אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בשא 18247/06

החלטה בתיק בשא 18247/06

תאריך פרסום : 13/12/2009 | גרסת הדפסה
בש"א, א
בית משפט השלום חיפה
18247-06,22962-06
30/11/2006
בפני השופט:
חנה לפין- הראל

- נגד -
התובע:
יאסין עבד אל באסת
עו"ד מאיר הפלר ואח'
הנתבע:
1. איוב עלי
2. קאסם מוחמד איוב
3. חאלד מוחמד איוב
4. איוב ופיקה אברהים
5. חטיב הודא אברהים
6. איוב עאידה אברהים
7. איוב לינא אברהים
8. בנימין חטיב

החלטה

1.         המבקש, מר יאסין עבד אל באסת, הגיש בקשה למתן צו מניעה זמני, אשר יאסור על המשיבים או מי מטעמם לבנות קיר תומך אשר יחסום, לטענתו, את המעבר ברכב לביתו של המבקש.

2.         לטענת המבקש, כמפורט בבקשה לצו המניעה ובתצהיר התומך בה, עיריית שפרעם סללה, לפי בקשתו, אשר הוגשה עוד ב- 1987, דרך גישה לביתו הנמצא בחלקה 17 בגוש 10275 באדמות שפרעם (להלן- " חלקה 17"). כביש הגישה נסלל, לטענת המבקש, בחלקה 13, הגובלת מצד צפון בחלקתו ושייכת למשיבים או לחלק מהם. לטענתו של המבקש, הכביש נסלל בשנת 1993 (להלן-" הכביש הישן").

3.         לפני כמספר חודשים נודע למבקש, לטענתו באקראי, כי תוכניות הבניה שונו ובמקום הכביש שנסלל יהיה כביש חדש שיעבור בחלקה 18, הגובלת בחלקתו מצד מערב בשטח הכביש המיועד ישנם תשתיות חשמל, קירות תומכים והקרקע אף מהווה חלק ממסגד. לכן, לדעתו, האפשרות שתיסלל שם דרך, למרות התוכנית, היא תיאורטית בלבד (להלן- " הכביש החדש").

            יתירה מכך, גם אם ייסלל הכביש החדש במועד כלשהו, הרי לא יתאפשר לו להגיע ברכב אל ביתו, שכן הכביש החדש גובל בביתה של אחותו, אשר אף הוא נמצא על החלקה, ושימוש בדרך יחייב הריסת חלק מהבית.

4.         המבקש טען והצהיר כי השינויים הללו הם תולדה של יחסי משפחה בין מהנדס העירייה החדש, שהוא אחיו של המשיב 1, והכוונה הייתה, ככל הנראה, לעזור למשיב מס' 1 על חשבון אנשים אחרים.

5.         צו המניעה התבקש כאשר המבקש הבחין כי המשיבים מתחילים בבניית קיר תומך בגבול החלקה שלו, חפרו כבר את היסודות וכבר, למעשה, נבצר ממנו וממשפחתו להיכנס ברכב לביתם והם נאלצים ללכת ברגל 150 מטר. עיקר נזקו של המבקש הוא בכך שחוסר המעבר פוגע בפרנסתו. פרנסתו היא משחיטת עופות המתבצעת בסככה הממוקמת בחלקה הצפוני של החלקה, ואם הוא לא יוכל להגיע עם הרכב ייבצר ממנו להוביל עופות בחלקה, כאשר כל כלוב שוקל כ- 35 ק"ג.

6.         המבקש צירף לבקשתו מפה מצבית המתארת את הדרך בה הוא עובר כיום והכביש החדש. הכביש הישן מתואר כדרך כורכר.

7.         ביום 26/11/06 ניתן על ידי צו מניעה זמני, האוסר על המשיבים להמשיך ולבנות את הקיר התומך החוסם את המעבר. כן החלטתי כי המשיבים ידאגו לכך שהמבקש יוכל להשתמש בדרך הקיימת, כפי שעשה עד כה, עד למתן החלטה אחרת. בנוסף, חייבתי את המבקש למסור העתק הבקשה, על נספחיה, בתוך 24 שעות משעת ההחלטה (15:00) והמצאת ערבות צד ג' על סך 10,000 ש"ח עד למועד הדיון.

8.         המשיבים הגישו תצהיר תגובה על ידי המשיב מס' 1, כאשר בכותרת התצהיר נזכרים רק המשיבים איוב עלי ובנימין חטיב. התצהיר ניתן בשם כל שאר המשיבים, המהווים בני משפחה אחת. בנימין חטיב, יש לציין, הוא בעלה של המשיבה 5.

9.         המשיבים טוענים כי יש לבטל את צו המניעה הזמני מנימוקים רבים המפורטים בתצהיר. הנימוק העיקרי הוא שהמשיבים פעלו כחוק וכדין כאשר החלו לבנות את הקיר, על סמך היתר בניה מאושר, אשר ניתן כדין על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה גבעת אלונים. יש במתן הצו משום פגיעה בזכותם הקניינית, שהיא זכות חוקתית.

המבקש, לעומת זאת, פעל בחוסר תום-לב קיצוני, בחוסר ניקיון כפיים, תוך כדי שיהוי והעלמת עובדות רלוונטיות ומהותיות מעיני ביהמ"ש. יתר על כן, כל בקשתו וטענותיו הן בבחינת הנחות, השערות בעלמא, ללא כל ראיה.

10.        המשיבים צירפו לתצהירם  מסמכים כדלקמן:

נספח א' - תשריט חלוקה של חלקה 13, הנמצאת בבעלותם (לטענתם, אמנם לא הומצא נסח רישום אך אין הכחשה לבעלותם). המשיבים חתמו על החלקה וחתימותיהם אושרו על ידי עו"ד חטיב.

על התשריט יש חותמות של הוועדה המקומית לתכנון ובניה, גבעת אלונים-שפרעם: התשריט אושר בישיבה מיום 17/10/05. חותמת על נספח א' - "העתק נאמן למקור", ניתנה ביום 13/7/06. יש לציין כי חתימת המודד אשר ערך את התשריט, מר יעקב עמאד, היא מיום 20/1/06. (התשריט אושר לפני הגשתו ??).

נספח ב' - חלק מתשריט המתאר הפקעת שטחים לפריצת דרך בגוש 10275 חלקות 17 ו- 18, אשר נערך לפי תוכנית מפורטת - ג/10664. בתשריט זה מתואר הכביש החדש אשר מפקיע מחלקה 17 0.037 דונם, ומחלקה 18 0.139 דונם. יש לציין כי רוחבה של דרך זו הוא כ- 6 מטר והיא משרתת את החלקות  17, 18 ו-13.  על פי תשריט נספח ה', אורכה של דרך זו הוא כ- 25 מטר בלבד.

נספח ב'1 - היתר סלילת כביש, אשר ניתן לעיריית שפרעם כבעלת הקרקע, הכולל פריצת דרך וסלילתה, הריסת קירות מבטון, עקירת עצי זית, העתקת פילר חשמל, העתקת מתקני כבלים והריסת חלק מסככה ובניית גדרות מבטון. הדיון בהיתר נערך בישיבה שהתקיימה ב- 22/2/06. ההיתר עצמו ניתן ב- 19/6/06. ההיתר ניתן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה גבעות אלונים, אשר פטרה את עיריית שפרעם מתשלום אגרת בניה. תוקפו של ההיתר הוא לשלוש שנים.

נספח ג' - היתר אשר ניתן לחטיב הודא, שהיא המשיבה מס' 5, לבנות גדר בחלקה מס' 13 במגרש 13/4 על פי התוכנית ג/10664 הנ"ל. ההיתר ניתן בהתאם לבקשה להיתר אשר הוגשה לוועדה, על פי חוק. תשריט הבקשה, אשר הוגשה ביום 15/7/06 ונדון ואושר ביום 15/8/06, ההיתר עצמו הוצא ביום 15/10/06. מדובר אמנם במגרש הגובל הן בחלקה 17, עליה נמצא ביתו של המבקש, והן בחלקה 18. מעיון בתשריט ובתרשים סביבה המצורף לו, עולה כי חלק ניכר מהחלקות הדרומית לחלקה 13 הן מבונות, ואילו חלקה 13 ריקה. לפי התשריט, הייתה תוכנית קודמת, ג/7025, ובה הייתה דרך אשר למעשה עברה על פני חלק גדול מהחלקה וגם על חלק מחלקה 18. על פי התוכנית החדשה, חלקה 13 מבותרת על ידי דרך חדשה, חלקת משנה 13/11, אשר רוחבה 8 מטר, והיא מחברת בין חלקת משנה 13/10, שרוחבה 6 מטר, לבין הדרך הראשית הנמצאת ממערב לחלקה. מהתשריטים עולה כי הסככה הנמצאת בחלק הצפוני של חלקה 17 פולשת, במספר סנטימטרים בודדים, לחלקה 13.

נספח ד' - החלטה של כב' ס. הנשיא, השופטת בית-נר, בבש"א 2668/06 של בית משפט שלום-קריות, בעניין איוב חוסיין אברהים כנגד אחמד עבד יאסין, לפיו נמחקה תביעה בתיק אזרחי, אשר מספרו לא ברור בצילום. השופטת החליטה שהיה והתובע יגיש תביעה חדשה באותו עניין, יחוייב לשלם לנתבע, כתנאי לדיון ובלא קשר לתוצאות, הוצאות בסך 1,500 ש"ח + מע"מ.

נספח ה' - תוכנית מצב  קיים שנערך ע"י מהנדס ומודד מוסמך, אסעד  ג'ריס, ביום 6/4/06. תשריט זה מתאר את קטע הכביש החדש האמור להיסלל, בתוכו יש כיום קירות בטון, פילר ועצי זית המיועדים הריסה על פי נספח ב'.  על פי התשריט, הכביש החדש אמנם גובל בסככה ובבית הנמצאים בחלקה 17.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ