אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 3189/05

גזר דין בתיק פ 3189/05

תאריך פרסום : 29/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
3189-05
27/07/2006
בפני השופט:
יעל רז-לוי

- נגד -
התובע:
לשכת תביעות מרחב נגב - באר שבע
עו"ד טלי כהן
הנתבע:
כהן שאול - בעצמו
עו"ד נאסר מוסטפה
גזר דין

פתח דבר וטענות הצדדים

הנאשם יליד 1986 הודה והורשע ב- 7 תיקי משטרה שונים אותם צירף בפני שעניינם עבירות רכוש תקיפה והעלבת שוטרים, איומים והחזקת סכין ,הפרת הוראה חוקית והחזקת סם לשימוש עצמי ולא לשימוש עצמי.

בתיק הנוכחי - ת.פ. 3189/05 הודה הנאשם והורשע ב-3 אישומים המייחסים לו עבירות של התפרצות למקום מגורים- עבירה לפי סעיף 406 (ב) לחוק העונשין תשל"ז- 1977 (להל"ן: החוק), גניבה- עבירה לפי סעיפים 383+384 לחוק , גניבת רכב - עבירה לפי סעיף 413(ב) לחוק ועבירה של העלבת עובד ציבור - עבירה לפי סעיף 288 לחוק .

בהתאם לכתב האישום מדובר באירוע בו התפרץ הנאשם לבית וגנב מתוכו מחשב,מצלמות,מכשיר ניווט, משקפת וסכינים. בהמשך גנב הנאשם רכב מסוג "פולקסווגן". בסמוך לאירוע בתחנת משטרת נתיבות העליב הנאשם את השוטר ברונו אילוז בכך שאמר לו "לא רואה אותך ממטר לך חפש מי יזיין אותך, כוס אמק" .

בת.פ. 1942/05 הורשע הנאשם בעבירות של תקיפה -עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין, תשל"ז- 1977 (להל"ן: החוק) ,היזק בזדון -עבירה לפי סעיף 452 לחוק , ואיומים - 2 עבירות לפי סעיף 192 לחוק. בהתאם לכתב האישום ביום 13.2.04 תקף הנאשם את אביו ואיים עליו. באותו מעמד איים הנאשם על השוטרים שהוזעקו לטפל באירוע .

בת.פ. 4312/05 הורשע הנאשם בעבירות של תקיפת שוטרים - עבירה לפי סעיף 275 לחוק, איומים - 3 עבירות לפי סעיף 192 לחוק, והפרת הוראה חוקית- עבירה לפי סעיף 287(ב) לחוק. בהתאם לכתב האישום הנאשם  בתחילת חודש ספטמבר 2005 במסגרת ויכוח על בניית גדר איים על מר סיאורנו מרטין בכוונה להפחידו. בסמוך לכך איים הנאשם על שוטרי התחנה שהגיעו למקום  ותקף באגרוף את השוטר דודו אליאסים בראשו והתנגד למעצר. יום למחרת לאחר ששוחרר מהמעצר בתנאי מעצר בית מלא, הפר הנאשם הוראה חוקית שניתנה ע"י כב' השופט טהר לב הקובעת כי על הנאשם לשהות במעצר בית מלא בכך ששהה מחוץ לביתו וללא ליווי הערב.

בת.פ. 5425/05 הורשע הנאשם בהחזקת סכין למטרה לא כשרה - עבירה לפי סעיף 186 לחוק.

בפ"א 361/05תחנת נתיבות - הורשע הנאשם בהחזקת סם מסוכן מסוג חשיש משקל של כ 1.25 גרם לצריכה עצמית-עבירה לפי סעיף 7 א' + ג'  סיפא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] תשל"ג - 1973.

בפ"א 3966/05תחנת אילת - הורשע הנאשם  בעבירות של גניבה-עבירה לפי סעיף 384 לחוק העונשין תשל"ז-1977 (להל"ן: החוק), החזקת נכס חשוד כגנוב -עבירה לפי סעיף 413 לחוק ובחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית - עבירה לפי סעיף7(א) ו 7(ג) רישא לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש] התשל"ג- 1973. בהתאם לטיוטת כתב האישום הנאשם גנב באילת תיק על תכולתו בכך שנטל אותו נטל אותו מכסא בחוף הים וכן החזיק סם מסוכן מסוג חשיש.

בת.פ. 3233/06 הורשע הנאשם ב- 4 עבירות: הפרת הוראה חוקית- עבירה לפי סעיף 287(ב) לחוק העונשין , החזקת סכין- עבירה לפי סעיף 186(א) לחוק ,הפרעה לשוטר במילוי תפקידו- עבירה לפי סעיף 275 לחוק, ושיבוש הליכי משפט - עבירה לפי סעיף 244 לחוק.  בהתאם לכתב האישום בעת שהיה אמור הנאשם לשהות במעצר בית מלא יצא מן הבית, החזיק סכין והיה תחת השפעת אלכוהול. במועד ובמעמד המתוארים נמלט הנאשם מן השוטר שהבחין בו והשליך את הסכין שהייתה בידו. יצוין כי תיק זה הינו התיק האחרון כרונולוגית מבין כל התיקים שצירף הנאשם.

ב"כ המאשימה ציין כי מדובר בנאשם הפוגע בקניינם של אנשים תמימים ,תוקף אנשי חוק ומעליב אותם. עוד ציין כי אף אביו של הנאשם הותקף ואוים על ידיו ובשים לב לכל האמור ביקש מבית המשפט להחמיר עם הנאשם ולהטיל עליו עונש של מאסר בפועל ,מאסר על תנאי,קנס והתחייבות.

ב"כ הנאשם ציין כי הנאשם הודה וחסך מזמנו של בית המשפט. עוד ציין כי הנאשם צירף מספר רב של תיקים וזאת על מנת "לנקות שולחן " ולהתחיל חיים חדשים. ב"כ הנאשם ביקש מבית המשפט לא למצות את הדין עם הנאשם להסתפק בתקופת מעצרו ולשלוח אותו לממונה על עבודות שירות.

תסקירי שירות המבחן

לבית המשפט הוגשו שני תסקירים בעניינו של הנאשם. מהתסקיר הראשון שהוגש בעת שהנאשם שהה במעצר בית עולה כי הנאשם נוטה להסיר מעצמו אחריות למהלך חייו ולמעשיו ומסתיר מידע אודות עברו ודפוסי התנהגותו ,נתון להשפעות סביבתיות, נגרר ומתקשה להפעיל שיקול דעת. עוד מצוין כי הנאשם במהלך תקופת הפיקוח שולב בטיפול במסגרת טיפול יום לנוער אולם סולק ממנו לאחר ששתה אלכוהול. שירות המבחן מציין כי לאור עמדת הנאשם כי ברצונו לסיים ההליכים כנגדו מהר ככל האפשר הוא נמנע מהמלצה טיפולית בעניינו .עוד ציין כי לנאשם יהיה קשה להתמודד עם עונש מאסר ועל כן הוא ממליץ להמיר המאסר בעבודות שירות.

מהתסקיר השני שהוגש בעת שהנאשם שוהה במעצר מציין שירות המבחן כי הנאשם לא ביטא כל נכונות לטיפול וכי כעת הנאשם מתמודד באורח מותאם עם תנאי המעצר. עוד ציין כי הנאשם מתקשה להתייחס לדינמיקה שהובילה אותו למעשיו ומשליך האחריות על גורמים אחרים. בנוסף ציין כי הנאשם מסר כי הוא מחזיק סכין להגנתו העצמית.

 לאור האמור ובשל רצונו של הנאשם לסיים ההליכים, יחסו לעבירות שביצע והקושי לקחת אחריות על מעשיו נמנע שירות המבחן מהמלצה טיפולית בעניינו של הנאשם.

דיון והכרעה

הנאשם שבפני יליד 1986 צירף 7 תיקי משטרה שונים שבהם מיוחסות לו עבירות של התפרצות לבית מגורים ,גניבת רכב ,החזקת סכין ,החזקת סם לא לשימוש עצמי והן לשימוש עצמי, הפרת הוראה חוקית במקרים רבים ,איומים, תקיפת שוטרים והעלבתם ,והוא אף מואשם כי תקף את אביו  ואיים עליו .

יצוין כי בעברו של הנאשם הרשעה אחת מבית משפט צבאי ומאסר על תנאי שאינו חב הפעלה .

על אף גילו הצעיר של הנאשם התמונה המצטיירת מעיון בכל התיקים אותם צירף הנאשם הינה עגומה. למעשה החל  משנת 2004 ובשנת 2005  ביתר שאת , הנאשם חוזר ומבצע עבירות , נפתחים נגדו תיקים, הוא משוחרר בתנאים  ובכל פעם לא רק שהוא מפר את תנאי שחרורו אלא אף מבצע עבירות נלוות. 

הנאשם שבפני חוזר ומפר את החוק ביד רמה ובצורה ובוטה, תוך הפרת האמון שבית המשפט נתן בו שוב ושוב. הנאשם שוחרר ממעצר למרות שהפר הוראה חוקית שוב, כאשר בית המשפט הורה על שחרורו בתנאי מעצר בית מלא ביום 26.4.06 . והנה לא חלפו פחות מחודשיים הנאשם הפר את מעצר הבית, ביצע עבירות נלוות של החזקת סכין ואף נמלט מן השוטרים.

הנאשם הוכיח בכך כי אין מורא החוק עליו והוכיח זלזול בוטה בחוק כאשר הוא חוזר ומבצע עבירות, הן בתחום הרכוש, הן בתחום האלימות, ולא נרתע מלעשות כן הן כלפי שוטרים והן כלפי אביו וקרוביו תוך כך שתוקף שוטרים ומעליב אותם ואף מכה את אביו. הנאשם לא ניצל הזדמנויות שניתנו לו כאמור והמשיך כל העת, לבצע עבירות כדבר שבשגרה.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ