אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 39702-08-11

החלטה בתיק מ"ת 39702-08-11

תאריך פרסום : 04/09/2011 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום ירושלים
39702-08-11
30/08/2011
בפני השופט:
ארנון דראל

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי)
הנתבע:
כפיר ששון
עו"ד דוד הלוי
החלטה

מבוא

1.                  בפני שתי בקשות: הבקשה הראשונה היא למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים בת.פ. 39692-08-11 (מ"ת 39702-08-11); הבקשה השנייה היא לעיון חוזר בהחלטה להורות על שחרורו בתנאים במסגרת ת.פ. 40387-10-10 ולמעצרו עד לתום ההליכים באותו תיק; לחילוט ההפקדה והערבויות (מ"ת 40399-10-10). שתי הבקשות הנפרדות נדונו במאוחד בהינתן הזיקה ההדוקה ביניהן.

2.                  כפי שאפרט להלן הוגש כנגד המשיב (להלן גם: "כפיר") ביום 20.10.10 כתב אישום המייחס לו עבירה של החזקת סכין שלא כדין - עבירה לפי סעיף 186 (א') לחוק העונשין, תשל"ז - 1977 (להלן: "חוק העונשין") וכן עבירה של הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו - עבירה לפי סעיף 275 לחוק העונשין (כתב אישום זה ייקרא להלן: "כתב האישום הראשון" וההליך שהתנהל בעקבות הגשתו: "התיק הראשון"). 

3.                  במקביל להגשת כתב האישום הוגשה בקשה למעצרו עד לתום ההליכים והבקשה התקבלה (החלטת כב' השופטת ר' פרידמן-פלדמן, ס' נשיא) מיום 27.10.10). ערר שהוגש על ההחלטה נדחה (החלטת כב' השופט מ' סובל מיום 22.11.10 בעמ"ת 3156-11-10 וערר נוסף שהוגש לבית המשפט העליון נדחה (החלטת כב' השופט נ' הנדל מיום 7.12.10 בבש"פ 8868/10) בכפוף לאפשרות המשיב להציג חלופה הולמת והזמנת תסקיר.

4.                  בהמשך להחלטת כב' השופט הנדל הוגשה בקשה לעיון חוזר והוזמן בעניינו של המשיב תסקיר מעצר. לאחר קבלת התסקיר בהחלטה  שניתנה על ידי ביום 29.12.10 שוחרר המשיב בתנאים שכללו מעצר בית מלא, איזוק אלקטרוני ופיקוח תוך חיובו בהעמדת בטוחות שונות. בהמשך הזמן, כפי שאפרט בהמשך, הוקלו התנאים; החל תהליך שיקום שלווה על ידי שירות המבחן ובית המשפט והמשיב החל לעבוד.  במקביל ובמהלך הליכי השיקום שנמשכו כאמור משך שבעה וחצי חודשים עד מעצרו ביום 14.8.11 היה המשיב נתון לפיקוח שירות המבחן; פנה והסתייע ברשות לשיקום האסיר ובמסגרת של"מ. ההתרשמות של בית המשפט ושל שירות המבחן במהלך אותם חודשים, שבהם התקיים מספר רב של דיונים כדי לעקוב אחר ההתקדמות, הייתה כי ניכר שנעשה ניסיון כן ואמיתי לעלות על דרך אחרת.  כחלק מהתהליך הודה המשיב בעבירות המיוחסת לו בכתב האישום הראשון, ניתנה הכרעת דין  והתיק הראשון עבר להתנהל בפני.

5.                  ביום 27.7.11 נעתרתי לבקשת המשיב ואפשרתי לו לבלות מספר ימים עם בני משפחתו באילת. אותה נסיעה לאילת הייתה, לצערי, הפתיח למסכת שהביאה להגשת כתב האישום החדש, העומד בבסיסן של שתי הבקשות - למעצר עד תום ההליכים ולעיון חוזר וחילוט ערבויות (כתב אישום זה ייקרא להלן לשם הנוחות: "כתב האישום השני" וההליך הפלילי שנפתח יקרא: "התיק השני" או "התיק החדש").

6.                  כתב האישום השני, שהוגש ביום 24.8.11, כולל אישום חדש בעבירה של סחיטה באיומים - עבירה לפי סעיף 428 לחוק העונשין וכן אישום במספר עבירות של הפרת הוראה חוקית - עבירה לפי סעיף 287 (א') לחוק העונשין. עבירות אלה  עניינן הפרתם של תנאי השחרור שניתנו במסגרת הדיון בכתב האישום הראשון. 

7.                  נוכח מורכבות הדברים, כפי שיפורט להלן, אדון תחילה בכתב האישום השני, אבחן האם קיימות ראיות לכאורה למכלול העבירות שבהן מואשם המשיב במסגרתו; האם הוא מקים עילה למעצר ולאחר מכן אבחן את השאלה המשותפת לבקשה לעיון חוזר ולבקשה למעצר  והיא האם ניתן עוד להסתפק בחלופה למעצר במסגרת כתב האישום השני והאם יש לעיין עיון חוזר בהחלטה לשחרורו ולבטל את ההחלטה לשחררו לחלופת מעצר במסגרת התיק הראשון.


כתב האישום בת.פ. 39692-08-11 - כתב האישום השני

8.                  כתב האישום השני מייחס למשיב עבירות של סחיטה באיומים וכן מספר עבירות של הפרת הוראה חוקית. אשתו של המשיב, לינור ששון, (להלן: "לינור") מואשמת בסיוע לסחיטה באיומים; הפרת הוראה חוקית; סיוע להפרת הוראה חוקית ועבירה של שיבוש מהלכי משפט - עבירה לפי סעיף 244 לחוק העונשין.

9.                  פרק העובדות בכתב האישום מתחיל באותן החלטות שניתנו ובהן נקבעו תנאי השחרור של כפיר ממעצר. על פי אותן החלטות על כפיר להימצא במעצר בית מלא אלא באותם מועדים שבהם הוא יוצא לעבודה בפיקוח של עובד אחר שעובד עמו (שאושר כמפקח) או של לינור או אמה של לינור, גב' עדנה לוי. בזמן מעצר הבית על כפיר להימצא בביתו בפיקוח של לינור או של אמה. מעצר הבית חל על כל שעות היממה למעט בזמנים שבהם נמצא כפיר בעבודה; במפגשים עם שירות המבחן; הרשות לשיקום האסיר ושל"מ.

10.              בהחלטה מיום 27.7.11 הותר לכפיר, לבקשתו, לשהות במעצר בית בדירתם של מלכה ומשה לוי באילת בין התאריכים 10.8.11 ל- 16.8.11. עוד הוברר כי בעת שהותו בדירה זו באילת, יחולו תנאי מעצר הבית וכי לינור או אמה יפקחו עליו גם שם. ככל שיתבקש פיקוח על ידי בני הזוג לוי יהיה עליהם לחתום על כתב ערבות בטרם יוכלו לשמש כמפקחים. בנוסף נקבע כי הנסיעה לאילת תעשה בלווית אחת המפקחות; ללא תחנות ביניים בדרך לאילת ובחזרה.  עוד התאפשר לכפיר לצאת מהבית באילת למשך שלוש שעות בבוקר ושלוש שעות בערב בפיקוח. בנוסף הובהר כי מטרת היציאה מהבית היא בילוי עם בני המשפחה ולא מטרה אחרת וכן כי ככל שמסיבה כל שהיא כפיר לא יוכל לשהות בביתם של בני משפחת לוי לאורך כל התקופה עליו לחזור לביתו בירושלים באופן מיידי. בהמשך להחלטה זו הודיע בא כחו של כפיר, עו"ד זהר ארבל, את השעות שבהן ישהה מחוץ לבית משפחת לוי באילת.

11.              כמתואר בכתב האישום למרות ההחלטה וההודעה שנמסרה על ידי עורך הדין הזמינו כפיר ולינור ביום 10.8.11, יום לפני מועד הנופש המתוכנן,  שני חדרים המיועדים לשני זוגות, ילד ושני תינוקות במלון אסטרל וילג' ושילמו עבור החדרים באמצעות כרטיס האשראי של לינור.  מועד תחילתו של הנופש המוזמן היה 11.8.11.

12.              בתאריך 11.8.11 נסעו כפיר ולינור מירושלים לאילת ביחד עם שלושת ילדיהם וכן עם אחיו של כפיר, מאיר ששון, המכונה גם בראיות השונות 'מאיור' (להלן: "מאיר") ביחד עם חברתו, ענבר ברוך (להלן: "ענבר") ובנה ברכב מסוג מאזדה 6, מ.ר. 4788658 (להלן: "הרכב" או 'המאזדה"). בעליו הרשום של הרכב היא בתו של מאיר, אסתי ששון, (להלן: "אסתי"). לאחר שכל השותפים לנופש הגיעו למלון באילת הם לא היו שבעי רצון ממנו ועברו להתגורר במלון אחר - מלון 'אסטרל מרינה'.

13.              ביום המחרת, 12.8.11 בשעות הערב, שבו כפיר, לינור, מאיר, ענבר והילדים שהיו עמם לירושלים לאחר שהנהלת בית המלון ביקשה שיפנו את החדרים משום שעוררו מהומה בבית המלון. במהלך הנסיעה התווכחו כפיר, לינור ומאיר בנוגע לבעלות בפועל על הרכב. הם הגיעו לירושלים בשעת לילה מאוחרת - לינור שהתה עם הילדים בבית אמה בשכונת קטמון בעוד שכפיר שהה בגפו - ללא כל פיקוח - בביתו. מאיר הסיע את ענבר ברכב לביתה באזור.

14.              למחרת, 13.8.11, בשעות הצהריים חזר מאיר לירושלים ברכב, הניח בביתם של כפיר ולינור את חפציהם, שהיו ברכב בזמן שכפיר ישן ונסע משם. הוא השאיר בבית פתק המיועד לכפיר ובו ציין כי ' לקח את מה שמגיע לו'. כעסם של כפיר ולינור התעורר, כך נטען בכתב האישום, על כך שמאיר לא החזיר להם את הרכב.

15.              באותו היום בשעה 20:00 לערך או בסמוך לכך הסיעה לינור את כפיר בטנדר GMC (להלן: "הטנדר") שגם בעליו הרשום היא אסתי לביתה של גרושתו של מאיר, שרונה ששון, (להלן: "שרונה") וזאת כדי לגרום למאיר להחזיר את הרכב.

16.              כפיר ולינור לקחו מביתה של שרונה את בנו של מאיר, קטין בן 11, (להלן: "א" או "הילד"); סיפרו לו בכזב שאביו, מאיר, נוהג ברכב כשהוא שיכור וביקשו שיעזור להם, כביכול, להחזיר את מאיר לירושלים כדי שלא יגרום לתאונת דרכים. אותה עזרה הייתה תוכנית ולפיה א', כפיר ולינור יציגו בפני מאיר מצג שווא ולפיו כפיר חטף את א'. הם הסבירו לילד כי הוא נקודת התורפה של מאיר וככל שיחשוב שקרה לו משהו הוא יחזיר להם את הרכב. הם הורו לו להגיד למאיר בטלפון שהוא נעול בתוך חדר ומפחד מכפיר. כפיר הציג את מצג השווא גם בפני אחיו, קובי, ובפני ענבר כדי שיפעילו לחץ נוסף על מאיר להיכנע ולהחזיר את הרכב.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ