אינדקס עורכי דין | פסיקה | המגזין | טפסים | פסקדין Live | משאלים | שירותים משפטיים | פורום עורכי דין נגישות
חיפוש עורכי דין
מיקומך באתר: עמוד ראשי >> חיפוש פסקי-דין >> א.ל. אנרג'י בע"מ נ' ג.מ.ה.ק. עבודות חשמל בע"מ ואח'

א.ל. אנרג'י בע"מ נ' ג.מ.ה.ק. עבודות חשמל בע"מ ואח'

תאריך פרסום : 19/05/2013 | גרסת הדפסה
ת"א
בית משפט השלום חדרה
31602-12-11
13/05/2013
בפני השופט:
נאסר ג'השאן

- נגד -
התובע:
א.ל. אנרג'י בע"מ
הנתבע:
1. ג.מ.ה.ק. עבודות חשמל בע"מ
2. מאיר פנחס לוגסי
3. גדעון אוחנה

פסק-דין

פסק דין

1.התובעת עותרת לחייב את הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לה סך 129,813 ש"ח, שלטענתה נותרו הנתבעים חייבים בגין עבודות חשמל שביצעה התובעת בבניין שכונה "בניין מס 202" בקרית אונו.

2.לטענת התובעת, התחייבו הנתבעים לבצע את עבודות החשמל בשלושה בניינים עבור חברת מינרב בע"מ- היזם של הפרוייקט (להלן : "חברת מינרב") . בין התובעת לבין הנתבעת נכרת הסכם ראשון לביצוע עבודות החשמל בבניין מס' 204 (שאינו נוגע לתביעה שלפניי). עפ"י הסכם בכתב (נספח ד' לכתב התביעה) התחייבו הנתבעים לשלם לתובעת בגין ביצוע עבודות החשמל בבניין 204 סך 6,000 ₪ עבור כל יחידת דיור ובסה"כ ביצעה התובעת עבודות החשמל ב- 91 יחידות, קיבלה את התמורה המוסכמת בנוסף לסכום נוסף בסך 120,000 ₪ בגין עבודות שינויים שנדרשו ע"י הדיירים.

3.לאחר סיום העבודות בבניין מס' 204, הוסכם בין הצדדים על ביצוע העבודות בבניין מס' 202 אשר כלל, אף הוא, 91 יחידות דיור. לטענת התובעת, בהתחשב בעליות המחירים ועליית שכר העובדים, הוסכם כי בגין העבודות שתבצע התובעת בבניין החדש (202) יתווספו 40% נוספים על המחירים המוסכמים לגבי בניין 204 ולפיכך, הוסכם בין התובעת לבין הנתבעים שהתובעת תבצע את העבודות בתמורה לתשלום סך 8,500 ₪ בגין כל יחידת דיור בבניין 202 "ואילו העבודות הנוספות יהיו גם הם בהתאם" (סעיף 11 לכתב התביעה).

4.התובעת טוענת, כי היא סיימה את ביצוע העבודות בבניין 202 לשביעות רצון הנתבעים אולם הנתבעים הוציאו חשבון סופי, שאינו משקף את המוסכם בין הצדדים.

5.אלה הסכומים שמגיעים לתובעת, עפ"י טענתה, ולא שולמו לה (סעיף 20 לכתב התביעה):

א.יתרת חוב בגין שינויים לבקשת הדיירים: התובעת טוענת כי ההתחשבנות בינה לבין הנתבעים לגבי עבודות שינויים לבקשת דיירים היתה אמורה להיות שונה מדרך ההתחשבנות שנעשתה לגבי בניין 204. עפ"י הנטען, בגין עבודות שינויים בבניין 202 התחייבו הנתבעים לשלם לתובעת 70% מן הסכום שיקבלו הנתבעים מחברת מינרב בגין שינויי דיירים, לאחר ניכוי 10% בגין חומרים שסיפקו הנתבעים. לפיכך מגיע לתובעת הסכומים שלהלן (כפי שאלה מופיעים בתצהיר עדות ראשית מטעם מר אברהים עויסאת- מטעם התובעת):

הסכום שקבילה חברת מינרב בגין שינויי דיירים411,038 ₪.

הסכום שקיבלו הנתבעים

(לאחר ניכוי 30% רווח קבלני לחברת מינרב)289,744₪.

התובעת זכאית לקבל 70% מהסכום שקיבלו הנתבעים202,820 ₪.

בניכוי 10% בגין חומרים, מגיע לתובעת סך182,538 ₪.

מן הסכום הנ"ל קיבלה התובעת 115,000 ₪, לפיכך מגיע לה67,538 ₪.

ב.יתרת סכום עיכבון המצוי בידי הנתבעים לאחר קיזוז 5% מהחשבונות ששולמו לתובעת. לטענת התובעת, סכום העכבון עמד ע"ס 44,2654 ₪ (לא כולל מע"מ). מאחר ועל חשבון הסכום הנ"ל שילמו הנתבעים סך 23,300 ₪ (כולל מע"מ) (20,000 ₪ לפני הוספת מע"מ), הרי נותרו הנתבעים חייבים לתובעת סך 24,265 ₪ ומע"מ בגינו כחוק.

ג.עוד טוענת התובעת, כי מגיע לה הפרשי התייקרויות החלים על שני הסכומים הנ"ל (תוספות דיירים ועכבון).

ד.לפיכך, העמידה התובעת את סכום תביעתה של סכימת הסכומים הנ"ל בתוספת מע"מ ובסה"כ ע"ס 129,813 ₪.

6.הנתבעים כופרים בטענות התובעת. ראשית, עתרו הנתבעים 2 ו- 3 , בעלי מניות בנתבעת מס' 1 (להלן : "הנתבעת") לדחות את התביעה כנגדם מחוסר עילה, וטענו כי ההתקשרות החוזית נעשתה בין התובעת לבין הנתבעת.

7.עוד טעונים הנתבעים בכתב הגנתם ובתצהיר עדות ראשית שהגישו הנתבעים 1 ו-2, כי ביום 18.5.2005 התובעת והנתבעת חתמו על הסכם לפיו התחייבה התובעת לבצע את כל עבודות החשמל בבניין 204- הוא ההסכם נספח ד' לכתב התביעה. עפ"י ההסכם, התחייבה התובעת לבצע עבור הנתבעת את כל עבודות החשמל בבניין הכולל 91 יחידות דיור בתמורה לתשלום סך 5,800 ₪ ומע"מ עבור כל יחידת דיור. עפ"י ההסכם, על הנתבעת היה לשלם את המחיר המוסכם ובנוסף לשלם בגין עבודות נוספות ושינויים לפי מחירון מוסכם בין הצדדים שקבע גובה הסכום שתקבל התובעת בגין כל שינוי שדורש הדייר; ואולם לא היתה חובה על הנתבעת לשלם סכומים בגין התייקרויות (הפרשי מדד) ואף על פי כן, וכפי שעולה מן החשבון הסופי המתייחס לבניין 204 שצורף כנספח א' לתצהירו של מאיר לוגסי, שילמה הנתבעת סך 39,374 ₪ בגין התייקרויות על סכום החוזה מבלי שתשלם התייקרויות על הסכום שהגיע לתובעת בגין שינויי דיירים. לטענת הנתבעת עפ"י לשון ההסכם, לא היתה חייבת לשלם התייקרויות על סך 5,800 ₪ הנ"ל ועל כן סכום ההתייקרויות ששולם (39,374 ₪) שולם ביתר והיא- הנתבעת מבקשת לקזזו מכל זכום שייפסק לטובת התובעת. עוד טוענת הנתבעת, כי היא שילמה לתובעת כל המגיע לה בגין עבודתה בבניין 204 והנתבעת אף חתמה על כתב ויתור על תביעות לגבי העבודות בבניין זה (ראו נספח א' לתצהירו של מר לוגסי)

8.הנתבעים מוסיפים כי בשנת 2007 שבו התובעת והנתבעת והתקשרו בהסכם לביצוע עבודות החשמל בבניין 202. לטענת הנתבעת הוכן הסכם לחתימת הצדדים אולם לבסוף לא נחתם לאחר שהתובעת סירבה לחתום עליו (הטיוטא שצורפה כנספח ה' לתצהירו של מר לוגסי מטעם הנתבעת). עפ"י המוסכם בין הצדדים, התחייבה הנתבעת לשלם לתובעת בגין עבודות החשמל בכל אחת מ 91 יחידות דיור בבניין 202 סך 8,500 ₪ ומע"מ ללא כל תוספת הצמדה. הצדדים הסכימו על תשלום סך 8,500 ₪ לאחר שהיה ברור לצדדים כי היקף העבודה בבניין 202 גדול יותר מזה שבבניין 204 ולאחר שהצדדים בדקו את התוכניות (סעיף 17 לתצהירו של מר לוגסי).

9.באשר לעבודות השינויים- טוענת הנתבעת כי הוסכם בין הצדדים כי הנתבעת תשלם לתובעת לפי מחירון מוסכם (נספח ו לתצהירו של מר לוגסי), כפי שנהגו הצדדים בבניין מס' 204 (סעיף 18 לתצהירו של מר לוגסי).

התוכן בעמוד זה אינו מלא, על מנת לצפות בכל התוכן עליך לבחור אחת מהאופציות הבאות: הורד קובץ לרכישה הזדהה

בעלי דין המבקשים הסרת המסמך מהמאגר באמצעות פניית הסרה בעמוד יצירת הקשר באתר. על הבקשה לכלול את שם הצדדים להליך, מספרו וקישור למסמך. כמו כן, יציין בעל הדין בבקשתו את סיבת ההסרה. יובהר כי פסקי הדין וההחלטות באתר פסק דין מפורסמים כדין ובאישור הנהלת בתי המשפט. בעלי דין אמנם רשאים לבקש את הסרת המסמך, אולם במצב בו אין צו האוסר את הפרסום, ההחלטה להסירו נתונה לשיקול דעת המערכת
הודעה Disclaimer

באתר זה הושקעו מאמצים רבים להעביר בדרך המהירה הנאה והטובה ביותר חומר ומידע חיוני. עם זאת, על המשתמשים והגולשים לעיין במקור עצמו ולא להסתפק בחומר המופיע באתר המהווה מראה דרך וכיוון ואינו מתיימר להחליף את המקור כמו גם שאינו בא במקום יעוץ מקצועי.

האתר מייעץ לכל משתמש לקבל לפני כל פעולה או החלטה יעוץ משפטי מבעל מקצוע. האתר אינו אחראי לדיוק ולנכונות החומר המופיע באתר. החומר המקורי נחשף בתהליך ההמרה לעיוותים מסויימים ועד להעלתו לאתר עלולים ליפול אי דיוקים ולכן אין האתר אחראי לשום פעולה שתעשה לאחר השימוש בו. האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.

 שאל את המשפטן
יעוץ אישי שלח את שאלתך ועורך דין יחזור אליך
* *   
   *
 

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

צור
קשר

כל הזכויות שמורות לפסקדין - אתר המשפט הישראלי
הוקם ע"י מערכות מודרניות בע"מ