אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> גזר דין בתיק פ 2936/04

גזר דין בתיק פ 2936/04

תאריך פרסום : 07/09/2009 | גרסת הדפסה
פ
בית משפט השלום באר שבע
2936-04,2207-03
07/03/2005
בפני השופט:
דרורה בית- אור

- נגד -
התובע:
פרקליטות מחוז הדרום
עו"ד שולי רוטשילד
הנתבע:
בודרם לימור
עו"ד מאיה ז'ולסון
גזר דין

1.         הנאשמת הורשעה על פי הודאתה במסגרת הסדר טיעון  ובצירוף תיקים, בכתבי אישום מתוקנים, בעבירות שלהלן:

בת.פ. 2936/04   ב-6 עבירות של קבלת דבר במרמה לפי סעיף 415 סיפא לחוק העונשין התשל"ז - 1977 (להלן:"החוק"), ב-4 עבירות של התחזות כעורכת דין - עבירה לפי סעיף 97 לחוק לשכת עורכי הדין תשכ"א 1961,  ב-3 עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות - לפי סעיף 418 לחוק,  ב-3 עבירות של שימוש במסמך מזוייף - לפי סעיף 420 לחוק, ובעבירה של הפרת הוראה חוקית לפי סעיף 287 (א) לחוק.

בת.פ. 2207/03   ב- 3 עבירות גניבה לפי סעיפים 383  + 384 לחוק,  ב-3 עבירות של גניבת כרטיסי חיוב - לפי סעיף 16 (א) לחוק כרטיסי חיוב תשמ"ו 1986, ב - 5 עבירות של הונאה בכרטיסי חיוב - לפי סעיף 17 לחוק כרטיסי חיוב תשמ"ו 1986, ב - 6 עבירות זיוף - לפי סעיף 418 לחוק, התחזות כאדם אחר - עבירה לפי סעיף 441 לחוק, קבלת נכסים שהושגו בעוון - עבירה לפי סעיף 412 לחוק וב - 6 עבירות של קבלת דבר במרמה - לפי סעיף 415 לחוק.

2.         שני כתבי האישום הארוכים והמפורטים מתארים את מעלליה של הנאשמת שהתרחשו בין השנים 1999 ל - 2004 במקומות שונים ברחבי הארץ. העבירות כוללות גניבה של ארנקים המכילים כסף מזומן, פנקסי שיקים וכרטיסי אשראי. הנאשמת עשתה שימוש  הן בכסף המזומן שגנבה והן בשיקים ובכרטיסי האשראי ורכשה באמצעותם מוצרים שונים בשווי של  עשרות אלפי שקלים.  כמו כן נהגה הנאשמת להציג עצמה כעורכת דין  ולהציע את שירותיה המקצועיים בתמורה לתשלום של אלפי שקלים לאנשים שהאמינו לה ושכרו את שירותיה. תוך כדי כך נהגה הנאשמת לזייף מסמכים, כולל תצהירים, והשתמשה בנייר מכתבים ובכרטיסי ביקור עליהם התנוסס כביכול שמה בלווי התואר עורכת דין. המסמכים המזוייפים נועדו להוצאת כספים במרמה מאנשים שונים והנאשמת אכן הצליחה ליטול במרמה ובעורמה סכומי כסף רבים מאותם אנשים.

3.         הנאשמת הודתה בהזדמנות הראשונה וחסכה זמן שיפוטי רב. עובדה זו תזקף לזכותה.

4.         לנאשמת עבר פלילי מכביד ביותר בעבירות רכוש, זיוף, משיכת שיקים ללא כיסוי,  התחזות לאדם אחר, קבלת דבר במרמה, שבל"ר והונאה בכרטיסי חיוב. זאת ועוד,  הנאשמת ביצעה את העבירות בהן הודתה בעוד מאסר מותנה בר הפעלה בן 3 חודשים תלוי ועומד כנגדה. לא די בכך - העבירות נשוא ת.פ. 2936/04 בוצעו  לאחר שהנאשמת הורשעה על פי הודאתה בת.פ. 2207/03, התיק שצורף לתיק זה,  ותוך הפרת מעצר בית שהושת עליה במסגרת אותו תיק.

5.         ב"כ המאשימה בטיעוניה הדגישה את חומרת העבירות שביצעה הנאשמת, היקפן הרב והמגוון והתקופה הארוכה שבמהלכה הן בוצעו.  מדובר לדבריה בשני כתבי אישום אשר מעידים על דרך החיים בה בחרה הנאשמת. ב"כ המאשימה מבקשת כי יוטל על הנאשמת מאסר בפועל ארוך וממשי, כמו  כן היא מבקשת להפעיל את המאסר המותנה במצטבר, להשית על הנאשמת מאסר על תנאי, פיצוי למתלוננים וקנס משמעותי.

6.         ב"כ הנאשמת הפנתה לנסיבותיה האישיות של הנאשמת. לנאשמת 4 ילדים ביניהם ילד בן 8 שסובל מנכות קשה ונמצא בפנימיה. לדבריה, מנסים עתה שירותי הרווחה למצוא משפחות אומנה לילדים הקטנים בני 4 ו- 6. הילדה הרביעית היא בת 18. עוד לדבריה, הודתה הנאשמת בהזדמנות הראשונה ובכך יש חסכון משמעותי. ב"כ הנאשמת מבקשת להושיט לנאשמת יד, להתחשב בכך שמאסר ממושך עלול לגרום נזקים שאינם הפיכים.

7.         למען הסדר יצויין כי במסגרת ת.פ.2936/04 לא התבקש שירות המבחן להגיש תסקיר לענין העונש.  עם זאת, במסגרת ההליכים בת.פ. 2207/03  בטרם הצירוף  לתיק שבפני, הוגשו מספר תסקירים ע"י שירות המבחן. התסקיר היחידי הממצה הוגש בחודש דצמבר 2003 דהיינו לפני למעלה משנה ואין הוא מתייחס לעבירות שאותן ביצעה הנאשמת בת.פ. 2936/04, ואשר נעשו תוך הפרת תנאי מעצר הבית אליהם שוחררה הנאשמת בת.פ. 2207/03.

8.         העבירות שאותן ביצעה הנאשמת הינן חמורות ביותר. מדובר בשורה של עבירות מירמה וזיוף שאותן מבצעת הנאשמת כשלחובתה הרשעות רבות בעבירות דומות ובעוד מאסר מותנה בר הפעלה תלוי ועומד כנגדה. מדובר בשני כתבי אישום המכילים מצבור גדול של עבירות שגרמו נזק לאנשים רבים. מעשי המרמה שבו וחזרו על עצמם בעזות מצח וללא כל חשש. מהעובדות המפורטות בכתבי האישום עולה ביצוע בתחכום ותעוזה לא מבוטלים. במעשיה הוכיחה הנאשמת שאין עליה מורא הדין.

9.         בע.פ. 23/97 יעקב אבוטבול נ. מדינת ישראל הורשע המערער בשורה של עבירות מרמה והתחזות לאחר. בשל מעשיו נגזרו על הנאשם שמונה שנות מאסר, מתוכן שש שנים לריצוי בפועל. המערער ערער על חומרת העונש. בית המשפט העליון בדחותו את הערעור פסק: " המעשים שבהם הורשע המערער מחייבים ענישה מחמירה על מנת לקבוע בהכרת כל הנוגעים בדבר את חומרתם ולהרתיע אחרים מלחזור עליהם בעתיד. מעשים אלה, המכונים "מעשי עבירה של צוארון לבן" אינם זוכים  למידת הסלידה וההוקעה הציבורית הראויה להם. הטלת עונשים מתונים תותיר גישה זו על כנה ומכך מן הראוי להמנע ".

10.        מכל האמור לעיל ולאחר ששקלתי את עניינה של הנאשמת לחומרא ולקולא ולקחתי בחשבון את הודאתה בהזדמנות הראשונה אני גוזרת על הנאשמת את העונשים הבאים:

א.         39 חודשי מאסר לריצוי מיום מעצרה של הנאשמת, דהיינו מיום 30.8.04.

ב.         אני מפעילה את המאסר המותנה שהושת על הנאשמת בת.פ. 1742/00 בן 3 חודשים. מאסר זה ירוצה במצטבר למאסר בפועל. סה"כ תרצה הנאשמת 42 חודשי מאסר בפועל החל מיום מעצרה.

ג.          24 חודשי מאסר על תנאי והתנאי הוא שבמשך 3 שנים מיום שחרורה לא תעבור הנאשמת עבירה כמו העבירות בהן הורשעה בתיקים שבנדון, או כל עבירת רכוש אחרת לרבות נסיון ו/או כל סיוע לעבור איזו מהעבירות הללו.

הודעה זכות הערעור.

ניתן היום כ"ו באדר א, תשס"ה (7 במרץ 2005) במעמד הצדדים

ד. בית אור,  שופטת

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ