אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 55209-01-13

החלטה בתיק מ"ת 55209-01-13

תאריך פרסום : 27/08/2013 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי בחיפה
55209-01-13
26/02/2013
בפני השופט:
דיאנה סלע

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
מחמוד אבו שנב
החלטה

1.         נגד המשיב, יליד 88', הוגש כתב אישום המייחס לו חבלה בכוונה מחמירה - עבירה לפי סעיף 329(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: חוק העונשין); חבלה בכוונה מחמירה (ארבע עבירות) - לפי סעיף 329(א)(2) לחוק העונשין; תקיפה הגורמת חבלה ממשית (ארבע עבירות) לפי סעיף 380 לחוק העונשין; חבלה במזיד ברכב (מספר עבירות) - לפי סעיף 413ה לחוק העונשין; הפקרה לאחר פגיעה - לפי סעיף 64א(ב) + (ג) לפקודת התעבורה [נוסח חדש]; נהיגה ללא רישיון נהיגה - לפי סעיף 10(א) לפקודת התעבורה [נוסח חדש]; נהיגה ללא ביטוח - לפי סעיף 2 לפקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], התש"ל-1970; איומים (שתי עבירות) - לפי סעיף 192 לחוק העונשין ושיבוש מהלכי משפט - לפי סעיף 244 לחוק העונשין.

            תמצית העובדות המפורטות בכתב האישום:

א. בתאריך 1/1/13, בסביבות השעה 03:00, בסמוך למועדון "לאס וגאס", הממוקם באזור התעשייה בירכא (להלן: המקום), התפתח דין ודברים בין חברו של הנאשם, אחמד חמאדה, המכונה "אבו עלי" (להלן: אבו עלי), לבין אחר, תוך שאנשים מתקהלים במקום.

            בהמשך, הגיעו למקום הנאשם וחברו אחמד אסדי, המכונה "חמאדה" (להלן: חמאדה או אסדי), ברכבו של חמאדה מסוג מאזדה מ.ר 68-302-29 (להלן: הרכב). הנאשם וחמאדה יצאו מהרכב, כשהם מחזיקים בקבוקי בירה ריקים, ושברו אותם. הנאשם דרש בצעקות לדעת, מי פגע באבו עלי, וקילל את אנשי הכפר ירכא.

ב. לאחר מכן, החל דין ודברים בין הנאשם לבין חלק מהנוכחים במקום. לאחר שנתבקש לעזוב את המקום, נכנס הנאשם לרכב ונהג בו, ללא רישיון נהיגה וללא ביטוח (שעה שמעולם לא היה מורשה נהיגה), תוך כדי סיכון חיי אדם, גרימת חבלות לנוכחים במקום וגרימת נזק לכלי רכב במקום, הכל כפי שיפורט להלן.

הנאשם לחץ על דוושת הגז בחוזקה והחל לנסוע במהירות ובפראות, כאשר הוא עובר שוב ושוב בין הנתיבים בכיוון נסיעתו, אף שאנשים רבים היו נוכחים במקום, ועמדו על הכביש, על המדרכה ועל אי התנועה המפריד בין מסלולי הנסיעה. אנשים שהיו נוכחים במקום, נאלצו לברוח על מנת להימנע מפגיעת הרכב.

ג. הנאשם פגע באמצעות הרכב במספר אנשים שהיו בקרבתו ועמדו על הכביש, צמוד למדרכה צרה בשולי הכביש ועל אי תנועה המפריד בין נתיבי הנסיעה הנגדיים. בין היתר, פגע הנאשם באלון אמון (להלן: אלון) ובעמוס אלון (להלן: עמוס), אשר נזרק כתוצאה מהפגיעה למרחק של מספר מטרים מהמקום בו עמד. כתוצאה מפגיעת הנאשם באלון ובעמוס, באמצעות הרכב, נגרם לאלון שפשוף ברגל, ולעמוס כאבים בצוואר, בגב ובכתף שמאל.

ד. הנאשם המשיך בנסיעתו הפרועה, ופגע באמיר משלב (להלן: אמיר), אשר כתוצאה מפגיעת הרכב נפל על הכביש ונחבל. לאמיר נגרמו כאבים בכתף שמאל, מרפק ימין וגב תחתון, וכן שפשוף שטחי באספקט אחורי של מרפק ימין. בנוסף, פגע הנאשם במזיד ברכבו של אמיר מסוג פיג'ו מ.ר 71-133-04, בצידו הקדמי השמאלי, וגרם לפגיעות פח בכל צידי רכב הפיג'ו.

ה. הנאשם המשיך ונהג במהירות ובפראות לעבר מג'יד רישא (להלן: מג'יד) אשר עמד על אי תנועה בנוי המפריד בין המסלולים, ופגע בו. מג'יד נתלה על מכסה המנוע של הרכב, והחזיק בו. הנאשם המשיך את נסיעתו הפרועה ברכב, בזמן שמג'יד תלוי על מכסה המנוע של הרכב, עד שפגע באמצעות הרכב בשלט פרסום שעמד על אי התנועה. כתוצאה מפגיעת הרכב בשלט כאמור, נזרק מג'יד על הכביש בנתיב הנסיעה הנגדי, ונגרמו לו חבלות חמורות.

ו. מג'יד הובהל לבית החולים, כשהוא סובל מהמטומה תת עורית אוקספטאלית מימין (חלק אחורי של הראש), פנוימוטורקס זעיר בחזה מימין (כניסת אויר לחלל הפלאורלי), קרעים ריאתיים בפריפריה של RLL, שברים מרוסקים עם תזוזה בצלעות 5-9 מימין עם ריבוי בועות אויר ברקמות הרכות של דופן הבטן, המטומה וקרעים באספקט אחורי של סגמנטים 6 ו-7 של הכבד, המטומה קטנה בחלל MORRISON (אזור בטן עליונה), קרע פרניכמטי בקוטב תחתון של כליה ימנית עם המטומה מסביב, המטומה באדרנל ימין (בלוטת יותרת הכליה), חשד לסדק באצטבולום מימין (שקע בתחתית עצם האגן בו נוצר מפרק הירך), שבר מרוסק בפיבולה (שוקית) מימין, שבר בהומירוס (עצם הזרוע) הימני ואלנה (עצם הגומד באמה) מימין. מג'יד אושפז בבית החולים עד ליום 16/1/13.

כתוצאה מפגיעת הנאשם באמצעות הרכב בשלט הפרסום, כאמור לעיל, הוטה השלט ממקומו תוך שנשבר משטח האבן בתוכו היה מונח.

ז. הנאשם נהג במהירות מהמקום, מבלי שעצר את רכבו במקום או קרוב לו ככל האפשר, כדי לעמוד על תוצאות מעשיו כאמור, כאשר בדרכו פגע בצעיר נוסף וכן פגע במזיד בדלת הנהג של טנדר שעמד במקום, שהיתה פתוחה.

ח. כעבור מספר דקות חזר הנאשם למקום כשהוא נוהג במהירות ובפראות, וסיכן נוכחים במקום, אשר קפצו על המדרכה מחשש להיפגע וזרקו אבנים ובקבוקים לעבר הרכב. הנאשם נמלט מהמקום בנסיעה מהירה, ובהמשך החנה את הרכב והסתירו במטע עצי זית בכפר ג'דיידה-מכר.

כתוצאה מהמתואר לעיל, נופצה השמשה הקדמית של הרכב בו נהג הנאשם וניזוק הפגוש הקדמי של הרכב. בנוסף, נעקרה המראה השמאלית ברכב, וכן נשברו פנס האיתות הקדמי ימני, החלון האחורי השמאלי והפנס האחורי השמאלי ברכב.

ט. זמן קצר לאחר המתואר לעיל, שוחח הנאשם בטלפון עם אלון, אשר נחבל באירוע כמפורט לעיל. במהלך השיחה כאמור, איים הנאשם על אלון בפגיעה שלא כדין בגופו ובגופם של אחרים, בכוונה להפחידו, בכך שאמר לו כי ישרוף אותם ואת כל ירכא. למחרת בבוקר, שוחח הנאשם עם אלון בטלפון פעם נוספת, ובמהלך שיחה זו איים הנאשם על אלון פעם נוספת כאמור, בכך שאמר לו כי לו היתה לו משאית, היה פוגע בכל אנשי ירכא.

י. הנאשם ידע כי הוא דרוש לחקירה במשטרה מיום 2/1/13 אך לא התייצב לחקירה עד יום 15/1/13, יום לאחר שחברו אסדי שוחרר ממעצר בנוגע לחקירתו בקשר לאירוע, אז הסגיר עצמו הנאשם למשטרה. כל זאת עשה הנאשם בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי.

יא. במעשיו כמפורט לעיל, גרם הנאשם למג'יד חבלה חמורה שלא כדין, בכוונה לגרום לו חבלה חמורה או להטיל בו נכות או מום; ניסה שלא כדין לפגוע באלון, עמוס ואמיר ובאדם נוסף, באמצעות הרכב, בכוונה לגרום להם חבלה חמורה, ואף פגע בהם וגרם להם חבלה של ממש; הנאשם נהג רכב שהיה מעורב בתאונה שבה נפגעו אנשים וכן נגרמה לאדם חבלה חמורה, ולא עצר במקום התאונה או קרוב לו ככל האפשר, כדי לעמוד על תוצאות התאונה ולא הזעיק עזרה; הנאשם נהג ללא רישיון נהיגה וללא פוליסת ביטוח בת תוקף; הנאשם איים על אלון בפגיעה שלא כדין בגופו ובגופם של אחרים, בכוונה להפחידו; הנאשם עשה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין.

המבקשת מבקשת לעצור את המשיב עד תום ההליכים בתיק זה.

2.         המשיב אינו חולק על קיומן של ראיות לכאורה ועל קיומה של עילה למעצרו, אך טוען כי פעל תחת השפעת אלכוהול, היה מעורב בקטטה, היה מאוים ונשקפה סכנה לחייו.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ