אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בשא 4331/06

החלטה בתיק בשא 4331/06

תאריך פרסום : 28/09/2006 | גרסת הדפסה
בש"א, א
בית המשפט המחוזי חיפה
4331-06,4132-06,4523-06,645-05
29/03/2006
בפני השופט:
שושנה שטמר

- נגד -
התובע:
1. אחים טופז יהלומים
2. חברת השקעות בצ'ק-פוסט ט.מ. בע"מ
3. חברת ברקת התלתן בע"מ
4. חברת שמחת אור ירח בע"מ

עו"ד מרבי טופז
הנתבע:
1. בנק הפועלים סניף קרית שפרינצק
2. בנק טפחות באמצעות בנק מזרחי

עו"ד וואנו שלום
עו"ד סלפוי שמואל דב
החלטה

1.         בתיק העיקרי, שאליו מסופחות שתי הבקשות שלפני, הגיש הגישו ארבעת החברות, שהן גם המבקשות בבקשות, תביעה שהסעדים המבוקשים בה הם לחייב את המשיבות, בנק הפועלים ובנק טפחות, "לקיים הסכמים להזרים אשראי כפי שהתחייבו ע"ח בטחונות המצויים בידם", וזאת כדי למנוע קריסה של עסקן של ארבע החברות, למנוע נזקים נוספים לחברות אלה ו"ליצירת מצב שממנו כל המבקשים יוכלו להתפרנס מעסקיהם ולחזור להיות כשירים להחזיר את כל חובותיהם שחלקם נוצרו ע"י הפרות המוסכם על ידי המשיבים".

2.         יש לציין כי התובענה כמו מספר רב של בקשות שהוגשו בהמשך, נכתבו על ידי מר מרבי טופז, שאינו בעל השכלה משפטית, וכתוצאה מכך אינן מעלות עילות משפטיות או סעדים על פי דין או טיעונים רלוונטיים.

            מקצת מהסעדים שמבקש מרבי טופז, נוגעים אישית לו ולשני אחיו שהם מבעלי החברות המבקשות וערבים אישית לחובותיהן.

3.         בבקשות שלפני, שכאמור הן חלק משרשרת בקשות שהוגשו, נדונו ונדחו על ידי שופטים אחרים (כל פעם על ידי שופט תורן אחר) מבקשות החברות הנ"ל על ידי מנהלן, מרבי טופז, כדלקמן:

בבש"א 4331/06, מתבקש בית המשפט  להוציא צווי מניעה נגד "בעלי חוב שונים לנסות ולגבות את המגיע להם מהחברות .. על ידי הוצאת ציוד מ"אור ירח" ועל צווי מאסרים נגד מרבי ומיכאל טופז בתיקים שבהוצל"פ שונים" וזאת עד למתן החלטות בתיק העיקרי. חב' שמחת אור ירח בע"מ, היא אחת המשיבות, ויש להניח, שאליה התכוון מרבי טופז בבקשתו.

עוד בטרם מתן החלטה זו, הוסיף המבקש הודעה דחופה / בקשה לטיעון, והחלטה זו מתייחסת גם אליה.

4.         דינה של בקשה זו להדחות.

ראשית, הנושים לא צורפו כצד לבקשה. לא ידוע לכן מדוע הם נושים ומדוע יש לפגוע בזכויות הנשיה שלהם. נושים אלה, שאינם צדדים להליך זה, היא חברת "ירוק לבן צמחי נוי בע"מ", וה"פארקיון גבע בע"מ".

שנית, הטענה של המבקשים אינה שאין הם חבים לנושיהם, אלא שבנק הפועלים (הנתבע בתובענה העיקרית) ובנק טפחות (אשר נמחק מכתב התובענה בהחלטה קודמת של כב' הרשמת הורוביץ, ממנה מתעלמים המבקשים וממשיכים לצרף את בנק טפחות כצד לבקשותיהם), הפר הסכמים עמם. הסעדים שיש להם, אם יש להם, הם נגד בנק הפועלים ולא נגד נושים אחרים.

שלישית, אם ניתנה החלטה של ראש ההוצל"פ לביצוע צווי מאסר או לעיקולים או להוצאת רכוש עקב עיקולים, וזאת לאחר שהורה, כך עולה מהבקשה, על פירוק תיק האיחוד, הרי הדרך הנאותה היא להגיש ערר על החלטתו של ראש ההוצל"פ. 

רביעית, מתברר מהבקשה כי הכוונה היא בעיקר לצעדים של הוצאה לפועל שמבצעים נושי החברות בחצריה של החברה "שמחת אור ירח בע"מ". נגד חברה זו ניתן צו כינוס ומונה לה כונס. לפיכך בוודאי שהיה על המבקשים להפנות כל בקשה שיש להן בעניין רכושה של החברה שבכינוס לתיק הפירוק או הכינוס, כאשר היתה ניתנת האפשרות לכונס להגיב.

5.         עוד טוענים המבקשים בבקשתם, כי עדיף היה להשאיר את העסק כעסק חי, אולם אין בסמכותי להורות לכונס כיצד להפעיל את העסק. אין להמנע מההרגשה שאם היו המבקשים מקבלים ייעוץ משפטי מתאים, היו - אולי - פועלים בדרך נכונה יותר (כמו נסיון להבריא את החברות). הדרך שבה הם חוזרים ופונים בבקשות רבות בתיק שלפני, איננה הדרך הנכונה.

6.         באשר לבקשה השניה בתיק בש"א 4132/06, ביקשו בה החברות על ידי מנהלן, מרבי טופז, לחייב את בנק המזרחי/טפחות לשחרר את דמי השכירות בסכום של 8,000$ לחודש, שמתקבלים עבור השכרת שטח מסחרי של חברת "אור ירח", לחייב את הכונס לשמור על העסק כ"עסק חי", להעביר מזונות לילדי האחים טופז, להחזיר את הציוד של המטבח שנלקח, ולמנוע הכשלת מו"מ עם משקיע שמעוניין לשכור את הנכס. טוענים המשיבים כי הנכס ניזוק קשות כיוון שאין בו שמירה, אין עליו ביטוח, חניון הבניין הוצף, המבנה מוזנח, בינתיים חובותיהם הולכים ורבים, ואין להם כסף למזונות משפחתם . שוב חוזר המבקש על טענתו שעדיף לשמור על העסק כעסק חי. עוד מלינים המבקשים שהכונס השכיר את הנכס בתנאים לא מתאימים, אשר פוגעים בפוטנציאל של הנכס, אם יושכר כיחידה אחת. מנגד יש למבקשות שוכר הולם.

7.         גם לבקשה זו לא ניתן להעתר.

ראשית, בנק טפחות/מזרחי, נמחק מכתב התביעה העיקרי.

שנית, כאמור, מונה על הנכס כונס נכסים, ולפיכך כל הכנסה מהנכס אמורה ללכת אליו, ולא ניתן במסגרת התיק שלפני להורות על תשלום כספים כלשהם מבלי שהוא יהיה צד לבקשה. הוא הדין באשר להתנהלותו של הכונס ולהחלטות מסחריות או אחרות שהוא עשה או עומד לעשות במהלך הכינוס או הפירוק. כל בקשה באשר לנכסים שבכינוס או באשר לכונס, יש להגיש במסגרת תיק הפירוק או הכינוס.

8.         בעודי כותבת את החלטתי זו, הוגשה לתיק בית המשפט בקשה נוספת לתיקי הבש"א שלפניי ובה טענו המבקשים טענות נוספות: בנק המזרחי אחראי לקריסתו של העסק "אור ירח" כיוון שמינו, ככל הנראה על פי בקשתו של הבנק, כונס נכסים, ופרסום זה גרם להתמוטטותו המוחלטת של העסק, וזאת על אף שהם הציעו לבנק טפחות תוכניות להחזר החובות. 

גם בטיעון זה אין ממש. זכיתו של בנק לפעול לגביית חובותיו. בית המשפט שהורה על מינוי הכונס, בדק ודאי גם את טענות המבקשים כנגד בקשה זו, והחליט למנות את הכונס.

9.         בתגובתו של בנק הפועלים לשתי הבקשות (אשר קיבלה מיספור של בש"א 4523/06) טען הבנק, בנוסף לטענותיו כי הבקשות נעדרות עילה בכלל וכלפיו בפרט וכי יש, לכן, לדחותן על הסף - שיש לחייב את המבקשים בהוצאות לדוגמא בהתחשב בחוסר תום הלב בהגשת כ-9 בקשות "דחופות ביותר", אשר נידונו לפני שופטים שונים בבית המשפט ונדחו ובהתחשב בכך שעובדה זו לא נזכרה בבקשות שבדיון כאן. בטיעונה לפני ביקשה באת-כח הבנק, כי אחייב את המבקשים להפקיד פקדון לפני הגשת כל בקשה נוספת.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ