אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 24363-09-11

החלטה בתיק מ"ת 24363-09-11

תאריך פרסום : 23/05/2012 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית משפט השלום כפר סבא
24363-09-11
26/09/2011
בפני השופט:
רחל קרלינסקי

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
מחמוד סחאר (עציר)
החלטה

1.         בפני בקשה להארכת מעצרו של המשיב עד תום ההליכים כנגדו.

כתב האישום מייחס למשיב עבירות של שהייה בישראל שלא כחוק, גניבת רכב, חבלה במזיד, נהיגה ללא רישיון, נהיגה ללא ביטוח, נהיגת רכב שאינו רשום, הפרעה לשוטר והחזקת כלי פריצה.

2.         ב"כ המשיב טען לעצמה מופחתת של התשתית הראייתית באשר לטענתו אין חומר החקירה מכיל ראיות פוזיטיביות הקושרות את המשיב לכל העבירות נשוא כתב האישום.

3.         כמפורט בכתב האישום נגנב רכב מסוג מיצובישי השייך למתלוננת שחנה בין התאריך של 6.9.11 ל-7.9.11 בעיר כפר סבא. את הגניבה מייחס כתב האישום למשיב עת שקרע את חוטי המתנע במזיד ולא כדין ולאחר מכן נהג ברכב בסמוך לכביש פירעון בין א-ראס לטול כארם ללא רישיון נהיגה וביטוח. עוד מתואר בכתב האישום כי משהבחין בחסימה משטרתית סובב המשיב את הרכב לאחור ולא שעה לקריאות השוטר שהורה לו לעצור. מיד לאחר מכן משהבחין בחסימה נוספת של שוטר אחר נמלט המשיב מהרכב ולא שעה לקריאות השוטר לעצור הכל בכוונה להפריעו ולהכשילו בתפקידו. בכלי הרכב נמצאו שלשה מברגים, ומכפתיים  המשמשים לשם פריצה לרכב .

4.         לטענת ב"כ המשיב לא נתפס המשיב בשטחי ישראל ולא נראה נוהג בכ"ס. כמו כן לא נראה נוטל את הרכב הנ"ל ואין ראיה ביולוגית הקושרת אותו לכלי הפריצה שנמצאו ברכב. למעשה מסתמכת המבקשת על קיומה של חזקה תכופה נוכח פרק הזמן שחלף מאז חניית הרכב ע"י המתלוננת בשעה 21.00 עד שלא נראה על ידה למחרת בבוקרו של היום. ברם, המשיב נתן הסבר מלא להמצאות הרכב בידו כך שנמסר לידו בטול כארם ע"י אדם בשם בלעוי .

לא זו אף זו, המשיב ביקש בחקירתו כי יבדקו טביעות אצבע, הגם שהוא מודה כי שהה ברכב וזאת על מנת להצביע כי לא נטל את הרכב כמיוחס לו.

כך הדגיש ב"כ המשיב כי בהעדר ראיה כי המשיב שהה בישראל שלא כדין, והוא נמצא ברכב מחוץ לשטחי ישראל ממילא אין נפקות לכל עבירות התחבורה המיוחסות לו שבוצעו שלא בתחומי המדינה.

5.         ב"כ המבקשת אישרה בטענותיה כי עבירות כתב האישום נסמכות על החזקה התכופה כאשר המשיב לא הצליח בחקירתו ליתן הסבר וגרסה סדורה להמצאותו ברכב.

6.         התשתית הראייתית נשוא תיק זה מונה דו"חות פעולה, בדיקות ט.א., תצלומי הרכב, תע"צ והודעות המתלוננים והמשיב.

על פי דו"ח הפעולה של השוטר ירון אלבז נמצא עם השוטרים אסעד ויואב שחר בכביש שמחבר בין כפר א- ראס לטול כארם. בשעה 6.40 הבחין במרחק של 5 מטר ברכב מסוג מיצובישי לנסר שנסע מכיוון א-ראס לטול כארם ובתוכו בחור צעיר שחבש כיפה כחולה וחולצה ירוקה בהירה ודיבר במכשיר סלולארי בזמן הנסיעה. לבינתיים בדק וגילה שהרכב רשום ע"ש המתלוננת. משכך דיווח לשוטר אסעד לבדוק את הרכב בחשד שהוא גנוב. בהמשך קיבל דווח משני השוטרים הנ"ל אודות מנוסתו של המשיב ולאחר שהאחרון נתפס זיהה אותו כמי שנהג ברכב הנ"ל.

על פי דו"ח הפעולה של השוטר אסעד נתבקש ע"י השוטר ירון אלבז לחסום את הציר ולבצע בדיקה לרכב. לאחר שביצע את החסימה הנ"ל הגיע אליו הרכב הנ"ל והבחין כי מדובר ברכב מיצובישי כשנוהג בו בחור שחום, חובש כובע כחול וחולצה בהירה. למרות שצעק לו לעצור ביצע המשיב פניית פרסה וחזר על עקבותיו. לאחר שנעצר ע"י שוטר אחר הגיע אליו וזיהה את המשיב כמי שנהג ברכב הנ"ל.

השוטר יואב שחר תיאר בדו"ח הפעולה את תרחיש האירוע לאחר שקיבל הודעה מהשוטר אלבז אודות רכב מיצובישי. לאחר שקיבל דווח נוסף מהשוטר אסעד כי הנהג ביצע פרסה ונוסע לכיוונו המתין לרכב שהגיע עד למרחק של כ-20 מטר לפניו, עצר את הרכב בשוליים ונמלט ממנו. בתארו את פרטי לבושו של המשיב פירט גם את המרדף שניהל אחריו תוך שמירת קשר עין וכשהדביקו נפל המשיב על הארץ ונאזק. על גופו מצא כובע כחול, מזומנים ואילו ברכב נמצאו פלאפון, פנקס שיקים ע"ש המתלונן, תיק שחור הכולל כלי פריצה, מחשב רכב סימנס ושני כובעים נוספים.

על פי עדות המתלוננת חנה חמה את הרכב בשעה 21.00 ביום 6.9.11 ואילו בשעה 6.00 שלמחרת היום גילתה שהרכב לא נמצא. בתוך הרכב היו מסמכי הרכב וכלי עבודה.

חמה של המתלוננת ציין בהודעתו כי הוא היה עושה את מירב השימוש ברכב ואישר את חניית הרכב בחניה פרטית שלו שאינה גדורה עם שער.  כבר ב5 בבוקר למחרת לא מצא את הרכב בחניה. לדבריו החזיק ברכב כלי עבודה יחד עם זאת לא זיהה את התיק השחור ותכולתו כשיכים לו שכן לדבריו לא נזקק למכשירים אלו וממילא מכשיריו משומשים.

המשיב מסר בהודעתו הראשונה (7.9 שעה 12.52) כי  לא נכנס לישראל שלא כדין היות שנהג ברכב הנ"ל רק בתוך טול כארם. לטענתו קיבל את הרכב מחברו עלי בלעוי (להלן: "עלי") אולם לא ידע למסור פרטים להתקשרות עימו גם לאחר שניתנה לו אפשרות לחפש במכשיר הסלולארי שלו. לדבריו, עלי מסר בידיו את הרכב בראס והבטיחו לשלם לו 400 ש"ח אם יביא את הרכב לטול כארם. המשיב  הודה כי ראה את השוטרים אולם נוכח החשש בהיות הרכב מעוקל כי יקחוהו מידיו החל נמלט.

המשיב שינה את גרסתו אודות מכשיר הטלפון שהחזיק בו. תחילה אמר כי המכשיר שלו אח"כ ציין כי עלי נתן לו אותו ביחד עם הרכב. עוד טען כי התיק השחור היה ברכב כשקיבלו אך אינו יודע את תכולתו. גם ביחס למפתחות הרכב אמר תחילה כי היו מפתחות ואח"כ טען שקיבל את הרכב כשהוא מונע.

בהודעתו השניה (8.9 שעה 13.16) נחקר המשיב אודות גרסתו המאוחרת להעדר מפתחות הרכב והשיב כי הרכב היה מונע והמפתח בתוך המתנע. המשיב נשאל גם למספרי הטלפון שחויגו מהמכשיר הסלולארי וטען כי לא ביצע את השיחות הנ"ל ואינו מכיר את שמות בעלי הטלפון אליהם נעשה החיוג. המשיב הכחיש כי ביצע שיחות מהטלפון אבל כשעומת עם העובדה כי נראה ע"י השוטרים משוחח בטלפון טען כי יתכן ועלי התקשר אליו.

בחקירתו השלישית (11.9 שעה 10.34) עומת המשיב עם העובדה כי בוצעה שיחה מטלפון השייך לו (עפ"י הודאתו בחקירה קודמת בינואר 2011) לטלפון שנמצא ברכב אולם לא היה לו הסבר לכך.

7.         אני מוצאת כי חומר החקירה מבסס מכסת ראיות לכאורה כנגד המשיב ואין בגרסתו המהוססת והחלקית כדי להפחית מעצמתן.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ