אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 49863-03-11

החלטה בתיק מ"ת 49863-03-11

תאריך פרסום : 12/05/2011 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי באר שבע
49863-03-11
17/04/2011
בפני השופט:
ברוך אזולאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
רועי קנדיטי (עציר)
החלטה

ההליך

מדובר בבקשה למעצר המשיב עד תום ההליכים.

כתב האישום

נגד המשיב הוגש כתב אישום, המייחס לו עבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, מספר עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, היזק במזיד לרכוש, הסייעות ברכב לביצוע פשע והחזקה שלא לצריכה עצמית.

המשיב נעצר ביום 19.03.11.

על פי כתב האישום במועדים הרלוונטיים לכתב האישום, לא היה לנאשם רישיון נהיגה בר תוקף. ביום 19.03.11, בסמוך לשעה 11:50, נהג הנאשם ברכב מסוג היונדאי 323 מ"ר 3001066 (להלן: "הרכב"), ברח' "דרך הערבה" באילת, כאשר ברכב ישבו הנוסעים: נועם יעקב בסמוך לנהג, חן אוחנה ודעוס מעיין במושב האחורי. הנאשם נהג ברכב כשהוא שיכור ותחת השפעת סמים. השוטרים עודד נגב (להלן: "עודד") והשוטר דני בציר (להלן: "דני") אשר נסעו בניידת משטרתית כשהם לבושים מדי משטרה ואפודה זוהרת, הבחינו ברכב מבצע עקיפה תוך חציית קו הפרדה לבן רצוף. חשדם של השוטרים ניעור. השוטרים נסעו אחר הרכב ובסמוך לשדה התעופה באילת הורו לנאשם לעצור באמצעות הפעלת אורות הניידת וכן אורות כחולים מהבהבים בחלקה האחורי של הניידת (סמוך לשמשה). הנאשם לא שהה לקריאות השוטרים והמשיך בנסיעתו הפרועה. מיד לאחר מכן, השוטרים סימנו לנאשם שוב לעצור בכך שהפעילו את מערכת הכריזה וכרזו לנאשם "עצור משטרה, עצור משטרה". במהלך דברים אלו, חן ומעיין סובבו את ראשן, הביטו דרך השמשה האחורית של הרכב בניידת אשר דולקת אחריהן וראו את השוטר עודד מסמן להן בידו לעצור את הרכב בצידי הדרך. אולם, גם אז הנאשם לא שהה לקריאת המשטרה, המשיך בנסיעתו הפרועה ונכנס לתחנת הדלק "פז" ברחוב "דרך הערבה" באילת, וזאת כשהניידת דולקת אחריהם כל העת. השוטרים האיצו את נסיעתם עד אשר נסעו במקביל אל הרכב. הנאשם השיר מבטו אל השוטרים, השוטר עודד שהיה לבוש במדי משטרה ואפודה צהובה וזוהרת הוציא את ידו מחלון הרכב וסימן לנאשם לעצור. הנאשם בתגובה, המשיך לנסוע בפראות, תוך שהוא מאיץ את מהירות רכבו, יצא מתחנת דלק "פז", תוך שהוא פונה ימינה והשתלב בפראות בתנועה וזאת בכוונה לפגוע בנוסעים או בכלי רכב או לסכן את בטיחותם, עד שנהג כלי רכב שנסע בנתיב נסיעת הנאשם נאלץ לסטות ממסלול נסיעתו ימינה.

הניידת דלקה אחר הרכב תוך שהשוטרים סימנו לנאשם לעצור באמצעות הפעלת האורות הכחולים המהבהבים והסירנה, והנאשם המשיך לנהוג במהירות ובפראות.

בכיכר "דרך הערבה" הסמוכה לתחנת המשטרה ביצע הנאשם פניית פרסה. הנאשם חזר על עקבותיו ברח' דרך הערבה כשפניו לכיוון דרום, תוך שהוא נוהג בפראות ובמהירות וזאת בכוונה לפגוע בנוסעים או בכלי רכב או לסכן את בטיחותם, עד אשר שרון בן אדיבה, שנהג ברכב מסוג ביויק, וכן אסתר בר גיל, שנהגה במונית, שנסעו בנתיב נסיעת הנאשם, נאלצו לסטות ימינה ממסלול נסיעתם.

הנאשם המשיך להימלט מהמשטרה ונסע בפראות ובמהירות. הנאשם חצה את כיכר "רוטרי" ונסע לכיוון דרום. אותה עת, השוטרים שדלקו אחר הנאשם ניסו לנסוע במקביל לרכב, ולסמן לנאשם לעצור. הנאשם בתגובה הסיט את רכבו לנתיב נסיעת השוטרים ובכך לא אפשר לשוטרים לנסוע במקביל אליו.

מיד לאחר מכן, דיווח השוטר עודד לכוחות בשטח אודות נסיעתו הפרועה של הנאשם ונתיב הימלטותו וכן ביקש את סיועם בתפיסת הנאשם. הנאשם המשיך בנסיעתו הפרועה ובמהירות ובכיכר "התיירות" פנה הנאשם בפתאומיות ימינה לרח' "דרך יותם" לכיוון מערב. אותה העת, במעבר חצייה חצו את הכביש אם ושני ילדיה, שזהותם אינה ידועה למאשימה. הנאשם אשר הבחין בהם חוצים את הכביש. הנאשם אשר הבחין באם וילדיה חוצים את הכביש, המשיך לשעוט קדימה היישר לעברם בכוונה להימלט ממעצר או עיכוב כדין או בכוונה למנוע מעצר או בכוונה לגרום להם לחבלה חמורה נכות או מום, אולם דריסתם נמנעה לבסוף אך בזכות העובדה כי האם הצליחה למשוך את ילדיה לאחור.

בדרך יותם, המשיך הנאשם בנסיעתו הפרועה ופנה שמאלה לרחוב טופז, הסמוך למלון אדומית. הנאשם המשיך בנסיעתו ופנה שוב שמאלה לרחוב עגור.

בדרך עגור, בסמוך למלון "קלאב הוטל", צעדו אותה עת על הכביש שתי בחורות שזהותם אינה ידועה למאשימה. הנאשם שהבחין בבחורות המשיך לשעוט קדימה הישר לעברן, בכוונה להימלט ממעצר או עיכוב כדין או בכוונה לגרום להם לחבלה חמורה, נכות או מום, אולם דריסתן נמנעה לבסוף, אך בזכות העובדה שהבחורות הצליחו להיצמד אל הקיר הנמצא בצידן הימני.

מיד לאחר מכן, השוטרים שדלקו אחר הנאשם כל אותה העת, סימנו לנאשם שוב לעצור בכך שהפעילו את האורות הכחולים המהבהבים, מערכת הכריזה וסירנה. הנאשם המשיך להתעלם מקריאות השוטרים והמשיך בנסיעתו הפרועה לכיוון חניית בית המלון "קלאב הוטל" (להלן: "החניה").

בחנייה, הניידת חסמה את נתיב נסיעת הנאשם. הנאשם אשר הבחין בניידת ובשוטרים, שעט קדימה היישר לעבר הניידת וזאת בכוונה לפגוע בנוסעים או בכלי רכב או לסכן את בטיחותם שנסעו בנתיב נסיעת הנאשם, אולם דריסת השוטרים  נמנעה לבסוף אך בזכות העובדה כי הניידת סטתה שמאלה ממסלול נסיעת הנאשם.

מיד לאחר מכן, המשיך עודד לדווח לכוחות בשטח אודות המשך נסיעתו הפרועה של הנאשם ונתיב הימלטותו. הנאשם נמלט מהחנייה חזרה אל רחוב עגור. ברחוב עגור תוך שהנאשם נסע בפראות ובמהירות פגע הנאשם במראה השמאלית של רכב מסוג "רנו" וזאת בכוונה לפגוע בנוסעים או בכלי רכב או לסכן את בטיחותם, עד אשר נהג ה"רנו" שנסע בנתיב נסיעת הנאשם נאלץ לסטות ימינה ממסלול נסיעתו.

הנאשם המשיך בנסיעתו הפרועה ובמהירות וברחוב עגור פנה הנאשם עם רכבו ימינה אל רחוב טופז ומשם בנסיעה פרועה ובמהירות פנה שוב ימינה אל רחוב דרך יותם לכיוון מזרח. במהלך דברים אלו, ניידת נוספת הנהוגה על ידי השוטר יניב קראוס (להלן: "יניב") חסמה את הרחוב לתנועת כלי הרכב שנסעו לכיוון מזרח באמצעות הניידת הנוספת.

השוטר יניב סימן לנאשם לעצור הרכב בכך שהפעיל אורות כחולים מהבהבים, סירנה וכן מערכת הכריזה וכרז לנאשם "תעצור מיד".

הנאשם אשר הבחין בניידת הנוספת, במרחק של 10 מטרים מהניידת הנוספת, סטה עם רכבו מנתיב נסיעתו ימינה ופגע בעוצמה רבה בעמוד חשמל שהיה בצידי הדרך, על המדרכה ונעצר. הנאשם והנוסעים יצאו מהרכב ונעצרו ע"י שוטר יניב. עם מעצרו של הנאשם סירב הנאשם לעבור בדיקת דם לבדיקת שיכרות וסמים בדמו. כתוצאה ממעשה הנאשם, נגרמו נזקים לרכוש ציבורי, לכלי הרכב בהם התנגש הנאשם נגרמו נזקים בשווי עשרות אלפי שקלים.

על פי האמור באישום השני, ביום 19.03.11 בסמוך לשעה 14:39, במסגרת חיפוש שערך השוטר יניב ברכב, נמצא בנעליו של הנאשם סם מסוכן מסוג חשיש במשקל 0.4 גר' נטו, ללא היתר כדין. במעשיו אלו, החזיק הנאשם מהסם האמור לצריכתו העצמית שלא כדין.

הבקשה למעצר עד תום הליכים

בבקשה למעצר המשיב עד תום ההליכים מיום 27.03.11, נטען שקיימות ראיות לכאורה לביצוע העבירות המיוחסות למשיב, לרבות הודעת השוטרים עודד נגב ודני בציר, הודעות הנוסעים חן ומעיין הקושרות את המשיב לביצוע העבירות המיוחסות לו, הודעת נהגי הרכב: אסתר בר גיל ושרון אדיבה, אשר בשל התנהגותו הפרועה של המשיב נאלצו לסטות עם רכבם, הודעת השוטר יניב קראוס, מכתב השחרור של בית החולים המעיד על סירוב המשיב לבצע בדיקת דם, דו"ח פעולה באכיפת איסור נהיגה בשכרות, צילום הנזקים כתוצאה מנסיעת המשיב ודו"ח שרשרת הסם. 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ