אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק מ"י 42740-07-12

החלטה בתיק מ"י 42740-07-12

תאריך פרסום : 19/09/2012 | גרסת הדפסה
מ"י
בית משפט השלום קריית גת
42740-07-12
23/07/2012
בפני השופט:
רובין לביא

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
הנתבע:
1. אלון סבג
2. עמיקם דוק
3. מאיר מיארה

עו"ד מועלם ס. ציבורית
עו"ד טל גולדנר ס. ציבורית
עו"ד ויינשטיין ס. ציבורית
החלטה

בפניי בקשה להורות על הארכת מעצר החשודים למשך 4 ימים, להשלמת החקירה בגין חשד כי השלושה החזיקו סם מסוכן מסוג הירואין, במשקל 3.2 גרם ברוטו שלא לצריכתם העצמית וכן כלים להכנה.

אמש, בשעה: 20:40 לערך, במהלך סיור שגרתי, הבחינו שלושה בלשים בחשודים שישבו מחוץ לתחנת הדלק ליד שולחן, הבלש דניאל זיהה אותם בשמותיהם, הוא תיאר כי החשוד 1, סבג אלון, לבש גופיה שחורה, חשוד 2, דוק עמיקם, לבש חולצה לבנה עם שרוולים קצרים (הוא לובש זאת גם עתה) ומולם ישב חשוד 3, מאיר מיארה, לבוש גופיה לבנה. כשהשלושה הבחינו בהם, החשוד בגופיה השחורה דהיינו החשוד 1, עשה תנועה כאילו הוא משליך דבר מה לרצפה ובלש הבחין שנפלו "שני דברים קטנים", הוא ראה זאת במרחק של 5 מ' והמקום היה מואר. לכן הגיע למקום ומצא מתחת לכיסא שבו ישב סבג שתי מנות הירואין בצבע לבן, אותן תפס, היה יחד עמו דביר אלון שתפס הירואין אצל מיארה. בחיפוש על גופם לא מצאו דבר נוסף.

מהדוח של דביר אלון עולה, כי הבחין בשלושה חשודים, תיאר אותם על פי לבושם, אחד בגופיה לבנה, שני בגופיה שחורה, שלישי בחולצה לבנה וראה שהבחור עם הגופייה השחורה מבחין בו ועושה תנועה עם ידו הימנית והבחין ליד היד שני ניילונים עם חומר החשוד כסם, אחד ניילון שקוף שני כחול. בשלב הזה מתאר שהבלש דני מצא על הרצפה עוד חומר החשוד כסם. בחיפוש עליהם לא מצאו דבר, אולם על הגופייה של סבג היה חומר אבקתי החשוד כהירואין. החומר שתפס על השולחן שקל 2.1 גרם ברוטו והניילון האחר הכיל חומר שמשקלו 1.1 גרם ברוטו.

מהדוח של גיל סהר עולה כי הבחין בשלושה על פי תיאור הבגדים, כשהגב שלהם כלפיהם, כשהתקרב הבחור שלבש חולצה שחורה הסתובב וכשהבחין בהם ראה כי מנקה את השולחן עם ידו הימנית. דביר הגיע אליו ראשון והוא ניגש לבחור בחולצה הלבנה. דביר תפס חומר החשוד כסם מסוג הירואין וגם דני תפס על הרצפה חומר החשוד כסם מסוג הירואין. גם הוא העיד כי על הגופייה השחורה של סבג מצאו אבקה והוא ניקה את האבקה מחולצתו בעזרת ידיו.

תשתית ראייתית זו מצביעה על מעבר לחשד השלושה החזיקו יחדיו בסם מסוכן.

החוקר מבקש כי יעצרו לצורך קבלת חווה"ד כי מדובר בסם מסוכן וכן כדי לבדוק אם האירוע תועד במצלמות בתחנת הדלק כשהוא לא יכול לומר אם יש מצלמות פועלות בתחנה.

מעיון בגרסאות השלושה עולה, כי החשוד 1 הכחיש כל קשר לסמים, אף שהודה שהוא עצמו משתמש בהירואין. לדבריו, ישבו שם באופן אקראי, לא השתמשו בסמים ואם היה הסם הוא היה שם לפני שהגיעו, כשנשאל לגבי האבקה על החולצה טען שזה כנראה עף ברוח. לדבריו, הוא בתאונת עבודה ולכן לא עובד ומתקיים מקצבה ומפיצויים שקיבל.

החשוד 2 נחקר פעמיים. בהודעה הראשונה טען שאין לו כל קשר לסם שנתפס אף שהוא עצמו משתמש, לאחר שהיה נקי 8 שנים. לדבריו הוא עובד מדי פעם בשיפוצים ולא משתמש כל יום בסם. כשנשאל מה מצו על השולחן השיב שמצאו שני פקטים אך לא יודע מה הכמות. הכחיש כל קשר לסם כאמור.

בהודעה השניה שנגבתה בשעת חצות, כנראה על פי בקשתו, הודה שהסם שייך לו וכי רכש אותו בלוד כדי להזמין את שני חבריו וכי לא סיפר זאת מלכתחילה עקב חשש. הסם הוצג בפניו, הוא הודה בהחזקתו. כשנשאל ספציפית אם לוקח על עצמו תיק של חבריו עמד על כך שהסם שלו וכי רכש אותו בערב בשעה 19:00. הוא טען שברכב היו גם שני אחרים וכי התיישבו במקום משום שזה מקום טוב להשתמש.

החשוד 3 הכחיש כל קשר למה שנתפס, טוען שפגש באחרים כחצי שעה לפני כן ליד ביתו וכי נסעו לתחנת הדלק כדי למלא אוויר בצמיג. הוא לא יודע מי פיזר סם במקום ולא ראה דבר, אולם הוא מודה שהוא משתמש תקופה ארוכה בסמים. הוא מאשר שמתקיים מקצבת ביטוח לאומי. טוען שמשתמש מדי יום במנה, לעיתים שניים.

היום חזרו בהם החשודים 1 ו- 3 מגרסאותיהם והם טוענים שכל הסם הוחזק על ידם בצוותא חדא לצריכה עצמית.

בנסיבות אלה, טוענים ב"כ השלושה, כי אין כל עילה להותירם במעצר, בעוד החוקר טוען שזו לא הייתה גרסתם הראשונית וכי הואיל ומדובר בכמות שהיא עולה בהרבה על הכמות שהמחוקק הכיר בה ככמות שנועדה לצריכה עצמית, די בחזקה זו כל עוד לא יוכח אחרת, להקים עילת מעצר כמצוין בבקשה.

ב"כ החשוד 1 טוען כי הואיל ובאזהרה החשודים הוזהרו בהחזקת סם שלא לצריכה עצמית, בחרו להרחיק עצמם לחלוטין מן העבירה עד כדי הכחשה מלאה ולטענתו מדובר ב"דברים ידועים".

באת כח החשוד 2 טוענת, כי לאור גרסתו מדובר בהחזקת סם לצריכה עצמית ואין עילת מעצר וכך טוען גם חשוד 3 כי הואיל ומשנה גרסתו בבית משפט אין עילת מעצר.

לא ניתן להתעלם מגרסאות שנמסרו תחת אזהרה במשטרה וכאמור החשודים 1 ו- 3 הרחיקו עצמם לחלוטין מן הסם ומהשימוש בסם ולכן לכאורה הואיל ויש ראיות שיחזיקו בו עומדת החזקה לרעתם. החשוד 2 הכחיש, כאמור, תחילה החזקת הסם אך חזר בו, אך לא הבין כי גרסתו מהווה הודאה גם באספקה, אף שלא בתמורה ולכן קיימת עילת מעצר.

בנסיבות אלה, לגבי החשודים 1 ו- 2, עדיין עומדת החזקה שהחזקה לא הייתה לצריכה עצמית ולגבי החשוד 2 בשלב זה על פי גרסתו מדובר בהודאה באספקת סם לשני חבריו.

כאמור, הסיטואציה שתוארה על ידי הבלשים יכולה בהחלט להיות תואמת הגרסה של החשוד 2 בגרסתו השניה כי התכוונו לשבת ולהשתמש כולם בסם, אך בה במידה, הואיל וטרם החלו בצריכת הסם, יכולה להוות גרסה התואמת חלוקת סם בין כל הכמות בין שלושתם, בין במטרות אחרות ולכן אם יש צילום, הוא יכול להשליך על נקודה זו. מאידך גיסא, אין צורך ב- 4 ימים כדי לבחון אם יש צילומים ואם ניתן לצפות בהם.

לצורך 4 ימים הודה החוקר כי מדובר בימים הדרושים לקבלת חוו"ד לאור העובדה שמדובר בהירואין.

לאור האמור, בשלב זה קיימת עילת מעצר בגין חשד לעבירות מסוג פשע ויש לאפשר למשטרה להשלים החקירה. מאידך גיסא, מן הראוי לבחון כבר היום או לכל המאוחר מחר אם יש מצלמה שתעדה את שקדם להגעת השוטרים ולכן המשטרה תבצע פעולה זו תוך 24 שעות ותודיע על כך על תוצאותיה מיד לסנגורים. כמו כן, הואיל והחשודים 1 ו- 3 הודיעו היום על גרסה שונה, יש לגבות מהם תוך 24 שעות הודעות חדשות.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ