אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> בש"פ 8806/16 מדינת ישראל נ' יצחק אברג'יל ואח'

בש"פ 8806/16 מדינת ישראל נ' יצחק אברג'יל ואח'

תאריך פרסום : 29/11/2016 | גרסת הדפסה
בש"פ
בית המשפט העליון
8806-16
28/11/2016
בפני השופטת:
ד' ברק-ארז

- נגד -
המבקשת:
מדינת ישראל
עו"ד שרית משגב
המשיבים:
1. יצחק אברג'יל
2. מרדכי יאיר חסין
3. שמעון סבח
4. עופר בוהדנה
5. יוסף (ז'וז'ו) לוי

עו"ד שמשון וייס
עו"ד רוי גבריאל
עו"ד גלאון קפלנסקי
עו"ד לירון שרקוביק
עו"ד סער שפירו
עו"ד רוזה אהרון
החלטה

 

  1.        בפני בקשה להארכת מעצרם של המשיבים לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996 (להלן: חוק המעצרים) החל מיום 24.11.2016 ב-90 ימים או עד למתן פסק דין בתפ"ח 24984-07-15 בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, לפי המוקדם.

 

  1.        זוהי הבקשה החמישית המוגשת להארכת מעצרם של המשיבים 1, 4 ו-5, ובקשה ששית בעניינו של המשיב 3. במקור, הוגשה הבקשה גם ביחס למשיב 2, מרדכי חסין (להלן: חסין). נוכח הסכמת בא-כוחו שהתקבלה ביום 13.11.2016, הוריתי ביום 15.11.2016 על הארכת מעצרו המבוקשת, כך שהחלטה זו אינה נוגעת אליו.

 

כתב האישום

 

  1. ביום 13.7.2015 הוגש לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד 18 נאשמים, בהם ארבעת המשיבים הרלוונטיים לענייננו – המשיב 1, יצחק אברג'יל, הוא נאשם 1 בכתב האישום (להלן: אברג'יל); המשיב 3, שמעון סבח, הוא נאשם 10 בכתב האישום (להלן: סבח); המשיב 4, עופר בוהדנה, הוא נאשם 12 בכתב האישום (להלן: בוהדנה); והמשיב 5, יוסף (ז'וז'ו) לוי, הוא נאשם 13 בכתב האישום (להלן: לוי). כתב האישום, הכולל 13 אישומים, הוא ארוך ומפורט מאד. נוכח זאת, יובאו להלן בתמצית עיקרי האישומים הרלוונטיים למשיבים שבפני בלבד. לשם הקיצור, לא יצוין כאן חלקם של הנאשמים האחרים בכתב האישום. עוד יצוין כבר עתה כי האירועים שעליהם נסב כתב האישום התרחשו עובר לשנת 2006. הגשתו של כתב האישום התאפשרה עם השלמתה של חקירה ממושכת והגעה להסכמים עם עדי מדינה.

 

  1.        האישום הראשון (אברג'יל) – על פי המתואר באישום זה, אברג'יל עמד בראש ארגון פשיעה בינלאומי שפעל בתבנית מאורגנת, היררכית ושיטתית, למצער בין השנים 2006-2002 (להלן: הארגון). הארגון, כך נטען, כלל שלוש זרועות – "הזרוע האירופאית", "הזרוע היפנית", ו"הזרוע הישראלית" – והורכב מקבוצות עברייניות שונות שבראש כל אחת מהן עמד מנהל שהיה בקשר ישיר עם אברג'יל. לפי הנטען, פעילות הארגון כללה מעשי רצח וניסיונות רצח על רקע סכסוכים בין קבוצות עברייניות יריבות; עסקאות סמים מסוגים שונים שמימנו את פעילות הארגון; עבירות מס והלבנת הון; וכן רכישה של כלי נשק שונים שנועדו למימוש המטרות הפליליות של הארגון. בגין אישום זה יוחסה לאברג'יל עבירה של עמידה בראש ארגון פשיעה לפי סעיף 2(א) לחוק מאבק בארגון פשיעה, התשס"ג-2003 (להלן: חוק ארגון פשיעה).

 

  1.         האישום השני (אברג'יל) – אישום זה נסב על מכירתם של 800 ק"ג קוקאין שהוסלקו במכונה תעשייתית בפרו ועל חלוקת התמורה שתתקבל מן המכירה. בסופו של יום, נמכרו חלק מהסמים בשווי המוערך ביותר מ-32.5 מיליון שקלים, וסכום זה התחלק בין המעורבים, לרבות אברג'יל, כאשר חלק מהכסף שימש בהמשך למימונם של מעשי האלימות שבוצעו על ידי הארגון. בגין אישום זה יוחסו לאברג'יל עבירות של ייצוא, ייבוא, מסחר והספקה במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 13 לפקודת הסמים המסוכנים [נוסח משולב], התשל"ג-1973 (להלן: פקודת הסמים המסוכנים) בצירוף סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה; וכן של עשיית פעולה ברכוש אסור במסגרת ארגון פשיעה (ריבוי עבירות) לפי סעיף 4 לחוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000 בצירוף סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה.

 

  1.        האישום השלישי (אברג'יל וסבח) – אישום זה נסב על אירוע שהתרחש ביום 30.6.2003 ובו הונח והופעל מטען רב עוצמה ברכב שעמד בסמוך למשרדו של זאב רוזנשטיין (להלן: רוזנשטיין) בתל אביב. התכנון והביצוע של אירוע זה החל משלב השגת החומרים למטען החבלה ועד להפעלתו מתוארים בהרחבה בכתב האישום. פיצוץ המטען גרם לפציעתם של רוזנשטיין ושל ארבעה אנשים נוספים. בגין אישום זה יוחסו לאברג'יל וסבח עבירות של ניסיון לרצח במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 305(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: חוק העונשין) יחד עם סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה; חבלה בכוונה מחמירה במסגרת ארגון פשיעה (3 עבירות) לפי סעיף 329(1) ו-(3) לחוק העונשין יחד עם סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה; קשירת קשר לפשע במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 449(א) לחוק העונשין יחד עם סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה; וכן גרימת חבלה של ממש במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 380 לחוק העונשין יחד עם סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה.

 

  1.        האישום הרביעי (אברג'יל, סבח, בוהדנה ולוי) – אישום זה נסב על ניסיון התנקשות נוסף ברוזנשטיין שתכנן הארגון, על ידי הפעלת מטען חבלה ברחוב יהודה הלוי בתל אביב. האישום מתאר בפירוט את התכנון שקדם לניסיון ההתנקשות ובפרט את אופן מימונו. הפעלתו של מטען החבלה במקרה זה הובילה למותם של שלושה אנשים ולפציעתם של 51 אנשים נוספים ששהו במקום באותה העת, ביניהם רוזנשטיין, מאבטחיו ועוברי אורח תמימים. בגין אישום זה יוחסו לאברג'יל, לסבח, לבוהדנה וללוי עבירות של רצח לפי סעיף 300(א)(2) לחוק העונשין (3 עבירות); חבלה בכוונה מחמירה במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 329(א)(3) לחוק העונשין (3 עבירות) יחד עם סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה; פציעה בנסיבות מחמירות במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 334 ו-335(א)(2) לחוק העונשין יחד עם סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה (ריבוי עבירות); גרימת חבלה של ממש במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 380 לחוק העונשין יחד עם סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה (ריבוי עבירות); וכן קשירת קשר לפשע במסגרת ארגון פשיעה לפי סעיף 449(א) לחוק העונשין יחד עם סעיף 3 לחוק ארגון פשיעה. 

 

  1.        האישום החמישי (אברג'יל) – אישום זה נסב על קשירת קשר לכאורה לגרום בכוונה תחילה למותו של דוד ביטון. האישום מפרט את ייזום הרצח על-ידי אברג'יל וכן את תכנונו. כמו כן, האישום מפרט כיצד בוצע הרצח ביום 14.1.2003 בחולון על ידי שלומי לוי, וכיצד העביר אברג'יל סך של 30,000 דולר לגורמים המבצעים. בגין אישום זה יוחסו לאברג'יל עבירות של רצח לפי סעיף 300(א)(2) לחוק העונשין וקשירת קשר לפי סעיף 499(א) לחוק העונשין. להשלמת התמונה יצוין כי אישום זה מיוחס גם לחסין.

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ