אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | חקיקה | כתבי טענות | טפסים | TV | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> החלטה בתיק בשא 179023/05

החלטה בתיק בשא 179023/05

תאריך פרסום : 21/05/2008 | גרסת הדפסה
בש"א
בית משפט השלום תל אביב-יפו
179023-05
21/12/2005
בפני השופט:
תמיר מיכאל

- נגד -
התובע:
גורשטיין נטליה
הנתבע:
טרכטנברג אלכסנדר

החלטה זו ניתנת בהמשך לדיון אשר התקיים היום במעמד הצדדים במסגרת כתב התנגדות לביצוע שטר חוב על סך 10,000 ש"ח אשר הוגש על ידי המבקשת כנגד המשיב.

המבקשת הגישה תצהיר בתמיכה לכתב ההתנגדות ובו תיארה באריכות מצב בריאותו של בנה אשר סובל ממחלה כרונית - אסטמה - אשר מלווה אותו מיום היוולדו. המבקשת תיארה בתצהירה בנוסף כי שכרה דירה עם בעיות רטיבות חמורות אשר גרמו לה לעזוב את הדירה המושכרת אשר שכרה מידי המשיב לבית אחר בנצרת עילית. המבקשת הוסיפה והצהירה כי לאחר כניסה לדירה, מצבו הבריאותי של בנה החל להידרדר ולהחמיר. על כן, בסמוך לחודש מרץ, לאחר מחלת אמה, החלה לחפש בית אחר והודיעה "לבעל הבית ו/או למי מטעמו". עוד הוצהר כי בסמוך לסוף חודש מאי, מצאה המבקשת בית אחר והתכוונה לעזוב את הדירה והודיעה על כך "לבעל הבית ו/או מי מטעמו".

בתצהירה של המבקשת התייחסות לכך שלא הייתה למשיב ו/או למי מטעמו כל התנגדות "לעניין" אך ביקשו ממנה לשלם כל מיני הפרשי תשלומים עבור התקופה שעד יום העזיבה בפועל, וכן ביקשו ממנה לשפץ את הבית ולצבוע אותו, וכך היא עשתה. היא מסרה את מפתח הבית, לטענתה, לבעלים ו/או למי מטעמם.

המבקשת הצהירה בנוסף כי לאחר מסירת המפתחות ביקשה "מבעל הבית ו/או מי מטעמו" להחזיר לה את שטר הביטחון ונאמר לה כי אין לה ממה לדאוג.

המבקשת הגישה תצהיר בתמיכה לבקשה להארכת מועד ובו פירטה כי היא אלמנה לשני ילדים, עולה חדשה, כאשר השפה העברית אינה נהירה לה וכאשר רק ימים אחדים לפני כן (מיום הגשת התצהיר) הספיקה להשלים את כל המסמכים ואת התיעוד התומכים בבקשתה. עוד הוצהר כי עם תחילת חודש ספטמבר החמיר מצבו הרפואי של בנה החולה במחלה כרונית - אסטמה - דבר שמנע ממנה להגיש את בקשת ההתנגדות במועד.

המבקשת נחקרה במסגרת חקירה נגדית על תצהירה ובמהלכה העידה כי אכן קראה את הסכם השכירות לפני שחתמה עליו. עוד עלה כי נושא הרגישות, הרטיבות ובעלי חיים לא אוזכר בחוזה. המבקשת נשאלה האם היא שלחה מכתב למשיב אודות הצורך לעזוב את הדירה והיא השיבה כי למעט מכתב מרופא, היא לא שלחה למשיב הודעה בכתב. המבקשת אישרה בחקירה כי בעת שקיבלה את הדירה, הדירה הייתה נקייה "בובה". המבקשת אישרה כי לא שלחה מכתב למשיב לגבי הרטיבות, האלרגיה והאסטמה, אולם הוסיפה כי אחותו של המשיב יכולה הייתה בנקל לשמוע את הילד מקיא וכיו"ב. המבקשת הכחישה כי הפסיקה לשלם תשלומים מחודש מרץ והעידה כי שילמה ביוני את התשלום האחרון, וזאת בעת מסירת מפתחות הדירה לאחותו של המשיב, לינה.

עוד עלה מהדיון כי צ'ק אשר נמסר במהלך חודש יוני עבור המשיב חזר ללא כיסוי. המבקשת העידה בנוסף כי היא אכן ביקשה מהמשיב לקצר את תקופת השכירות, אולם בעל הבית ביקש ממנה לשלם את מלוא תקופת השכירות.

ב"כ המבקשת חזר בסיכומיו על הטענות הנ"ל של המבקשת והוסיף וטען כי לא מדובר בעניין כלכלי מאחר שהמבקשת עברה לגור בבית יקר ומרווח יותר לאחר מכן, אלא סיבת היציאה מן הדירה הייתה לנוכח מצבו הבריאותי החמור של בנה.

ב"כ המשיב סיכם את טענותיו וטען כי המבקשת לא ציינה בתצהיר אשר הוגש בתמיכה לבקשה מתי היא קיבלה את האזהרה ומתי בנה היה חולה. לגופו של עניין, נטען כי המבקשת אישרה שלא צוין בחוזה דבר לגבי חיות מחמד ומחלת האסטמה ואף לא לגבי רטיבויות. עוד נטען כי לא נשלחה שום הודעה בכתב למשיב ואף לא נאמר דבר לאחותו של המשיב אודות עזיבת הדירה.

בנוסף לכך, נטען על ידי ב"כ המשיב בסיכומיו כי המבקשת אכן אישרה כי הפרה את ההסכם בהפרה יסודית וכל זאת כאשר המבקשת לא גילתה בתצהירה כי הצ'ק אשר נמסר למשיב על סך 900 ש"ח אכן חזר.

דיון:

כאמור לעיל, המבקשת נשאלה האמנם ביקשה לקצר את תקופת השכירות ומה הייתה תשובת המשיב והמבקשת העידה כי אכן ביקשה לקצר את תקופת השכירות אולם "בעל הבית ביקש ממני לשלם את מלוא תקופת השכירות". לאור זאת עולה כי המבקשת לא קיבלה אישור לצאת מן הדירה בהיעדר תשלום חודשי השכירות הנותרים. המבקשת לא טרחה לציין בתצהירה מועד פינוי מדויק מהמושכר. קיימת התייחסות לכך כי בסמוך לחודש מאי מצאה המבקשת בית אחר, מתאים, והתכוונה לעזוב את ביתה. על פי ההסכם אשר צורף לתצהירה של המבקשת, היה עליה לשלם 400$ ארה"ב לחודש בגין דמי שכירות, כאשר ההסכם הינו מיום 11/10/02 ותקופת ההסכם מיום 15/10/02 עד ליום 14/10/03. לא ברור אם המבקשת שילמה דמי שכירות עבור חודש מאי, אולם גם אם כן - נותרו 4 חודשי שכירות אשר לא שולמו כלל על ידי המבקשת. בנוסף לכך עלה מן הדיון כי צ'ק אשר נמסר למשיב על סך 900 ש"ח בגין ההפרשים חזר ולא כובד עד היום.

מעבר לכך, אין בפני ביהמ"ש טענות מפורטות של המשיב אודות נזקים נוספים אשר נגרמו למושכר, אם כי יש להוסיף הפרשי הצמדה וריבית בגין החובות הנ"ל ועל כן - מתקרבים למלוא סכום החוב אשר מצוין בשטר החוב אשר הוגש לביצוע. בהתייחס לבקשה להארכת מועד, המבקשת לא טרחה לציין מתי היא קיבלה את האזהרה ובכמה ימים איחרה את המועד לצורך הגשת כתב ההתנגדות לביצוע שטר. בנוסף לכך, מעבר להתייחסות להחמרת מצבו הרפואי של בנה במהלך חודש ספטמבר, אין פירוט נוסף אשר מבהיר לבימ"ש זה כי יום יום לא היה למבקשת זמן או לא הייתה לה אפשרות לטפל בהגשת כתב ההתנגדות לביצוע השטר. מעבר לכך, המבקשת מיוצגת על ידי עו"ד ולא ברור מדוע מצבו הרפואי של בנה של המבקשת הפריע לעוה"ד לאסוף מסמכים ותיעוד אשר, כאמור, צורפו לכתב ההתנגדות.

לאור כל האמור לעיל, מן הדין לדחות את הבקשה להארכת מועד ולדחות את כתב ההתנגדות לביצוע שטר, אולם על מנת ליתן למבקשת את "יומה" בביהמ"ש, הנני מתנה מתן רשות להתגונן בהפקדת מלוא סכום החוב בתיק ההוצל"פ וזאת תוך 30 יום מהיום בערבות בנקאית או במזומן. בהיעדר הפקדת הסכום במועד שנקבע, תידחה הבקשה תוך חיוב המבקשת בהוצאות. הנני קובע את התיק לת"פ ליום 01/02/06. המזכירות מתבקשת להעביר העתק מההחלטה לצדדים.

ניתנה היום כ' בכסלו, תשס"ו (21 בדצמבר 2005) בהיעדר הצדדים הנ"ל.

                                                                                                            ______________

                                                                                                                        מיכאל תמיר, שופט

 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ