אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"ת 10477-01-12

החלטה בתיק מ"ת 10477-01-12

תאריך פרסום : 09/09/2012 | גרסת הדפסה
מ"ת
בית המשפט המחוזי נצרת
10477-01-12
24/01/2012
בפני השופט:
יוסף בן-חמו

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד הדס ירושלמי
הנתבע:
1. עלי אל הואשלה (עציר)
2. מחמד אבו רשיד (עציר)
3. הילה שקד (עציר)

עו"ד דב הירש
עו"ד מוטי יוסף
החלטה

בפני בקשה למעצרם של המשיבים עד תום ההליכים המתנהלים נגדם בת.פ. 10373/01/11.

המבקשת טוענת כי בידיה ראיות לכאורה להוכחת העבירות המיוחסות למשיבים, קיימת עילת מעצר נגדם, לאור תוכן כתב האישום המייחס להם עבירות של סחר בסם מסוכן והחזקתו שלא לצריכה עצמית. למשיב 2 מיוחסת, בנוסף, גם עבירה של הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, נסיעה בזמן פסילה ונהיגה ברכב ללא ביטוח. עילת המעצר הינה מכח הוראות סעיף 21(א)(1)(ג)(3) לחוק סדר הדין הפלילי, (סמכויות אכיפה - מעצרים), התשנ"ו - 1996.

ב"כ המשיבים טוענים כי אין בידי המשיבה ראיות לכאורה מספיקות המצדיקות מעצר עד תום ההליכים.  ב"כ המשיבים מיקדו את טיעוניהם ביחס למשיבים 1 ו - 3 כאשר לגבי המשיב 2, מסכים בא כוחו כי קיימות ראיות לכאורה. ב"כ המשיבים טענו לגרסה נוגדת. לטענתם, אמנם נערכה עסקה, אך המדובר בעסקה של זהב ממש, אלא שהזהב שהם מכרו הוחלף על ידי הסוכן המשטרתי בסם קוקאין והם הופלו בפח על ידי אותו סוכן משטרתי.

לאחר הטיעונים בדיון, הגישו ב"כ המשיבים טיעונים נוספים, לאחר שקיבלו לידיהם את ההסכם עם העד - הסוכן המשטרתי.

לאור עמדת הסנגורים, יש לבחון ראשית לכל את שאלת קיומן של הראיות לכאורה.

כתב האישום -

על פי עובדות כתב האישום, סיכם המשיב 1 עם סוכן משטרתי המכונה "אבו עלי" עסקה של רכישת סם מסוג קוקאין, לפיה ימכור לו המשיב 1 קילוגרם אחד של סם מסוג קוקאין תמורת סך של 320,000 ש"ח. השניים סיכמו ביניהם מקום מפגש - תחנת הדלק הסמוכה לצומת מגידו. בעקבות הסיכום, יצאו שלושת המשיבים מדרום הארץ ונסעו צפונה כשברשותם כ - 1 ק"ג סם קוקאין. המשיבים 1 ו  - 3 נסעו ראשונים ברכב מזדה, ומאחוריהם, במרחק 20 ד' נסיעה נסע המשיב 2 ברכב רנו, למרות שנפסל מלנהוג ברכב ולמרות העדר ביטוח, שהוא זה שהביא את הסם ברכבו. כשהגיעו המשיבים 1  ו - 3 לנקודת המפגש, יצא משיב 1 ופגש את הסוכן המשטרתי שאמר לו כי יחד איתו הגיעו עוד שני שותפיו לעסקה שהיו למעשה שוטרים שכינוייהם "אבו ראמי" ו"אבו סאלח". בינתיים הגיע המשיב 2 כשברשותו הסמים.

השוטר "אבו ראמי" העביר למשיב 1 תיק ובתוכו 200,000 ש"ח בתמורה לסם. בשלב זה פנה המשיב 1 למשיב 2 למסור להם את הסם. המשיב 2 מסר את הסם לשוטר "אבו ראמי" ועזב את המקום. בשלב זה החל הליך המעצר. המשיבים 1 ו - 3 נעצרו במקום העסקה. המשיב 2 שראה את המתרחש נמלט מהמקום בריצה עד שנעצר כשהוא מסתתר בקרבת מקום.

ראיות לכאורה -

1.         בעדות השוטר המכונה "אבו סאלח", הוא מסביר על מעורבותו בפרשה, החל מהתדרוך שקיבל ממפעיל הסוכנים יחד עם השוטר המכונה "אבו ראמי" והסוכן המשטרתי "אבו עלי" יצאו למקום המפגש כשעל גופו של אבו עלי מכשיר הקלטה, ואבו ראמי אוחז תיק גב ובתוכו 200,000 ש"ח במזומן, כשהם נוסעים ברכב מאזדה בצבע כחול. במהלך הנסיעה בוצעו מספר שיחות טלפוניות בין הסוכן אבו עלי לבין ראמי, שהציג עצמו "אבו יוסף" (כינויו של משיב 1). כשהגיעו למקום, הם נשארו ברכב והסוכן אבו עלי הלך רגלית לכיוון תחנת הדלק בצומת מגידו. כעבור כעשר דקות חזר אליהם הסוכן אבו עלי ואיתו אדם נוסף. הוא מתאר את מראהו של האדם הנוסף, הסוכן המשטרתי ואותו אדם, שעמדו בצמוד לרכב המאזדה בו ישבו השוטרים "אבו סאלח" ו"אבו ראמי". השוטר "אבו סאלח" שמע את המכונה "אבו יוסף" מבקש לראות את הכסף שיש ברכב ואומר לסוכן המשטרתי תכיר לי את האנשים שברכב, תוך שהוא מאיר במכשיר הפלאפון שברשותו על פנים הרכב. "אבו עלי" ביקש מהשוטר "אבו ראמי" שיראה ל"אבו יוסף" את הכסף וכך נעשה. הסוכן המשטרתי שאל את "אבו יוסף" היכן החומר וזה ענה לו שתיכף זה מגיע. הוא שוחח בפלאפון וכעבור מס' שניות נשמע רעש של הליכה בתוך השיחים לכיוון החלק האחורי של הרכב. "אבו סאלח" מתאר את מראהו של אותו בחור שהגיע, עם זקן, מרכיב משקפיים, עם מעיל חום. "אבו עלי" ביקש ממנו למסור את החומר, הבחור שהגיע פתח את רוכסן המעיל שלבש והוציא שקית ניילון כחולה אותה מסר ל"אבו עלי". "אבו עלי" מסר את השקית מיד לידי השוטר "אבו ראמי". החשוד "אבו יוסף" שאל את "אבו עלי" אם יש להם שקים כדי לפתוח ולבדוק את החומר. "אבו ראמי" שהיתה ברשותו סכין פתח את השקית וראה שאכן מדובר בסמים, כך הבין "אבו סאלח" לפי מילות הקוד בערבית  "זהב, זהב" שאמר "אבו ראמי", מיד לאחר מכן בוצעו מעצרים.

הודעה דומה המתארת את השתלשלות האירועים עד המעצר נמסרה על ידי השוטר הסמוי "אבו ראמי", עם פירוט נוסף ומס' נקודות. כך למשל, העיד "אבו ראמי", כי נגע בשקית הכחולה שנמסרה לו והרגיש משהו מוצק, כן היתה ברשותו סכין, הוא פתח חלקית את השקית כדי לוודא שאכן מדובר בסמים, בתוך  השקית הכחולה היו שתי שקיות ניילון, אחת ירוקה ואחת כחולה, מיד לאחר מכן סגר את השקית ואמר את מילות הקוד שעליהן הוסכם "זהב, זהב". לאחר מכן בוצעו המעצרים.

הסוכן המשטרתי "אבו עלי" העיד כי קיבל תדרוך ליצור קשר עם המשיב 1 המכונה "אבו יוסף" ולסכם איתו על עסקת סמים. כמו כן תודרך להשתמש במילות קוד ואשר הסמים כונו בשם "מכונית" (רכב) ואת כספי התמורה תמורת עסקת הסם כינו "ניירות" הוא סיכם עם "אבו יוסף" על ביצוע העסקה כפי שתודרך. העסקה נקבעה ליום המחרת. מהות העסקה רכישת 1 ק"ג קוקאין תמורת 320,000 ש"ח. בעדות נוספת מוסר "אבו עלי" על האירועים ביום ביצוע העסקה כשהוא יוצא למקום העסקה כשעל גופו מותקן מכשיר הקלטה, פגש את "אבו יוסף" . תוך כדי שיחה עם "אבו יוסף" הבחין ברכב רנו החולף על פניהם וממשיך בנסיעה לכיוון החורשה. הוא ו"אבו יוסף" ניגשו לרכב המאזדה בו ישבו השוטרים המוסווים איתם הגיע "אבו עלי" למקום. "אבו עלי" הראה ל"אבו יוסף" את התיק שהחזיק השוטר "אבו ראמי" שישב בתוך המאזדה, תיק גב בצבע שחור. "אבו ראמי" פתח את התיק שהיה מונח על ברכיו, ראה את המזומנים כפי שהם מבלי להוציאם, ואמר שיש בתיק את הסכום שסוכם עליו. "אבו יוסף" אמר ל"אבו עלי" כי יש ביניהם אמונה ולכן הוא מציע להוציא מתוך התיק שהכיל את הכספים סך של 10,000 ש"ח כיוון שחסרים 70 גרם וכי משקל הסם הוא רק 936 גרם.  לאחר שראה את הכסף חייג "אבו יוסף" בפלאפון ואחרי זמן נשמעו צעדי הליכה מתוך השיחים, הגיע בחור מזוקן עם משקפי ראיה, שיער דליל, מפרצים מעל המצח, מעיל שנראה בצע חום (היה חושך). "אבו יוסף" אמר לבחור שהגיע "תמסור לגבר", הבחור שהגיח מהשיחים הוציא שקית ניילון כחולה, מסר אותה ל"אבו עלי" והוא העביר אותה מיד לשוטר "אבו ראמי". "אבו יוסף" שאל אם יש להם סכין לבדוק את החומר. "אבו ראמי" שהיתה ברשותו סכין פתח את השקית, ראה שהיא מכילה שתי שקיות. בשלב מסוים "אבו ראמי" אמר את הקוד "זהב, זהב" ואז בוצע המעצר.

2.         דוחות פעולה -

*           בדוח פעולה של השוטר דני קונק מיום 21/12/11 הוא מתאר את מהלך המעצר. הוא התבקש לעצור את נהג רכב המזדה בחשד לסחר בסמים. הגיע למקום הבחין בבחורה עם טרנינג יושבת ברכב בצד של הנהג, דלת הנהג פתוחה והיא מדברת בטלפון, הוא ניגש אליה בריצה והודיע לה שהיא עצורה ותפס מידיה את הפלא'. על פי הפרטים בת.ז. זיהה השוטר את המשיבה 3. עם מעצרה אמרה כי באה עם עלי [המשיב 1] והם עצרו לאכול המבורגר. לשאלה היכן הוא, היא ענתה כי הוא הלך לקנות המבורגר.

*           דוח פעולה מיום 21/12/11 של השוטר אלי אדרי שהיה בקשר עם רכב המזדה בזירת האירוע וראה אדם יוצא מהרכב ואחרי כ - 10 דקות מגיע לרכב מאזדה עם אדם נוסף ושניהם נעמדים בצד הרכב.

*           דוח פעולה מיום 21/12/11 של השוטר לאון לוין שהיה במארב בסמוך לזירה יחד עם עוד 2 שוטרים, עצר את המשיב 1 לאחר מרדף קצר. על גופו נמצאו 3 מכשירי קשר ניידים.

*           דוח פעולה מיום 21/12/11 של השוטר ישראל דוידוף שערך מרדף אחרי החשוד 2 ועצר אותו אחרי כ - 500 מטר.

*           דוח מעצר של המשיב 1, בו הגיב : " אין לי מה להגיד".

*           דוח מעצר של המשיבה 2, בו הגיבה : " אני לא קשורה".

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ