אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 50715-12-11

החלטה בתיק מ"ת 50715-12-11

תאריך פרסום : 09/10/2012 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי חיפה
50715-12-11
19/02/2012
בפני השופט:
רון שפירא

- נגד -
התובע:
חאלד אבו עבאס
הנתבע:
מדינת ישראל

עיקרי העובדות פורטו בהחלטה מיוםצ9/1/12. כנגד המבקש, חאלד אבו עבאס, הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של שוד מזוין, לפי סעיף 402(ב)+ 29 לחוק העונשין, תשל"ז- 1977 (להלן: " החוק").

טען בכתב האישוםכיבלילה שבין 30.10.11 ל- 31.10.11 עבד מאור גזי (להלן: " המתלונן") במשמרת לילה (להלן: " המשמרת") בקיוסק "פיצוצית הצ'ק פוסט" הנמצא ברח' בר יהודה בנשר בסמוך לצ'ק פוסט (להלן: " הקיוסק"). במהלך המשמרת, בסמוך לשעה 2:45 הגיע המבקש יחד עם אחיו וליד עבאס (להלן: " וליד"), עדנאן נעיראת (להלן: " עדנאן") ואחר, כשהם רעולים פנים. עדנאן החזיק בידו אקדח צעצוע, שנחזה לאקדח אמיתי, (להלן: " האקדח") והמבקש יחד עם וליד והאחר החזיקו סכין ומקל. תוך כדי איומים באקדח, בסכין ובמקל דרשו המבקש והאחרים מהמתלונן לפתוח את קופת הקיוסק. עדנאן תפס המתלונן בידו תוך שהוא מאיים עליו עם האקדח והצמידו לדלפק הקיוסק, כדי להשיג את הדבר הגנוב וכדי למנוע התנגדות לגניבת הדבר. בעוד המבקש, וליד והאחר נכנסו אל תוך הקיוסק כשאחד מהם קפץ מעבר לדלפק, מפיל מתכת ופוצע המתלונן, אף לאחר מכן דורך על גבו. בהמשך, נטלו המבקש , וליד, עדנאן והאחר את קופת הקיוסק, שהכילה סך של 170 ש"ח וכן שישה בקבוקי "קוקה קולה" ועזבו הקיוסק.

ביחד עם כתב האישום הוגשה בקשה להורות על מעצרו של המבקש עד לתום ההליכים כנגדו. בהחלטה מיום 9/1/12 קבע בית המשפט כי קיימות ראיות המבססות סיכוי של ממש להוכחת עובדות כתב האישום וכן עילת מעצר. עם זאת קבע בית המשפט כי ניתן לבחון אפשרות לשחרור המשיב לחלופת מעצר, זאת בהעדר עבר פלילי ובשים לב להיותו, לכאורה, מי שמנהל אורח חיים נורמטיבי.

בית המשפט הורה על הגשת תסקיר. ביום 29/1/12 הוגש תסקיר במסגרתו התלבט שירות המבחן בנוגע למבקש וציין כי הוא מתקשה בהערכת מסוכנותו. שירות המבחן לא שלל באופן מוחלט את אפשרות שחרורו שלך המבקש לחלופת מעצר ואולם קבע כי בנסיבות אלו לא ניתן לאשר חלופת מעצר ספציפית שנבחנה, לעת ההיא, ע"י שירות המבחן.

בהמשך, ביום 1/2/12, לאחר שמיעת הצדדים, הורה בית המשפט על מעצרו של המשיב עד לתום ההליכים תוך שמירה על זכותו להציע חלופה אחרת שתיבחן ע"י שירות המבחן ותובא בפני בית המשפט. עוד באותו היום הוגשה בקשה לבחון חלופת מעצר אחרת בבית אחותו של המבקש באום אל פאחם. יצוין כי חלופה זו נפסלה כאשר הוצעה כחלופת מעצר לאחיו של המשיב, ואליד, הנאשם עימו באותה פרשה (תיק  מ"ת 18501-11-11, החלטה מיום 10.1.12).

שירות המבחן הגיש תסקיר נוסף. במסגרתו ציין כי תקופת המעצר שחווה המבקש מאז מעצרו מהווה עבורו גורם מרתיע. כמו כן התרשם שירות המבחן כי ניתן לתת אמון במפקחים המוצעים. 

המפקחים המוצעים הופיעו בפני ביום 15/2/12. בית המשפט התרשם כי מדובר במפקחים שניתן לתת בהם אמון, במגבלות האמון שניתן לתת בבני משפחה הקרובים לנאשם. בית המשפט גם בחן את התסקיר שהוגש בעניינה של אותה חלופה בתיקמ"ת 18501-11-11, זאת מאחר ונטען כי אותם מפקחים כבר נפסלו ע"י שירות המבחן ומכאן שלא ברורה עמדת שירות  המבחן כעת. מעיון בתסקיר עולה כי גם במקרה הנ"ל לא נפסלו המפקחים אלא ששירות המבחן סבר כי לא ניתן לתת בנאשם שם, ואליד, אמון. לכן לא המליץ במקרה ההוא על החלופה המוצעת. מכאן שפסילת החלופה בעניינו של ואליד לא מונעת את אישורה בעניינו של המבקש.  עם זאת,בהביאי בחשבון את מכלול הנתונים, סבור אני כי יש לתגבר את החלופה המוצעת בפיקוח אלקטרוני וכן בבטוחה כספית משמעותית.           

אשר על כן אני מאשר את חלופת המעצר המוצעת שכתובתה בבית מיאדה ויוסף מחמיד בשכונת עין ג'ראר שבאום אל פאחם. המשיב ישוחרר ממעצר וישהה בדירה הנ"ל בחלופת מעצר בית מלא וכל עת ישהה עימו אחת המפקחות/אחד המפקחים  שאושרו, ושהתייצבו בפני בית המשפט ביום 15/2/12. כל מפקח/ת י/תחתום על התחייבות עצמית בגובה 15,000 ש"ח להבטחת התחייבותו לפקח על המשיב ולדווח אם יצא המשיב את הבית ללא אישור. 

המשטרה תהיה רשאית לערוך ביקורות בכתובת הנ"ל כדי לוודא שהמשיב מצוי בדירה בכל עת בהתאם להנחיות בית המשפט.

אני מורה כי למשיב יותקן אזיק אלקטרוני. לשם כך ימציא הסנגור לבית המשפט אישור כי יש בבית קו טלפון "נקי" של חברת בזק, במובן זה שלא יהיו בו השירותים הבאים: משיבון, שיחה מזוהה, שיחה ממתינה, שרות עקוב אחרי, חיבור למכשיר פקסימיליה וקו ADSL (חיבור לאינטרנט מהיר). במידה וקיימים שרותים כנ"ל, יש לנתק אותם ולהמציא על כך אישור לבית המשפט. כמו כן הקו צריך להיות פתוח לשיחות נכנסות ויוצאות. האישור צריך להיות בתוקף ליום השחרור המיועד או ליום קודם לכן .

המשיב יועמד בפיקוח שירות המבחן ויתייצב אצל שירות המבחן במועדיםן שיזומן. המועדים ימסרו מראש לרקליטות וליחידת הפיקוח האלקטרוני ובכל יציאה לשירות המבחן יהיה המשיב מלווה במפקח שאושר.

נאסר על המשיב לצאת את הבית למעט לצורך התייצבות בבית המשפט לכל דיון בעניינו ולצורך פגישות עם עורך דינו  ולצורך התייצבות אצל שירות המבחן במועדים שימסרו מראש לפרקליטות וליחידת הפיקוח האלקטרוני. כמו כן אני מתיר את יציאתו מהכתובת בה הוא שוהה כל יום בין השעות 09:00 - 10:00 ובין השעות 16:00 - 17:00 וזאת לצורך התאווררות. בכל יציאה מאושרת יהיה המשיב מלווה במפקח שאושר.

המשיב יתחייב להתייצב לכל דיון בעניינו. עוד יתחייב כי גם בעת יציאה שתאושר כמפורט לעיל לא ייצא מתחומי אום אלך פאחם  ובכל מקרה נאסר עליו להגיע לחיפה (למעט לצורך משפטו) עוד יתחייב המשיב להמנע מיצירת כל קשר עם עדי תביעה שאינם שוטרים.

יינתן צו לעיכוב יציאת המשיב מהארץ. הצו יומצא למשטרת הגבולות בדואר והמצאתו לא תעכב את הליכי השחרור. 

להבטחת קיום חיוביו יפקיד המשיב בקופת בית המשפט סכום של 20,000 במזומן ויחתום על התחיבות עצמית בגובה 40,000 ש"ח.

בכפוף להפקדת הבטוחות הכספיות, התחיבויות המפקחים והסדרת הפיקוח האלקטרוני ניתן יהיה להורות על שחרור המשיב ממעצר. המשיב ילווה מנקודת השחרור לחלופת המעצר ע"י מפקח שאושר.

ניתנה היום, כ"ו שבט תשע"ב, 19 פברואר 2012, במעמד הצדדים ובאי כוחם.

ר' שפירא, שופט

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ