אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בשא 4275/07

החלטה בתיק בשא 4275/07

תאריך פרסום : 15/11/2007 | גרסת הדפסה
בש"א
בית המשפט המחוזי תל אביב
4275-07,4752-07
30/05/2007
בפני השופט:
יהודה זפט - סגן נשיא

- נגד -
התובע:
1. חברת מוניות יצחק רבין בע"מ
2. חליל אזברגה
3. יוסף אזברגה
4. סלים אבו אמטיר

עו"ד שי גלעד
הנתבע:
1. כאיד אזברגה
2. חאלד אזברגה

עו"ד רון טורקלטאוב
החלטה

רקע

משיבה 1 מפעילה קווי שירות הסעת מוניות בעיר לוד ובסביבתה (להלן: "החברה"), ועל פי מרשם בעלי המניות בחברה מחזיק כל אחד ממשיבים 2 - 4 ב - 100 מניות רגילות של החברה מתוך 10,000 מניות רשומות.

בתביעה שהגישו (ת.א 2722/06) תבעו המשיבים לתקן את מרשם בעלי המניות בחברה ולרשום כל אחד מהם כבעל 100 מניות רגילות של החברה. את זכותם לסעד הנתבע מבססים המשיבים על הסכם נטען בינם לבין מבקשים 2 - 4 ואחרים, לפיו יוקצה לכל אחד מהצדדים להסכם חלק שווה ממניות החברה.

בסמוך להגשת התביעה האמורה הגישו המשיבים בקשה לסעד זמני (בשא 27084/06) בה עתרו לאסור על המבקשים לבצע דיספוזיציה במניות הנתבעת, ולהורות למבקשים להשלים את רישום המשיבים במשרד התחבורה לצורך קבלת רשיון הפעלת מונית בקווי שירות שמפעילה החברה.

ביום 18.1.07 ניתנה החלטה לפיה נעתרה בקשת המבקשים וניתנו צווים זמניים בהתאם. 

בבשא 4275/07 עותרים המבקשים לעיין מחדש בהחלטה מיום 18.1.07. בבשא 4752/07 עותרים המשיבים למנות כונס נכסים שיפעל לקיום צו העשה הזמני שניתן בהחלטתי האמורה.

דיון

א.      המבקשים כופרים בטענת המבקשים לפיה הוסכם על הקמת החברה והקצאת מניות בחברה למשיבים, ולביסוס טענתם זו טענו כי כלל לא התקיימה פגישה בה הוסכם בין הצדדים על הקמת החברה, כי התשלומים ששילמו המשיבים לחברה נועדו לשמש כיסוי  למקרה שיוטל על החברה קנס בשל הפרת תנאי הרשיון על ידי מי מנהגי המוניות הפועלים במסגרתה, וכי התקשרות המשיבים בהסכם עם מוניות הדר לוד בקשר עם השכרת רשיונות הסעה, נעשתה מבלי שהחברה הייתה צד להסכמים אלה, ומכל מקום על פי הלשון הנהוגה בתחום המוניות בעל "מניה" אינו בהכרח בעלים רשום של מנייה ממניותיה של חברה, אלא בעל זכות להפעיל מונית במסגרת החברה.

ב.      לבקשה לסעד זמני (בשא 27084/05) צירפו המשיבים הסכמים שנערכו בינם לבין מוניות הדר לוד בע"מ (להלן: "הדר לוד") שנועדו לקידום עניינה של החברה, אשר נזקקה לנהגים המחזיקים ברשיון לנסיעת שירות לצורך הגשת בקשה לקבלת קו שירות. בהסכמים אלה הוצהר במפורש שהמשיבים מחזיקים במניה אחת מבין מניותיה של החברה. הצהרה זו מתיישבת עם גרסת המשיבים לפיה הייתה הסכמה שיוקצו להם מניות בחברה.

ועוד. טענת המבקשים אשר נסמכת על עדותו של עו"ד עבד אל כרים אזברגה אשר ערך את ההסכמים (ע' 1 לפרוטוקול מיום 26.3.07) לפיה משמעות המונח "מחזיק במניה אחת" הנזכר בהסכמים האמורים היא כי למצהיר זכות להפעיל מונית במסגרת החברה, אינה מתיישבת עם מהות ההסכמים שנכרתו בין המשיבים לבין הדר לוד, לפיהם שכרו המשיבים מהדר לוד רשיון לנסיעת שירות. יתר על כן, במסגרת המבוא להסכמים אלה השתמש עורך ההסכמים במונח "הפעלת מונית" במסגרת החברה באופן מפורש בהקשר אחר. ממילא, אילו באמת הייתה כוונה שהצהרת המשיבים תכלול הצהרה בדבר זכותם להפעיל מונית, היה עורך המסמך משתמש במונח בו השתמש בהקשר אחר ולא במונח "מניה".

נוכח האמור עד כאן, השתכנעתי שהמשיבים עמדו בנטל להראות זכות מהימנה לכאורה לסעד אותו תבעו בתביעתם.

ג.        מהאמור בסעיף 30 לתצהירו של חליל אזברגה, מנהל החברה, עולה כי החברה דיווחה למשרד התחבורה שמוניותיהם של המשיבים יפעלו במסגרת קו השירות שלה בשנת 2007 והחברה אף קיבלה לידיה את רישיונות ההסעה על שם המשיבים (נספחים יג1 ו - יג2) התואמים את פרטי המשיבים המופעים ברשימת הזכויות מיום 15.11.06 (נספח ד בשא 27084/06). עם זאת, החברה אינה מאפשרת למשיבים לפעול במסגרתה משום שאלה לא הסכימו לחתום על מסמך התחייבות ולשלם סכומים שדרשה מהם.

חיוב המשיבים לחתום על התחייבות לפיה הם מצהירים כי אין להם זכויות בחברה כתנאי לקבלת זכות להסעת נוסעים במסגרת החברה, מהווה שימוש שלא בתום לב בכוח שבידי החברה, במיוחד נוכח המחלוקת שנתגלעה לעניין זכויות המשיבים בחברה. לפיכך, אין לחייב את המשיבים להצהיר כי אין להם זכויות בחברה כתנאי לקבלת זכות להסעת נוסעים במסגרת החברה.

למען הסר ספק, יובהר כי החברה רשאית להתנות מתן הזכות להסעת נוסעים במסגרת החברה בתנאים המקובלים אצלה, למעט התנאי האמור.

ד.      נוכח הצהרתו של חליל אזברגה אין עוד צורך בצו המורה למבקשים להשלים את רישום המבקשים במשרד התחבורה לצורך קבלת רשיון הפעלת מונית בקווי השירות של החברה ואין צורך במינוי כונס נכסים לעניין זה.

ה.      כל עוד לא הקצתה החברה מניות נוספות מלבד אלה שהוקצו למשיבים 2 - 4, קיים חשש שאי מתן צו המונע דיספוזיציה במניות החברה שהוקצו, יאפשר העברה בפועל של החברה לידי צד שלישי, באופן שיסכל את ביצוע הסעד המבוקש בתביעת המשיבים. מנגד, לא נטען על ידי המבקשים כי קיימת כוונה לצרף משקיעים לחברה וממילא בשלב זה לא צפוי למבקשים נזק כלשהו בשל הגבלת העבירות של מניות החברה. לפיכך איני מוצא לנכון לשנות מצו המניעה האוסר על ביצוע דיספוזיציה במניות החברה.

ו.        מתצהירו של חאלד אזברגה, המצהיר מטעם המשיבים, מיום 29.12.06,  עולה כי רק בחודש אוקטובר הוצגה למשיבים דרישה לחתום על הצהרה לפיה אין להם זכויות בחברה ורק ביום 28.12.06 , יום קודם להגשת הבקשה לסעד זמני גילו כי החברה אינה משלימה את רישומם במשרד התחבורה. עדות זו לא נסתרה על ידי המבקשים, ולפיכך אני דוחה את טענתם לעניין השהוי בהגשת הבקשה לסעד זמני.

ז.       גרסתו של חליל אזברגה, המצהיר מטעם המבקשים, אודות תביעה שהתבררה במסגרת השבט הבדואי אזברגה, אינה מלמדת על מהות ההליך שלכאורה התקיים ו/או השפעתו על היחסים שבין בעלי הדין, לפיכך אין בטענות המבקשים לעניין זה כדי לסייע להם.   

סוף דבר

 אני דוחה את בקשת המשיבים בבשא 4752/07.

בכפוף לאמור בסעיף ד להחלטה זו, אני דוחה את בקשת המבקשים בבשא 4257/07.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ