אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 42136-03-12

החלטה בתיק מ"ת 42136-03-12

תאריך פרסום : 09/10/2012 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי ירושליםלפני כב' השופטת אורית אפעל-גבאי
42136-03-12
18/07/2012
בפני השופט:
אורית אפעל-גבאי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד ג'ני גינזבורג
הנתבע:
איציק מור (עציר)
עו"ד ירום הלוי
החלטה

1.       לפניי בקשה להורות על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

נגד המשיב ורעייתו הוגש כתב אישום מתוקן, המייחס למשיב שורה של עבירות מס, סחיטה באיומים וקבלת דבר במרמה. כתב האישום כולל שמונה עשר אישומים והוא מתייחס לעבירות שבוצעו בשנים 2012-2009. על פי האמור בחלק הכללי של כתב האישום, השתלטו המשיב ורעייתו על שטח במושב שדות מיכה הרשום על שם הוריה של אשת המשיב ובנו עליו החל מסוף שנת 2009, ללא היתר, וילה המכונה "הטירה". החל משנת 2010 השכירו השניים את הוילה בתשלום ללקוחות שונים לשם עריכת אירועים פרטיים. על פי האמור בחלק הכללי, נהגו המשיב ורעייתו להזמין שירותים מספקים שונים ולא שילמו עבורם, וכן קיבלו כספים מלקוחות מבלי לתת להם תמורה. בין היתר, איים המשיב על אנשים אלה על מנת להרתיעם מגביית חובם.

האישום הראשון מתייחס לעבירות מס שביצעו המשיב ורעייתו בשנים 2012-2010 ומייחס להם עבירות על פקודת מס הכנסה [נוסח חדש] (להלן: פקודת מס הכנסה) ועל חוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975 (להלן: חוק מס ערך מוסף), בכך שהפיקו הכנסות מן העסק של השכרת הוילה, בלא שהודיעו לרשויות המס כי החלו בעיסוק זה, בלא לנהל ספרים ובלא לשלם את המיסים הנדרשים מהם.

חלק הארי של יתר האישומים מיוחס למשיב לבדו. האישום השני מייחס למשיב מספר עבירות של סחיטה באיומים לפי סעיף 428 רישא לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: חוק העונשין), בכך שאיים על ע', קבלן עבודות תשתית ופיתוח, ועל אחיו של ע', י', בקשר עם סכסוך עסקי שהיה לע' עם קבלן משנה בשם בן עמי ואשר התברר בבית משפט. מעורבותו של המשיב בסכסוך החלה בחודש ספטמבר 2009, כאשר התערב בסכסוך כ"מתווך" ואיים על ע' שמתנהל מעקב על מעשיו וכדאי לו " לסגור את העניין" בצורה יפה. על פי האמור בכתב האישום, ביום 14.10.09, הגיע המשיב לחנות השייכת לי', אחיו של ע', ואמר לו: " תגיד לאחיך שלא ישחק אותה גנגסטר, למה יש אחריו אנשים שמחפשים אותו ועוקבים אחריו". עוד אמר, בין היתר: " אנחנו יודעים מתי אחיך יוצא מהבית, מתי הוא לוקח את הילדים, ויש מעקב אחר אחיך... אם אחיך לא ישלם, תיקח את זה בחשבון שיום אחד מישהו יחטוף אותו, יעשו לו מארב ליד הבית או המשרד, יתנו לו כדור בראש, ויזרקו אותו". המשיב הורה לי' לא לספר על דבריו לאיש " כדי שזה לא יגרר ליותר גרוע". יומיים לאחר מכן התקשר המשיב לי' ושאל אותו אם דיבר עם אחיו, והלה השיב לו כי העניין מצוי בטיפול של עורך דין.

האישום השלישי מייחס למשיב עבירות של סחיטה באיומים בנסיבות מחמירות, לפי סעיף 428 סיפא לחוק העונשין, ושל קבלת דבר במרמה, לפי סעיף 415 לחוק העונשין, בכך שהזמין וקיבל בטון בשווי 4,000 ש"ח עבור בניית הוילה, אך סירב לשלם את תמורתו באומרו לנהג אחת המשאיות: " לך לא כדאי להתקשר אליי יותר. אוי ואבוי לך אם תתקשר אליי שוב".

האישום הרביעי מייחס למשיב ולרעייתו עבירות של סחיטה באיומים בנסיבות מחמירות ושל קבלת דבר במרמה, בכך שביום 1.7.10 הזמינו בריכת שחייה מחברת "ספיר בריכות שחייה ומערכות ספא" בשווי 106,500 ש"ח. המשיב שילם עבור הבריכה סך של 50,000 ש"ח ומסר שיק בסכום היתרה שנמשך על ידי אם רעייתו. בהמשך, ביקש שהשיק לא יופקד והתחייב לשלם את תמורתו במזומן. לאחר שהבריכה נמסרה, הזמינו המשיב ורעייתו תוספות מעבר להזמנה המקורית בסכום של 14,152 ש"ח. במהלך פגישה בוילה עם מר עזרא ספיר, אחד ממנהלי חברת "ספיר", ביקש המשיב מספיר את השיק תוך שהוא מניח ערימת מזומנים על השולחן. לאחר שספיר מסר את השיק לידי המשיב, לקח המשיב את ערימת המזומנים לידיו ואמר לספיר בתקיפות: " עכשיו נדבר", כשעל השולחן מונחים אלת בייסבול וצינור של מקלחון. במהלך השיחה טענו המשיב ורעייתו כי הם אינם מוכנים לשלם את יתרת החוב, והמשיב אף אמר לספיר כי הוא " לא משלם אם לא מדברים ומתנהגים אליו יפה". בסופו של דבר, לא נפרע החוב לחברת "ספיר" בסך 70,652 ש"ח.

האישום החמישי מייחס למשיב עבירות של סחיטה באיומים בנסיבות מחמירות ושל קבלת דבר במרמה, בכך שביום 14.7.10 הזמין שערים ומעקות לוילה, בשווי 42,000 ש"ח, אשר הותקנו בחודש ספטמבר 2010. המשיב שילם בהמחאות שרק אחת מהן, בסך 3,000 ש"ח, כובדה. כאשר התקשר עובד החברה שהתקינה את השערים למשיב ודרש ממנו להסדיר את חובו, אמר לו המשיב: " אתה לא יודע עם מי אתה מתעסק, אתה לא יודע מי אני". לאחר דברים אלה, לא נעשתה פנייה נוספת אל המשיב בעניין החוב בסך 38,000 ש"ח.

האישום השישי מייחס למשיב ולרעייתו עבירות של קבלת דבר במרמה ושל משיכת שיקים ללא כיסוי, לפי סעיף 16(א) לחוק שיקים ללא כיסוי, התשמ"א-1981, בכך שביום 4.1.11 הזמינו עבודה של הרכבת רצפת עץ בשווי 2,500 ש"ח, אשר בוצעה. אשת המשיב מסרה לידי מבצע העבודה המחאות דחויות המשוכות מחשבונה, כאשר ידעה שחשבון הבנק מוגבל ואין כיסוי לשיקים. השיקים אכן לא נפרעו. בהמשך, שולם סך של 1,250 ש"ח במזומן ונותר חוב של 1,250 ש"ח שלא נפרע.

האישום השביעי מייחס למשיב עבירה של קבלת דבר במרמה, בכך שביקש לבטח נכסים, אך לא שילם - במרמה - בעבור הפוליסה סך של 29,021 ש"ח.

האישום השמיני מייחס למשיב עבירה של גניבה והונאה בכרטיס חיוב, לפי סעיף 17 לחוק כרטיסי חיוב, התשמ"ו-1986, בכך שבחודש פברואר 2012 השתמש בפרטי כרטיס אשראי של לקוחה ששכרה את הוילה, ומסר את הפרטים לשם תשלום מנוי כבלים בסך 614.55 ש"ח.

האישום התשיעי מייחס למשיב עבירות של סחיטה באיומים בנסיבות מחמירות, של קבלת דבר במרמה ושל ניסיון לקבלת דבר במרמה, בכך שלא השיב ללקוח מקדמה בסך 1,000 ש"ח ששילם עבור אירוח בוילה, אשר בוטל, וכאשר התקשר אותו לקוח ודרש את כספו, דרש המשיב ממנו לשלם את מלוא תמורת האירוח בסך 2,500 ש"ח, ואמר לו: " אל תדאג, אני אקבל את הכסף, ואני לא מדבר על בית משפט"; " אני יודע איפה אתה גר, אל תשכח שיש לי את כל הפרטים שלך". בעקבות שיחה עם אדם אחר, הסכים המשיב שלא לדרוש את יתרת הכסף, אך לא הסכים להשיב את המקדמה ואמר: " שלא כדאי לבוא אחריו". בעקבות דברים אלה, ויתר הלקוח על קבלת סכום המקדמה.

האישום העשירי מייחס למשיב עבירות של סחיטה באיומים בנסיבות מחמירות, של קבלת דבר במרמה (ביחס לסכום של 17,350 דולר), של ניסיון לקבלת דבר במרמה ושל משיכת שיקים ללא כיסוי. המשיב גבה סך של 9,350 דולר עבור שהותו של כומר אוקראיני בוילה לתקופה של חודש, וכן פיקדון במזומן בסך 10,000 דולר. ואולם, כאשר הכומר הגיע עם בני לווייתו ביום 11.11.11, הודיע המשיב שהוילה תפוסה והאורחים יועברו לצימר בשדות מיכה בבעלותו של אחר. המשיב שילם לבעל הצימר סך של 10,000 ש"ח, על אף שקיבל סך של 9,350 דולר עבור אותו אירוח. המשיב אף לא מסר חשבונית מס בגין הסכום שקיבל. לאחר שהכומר ופמלייתו חזרו לאוקראינה, פנה המשיב לאיש הקשר (אדם בשם יורי), וביקש ממנו סכום של 2,800 דולר נוספים עבור ההוצאות בתקופת האירוח. סכום זה לא שולם. כאשר התבקש המשיב להחזיר את הפיקדון, התחמק המשיב עד שלבסוף התרצה ומסר ליורי המחאות על סך 10,000 ש"ח כל אחת המשוכות על שם רעייתו ביודעו כי חשבונה מוגבל. בהמשך, כאשר יורי התקשר למשיב מספר פעמים וביקש כי הפיקדון יושב, שאם לא כן יפנה לעורך דין, השיב לו המשיב: " עוד לא נולד הגבר שיכול לאיים עליי", וכן " תיזהר להיכנס איתי באין כניסות". כאשר יורי אמר שיפנה למשטרה, הגיב המשיב: " אל תאיים - תעשה, ככה אני מבין בחיים, לא מאיימים - עושים"; " בשביל לאיים צריך לבצע, ואף אחד לא מבצע"; " אתה משחק בחוט עדין"; " אתה לא מדבר עם ברבונייה". כאשר התערב בנושא אדם נוסף, בעל חברת תיירות אשר תיאם את ביקורו של הכומר, הסכים המשיב להחזיר את הפיקדון, ובלבד שישיבו לו את ההמחאות שמסר. כאשר תואמה פגישה, אמר המשיב ליורי כי הוא מחכה לאותו אדם (בעל חברת התיירות) בביתו ו: " בוא נראה איך הוא יקבל את הכסף", וכן: " אם אני לא זיינתי אותו בתחת, אני בן של זונה". סופו של דבר, הפגישה לא התקיימה.

האישום האחד עשר מייחס למשיב ולרעייתו עבירה של קבלת דבר במרמה בכך שלא שילמו דמי שכירות ביחס לדירה ששכרו בעיר אשדוד.

האישום השניים עשר מייחס למשיב עבירה של קבלת דבר במרמה בכך שלא שילם דמי שכירות בגין אחסנת ציוד במחסן.

האישומים השלושה עשר והארבעה עשר מייחסים למשיב עבירות של קבלת דבר במרמה ושל משיכת שיקים ללא כיסוי, בכך שקיבל את תמורתן של המחאות דחויות של רעייתו אשר נמסרו על ידו לניכיון, על אף שידע שנמשכו מחשבון מוגבל ושאין להן כיסוי.

האישום החמישה עשר מייחס למשיב ולרעייתו עבירות של ניסיון לקבלת דבר במרמה, ולמשיב לבדו עבירות של הפרת הוראה חוקית, לפי סעיף 287א לחוק העונשין, ושל שיבוש מהלכי משפט, לפי סעיף 244 לחוק העונשין. רעיית המשיב מואשמת גם בניסיון לשבש מהלכי משפט. עניינו של אישום זה בעונש מאסר בעבודות שירות שהוטל על המשיב ביום 5.9.11 במסגרת ת"פ 1170/08 בבית משפט השלום בתל-אביב יפו. לכתחילה ריצה המשיב את עונש המאסר במרכז "רטורנו" ולאחר מכן הופנה לביצוע העבודות בישיבה תיכונית בבית-שמש. בימים 9.1.12 עד 23.1.12 לא התייצב המשיב בישיבה וביקש מאחרים לחתום בשמו. כן התברר כי באותה עת נחתם אף דו"ח הנוכחות של המשיב במרכז "רטורנו". האישום מתאר את פעולותיו של המשיב למניעת הרישום הכפול, שבעקבותיו הוחלט על הפסקת עבודות השירות של המשיב.

האישום השישה עשר מייחס למשיב עבירה של ניסיון לקבלת דבר במרמה בכך שביקש מאחר שיוצאו לרעייתו תלושי  משכורת פיקטיביים.

האישום השבעה עשר מייחס למשיב עבירות של סחיטה באיומים, של ניסיון לקבלת דבר במרמה, של תקיפה בנסיבות מחמירות, לפי סעיפים 379 ו-382(א) לחוק העונשין, ושל איומים, לפי סעיף 192 לחוק העונשין, בכך שתקף אדם שהלווה לו כסף (גלעד דניאל) במכת אגרוף ואף איים עליו, לאחר שהחוב לא הושב על ידו וגלעד הודיע על כוונתו לתבוע את השבתו. במסגרת אישום זה מואשם המשיב גם בכך שפנה לאחר, שגם הוא היה חייב לגלעד כסף ואיים עליו לבל ישיב את חובו לגלעד שאם לא כן הוא ישלם גם לו " פי שניים" ו" הדבר יעלה לו ביוקר".

האישום השמונה עשר מייחס למשיב עבירות של קבלת דבר במרמה ושל מרמה עורמה ותחבולה לפי סעיפים 220(5) לפקודת מס הכנסה ו-117(ב)(8) לחוק מס ערך מוסף, ועבירה על חוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000, וכן לרעייתו עבירה על חוק איסור הלבנת הון. עניינו של אישום זה בגיוס שותף עסקי על ידי המשיב על בסיס מידע שאינו נכון (בדבר בעלותו של המשיב בשטח הסמוך לווילה) והזרמת כספים על ידי אותו שותף לשם רכישת רכב אשר שימש את המשיב, כמו גם "הלבנת" כספי אחרים על ידי הפקדתם לחשבון בנק שפתח אותו שותף כדי שישמשו כביכול לקידום העסק המשותף.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ