרפסת של הקומה שמתחתיו, וכי  על אף שישנה פרגולה במרפסת שמתחתיו,  "ניתן לראות מה קורה בתוך המרפסת".  לתיק החקירה צורפו תצלומים המאששים טענה זו.   בהודעתו הוא תיאר את האלימות שהפעיל המשיב כלפי המתלוננת:

                  "אישה שוכבת על הגב גבר יושב על הבטן שלה כאשר רגל אחת מכל צד של הגוף שלה והוא הגבר שואל את האישה איפה הפלאפון  ואחרי כל שאלה נותן לה אגרוף פעם ביד שמאל ופעם ביד ימין אולי איזה חמש עשרה פעמים אני התחלתי לצעוק לגבר עזוב  ........  הגבר שישב על האישה קם מעליה והתחיל לבעוט בה בגוף עם הרגליים שלו ונתן לה מכות גם עם הידים שלו לגוף שלה ואותו בחור גם הרים מתלה כביסה שהיה שם במרפסת והתחיל להרביץ לאותה גברת עם המתלה כביסה כשהיא שוכבת עוד על הרצפה..".

אשתו, אנה לוסין, אשר מסרה אף היא הודעה במשטרה (אשר תורגמה מרוסית לעברית), תיארה אף  היא את המכות אשר ספגה המתלוננת מאת  המשיב בעת האירוע וידעה אף למסור  את תווי פניהם ומבנה גופם. היא אמרה  כי היתה תאורה במרפסת של הדירה ועל כן ראתה בבירור  את כל אשר התרחש.

10.   הודעת בעלי הדירה: בעלי הדירה, ישראל ועדן בן יהוידע,  ניסו למזער את אשר אירע בביתם, וכך עשתה  אף המתלוננת. יחד עם זאת, בהודעתו של ישראל בן יהוידע מיום  29.1.12 בשעה 3:00 לפנות בוקר, עת דיווח על העדרותה של המתלוננת, ציין  ש" התפתחה ביניהם מריבה ובמהלכה הוא היכה אותה נמרצות..הוא הרביץ לה בבית שלנו במרפסת בסביבות 23:30 בלילה ושבר עליה את המתקן כביסה שלנו מברזל..".   בהודעתו מיום 29.1.12  בשעה  16:10 חזר  בו וניסה למזער את עוצמת מעשי המשיב,  באומרו: "נתן לה מכה קלה עם היד לפנים.."

11.   ישראל בן יהוידע,  בהודעתו הראשונה מיום 29.1.12, ציין כי  המשיב "התקשר לכאן כמה פעמים להגיד לה שתיזהר ושלא תגיש תלונה". יתכן שאזהרה זו קשורה בניסיונותיהם של בעלי הדירה והמתלוננת לגמד ככל האפשר מחומרת מעשיו של המשיב.

12.  מצב הדברים המשתקף מהתמונה בכללותה מביא למסקנה כי המבקשת אוחזת ב תשתית ראייתית לכאורית להוכחת העבירה והמעשים המיוחסים למשיב בכתב האישום. אף המשיב עצמו קושר עצמו לאירוע ולויכוח אשר עמד בבסיסו, אולם  מכחיש נקיטת  אלימות מצידו.   המשיב אישר כי התקשר לדירה לאחר הארוע, ויתכן ויש בכך תימוכין לעדות ישראל בן יהוידע, לפיהן המשיב איים על המתלוננת במסגרת אותה שיחת טלפון והזהירה פן תגיש כנגדו תלונה במשטרה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ