אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בשא 20209/06

החלטה בתיק בשא 20209/06

תאריך פרסום : 10/01/2010 | גרסת הדפסה
בש"א, א
בית משפט השלום חיפה
20209-06,24780-06
10/01/2007
בפני השופט:
ב. טאובר

- נגד -
התובע:
שריקי אלון
עו"ד י. הרפז
הנתבע:
1. החברה לניהול קניונים ד.ח.פ. בע"מ
2. דנקנר נכסים בע"מ
3. פריצקר יזמות נכסים (1993) בע"מ

עו"ד א. וינשטיין ואח'
החלטה

            כללי:

1.         בפניי בקשה שהוגשה על ידי מר שריקי אלון (להלן: "המבקש") ליתן צו מניעה זמני אשר יורה לחברה לניהול קניונים ד.ח.פ. בע"מ, דנקנר נכסים בע"מ ופריצקר יזמות נכסים        (1993) בע"מ (להלן: "המשיבות"), ביחד ולחוד ו/או לכל מי שפועל בשמן ו/או במקומן ו/או עבורן, להימנע מלהפריע ו/או למנוע בכל דרך ובכל צורה שהיא מהמבקש ו/או מעובדיו מלהמשיך ולהפעיל את המספרה של המבקש המכונה "סלון אלון" הנמצאת בבניין של "קניון חיפה" ברחוב פלימן 4 בחיפה והמסומנת בתשריט של המשיבות        AL-85-A(להלן: "המספרה") ובכלל זה שלא לנתק את העסק מהמים ו/או מהחשמל ו/או להימנע מסגירת דלת הכניסה לעסק וזאת עד למתן פסק דין סופי בתביעה שהוגשה על ידי המבקש בת.א. 24780/06.

2.         בד בבד עם הגשת הבקשה הגיש המבקש נגד המשיבות תביעה לפסק דין הצהרתי אשר במסגרתה טען כי הינו זכאי להצהרות הבאות:

"סעיף 48... חוזה השכירות נספח ב' והתוספת לחוזה נספח ד' הם בתוקף כי השכירות טרם הסתיימה וכי השכירות לפי הסכמים אלה מסתיימת רק ביום 10.1.2013.

סעיף 49... לאור העובדה שהסכם השכירות בין התובע לבין הנתבעים הוא בתוקף ולא יסתיים ביום 31.12.06 יש לאסור על הנתבעים שלא יפריעו ו/או שלא ימנעו מהתובע ו/או מעובדיו מלהמשיך ולהפעיל את המספרה שלו "סלון אלון" הנמצאת בבניין של "קניון חיפה" ברחוב פלימן 4 בחיפה והמסומנת בתשריט של הנתבעים AL-85-A ובכלל זה שלא לנתק את העסק שלו מהמים ו/או מהחשמל ו/או להימנע מסגירת דלת הכניסה לעסק".

            העובדות:

3.         ביום 8/7/96 נחתם בין המבקש והמשיבות 2 ו-3 הסכם שכירות לפיו שכר המבקש מן המשיבות 2 ו-3 שטח בקומת הקרקע של הקניון לצורכי הקמת מספרה. כן נחתם בין הצדדים הסכם ניהול.

4.         במהלך חודש יוני 2003 פנה מנכ"ל הקניון דאז, מר זיו שחורי, למבקש וביקש ממנו ליתן הסכמתו להעברת המספרה מקומת הקרקע לקומה שמעליה - קומה ב'.

5.         בתאריך 8/9/03 נחתם הסכם שכותרתו תוספת הסכם שכירות בין המבקש והמשיבות 2 ו-3 לפיו יעביר המבקש את המספרה למושכר בקומה ב' המסומן בתכניות AL-85-A. במסגרת הוראות ההסכם החדש נקבע כי המשיבות או מי מהן תשתתפנה בהוצאות הקמת המספרה החדשה בסכום שלא יעלה על 50,000 דולר וסך זה אכן קוזז מדמי השכירות שהמבקש היה חייב בהם.

            לפי סעיף 2.2.2 להסכם נקבע כי "כל הוראות הסכם השכירות ביחס למושכר יחולו ביחס לחנות החילופית בכפוף לשינויים המפורטים בתוספת זו".

            לפי סעיפים 2.2.3 ו-2.2.4 נקבעה תקופת שכירות של שלוש שנים שתחל בתום שלושה חודשים מן המועד בו תועמד החנות החילופית לרשות המבקש וכן ניתנה למבקש הזכות לממש אופציה להארכת תקופת השכירות שתי פעמים לשלוש שנים בכל פעם עד לתקופת שכירות מצטברת של שש שנים אשר אינה כוללת את תקופת השכירות הראשונה.

6.         מבקשת המבקש עולה כי המספרה נפתחה במקומה החדש ביום 10/1/04.

7.         בראשית שנת 2006 ו/או בסמוך לכך מונה מר ישראל ויזל לשמש כמנכ"ל הקניון.

8.         בתאריך 8/10/06 שלח מנכ"ל קניון חיפה למבקש מכתב בו ציין כי לאור הפרת התחייבותו של המבקש על פי סעיף 12.2 להסכם השכירות להותיר את חנותו פתוחה עד לשעה 20:00 ומכוח הוראת סעיף 12.4 להסכם השכירות יחוייב המבקש בפיצוי בסך מוסכם של 1,470 ש"ח בתוספת מע"מ בגין הימצאות חנותו סגורה וחשוכה ביום 4/10/06 בשעה 19:25 (נספח ט/1 לבקשה). מכתב נוסף בנוסח דומה נשלח למבקש על ידי מנכ"ל הקניון אף הוא ביום 8/10/06 בגין הימצאות המספרה סגורה ביום 8/10/06 ואולם בשל סמיכות המועדים ומאחר והמכתב (נספח ט/1) טרם נמסר למבקש, לא חוייב המבקש בפיצוי נוסף (נספח ט/2 לבקשה).

9.         בתאריך 9/10/06 המציא המבקש למשיבה 1 ערבות בנקאית על סך של 61,115 ש"ח אשר תיוותר בתוקף עד ליום 8/10/07 (נספח יא' לבקשה). כן נשלח על ידי יועצת המס של המבקש מכתב ובו נתבקש פירוט דמי הניהול לשנים 2004/05 (נספח ח' לבקשה).

10.        בתאריך 10/10/06 השיבה המשיבה 1 למכתב יועצת המס, מנדל רחל, ובו צויין כי דרישתה לקבל פירוט דמי הניהול מסבה למשיבה 1 טרחה רבה ואולם אם היא עומדת על הדרישה תבצע המשיבה 1 את הדרישה בהתאם לחובתה על פי ההסכם אך במקביל תאכוף על המבקש את יתר תנאי הסכם הניהול ובכללם השלמת דמי הניהול לגובה של 15%+COST אשר לא נגבו עד לאותו שלב (נספח י' לבקשה).

11.        בתאריך 22/10/06 השיב ב"כ של המבקש למכתביו של מנכ"ל הקניון מיום 8/10/06 והעלה טרוניות ביחס להתנכלות אישית כלפי מרשו וביחס לסגנון המכתבים הנשלחים אליו. כן נטען במכתב, כי מר ישראל ויזל ראה בעצמו שהמבקש נהג לסגור את המספרה בשעה 19:00 והוא לא הלין על כך ואף הסכים כי המבקש יתקין גופי תאורה בויטרינה אשר תואר לאחר סגירת המספרה בשעה 19:00.

כן צויין במכתב, כי דרישת הפיצוי מיום 8/10/06 אינה מעוגנת בהוראות ההסכם וראויה להידחות. עוד צויין במכתב, כי לא ניתן לחייב את המבקש בעלות דמי ניהול בשיעור של 15%+COST שעה שתנאי זה הקבוע בהסכם הניהול לא נאכף על יתר השוכרים ובהמשך צויין כי "קניון לא מנהלים באיומים ובהתנהגות לא נאותה" וכי נמסר לב"כ המבקש כי גם בעלי עסקים אחרים הלינו כלפי מר ישראל ויזל כי נהג כלפיהם בדרך לא מכובדת ובהתנהגות פסולה ולא ראויה.

בסוף מכתבו ציין ב"כ המבקש כי אין מקום לדרישותיו של מר ישראל ויזל במכתביו וכי המבקש אינו מפר את ההסכם אלא מקיים אותו באותה דרך ובאותה צורה במשך תשע שנים כפי שסוכם עימו על ידי הנהלת הקניון.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ