אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בשא 24044/06

החלטה בתיק בשא 24044/06

תאריך פרסום : 05/06/2007 | גרסת הדפסה
בש"א
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
24044-06
15/02/2007
בפני השופט:
איתן אורנשטיין

- נגד -
התובע:
שידורי קשת בע"מ
עו"ד רון גזית
הנתבע:
הפי"ל - פדרציה למוסיקה ישראלית וים תיכונית בע"מ
עו"ד ארז זלסקי
החלטה

1.         לפני בקשה להורות למשיבה הוסיף ולהשיב בתצהיר ערוך כדין על שאלות שהופנו אליה בשאלון מטעם המבקשת ולגלות את המסמכים הבאים:

א.         המסמכים שנתבקשו בסעיפים 1, 2.2, 3.1, 3.2, 3.5, 6, 7, 8, 9, לדרישת גילוי המסמכים מטעם המבקשת.

ב.         להשיב על שאלות: 2, 5.1, 5.2, 5.5, 10, 14 לשאלון. המבקשת טוענת שמדובר בשאלות  עליהן מסרבת המשיבה להשיב.

העובדות

2.         "שידורי קשת" (להלן: " המבקשת") משדרת תוכניות טלויזיה בערוץ 2. המשיבה היא ארגון המרכז בידיו את זכויות חברות התקליטים החברות בו, ומקנה רשיון שימוש ביצירות. המשיבה פועלת בחסות אישור זמני שניתן לה על ידי בית הדין להגבלים עסקיים לתקופה של שלוש שנים.

ביום 23.2.06 עתרה המשיבה לבית המשפט בבקשה שינתן צו מניעה קבוע אשר יאסור על המבקשת להשתמש באותן יצירות מוקלטות, אשר ניטען כי המשיבה היא המחזיקה בזכויותיהן. לחילופין, עתרה המשיבה, לסעד אופרטיבי, לפיו בית המשפט יקבע את שיעור התמלוגים אשר תידרש המבקשת לשלם תמורת השימוש ביצירות המוקלטות. לטענתה, שיעור התמלוגים צריך להיקבע על בסיס תעריף ולאור קריטריונים אוביקטיבים.

המבקשת טוענת כי המשיבה פועלת בחסות אישור זמני שהותנה בתנאים, המופרים על ידה ומכאן שהאישור איבד את תוקפו ואין מקום ליתן סעד קבוע וקביעת שיעור התמלוגים הנידרש.

טענות המבקשת

3.         המבקשת טוענת כי המשיבה לא סיפקה מענה מספק לדרישת גילוי המסמכים והשאלון שהוצג למשיבה במסגרת ההליכים המקדמיים שבין הצדדים, כפי שיפורט להלן:

3.1        טוענת המבקשת כי לאור העובדה שהמשיבה ציינה בכתב התביעה כי הסכמי הייצוג הם חלק רלבנטי הקובע את זכויותיה ביצירות, עליה להציג ההסכמים, בעיקר לאור הטענה העולה מכתב ההגנה כי המשיבה כלל אינה מחזיקה בזכויות המאפשרות לה להגיש תובענה בגין שימוש ביצירות, ואם קיימות זכויות כאלה, הן העוברו למשיבה בדרך שאינה עולה בקנה אחד עם התנאים שנקבעו בבית הדין להגבלים עסקיים.

3.2        המבקשת ביקשה את רשימת היצירות - הקלטות שביחס אליהן נדרש בית המשפט ליתן צו מניעה קבוע ולאסור השימוש בהן. מכיוון שנטען כי ישנן יצירות חדשות נתבקשה המשיבה לפרטן. המבקשת טוענת כי על אף שנתבקש הדבר במסגרת כתב התביעה מסרבת המשיבה לפרטן ואין די בהצגת רשימת חברות התקליטים החברות אצלה, לטענת המשיבה.  עוד בהקשר זה, טוענת המבקשת כי המשיבה כלל אינה מחזיקה ברשימת יצירות כאמור, ובכך היא מפרה את אחד מתנאיי האישור להפעלתה כפי שנקבע בבית הדין להגבלים עסקיים. מכיוון שבסעיף 23 לכתב התביעה נתבעים תמלוגים בהתאם להיקף היצירות והאטרקטיביות שלהן, קמה החובה על המשיבה לפרט את היצירות כמבוקש.

3.3        על המשיבה לספק את תנאי הסכמי הרשיון הקיימים בינה לבין גורמים אחרים המשדרים שידורי טלויזיה שכן בכתב התביעה נטען כי הסכם רישיון מהסוג שנתבקש לקבלו, אינו קיים אצל המשיבה שכן אינו מתאים לשידורי טלויזיה. המבקשת טוענת כי טענה זו מלמדת על אופי הרשיונות המוענקים על ידי המשיבה לגורמים אחרים, היא עובדה רלבנטית בסכסוך שבין הצדדים, כאשר בסעיף 27 לכתב התביעה עולה נגזרת שווה בין כל גורמי הטלויזיה.

3.4        באשר לתעריף הנהוג בין המשיבה לסוגי משתמשים אחרים, טוענת המבקשת כי אם ביקשה המשיבה בכתב התביעה לקבלת תמלוגים על פי ובכפוף לתעריפה, הרי שיש מקום לגלות מהו התעריף הנגבה ממשתמשים אחרים.

3.5        המבקשת מעוניינת לקבל מסמכים המעידים על המקובל במדינות אחרות כפי שנטען בסעיף 44 לכתב התביעה. אם מבוקש כימות בהתאם לנהוג במקומות אחרים מבקשת המבקשת כי מסמכים רלבנטייים לשם השוואה.

3.6        המבקשת מעוניית לקבל תשובה באשר למנגנון לפיו מחלקת הפי"ל את התמלוגים בין המיוצגים על ידיה, זאת על מנת להוכיח כי מתנהל רישום מדוקדק של שימושים קונקרטיים לשם חלוקת התמלוגים על אף טענת המשיבה לפיה אין ביכולתה לקבוע תשלום שיותנה בהיקף השימוש בפועל ביצירות.

טענות המשיבה

4.                   המשיבה טוענת כי המבקשת עושה כל אשר ביכולתה לשם הכבדה וסירבול של ההליכים המתנהלים בין הצדדים, זאת מאחר שהיא מבקשת לקבל לידיה מסמכים שאינם רלבנטיים ושאין לה זכות על פי דין לקבלם. דוגמא לכך, היא הבקשה לקבלת העתקי הסכמים בין המשיבה לשתי זכייניות נוספות של הרשות השנייה, למרות שהסכמים אלה כבר הועברו לידי המבקשת בהליך קודם ואף צורפו לתצהירי עדות ראשית משטעם המשיבה. הגם שהמבקשת אינה מכחישה כי המסמכים מצוים ברשותה, היא דורשת לקבלם שוב.

5.         באשר למסמכים אותם דרשה המבקשת לגלות:

5.1        לגבי הסכמי היצוג טוענת המשיבה כי יש לאבחן בינם לבין כתבי המחאה הנזכרים בכתב התביעה, שהעתקם הועבר לעיון המבקשת, וכי מדובר בהסכמי מסגרת המסדירים את החובות והזכויות של המפיק החבר מול הארגון, בעוד הזכויות המוקנות למשיבה נובעות מכוח כתבי ההמחאה  בלבד. הסכמי היצוג אינם משמשים בסיס משפטי, ועל כן הם אינן רלבנטים ואין למבקשת זכות מוקנית לקבלם.

            יתרה מכך, טוענת המשיבה כי במסגרת התנאים לפעילותה כפי שנקבעו על ידי הרשות להגבלים עסקיים, אין כל הוראה המחייבת מתן עיון במסמכים אלה.

5.2        באשר לרשימת היצירות טוענת המשיבה כי מדובר בניסיון של המבקשת להטריד את המשיבה ולגרום לה לבצע פעולות מיותרות. המשיבה טוענת כי לשם הוכחת התביעה עליה להראות כי המבקשת מפרה זכויות יוצרים, במספר הקלטות מוסיקליות. הפירוט הנדרש אינו דרוש לשם קידום בירור התובענה, ואין הוא עניין היורד לשורשו של הסכסוך. אין בהכנת רשימה מצד המשיבה כדי לקדם את בירור התובענה. די בכך שהמבקשת תבחן את אזהרת הזכויות הבינלאומיות  על גבי ההקלטה כדי לדעת אם בעל הזכות שייך לארגון המשיבה אם לאו, ובהתאם אם לשדרו או לא.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ