אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 40314/07

גזר דין בתיק פ 40314/07

תאריך פרסום : 26/04/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו
40314-07
11/08/2008
בפני השופט:
יהודית שיצר

- נגד -
התובע:
מדינת ישראל
עו"ד שרון משעל
הנתבע:
1. סולטן שי
2. סטוטלנד פבל
3. כהן מרדכי

עו"ד בנימין חיון
גזר דין

 

1. הנאשם 1 (להלן: "הנאשם") הורשע, עפ"י הודעתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות כפי שפורטו בכתב האישום המתוקן בשנית: סחר בנשק- עבירה לפי סעיף 144(ב2) לחוק העונשין התשל"ז 1977 (להלן: "החוק"), הובלת נשק- עבירה לפי סעיף 144(ב) רישא לחוק, החזקת נכס חשוד- עבירה לפי סעיף 413 לחוק, קשירת קשר לפשע- עבירה לפי סעיף 499(א)(1) לחוק (שתי עבירות), סחר בסמים- עבירה לפי סעיף 13 עם סעיף 19א לפקודת הסמים המסוכנים (נוסל חדש) תשל"ג- 1973 (שתי עבירות).

2. במסגרת הסכם הטיעון, הצדדים עתרו ל-3 שנות מאסר, מאסר מותנה וקנס כספי. כמו כן, בשל גילו של הנאשם, פחות מ-21 שנים, הוא הופנה לשירות המבחן על מנת שימציא לביהמ"ש תסקיר בעניינו, כנדרש בחוק, יחד עם זאת, הצדדים, לרבות הנאשם, מסכימים, כי אין באמור בתסקיר כדי להשליך על הסדר הטיעון.

3. כתב האישום מעלה שורה של ארבעה אירועים בהם היה הנאשם 1 מעורב ובגינם יוחסו לו האישומים שפורטו:

א. אירוע ראשון: בתאריך 8/7/07 בערב הסיע סוכן משטרתי סמוי (להלן: "הסוכן") ברכבו את הנאשם ואחרים, שביניהם היתה היכרות קודמת. הנאשם הציע לסוכן למכור לו אקדח מסוג "נשק המדבר" תמורת סכום של 10,000 ש"ח. בתאריך 9/7/08 קבעו הסוכן והנאשם להיפגש בשעות הערב בראשון לציון (להלן: "העיר") לשם ביצוע העסקה.

הסוכן הגיע למקום המפגש, שם חיכה לו הנאשם ועלה לרכבו. הסוכן נתן לנאשם ברכב סכום של 10,000 ש"ח, כפי שסוכם. ברכב אמר הנאשם לסוכן כי אין בידו את הנשק שסוכם, אולם הוא יכול לספק לו במקומו אקדח קליבר 9 מ"מ. הסוכן קיבל את ההצעה והנאשם התקשר לנאשם 2 וביצע ממנו את ההזמנה.

הסוכן והנאשם אספו את הנאשם 2 ונסעו לרחוב פינחסוביץ' בעיר. הנאשמים ירדו מהרכב וחזרו כעבור כמה דקות כשהם אוחזים בידיהם גרב לבנה ובה אקדח חצי אוטומטי סטאר, קליבר 9 מ"מ, מס' סידורי 3474 (גוף וצינה) ו- 1570474 (גוף) ומחסנית ריקה. האקדח נגנב מדימטרי פפקוב מדירתו שברחוב ויצברד 10 בעיר. עלות האקדח והמחסנית הייתה 6500 ש"ח ולפיכך השיב הנאשם לסוכן סכום של 3500 ש"ח.

ב. אירוע שני: בתאריך 9/7/07, כאשר נסע הנאשם עם הסוכן לביצוע העסקה שבאישום הראשון, הציע הנאשם לסוכן למכור לו טיל 'לאו' במחיר של 20,000 ש"ח (להלן: "ההצעה"). בתאריך 11/7/07 התקשר הנאשם לסוכן וחזר על ההצעה. בתאריך 13/7/07 שוב התקשר הנאשם לסוכן ואמר שיש לו את הטיל וקשר עימו קשר למכור את הטיל. בתאריך 18/7/07 נפגשו הסוכן והנאשם במסעדת "אסא" הסמוכה לצומת בית דגן וסיכמו כי למחרת הם ייפגשו והסוכן יעביר לנאשם את הכסף.

בתאריך 19/7/07 הגיע הסוכן לפגוש את הנאשם ברח' בן אליעזר בראשון לציון. הנאשם עידכן את הסוכן שמוכר הטיל ביקש, כי הנאשם יגיע אליו לבד (עם הכסף). משטרת ישראל סירבה לבצע את העסקה בתנאים שציין הנאשם והסוכן הודיע לנאשם, כי אינו מוכן לשלם לו את הכסף מראש, והעסקה לא יצאה לפועל.

ג. אירוע שלישי: בתאריך 27/5/07 סיכם הנאשם עם הסוכן שימכור לו שתי סוליות של סם מסוכן מסוג חשיש תמורת 2400 ש"ח. בתאריך 28/5/07, בשעה 18:30 פגש הסוכן את הנאשמים 1 ו-3 ברחבת רחוב וולפסון בראשון לציון והשלושה צעדו יחדיו למקום מסתור. הנאשם עידכן את הסוכן כי ביכולתו לספק לו סם מסוכן מסוג חשיש רק בשעה מאוחרת יותר, אך הציע לו לרכוש ממנו, באופן מיידי, סם מסוג קוקאין, תמורת 300 ש"ח לגרם.

הסוכן קיבל את ההצעה ומסר לנאשם 1,500 ש"ח. הנאשמים עזבו את המקום, חזרו לאחר מספר דקות ומסרו לסוכן 4 חבילות סם מסוכן מסוג קוקאין. לשאלת הסוכן אם יוכלו להשיג לו מנות סם נוספות,הם ענו בחיוב והסוכן נתן לנאשם 1 900 ש"ח. כעבור 20 דקות, חזרו הנאשמים 1 ו- 3 והלכו יחד עם הסוכן אל מקום מסתור סמוך, שם הנאשם 3 הוציא מכיסו סם מסוכן מסוג קוקאין, הכניסם לתוך שקית במבה, נתן אותה לנאשם 1 וזה האחרון העבירם לסוכן.

סך הכל סיפקו הנאשמים 1 ו-3 לסוכן סם מסוכן מסוג קוקאין במשקל 5.0968 גרם נטו, תמורת 2400 ש"ח.

האישום הרביעי:  בהמשך לעסקה המתוארת באירוע השלישי, בתאריך 19/6/07 יצר הסוכן קשר עם הנאשם 1 וסיכם עימו שירכוש ממנו למחרת סוליה של סם מסוכן מסוג חשיש במחיר של 1350 ש"ח. בתאריך 20/6/07 נפגש הסוכן עם הנאשמים 1 ו-3 ברח' וולפסון בראשון לציון. הסוכן מסר לנאשם סכום של 1350 ש"ח והנאשמים 1 ו-3 נכנסו  לרכבו של הסוכן. ברכב, הוציא נאשם 3 סוליית סם מסוכן מסוג חשיש, מסר אותה לנאשם 1, וזה האחרון שם אותה בתא הכפפות של רכב הסוכן.

בארוע זה סיפקו הנאשמים 1 ו-3 לסוכן סם מסוכן מסוג חשיש במשקל 100.13 גרם תמורת    1350 ש"ח.

4. במסגרת הסדר הטיעון, עותרים הצדדים במשותף להטיל על הנאשם שלוש שנות מאסר בפועל, מיום מעצרו- 8/10/07, מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 10,000 ש"ח.

ב"כ המאשימה בטיעוניה לעונש ציינה, כי הסדר הטיעון הושתת על שקילת חומרת העבירות, בדגש על חומרת עבירת הסחר בנשק, אשר באמצעותה מגיעים כלי נשק לעברינים והאחרונים עושים בהם שימוש למטרות פליליות אשר לעיתים פוגעות גם באזרחים חפים מפשע. 

נוסף לחומרה שבעבירות הסחר בנשק, ביצע הנאשם שתי עבירות של סחר בסמים, בהפרש של שלושה שבועות מכר הנאשם לסוכן סמים מסוכנים מסוג קוקאין וחשיש, בכמויות נכבדות. הנאשם חי בדרך חיים עבריינית, היה ביכולתו להשיג את כל מה שהסוכן ביקש ממנו ומכאן מסוכנותו הרבה לציבור. לנאשם הרשעות קודמות בבית המשפט לנוער בגין עבירות אלימות ואיומים, ווביהמ"ש המחוזי בגין עבירה של סיוע לשוד. ביהמ"ש המחוזי הטיל על הנאשם רק 4 חודשי מאסר שרוצו בעודות שירות אך הנאשם ניצל את היד שהושיט לו ביהמ"ש והמשיך לבצע עבירות פליליות, חמורות אף יותר והוא למעשה "הרוח החיה" בכתב האישום הזה. 

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ