אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 12729-04-12

החלטה בתיק מ"ת 12729-04-12

תאריך פרסום : 25/02/2013 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי חיפה
12729-04-12
16/05/2012
בפני השופט:
רון שפירא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
נעמאן בחוס (עציר)
החלטה

עיקר העובדות פורטו בהחלטתי מיום 21.4.12. נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו שורה של עבירות כנגד שוטרים : עבירת איומים לפי סעיף 192; העלבת עובד ציבור לפי סעיף 288, היזק בזדון לפי סעיף 452, תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות לפי סעיף 274(1)+(2); ניסיון לתקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 274(1) + סעיף 25 ועבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, עבירה לפי סעיף 333 + 335(1), הכול לפי חוק העונשין. ביחד עם כתב האישום הוגשה גם בקשה זו שבפני במסגרתה עותרת המאשימה להורות על מעצרו של המשיב עד לתום ההליכים.

כתב האישום מתאר אירוע מתגלגל. ראשיתו בשוטרים שניגשו לרכב שחנה ובו ישבה אשת המשיב והמשיב עומד מחוץ לרכב. המשיב החל לקל את השוטרים ולאיים עליהם. כאשר ביקשו לעכבו לחקירה איים על השוטרים ותקף אותם. בשלב זה, ותוך שהוא משיך לקלל ולאיים, נעצר המשיב והובל לתחנת המשטרה. בהמשך הגיע דודו לתחנת המשטרה ולאחר שנחתמה ערבות מתאימה שוחרר המשיב. מיד לאחר ששוחרר הוא חזר לאים ולקלל את השוטרים שבתחנת המשטרה. בהמשך איים לפגוע בתחנת המשטרה. כאשר ניסו שוב השוטרים לעוצרו הוציא קב מרכבו והכה באמצעותו את אחד השוטרים וגרם לו לשבר. בשלב זה נעצר המשיב שוב.

להשלמת התמונה יצוין כי המשיב הוא אחד הנאשמים בתפ"ח 4256-06-09, כתב האישום העוסק בנסיבות גרימת מותו של נתן זאדה (להלן: " תיק שפרעם"). בין היתר איים המשיב על השוטרים באומרו שכשם שרצח את נתן זאדה יפגע גם בהם.

באותה החלטה קבע בית המשפט, כי קיימות ראיות לכאורה, וכפועל יוצא מכך גם עילת מסוכנות. עם זאת, סבר בית המשפט כי אין מניעה עקרונית לשקול חלופת מעצר, וזאת בשים לב לנסיבות האירוע, כאשר ככל הנראה התנהגות המשיב, אשר אין לו עבר פלילי, הייתה כתוצאה מהשפעת שימוש באלכוהול, ביחד עם נטילת תרופות. כמו כן ציין בית המשפט, כי כל העדים הם שוטרים, כך שאין חשש להשפעה על עדים (למעט עדות אשתו של המשיב), ובנסיבות אלו הורה בית המשפט כי יוגש תסקיר של שירות המבחן, אשר יבחן את האפשרות להורות על שחרור לחלופת מעצר.

שירות המבחן הגיש תסקיר והמליץ כי המשיב ישוחרר לחלופת מעצר בבית הוריו, בפיקוחם ובפיקוחו של שירות המבחן, וזאת במסגרת של מפגשים מדי שבוע בחיפה.

ביום 15.5.12 שמעתי את הוריו של המשיב. סבור אני כי בנסיבות העניין ובשים לב לרקע המיוחד של האירוע, ניתן להיעזר בהם, באופן שבו תאושר חלופת המעצר בפיקוחם.

אוסיף לעניין זה, ובהקשר לתיק שפרעם אשר הוזכר לעיל, כי אינני מוצא מקום לקשור בין אותו תיק המתנהל בבית המשפט ובין העניין שבפני, למעט בכל הנוגע לאפשרות שמתח מצטבר מניהול הליך פלילי ממושך, גם הוא השפיע על המשיב. מדובר באירועים נפרדים ואין מקום להקיש מהאחד על השני. מעבר לכך, ניתן דווקא ללמוד מההליך האחר, שעניינו כתב אישום בפשע חמור, כי המשיב מקפיד להתייצב לדיונים בעניינו ולא ידוע לבית משפט זה כי היו תלונות בעניין זה. מכאן גם סבור אני, כי ניתן לתת בו אמון שיקפיד בתנאי השחרור ויתייצב לדיונים גם בעניינו של ההליך הנוכחי.

אשר על כן ובסיכומו של דבר, אני מאשר את חלופת המעצר המוצעת. בשים לב לאיומים שהושמעו כלפי שוטרים, תגובה חלופת המעצר בבטוחה כספית מתאימה שתהווה תמריץ להקפדה על תנאי השחרור. לא מצאתי צורך בנסיבות העניין בפיקוח אלקטרוני. סבור אני כי ניתן להסתפק בפיקוח הוריו של המשיב. אוסיף עוד, כי המשיב ממילא מצוי בבית המשפט במסגרת הדיונים בתיק שפרעם, מספר רב של פעמים בחודש, באופן שמאפשר מעקב אחריו באופן סדיר.

אשר על כן אני מאשר את חלופת המעצר המוצעת שכתובתה בית משפחת ג'אקי וסוזן בחוס שבשפרעם. המשיב ישוחרר ממעצר וישהה בדירה הנ"ל בחלופת מעצר בית מלא וכל עת ישהה עימו אחת המפקחות/אחד המפקחים שאושרו, ושהתייצבו בפני בית המשפט ביום 15.5.12. כל מפקח/ת י/תחתום על התחייבות עצמית בגובה 15,000 ש"ח להבטחת התחייבותו לפקח על המשיב ולדווח אם יצא המשיב את הבית ללא אישור. 

יובהר למפקחים/מפקחות, כי התחייבותם היא שבכל עת ישהה אחד מהם עם המשיב, וככל שהמשיב ייצא את הבית ללא אישור, כי אז על המפקח/ת להתקשר למשטרת ישראל ולדווח על כך. יובהר, כי התחייבות זו מחייבת את המפקח/ת גם אם לא תפורט בטופס ההחתמה על ההתחייבות/ערבות.

המשטרה תהיה רשאית לערוך ביקורות בכתובת הנ"ל כדי לוודא שהמשיב מצוי בדירה בכל עת בהתאם להנחיות בית המשפט.

אני מורה להעמיד את המשיב בפיקוח של שירות המבחן למבוגרים. על המשיב להתייצב אצל שירות המבחן בחיפה בימי ראשון בשבוע, בין השעות 15:00 עד 16:30.

בשים לב לריבוי נסיעותיו להליך המתנהל בבית המשפט המחוזי, אשר כאמור מאפשר מעקב סדיר אחריו, לא מצאתי צורך שהוריו ילוו אותו לבית המשפט או לשירות המבחן. עם זאת יובהר לו, כי המשטרה תהיה רשאית לערוך ביקורות בביתו שבשפרעם בכל עת, לרבות בימי ראשון, ואם יתברר שיצא מהדירה זמן בלתי סביר קודם לפגישה אצל שירות המבחן, או קודם לתחילת דיון בבית המשפט המחוזי, וחזר אל הבית בשפרעם זמן בלתי סביר לאחר סיום המפגש אצל שירות המבחן או לאחר סיום דיון בבית המשפט המחוזי, כי אז ייחשב הדבר להפרה, על כל המשתמע מכך.

בכפוף לנסיעות לחיפה, נאסר על המשיב לצאת את הבית למעט לצורך התייצבות בבית המשפט לכל דיון בעניינו ולצורך פגישות עם עורך דינו או לפגישות אצל שירות המבחן במועדים שימסרו מראש לפרקליטות. כמו כן אני מתיר את יציאתו מהכתובת בה הוא שוהה כל יום בין השעות 09:00 - 10:00 ובין השעות 17:00 - 18:00 וזאת לצורך התאווררות. בכל יציאה מאושרת בתחומי שפרעם יהיה המשיב מלווה במפקח שאושר, וזאת כדי למנוע ממנו חיכוך עם שוטרים בשפרעם, ככל שייתקל בכאלו.

המשיב יתחייב להתייצב לכל דיון בעניינו. עוד יתחייב כי גם בעת יציאה שתאושר כמפורט לעיל לא ייצא מתחומי שפרעם (למעט לצרכי משפטו ולצרכי התייצבות אצל שירות המבחן, והכל במועדים שיימסרו מראש לפרקליטות).

יינתן צו לעיכוב יציאת המשיב מהארץ. הצו יומצא למשטרת הגבולות בדואר והמצאתו לא תעכב את הליכי השחרור. 

להבטחת קיום חיוביו יפקיד המשיב בקופת בית המשפט סכום של 15,000 ש"ח במזומן ויחתום על התחיבות עצמית בגובה 50,000 ש"ח.

בכפוף להפקדת הבטוחות הכספיות והתחייבויות המפקחים ניתן יהיה להורות על שחרור המשיב ממעצר. המשיב ילווה מנקודת השחרור לחלופת המעצר ע"י מפקח שאושר.

מובהר למשיב ולבא כוחו, כי ככל שיסתיים ההליך הפלילי, עליו לדווח על כך לבית המשפט באופן שבו, ולפי העניין, יוסר הצו לעיכוב יציאתו מהארץ.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ